Praha má tajemná Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Praha má tajemná Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Praha má tajemná


Už sám název města Praha není zcela jednoznačný, většina lidí dodnes neví, co slovo Praha vlastně znamená. V knize se to však dozvíte hned v první kapitole.
Kniha začíná založením města Prahy v roce 905, pokračuje přes dobu Jana Husa, Karla IV., Přemysla Otakara II., Bílou horu a poslední stránky se věnují 20. století, mimo jiné i domu, kde v roce 1916 bydlel Franz Kavka.
Z mnoha kapitol této knihy je zajímavá například kapitola Hradby, kde se dočtete o hradbách jako takových, kdy, kým a jak byly vystavěny.
Další kapitoly, které stojí za zmínku jsou například „Karel, otec vlasti“ či „O čistotě a pořádku“, v níž se mimo jiné můžete dočíst, že čistota rozhodně nebyla v Praze běžnou záležitostí a že o pořádku ve městě se dalo žřídka kdy hovořit.
Dalšími tématy knihy jsou například popravy, kati, strašidla a mnoho dalších.

Paní Borská tuto publikaci pojala jako výpravný příběh historických událostí našeho hlavního města. Vypráví barvitě a poutavě o věcech tak obyčejných, jako jsou hradby a pro nás již tak samozřejmých, jako Karlův most. Její spisovatelské umění se rozhodně nedá srovnat s běžnou historickou publikací.
Ilona Borská se ve své knize věnuje především lidem, obyčejným Pražanům, kteří žili o několik století dříve než my. Ačkoli se kniha jmenuje Praha má tajemná a dozvíte se v ní, jak už bylo zmíněno, o stavbách , hradbách a uličkách, příběhy lidí zde hrají zásadní roli.

Z těch „lidských“ kapitol bych ráda upozornila především na kapitolu o židech.
Jejich těžký úděl, popisuje Ilona Borská dle historických pramenů a kronik Prahy. Židé byli několikrát vyhnáni z města, zavíráni do ghét a jejich postavení mezi ostatními lidmi bylo mnohdy až šokující.

Na to, aby vás kniha zaujala, rozhodně nemusíte být Pražák a dokonce ani nemusíte Prahu znát. Ať tak či tak, po přečtení této tenké knížky zcela jistě pocítíte touhu, některá zde popisovaná místa navštívit.
A možná si při čtení ani neuvědomíte, že se vlastně vzděláváte. ?Kniha v českém jazyce!


Stažení Praha má tajemná zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Praha má tajemná (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Praha má tajemná zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Praha má tajemná.pdf (EUR-0.00)

  Praha má tajemná.epub (EUR-0.00)

  Praha má tajemná.doc (EUR-0.00)

  Praha má tajemná.txt (EUR-0.00)

  Praha má tajemná.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Praha má tajemná.PDF – (EUR 0.00);

  Praha má tajemná.MOBI – (EUR 0.00);

  Praha má tajemná.EPUB – (EUR 0.00);

  Praha má tajemná.DOC – (EUR 0.00);

  Praha má tajemná.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie, Pragensie
  Vydáno: , Motto
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  TipsyChipsy

  03.10.2017

  Kniha překlenuje celé dějiny od dob pohanských legend po 20. století. Při takovém záběru se nevyhla popisu obecně známých skutečností. Ale z knihy čiší láskyplný vztah autorky k Praze. Proto lze odpustit, že skáče z tématu do tématu a nezatěžuje se přesnými fakty. Poskytuje osobitým úhlem pohledu zajímavé a neznámé momenty, figurky a osobnosti dějin Prahy různé paradoxy, pikantnosti a zvláštní náhody. Takže je to sice mišmaš, ale pro nás lidi posedlé Prahou je to milé.

  Silmarien

  06.05.2017

  Drobné kapitolky o Prahe, od úplného začiatku až po 20. storočie, prekladané kapitolami všeobecnými (napr. tou o strašidlách či vežiach). Napísala pražská rodáčka a novinárka Ilona Borská.
  Štýl je rozprávačský, občas poetickejší a láskavejší, inokedy satirickejší a s ostrým vtipom.
  Kapitoly sú krátke a je ich dosť, fajn kniha do kabelky na cesty autobusom do práce či na dni, kedy máte vždy len chvíľku času.
  Množstvo legiend i historického bulváru je popretkávaných reálnymi historickými zápismi a tak je táto knižka určená všetkým, ktorí majú Prahu radi. Ak nemáte, ani to neskúšajte – len drobná rada 🙂

  V Paříži straší hrbáč z Notre Damu,
  v Amsterodamu mají černou dámu,
  ve Vídni vídají viselce na provaze
  metati kozelce po Ringu v jízdní dráze,
  jenže co je to všechno proti Praze?
  Londýnem bloudí utonulá v Temži,
  bezhlavý kat se potuluje Kremží,
  Praha se ovšem přizraky jen hemží.
  V Benátkách na Canale Grande
  duch Casanovy dál si dáva rande,
  Berlín má Messra s krví na noži –
  kam na nás, aha?
  Praha je Praha,
  v Praze nám straší na každém nároží.

  dadako

  11.07.2016

  Kniha plná legend a mýtů o městě Otázka. Některé jsou méně známé a staly se jiné zná každý a nikdy se nestaly… 🙂

  jprst

  19.04.2012

  Přepracovaná a doplněná verze autorčiny knihy z roku 1996 Moje město Otázka.

  WEIL

  28.09.2011

  Praha má tajemství, která je možno stále odkrývat a psát o nich pěkné knihy.  TAGS:

  Online Praha má tajemná ebook, Kniha Praha má tajemná FB2, Download Praha má tajemná PDF , Download Praha má tajemná MOBI, Online Praha má tajemná kniha, Zdarma Stažení Praha má tajemná IPhone, Online kniha Praha má tajemná PDF, Zdarma Praha má tajemná DJVU, Zdarma Stažení Praha má tajemná TXT, Stažení Praha má tajemná RTF, Online Praha má tajemná FB2 , e-kniha Praha má tajemná stažení TXT, Zdarma Praha má tajemná stažení kniha, e-kniha Praha má tajemná download MOBI, Stažení Praha má tajemná IPad, Číst Praha má tajemná MOBI, Číst Praha má tajemná DOC, Zdarma Praha má tajemná AWZ, Download e-kniha Praha má tajemná iPad , Zdarma Praha má tajemná DJVU, Download Praha má tajemná e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Praha má tajemná DVD, Číst Praha má tajemná TXT, Book Praha má tajemná stažení DJVU, Praha má tajemná stažení kniha zdarma, Praha má tajemná stažení kniha pdf zdarma, Praha má tajemná pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Praha má tajemná pdf zdarma, Praha má tajemná stažení kniha epub zdarma, Praha má tajemná ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply