Pod znakem orla Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Pod znakem orla Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Pod znakem orla


Scarrowovy nesmírně hluboké znalosti římské historie se snoubí s literárním talentem, který čtenáře zatáhne přímo do centra bouřlivých událostí naplněných krví, potem, slzami, strachem i radostí z vítězství a umožní mu prožívat je s jeho hrdiny.
Píše se rok 42 našeho letopočtu a ke II. legii, nejúdernější jednotce celé římské armády, právě dorazil do Germánie nový rekrut Quintus Licinius Cato. Mladý voják, který se až dosud potýkal především s knihami, se musí vyrovnat nejen se všemi těžkostmi tuhého vojenského režimu, ale také čelit odporu svých spolubojovníků – poté, co vyjde najevo, že díky svým kontaktům u císařova dvora byl jmenován do vyšší hodnosti než oni. Stává se zástupcem Macrona, neohroženého centuriona a zkušeného bojovníka, a musí v nadcházejících vojenských akcích prokázat mnohem více schopností než všichni ostatní vojáci. Ti zjišťují, že po krvavých střetech s bojovníky germánských kmenů je další tažení je zavádí do země, které se v divokosti žádná jiná nevyrovná – do barbarské Británie. Po dlouhém pochodu na západ musí Cato a Macro splnit zvláštní úkol, díky němuž proniknou do nejhlubších tajů spiknutí, které nemá za cíl nic menšího než svržení císaře…
Dokonalá kniha pro všechny milovníky Cornwellových románů, kteří ocení její smysl pro detail a úžasný dějový spád.Kniha v českém jazyce!


Stažení Pod znakem orla zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Pod znakem orla (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Pod znakem orla zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Pod znakem orla.pdf (EUR-0.00)

  Pod znakem orla.epub (EUR-0.00)

  Pod znakem orla.doc (EUR-0.00)

  Pod znakem orla.txt (EUR-0.00)

  Pod znakem orla.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Pod znakem orla.PDF – (EUR 0.00);

  Pod znakem orla.MOBI – (EUR 0.00);

  Pod znakem orla.EPUB – (EUR 0.00);

  Pod znakem orla.DOC – (EUR 0.00);

  Pod znakem orla.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Cato (1.)

  Originální název:

  Under the Eagle (2000)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (34)

  Přidat komentář

  KAREL6725

  včera

  Moje první setkání s Catem a Macronem , tohle mě chytlo okamžitě. Skvělé napsané, napínavé , sympatičtí hrdinové. Kniha se četla dobře, úplně mě pohltila. Spokojenost historické romány moc nečtu, tedy kromě Cornwella série Sharp. Tohle není opravdu špatné, nejhorší bylo zpětně sehnat všechny díly . Gladiátora od Scarrowa jsem sháněl přes dva roky , tak že vím , že o tuhle sérii je velký zájem . Za mě plný počet hvězd.

  orinka3

  22.11.2017

  Nemohla jsem se odtrhnout. Hrubozrnný a skvělý Macro, statečný a chytrý Cato…skvěle napsáno, čtenář se jakoby stává postavou v ději, tak je to živé a pravdivé. Už se těším na další díl. Jo, a obdivuji organizovanost římských legií a úžasný pořádek v dokumentech. To si člověk v dnešních podmínkách těžko představuje. Žádný telefon, všecko jen rukama a přesto to klapalo.

  achilles

  22.09.2017

  Skvělé. Nechybělo nic. Velice zajímavě pojaté období. Téměř encyklopedické vysvětlení fungování a složeí římské armády (legie). Každý si přijde na chuť. Intriky, politika, válka -prostě klasický Řím.

  woodward

  30.08.2017

  V mnoha komentářích na DK jsem se nechal slyšet, jak si považuju autorů, kteří "vědí o čem píší" a teď jsem trochu na rozpacích. Protože Simon Scarrow má docela určitě rozsáhlé vědomosti o dějinách dobývání Británie římskými vojsky, o poměrech v říši za císaře Claudia i o organizačním uspořádání, bojových technikách a podmínkách každodenního života v římských legiích. Autor toho opravdu hodně ví, koneckonců i stylizovat umí tak, aby to nebylo "kostrbaté čtení", ale s fabulací je fakt na štíru. Přečetl jsem první tři díly série o Catonovi a Macronovi, ale ten čtvrtý už mi prostě vázne v krku. Je to furt stejný. Někteří komentátoři si tu pomlaskávaj, jak pěkně autor popisuje bojové scény… jenže sto padesátá třetí bojová scéna je něco jako sto padesátý třetí švestkový knedlík. Jen umanutý knedlíkožrout je schopen ho spolknout a ochoten nad tím jásat. Obávám se, že už ani ten čtvrtý díl nedotáhnu do konce. Za důkladnou znalost "matérie" dávám tři hvězdy.

  pidas

  06.08.2017

  Neříkám že tohle je nejlepší série knih ale rád bych ji zařadil do své knihovny a chtěl bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost s její koupí a jestli ano bylo by báječné kdyby jste mi dal vědět a předem děkuji.

  MorriconeTheGod

  09.05.2017

  Dost těžké zklamání. Je to spíš jak nějaký románek pro týnejdžry v rádoby starořímském balení. Žádná zásadnější myšlenka, celkem mizerně napsané…aspoň můžu autora zařadit k nežádoucím a zabývat se něčím dalším (děkuju Sájmí, žes mi to zjednodušil 😀 ).

  Bašťák

  21.03.2017

  Ano, je to takové jednodušší, nicméně oceňuji především popis bojových scén a dobře podanou atmosféru života v legionářském táboře. Dobré

  Hadati

  03.03.2017

  V prvním díle se seznámíte s mladým Catonem, propuštěným otrokem, který svou svobodu musí vykoupit tím, že vstoupí do armády. A služba v římské armádě v době 42 n. l. je na nejméně 25 let, takže je zřejmé, že o příběhy nebude nouze ani v dalších knihách.
  Odborně posoudit reálie nedokážu, ale přestože je příběh fikcí, je postaven na historických skutečnostech jako je tažení do Británie, i skutečných postavách jako je Vespasianus, Flavia, Vitellius nebo Narcissus.
  Catona i jeho přímého nadřízeného Macra si velmi brzy oblíbíte a s napětím očekáváte, jak se bude jejich vztah i kariéra postupně vyvíjet. Zápletka příběhu je slabší, dalo by se říct, tuctová, tak doufám, že se autor v dalších knihách rozepíše a v budoucnu to bude zajímavější.

  Peleus

  24.01.2017

  Poté co jsem o víkendu narazil na YouTube na pěkný dokument Vzestup a pád říše Římské (13 dílů), dostal jsem neodolatelnou chuť umocnit zážitek rovněž dílem ze světa literatury. Suché faktografie byly razantně zavrženy. Naopak, sáhl jsem po této beletrii, neboť jsem na jejího autora několikrát narážel v diskusích na Databázi v souvislosti s historickými romány.

  Knihu mám za sebou a před sebou nesnadný úkol, jak co nejkorektněji popsat dojem, který z ní mám. Nezbývá tedy než sáhnout po pomocné ruce, kterou mi vydavatel mimoděk nabízí. Na přebalu totiž stojí citát připisovaný Bernardu Cornwellovi "Taková konkurence dá spisovateli zabrat." Osobně musím souhlasit a podepsat. POKUD ovšem jde o stejnou paralelu, jako když Zdeněk Pohlreich poklepe Láďu Hrušku po rameni a řekne něco v podobném duchu.

  Nerozumějte mi špatně. Kniha má světlé okamžiky. Pokouší se i o humor. Navíc využívá klasického modelu, kdy je čtenář přítomen hrdinovu výcviku, což následně jejich "vztah" utužuje. Jenomže.

  Jenomže nesmíte znát lepší historickou literaturu, z níž Pociťujete, že jste Tam, v daleké Minulosti, mezi dalekými Předky na vzdálených Bojištích, kde cítíte přítomnost tamějších Bohů a svíravý pocit v žaludku, neb dost možná jdete do poslední Bitvy.

  Pakliže máte rádi odlehčenější literaturu (někde v diskusi jsem zahlédl vtipné označení "sandálové čtení") a vcelku očekáváte chování a mluvu postav na úrovni dnešní střední a filmu Olověná vesta, prosím. Lepší než gladiem do oka.

  klokan.1905

  23.01.2017

  Pod znakem orla…
  Moje první knížka od Simona Scarrowa a můžu s jistotou napsat, že ne poslední…
  V úvodu nás autor krátce seznámí s tím, jak byla organizována římská legie, za což jsem mu byl poté, co jsem knihu pročítal, vděčný… Samotný příběh mladého vojáka Catona se mi líbil – jeho nástup do armády a seznamování se s vojenským režimem… Cato se díky kontaktům u císařského dvora stává hned zástupcem centuriona Macrona, což ostatní vojáci těžce snáší… Více prozrazovat nebudu, za přečtení tato knížka určitě stojí…
  Za mě určitě ano, váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, nakonec dávám 4 😉

  Atuin

  21.01.2017

  Jednoduché a na historický román trochu slabé. Na odpočinkovou literaturu zasazené do daného prostředí je to svérazné, akční, taková ta pop vlna v současné literatuře. Oddychové i pro autora. Trošku to možná přepísknul s těmi některými výrazy, např OK mě docela pobavilo. Ale na druhou stranu si to na nic nehraje, nesnaží se to vnutit čtenáři představu že drží v ruce vzdělávací literaturu,ale takovou legionářskou " kovbojku". Potenciál to má, jen jaksi zůstal ( a možná je to dobře ) v jistých limitech akční,dobrodružné literatury, nikoliv historické…3,5/5 v rámci subžánru to není špatné ( dala bych rovné čtyři hvězdičky, protože mě to v podstatě baví, ale ten kdo hledá historický román tady narazí, to za prvé a za druhé někdy je to mluva dost paradoxní a termíny zajímavé)

  Brace

  11.01.2017

  Souhlas s komentářem pode mnou; kniha rychle odsýpá, ale bez jakékoliv přidané hodnoty. Příběh je strašně jednoduchý, legionáři mluví jako lidé 21. století a některé dialogy jsou dokonce hodně otřesné. Možná jsem psí čumák, ale zamilovaným románkům (i když zde hodně malým) nefandím. Přesto zkusím další díl a jen čas ukáže, jestli zdolám celou sérii. Osobně bych si to přál, legie a římská říše jsou atraktivní téma.

  Pepa0216

  07.11.2016

  Úvod slibný, ale co dál? Kdo se zajímá o historii tak ať jde k jiné knize, tohle je více čtivý román, než sonda do Římské historie. Velice se mi zamlouvali obě hlavní postavy Macro i Cato. A proč jen tři hvězdy? Celková zápletka je vykreslena opravdu hodně jednoduše, což pro mě snižuje kvalitu knihy. Na obálce se zmiňuje Cornwell, že tato konkurence dá zabrat, což mě ani nepřijde. Myslím si že kdo hledá opravdu kvalitní historický román měl by přeladit právě na Cornwella. Uvidím co další díly …

  tlllk

  06.10.2016

  Tematická oddychovka …

  Cipori

  29.09.2016

  Historie, dobrodružství, napětí, vtip. Co chtít víc?

  davidurban1973

  27.04.2016

  Pěkně napsaná kniha o vojácích v římské legii. Čtivé.

  MarkétaLore

  27.04.2016

  Zrovna dočteno, a za mě určitě ano. Samí odvážní chlapi, super akce. Dobrý příběh , jednoduchý ale s hlavou a patou. A pokud si několikrát přečtete úvod, zapamatujete si strukturu armády, dozvíte se kdo byl optio, kolika lidem velel centurion, kolik kohort měla legie a kdo vlastně byl ten legát, generál, a další a další. Taky se potkáte s panem Vespasiánem, Viteliem, Narcisem , mimochodem existoval ten Narcisus nebo ne? Takže ta poslední půlhvězdička je za to, že jsem zas o něco vzdělanější.

  jindrich7442

  15.04.2016

  Příběh velice zaujal. Skvěle přibližující tehdejší způsoby života doplněno jednoduchou zápletkou, napětím a podtrženo diskrétní dávkou humoru. Doufám, že v tomtéž duchu se potáhnou i další části celé série.

  rabor

  14.06.2015

  Není to kniha, u které bych napětím nedýchal, rval si vlasy hrúzou nebo se smál až bych spadl ze židle. Ani historickou přesností (mluva i myšlení je jako ze současnosti) nebo slohovými prostředky mě neohromila. Přesto se četla tak krásně lehce a nenáročně. Děj neměl hluchých míst a bavil mě od začátku do konce.
  (plus za jednoduché a stručné vysvětlení struktury římské armády)

  SteveG

  26.04.2015

  Řekl bych,že celá série je skvostná,ale nic se nemá přehánět, tudíž by to chtělo zakončit(mám na mysli celou sérii) a to klidně i záporně.Těch dobrodružství už oba hrdinové prodělali spousty.
  Nechtěl bych,aby spisovatel udělal z celé série nesmrtelného Richarda Sharpe od Cornwella.

  ferda

  23.03.2015

  Řakl bych" Sharpe " od B. Cornwella v římském vydání.Třeba se dozvím něco z římských dějin, o kterých nemám ani ponětí.Knížka má dobrý spád a většinou se tam pořád něco děje.Takže valím pro další díly.

  braunerova

  31.08.2014

  Výborný historický román. Cato i Macro jsou normální vojáci, po supermanech z knih Richese (Římané) nebo Camerona (Tyran) je to úleva. Příběh se sice odvíjí ve skutečném historickém rámci, ale jinak je to čirá fikce. Hrdinové mluví moderním jazykem britských vojáků. Doplněno popisem organizace římské armády.

  FerryTaz

  21.08.2014

  Kniha je velmi poutavá. Má docela velký spád a je to velmi příjemné čtení.

  flanker.27

  07.08.2014

  Velice čtivý román, s ne příliš komplikovaným dějem, ale to v tomto případě považuji spíše za klad vzhledem k poměrně realistickému popisu prostředí římské legie. Jak jsem napsal u dosud posledního u nás vydaného 9. dílu, celou sérii jsem přečetl téměř na jeden zátah, což o mnohém vypovídá.

  Centurion

  08.07.2014

  Nelze jinak než souhlasit s předchozím hodnotitelem. Autor dokáže v táhnout čtenáře do příběhu a ten nepřestane čist dokud nedojde do konce. Mohu jen doporučit a vrhnout se do dalšího dílu

  Pižmoň

  19.03.2014

  Přečetl jsem doposud vydané všechny knihy tohoto autora a jsem s jejich obsahem, který se odehrává ve skutečně se odehrané historii nadšený. Nebylo nijak těžké se vžít do hlavního hrdiny a všechny jeho pocity vnímat sním. Nemohu se dočkat vydání dalšího dílu.

  Edana

  19.02.2014

  Kde jen najít skutečně kvalitní historický román? Nějak se mi asi vyhýbají… Nebo jsem příliš náročná. Protože tato kniha asi není úplně z těch nejhorších, ale těch nedostatků je stejně dost. Nabízí se mi srovnání s "Pilíři země" od Kena Folleta. To pro mě bylo skutečně peklo. "Pod znakem orla" není až tak naivní, má i celkem schopnou zápletku, dovede si udržet napětí a není tam tolik červené knihovny… Ale stejně. Nadávky z dnešní doby by působily nepatřičně i v románech z 19. století – natožpak v císařském Římě (tuto oblast krásně zvládl třeba Mika Waltari v Egypťanu Sinuhetovi). Postavy mají opět stejné vzorce chování jako dnešní lidé. A jako bonus to nepokryté "fandění" Britům (nejen když se Catonovi více líbila řeč Britů než Germánů). Celkem dávám 2,5 bodu.

  Ronin Roujin

  02.11.2013

  Celkem čtivé "sandálové" akční čtení. Trošku mi vadily jména hlavních hrdinů, protože až moc mi evokovaly různé věci z dalké budoucnosti (pro nás součastnosti).

  astroweb

  10.09.2013

  Překvapivě dobré, ovšem k dalšímu dílu si dám nějaký čas pohov.

  Stanley81

  12.08.2013

  Další skvěle čtivý díl, výborná série.
  TAGS:

  Online Pod znakem orla ebook, Kniha Pod znakem orla FB2, Download Pod znakem orla PDF , Download Pod znakem orla MOBI, Online Pod znakem orla kniha, Zdarma Stažení Pod znakem orla IPhone, Online kniha Pod znakem orla PDF, Zdarma Pod znakem orla DJVU, Zdarma Stažení Pod znakem orla TXT, Stažení Pod znakem orla RTF, Online Pod znakem orla FB2 , e-kniha Pod znakem orla stažení TXT, Zdarma Pod znakem orla stažení kniha, e-kniha Pod znakem orla download MOBI, Stažení Pod znakem orla IPad, Číst Pod znakem orla MOBI, Číst Pod znakem orla DOC, Zdarma Pod znakem orla AWZ, Download e-kniha Pod znakem orla iPad , Zdarma Pod znakem orla DJVU, Download Pod znakem orla e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Pod znakem orla DVD, Číst Pod znakem orla TXT, Book Pod znakem orla stažení DJVU, Pod znakem orla stažení kniha zdarma, Pod znakem orla stažení kniha pdf zdarma, Pod znakem orla pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Pod znakem orla pdf zdarma, Pod znakem orla stažení kniha epub zdarma, Pod znakem orla ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply