Pěna dní Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pěna dní Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Pěna dní


Kniha v českém jazyce!


Stažení Pěna dní zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Pěna dní (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Pěna dní zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Pěna dní.pdf (EUR-0.00)

  Pěna dní.epub (EUR-0.00)

  Pěna dní.doc (EUR-0.00)

  Pěna dní.txt (EUR-0.00)

  Pěna dní.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Pěna dní.PDF – (EUR 0.00);

  Pěna dní.MOBI – (EUR 0.00);

  Pěna dní.EPUB – (EUR 0.00);

  Pěna dní.DOC – (EUR 0.00);

  Pěna dní.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  L’Écume des jours (1947)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (114)

  Přidat komentář

  Yallaila

  18. ledna

  Nádherně avantgardní a romantické…

  fany.fancy

  29.12.2017

  Možná spoiler: V tomto románu zjistíte, jak moc dokáže všechno krásné, radostné a šťastné prudce vystoupat. A pak na vrcholu největšího štěstí, když hlavnímu hrdinovi nic už nechybí, jeho křivka štěstí pomalu útrpně začne klesat až na dno a ještě hlouběji a ještě závratněji.

  Pinkol

  26.12.2017

  Velmi zvláštní příběh, vždycky vás tam něco dokáže překvapit 😀

  AlenaZelova

  09.12.2017

  Knihu jsem moc nepochopila

  bookemma

  24.11.2017

  Odnáším si následující:
  Lekníny nosí smrt
  Všechno je živé, ale něco má přeci jen šanci být živější
  Světlo lze přenášet a kouskovat
  Zabít lidskou bytost vyžaduje podstatně menší úsilí, než se zbavit květiny…
  a…
  všechny kočky jsou vypočítavé.

  Dija

  31.10.2017

  "Lovil jsem ve svém kohoutku celou noc, abych se přesvědčil, jestli v něm není také nějaký úhoř. Ale mám tam jenom pstruhy." Pěna dní mě prostě bavila. Neustále jsem byla něčím překvapována a celkový dojem mi zanechal úsměv na tváři. Jsem si jistá, že až se ke knize za čas vrátím, zcela určitě v ní naleznu něco zcela nového.

  AnjaVCL

  17.10.2017

  Kniha se mi velmi líbila po stránce imaginativní – bylo fascinující představovat si ty výjevy… Nemůžu ale souhlasit s těmi, kteří vyzvedávají ústřední pár coby ukázku "pravé lásky" – naopak mi ten vztah připadal poněkud povrchní. Ale asi to patří k Vianovu světu. Nicméně četby nelituji, pro ty estetické kvality to stálo za to.

  Jass

  12.10.2017

  Pěna dní je další knihou, kterou jsem si chtěla přečíst už neskutečně dlouho a díky pražskému metru a půlhodinové cestě do školy na ní už konečně došlo… Co k ní říct… Tahle malá knížka jednoduše hraničí s genialitou, vytváří spletitý iracionální svět, kde smrt znamená nic a všechno a kde je jakýkoli princip postavený na hlavu. Je prošpikovaná drobnými detaily, u kterých se prostě musíte zasmát, protože jak někoho může něco tak absurdního napadnout? Celé prostředí přitom ale vůbec není centrem děje, to je křehký milostný příběh, který je také značně naivní. Ta naivita bude asi jediná věc, která mi na té knížce trochu vadí. Ale jinak samozřejmě miluju Jean-Sol Partra!

  los

  28.09.2017

  sebesvět, neudržitelnost, nechuť dospět, magie já, strach z odpovědnosti i průměrnosti, vlastně i rezignace, bolest, myšky, poslední kapitola

  Lodja

  08.09.2017

  Měla jsem velká očekávání. Po kamarádčině doporučení, že to "četla snad desetkrát a pořád v tom nachází něco nového" jsem si představila úplně jiný knižní žánr, což byla asi hlavní chyba. Protože její definice na Pěnu dní sedí, Vianovy imaginace nepřestávají udivovat a jeho svět je opravdu líbivý – i ze zbraní tu rostou květiny.
  Kromě té surrealističnosti (což je asi slovo, které se k Pěně dní hodí úplně nejvíc a ne nadarmo se tu vyskytuje v každém druhém komentáři) jsem tam nespatřila žádnou hloubku. Béčkový příběh o naivní lásce zasazený do hodně originálního světa. Jenom Alisino vraždění a pohřeb Chloé moji cynickou duši uspokojil, abych z celé knihy neměla zase tak tupě sluníčkový dojem.

  PavlineCZka

  17.08.2017

  Asi jsem tento příběh o povrchní lásce protkaný metaforami, absurdními situacemi a surrealismem také neocenila. I když, k mému velkému překvapení, jsem ji snad i pochopila. Přidávám se tedy do skupiny těch, kterým kniha výrazně nesedla (dočíst ji a neumřít u toho byl nadlidský výkon) a k těm, kterým se zásadně změnil pohled na lekníny 🙂

  MadamC

  07.08.2017

  Krásné. To je asi hlavní popis knihy. Je především, alespoň já to tak vnímám, postavena na krásném jazyce, který dokáže úžasně popsat nepopsatelné. Čtenář si tak dokáže představovat věci, které by ho v životě nenapadly ani v tom nejmenším koutu mysli. Je opravdu zážitek číst něco takového. Obsah už však tolik krásný není. Pokud nejste milovníky Shakespearovských konců, pak konec vůbec nečtěte (pokud se to dá nedočíst). Ale kniha rozhodně stojí za to!

  IvikaS

  08.07.2017

  Něžné, milé a tak smutné…

  Kiki22

  04.07.2017

  Nic takového jsem ještě nečetla. Nádherný svět plný fantazie, ale i hlubokých myšlenek ukrytých pod vrstvou metafor. Krásné.

  Manyna

  29.06.2017

  Jak již bylo řečeno, Pěna dní není pro každého, ale člověku s citlivou duší, fantazií sobě vlastní, velkodušnou empatií a avantgardním smýšlením se líbit bude. I když je to kniha smutná, mám z ní krásný hřejivý pocit. Láska v nejčistší podobě.

  Beebee

  06.06.2017

  Jedna z nejsilnějších knih mé rané surrealistické dospělosti. Boris Vian, Julio Cortazár, Borges, Allendeová, Márquez i premilý Émile Ajar – Romain Gary a mnozí další. Magie snů. Obzvláště pak mám na čestném místě v knihovně Můj život s Krajtou a Příslib úsvitu

  Elle272

  02.06.2017

  Pokaždé, když mám pocit literární prázdnosti, vrátím se k Vianovi. A Pěna dní je kouzelná. Její svět vás uchvátí. A přestože celou knihu vlastně čtete tragický příběh, přijdete si šťastní, jakoby do všech temných koutů svítily paprsky Vianova neotřelého, krásného vyjadřování a hravých obratů. Jste šťastní a o to více pak otřesení při dočítání, které je ledové.
  Ale nemám to Vianovi za zlé, právě naopak. Vytvořil mistrovské dílo.

  Jakahol

  19.05.2017

  Pěna dní mě opravdu zasáhla. Číst ji bylo jako plout po klidné veselé řece, nemyslet na nic jiného než na přítomný okamžik a najednou se začala přibližovat bouře, až…

  Vianovo psaní mě okouzlilo, baví mě jeho neotřelá nerealistická přirovnání, absurdní krátké události… a to, co kniha svým osobitým způsobem vyjadřuje, je opravdu výstižně. Rozhodně nestačí tuto knihu přečíst jen jednou!

  KosťaLevin

  15.05.2017

  Vian navždy vyléčil všechny nemoci plic. Odteď na nich už budou kvést jen lekníny.

  Richisa

  13.04.2017

  Musela jsem přečíst jako povinnou literaturu. Jsou tam asi i hezké momenty – třeba továrna na zbraně, ale jinak mi to přišlo poněkud myšlenky prosté. Asi jsem se na to nedokázala naladit.

  Lenka1386

  04.04.2017

  Je to taková "krasokniha". Chodba, do které z obou stran svítí slunce, myšky, piano, leknín… taková zvláštní křehkost. Pak ale továrna na zbraně a srdcerváč. Uznávám, že je třeba být správně naladěn. Mě to uchvátilo.

  AnetaT.

  18.03.2017

  Naprosto nádherá kniha. Boris Vian vytváří úplně nový svět, pohrává si se všedností, normálností. Autor píše velice svižně a vtipně. Pěna dní je zkrátka moje srdeční záležitost, považuji tuto knížku za jednu z nejlepších a nejhezčích knih, které jsem kdy četla. Boris Vian mě prostě baví! Na druhou stranu chápu, že někomu kniha sednout nemusí, jedná se o hodně specifickou záležitost. Každopádně, Pěna dní rozhodně za přečtení stojí.

  LadyKet

  14.03.2017

  Nějak mě tato kniha nechytla. Asi jsem zrovna neměla surrealisticko-existenciální náladu… Možná si ji zkusím přečíst ještě jednou v příhodnější dobu.

  Tynyton

  27.02.2017

  Úžasně nápaditá kniha plná fantazie autora. Upřímně jsem se bavila nejvíce popisem věcí, které se nějakým způsobem odlišují od naší reality. Příběh celý v nádechu něčeho neobyčejného. Krásné.

  Masenka1304

  22.01.2017

  Příběh o tragičnosti a kráse lidského bytí, nevyhnutelnosti smrti a marnosti veškerého snažení, plný snových, neskutečných, iracionálních, přeludových, kafkovských situací, jako když autor blouzní z horečky. Krásné čtení, kde si každý čtenář najde svojí interpretaci…

  "…tráví dny v jedné vinárně, pije a píše spolu s jinými lidmi, jako je on sám, tam chodí pít a psát, popíjejí vždycky čaj Mořské dálavy a jemné alkoholické nápoje, což jim nedovoluje myslet na to, co píší, a spousta lidí přichází a zase odchází, tím se myšlenkami zamíchá ode dna a každý si vyloví tu či onu, žvásty se neeliminují, vezme se trocha myšlenek, přidá se trochu žvástů, zředí se to. Lidé to tak lépe stráví, zvláště ženy nemají rády nic, co je příliš jasné." str. 211, překlad Svatopluk Horečka, ARGO 2015

  wesulle

  08.01.2017

  Nevšední kniha plná roztomilých nesmyslů. Dobrá na rozvíjení fantazie.

  wiix

  28.11.2016

  Ejha. To bola smršť pre moju logiku, na druhej strane pohladenie pre všetky poetické a iracionálne cítenie čo v sebe mám. Popravde som sa strácala vo význame viet, nevedela som prísť na to, čo ktorá časť môže metaforicky označovať . Preto som si tam mohla vložiť hocijakú tému, ktorá mi tam sedela, od materialistického sveta, kedy chudobní a zlí sú ešte horší a bohatí a krásny sú ešte lepší až po reálne zobrazenie života človeka, náhody, osudu, choroby a bolesti. Veď taká menlivá je láska ako tá pena.

  NelaF

  16.10.2016

  Krása- nic jiného si říct nedá. Teda dá, ale ha jaksi nemám slov. ❤

  kofina

  13.09.2016

  Zajímavá a zvláštní kniha a chápu, že někoho uchvátit může, bohužel mě se to netýká.

  Tereza.

  12.09.2016

  Než jsem se dostala ke knize, shlédla jsem film. Pro Michela Gondryho mám tak trochu slabost a byla jsem tedy hodně zvědavá, z jakého textu asi tak mohlo vycházet jeho filmové ztvárnění. Kniha s přehledem dostála mým vysokým očekáváním a v mnohém je dokonce předčila. Byl to doslova útok na smysly, na představivost, na emoce. Když jsem četla ty řádky plné úžasně fantastických popisů a obratů, nepřestávala mě strhávat jejich obnaženost, která dosáhla až k naprosté "opravdovosti" lidského bytí a prožívání. Autorovy metafory skrze mou mysl nacházely své protějšky v realitě. Text neoslovoval mou racionální část, ta v těch "hala bala" naházených větách a slovech jen ztuha hledala nějaký smysl a pochopení. Avšak moje část emocionální a intuitivní, smysl nacházely zcela přirozeně. A odtud, jak se mi zdá, i pramení ta neuvěřitelná hřejivost a hravost textu. Pro mne se v příběhu střetává jakési racionálno a emocionálno a tyto střety často vedou k převrácení zaběhlých rolí. Závěrem snad jen malá asociace s filmem Requiem za sen.
  TAGS:

  Online Pěna dní ebook, Kniha Pěna dní FB2, Download Pěna dní PDF , Download Pěna dní MOBI, Online Pěna dní kniha, Zdarma Stažení Pěna dní IPhone, Online kniha Pěna dní PDF, Zdarma Pěna dní DJVU, Zdarma Stažení Pěna dní TXT, Stažení Pěna dní RTF, Online Pěna dní FB2 , e-kniha Pěna dní stažení TXT, Zdarma Pěna dní stažení kniha, e-kniha Pěna dní download MOBI, Stažení Pěna dní IPad, Číst Pěna dní MOBI, Číst Pěna dní DOC, Zdarma Pěna dní AWZ, Download e-kniha Pěna dní iPad , Zdarma Pěna dní DJVU, Download Pěna dní e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Pěna dní DVD, Číst Pěna dní TXT, Book Pěna dní stažení DJVU, Pěna dní stažení kniha zdarma, Pěna dní stažení kniha pdf zdarma, Pěna dní pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Pěna dní pdf zdarma, Pěna dní stažení kniha epub zdarma, Pěna dní ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply