Poutník u Tinker Creeku Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Poutník u Tinker Creeku Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Poutník u Tinker Creeku


Za svoji knihu Poutník u Tinker Creeku dostala Annie Dillardová v roce 1977, ještě před dovršením třiceti let, Pullitzerovu cenu. Zaznamenává v ní, postupně od jara až po zimu, rok svého života stráveného u potoka Tinker Creek ve Virginii. Své kontemplace o přírodě komponuje autorka z deníkových záznamů, k prostému deníku má ale dílo daleko. Je neobvyklou kombinací vnímavých laických postřehů, poutavých vědeckých popisů a filozofických úvah v rozsahu od mikroskopického světa až po celý vesmír. Vycházejíc z konkrétních pozorování nejrůznějších přírodních a životních forem se Dillardová, píšící bohatým, poetickým jazykem, zamýšlí nad zásadními záležitostmi – chaosem a řádem, evolucí a stvořením, dobrem a zlem, bujením života i jeho zmarem. Při svých toulkách přírodou prožívá jak intenzivní mystické zážitky, tak obyčejnou radost z uvědomělého a trpělivého pozorování. Žánrově, svým záběrem a nadhledem kniha do jisté míry evokuje Thoreauův Walden, který byl také tématem autorčiny univerzitní absolventské práce. V roce 1998 prestižní nakladatelství Modern Library práci zařadilo mezi 100 nejlepších nebeletristických knih. K dílu autorky s mottem „Jak prožíváme své dny, tak také žijeme celé své životy“ se jako ke své inspiraci hlásí již více než jedna generace tuláků, pozorovatelů a přemýšlivých lidí z celého světa, kteří hledají poznání v interakci s přírodou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Poutník u Tinker Creeku zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Poutník u Tinker Creeku (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Poutník u Tinker Creeku zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Poutník u Tinker Creeku.pdf (EUR-0.00)

  Poutník u Tinker Creeku.epub (EUR-0.00)

  Poutník u Tinker Creeku.doc (EUR-0.00)

  Poutník u Tinker Creeku.txt (EUR-0.00)

  Poutník u Tinker Creeku.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Poutník u Tinker Creeku.PDF – (EUR 0.00);

  Poutník u Tinker Creeku.MOBI – (EUR 0.00);

  Poutník u Tinker Creeku.EPUB – (EUR 0.00);

  Poutník u Tinker Creeku.DOC – (EUR 0.00);

  Poutník u Tinker Creeku.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Pilgrim at Tinker Creek (1974)

  Žánr:
  Literatura světová, Literatura faktu
  Vydáno: , Triton
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Lavran

  15.06.2014

  "Takový je svět, jako oltář s pohárem, ozářený světlem hvězdy, která teprve začala umírat."

  Na jedné straně mám ohromnou radost z toho, že se u nás Poutník konečně také dočkal českého překladu – koneckonců tu běží o jedno z nejzásadnějších děl moderní americké literatury (nebo přinejmenším žánru tzv. "nature writing" – přírodní esejistiky, jakkoli autorka sama tuto nálepku odmítá) a knih jako je tato (takových, které by nás učili skutečně "vidět" svět kolem nás), je dnes zapotřebí více než jindy, na druhé ale nedokáži skrývat rozčarování nad tím, jaký je výsledek.

  Překlad sám o sobě je vcelku obstojný, byť místy až nezdravě zavádějící, pokud jde o názvy cizokrajných zvířat a rostlin, jimiž se to v knize jen hemží (opravdu by mě zajímalo, odkud překladatel vykouzlil např. takového "zlatého stehlíka"), to samé už se ale nedá říct o dosti ledabylé redakční práci (výčet roztodivných chyb a překlepů by vydal na obsáhlejší seznam), natož o celkovém "zjevu" – přemýšlím, kdy naposledy jsem vzhledem k obsahu nějaké knihy viděl tak naprosto nevhodně zvolenou obálku (jen si zkuste pro porovnání dohledat dokonale padnoucí obálky polského či britského vydání…). Pro většinu čtenářů, troufám si říct, se samo o sobě nejedná o kdovíjak lákavý titul, prezentace podobně nešťastnou formou ale zaručuje, že kniha již od pohledu odradí i toho největšího odvážlivce, jakkoli by mohla obohatit jeho život jako málokterá jiná. Osobně mě rovněž zamrzelo, že v knize vyjma kratičkého životopisného medailonku nenalezneme nic dalšího o autorčině bohaté a neméně pozoruhodné tvorbě; pokud je mi známo, jedná se o první "dillardovskou" vlaštovku na české knižní scéně, tudíž by nějaká ta obsáhlejší esej – ideálně doprovázená zasvěcenými poznámkami v textu – byla záhodná a poučná zároveň. Mimochodem, velmi pěkné britské vydání z roku 2011 obsahuje také dva krátké bilancující doslovy z autorčina pera datované lety 1999 a 2007. Nic takového ale v českém vydání nehledejte.

  Výše řečené sice nemusí nutně kazit požitek ze čtení, je nicméně poněkud nedůstojné s ohledem na estetický i duchovní potenciál, jaký v sobě tato mimořádně moudrá kniha skrývá. Upřímně tedy doufám, že někdy v budoucnu se Poutník dočká nového, důstojnějšího vydání – nejlépe snad v rukách jiného, na podobnou literaturu úžeji zaměřeného nakladatelství (v koutku duše si myslím na nakladatelství Paseka, kteréžto u nás věnuje příkladnou péči dílu H. D. Thoreaua, filosofa od jezera Walden, jehož stále živý a zelenající se odkaz stojí i v pozadí Dillardové knihy). Do té doby jej každému doporučuji číst spíše v některém z jeho původních vydání…

  "Všude, kam se podívám, vidím jen oheň. Všechno kolem nás jsou křesací kamínky nebo troud a celý svět kolem jen jiskří a hoří."  TAGS:

  Online Poutník u Tinker Creeku ebook, Kniha Poutník u Tinker Creeku FB2, Download Poutník u Tinker Creeku PDF , Download Poutník u Tinker Creeku MOBI, Online Poutník u Tinker Creeku kniha, Zdarma Stažení Poutník u Tinker Creeku IPhone, Online kniha Poutník u Tinker Creeku PDF, Zdarma Poutník u Tinker Creeku DJVU, Zdarma Stažení Poutník u Tinker Creeku TXT, Stažení Poutník u Tinker Creeku RTF, Online Poutník u Tinker Creeku FB2 , e-kniha Poutník u Tinker Creeku stažení TXT, Zdarma Poutník u Tinker Creeku stažení kniha, e-kniha Poutník u Tinker Creeku download MOBI, Stažení Poutník u Tinker Creeku IPad, Číst Poutník u Tinker Creeku MOBI, Číst Poutník u Tinker Creeku DOC, Zdarma Poutník u Tinker Creeku AWZ, Download e-kniha Poutník u Tinker Creeku iPad , Zdarma Poutník u Tinker Creeku DJVU, Download Poutník u Tinker Creeku e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Poutník u Tinker Creeku DVD, Číst Poutník u Tinker Creeku TXT, Book Poutník u Tinker Creeku stažení DJVU, Poutník u Tinker Creeku stažení kniha zdarma, Poutník u Tinker Creeku stažení kniha pdf zdarma, Poutník u Tinker Creeku pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Poutník u Tinker Creeku pdf zdarma, Poutník u Tinker Creeku stažení kniha epub zdarma, Poutník u Tinker Creeku ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply