Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance


„My všichni máme svoje malé spouště… věci, které na nás čekají v temných chodbách našich životů,“ píše Neil Gaiman v úvodu Předběžného varování, pozoruhodného kompendia pětadvaceti povídek a básní, ve kterých zkoumá transformativní moc imaginace.

V povídce "Dobrodružný příběh" – jistým způsobem spřízněné s knihou Oceán na konci uličky – se Gaiman zamýšlí nad smrtí a jak si lidé berou svoje příběhy s sebou, když umírají. „Kalendář příběhů“ je sestaven z minipovídek o měsících v roce – příběh pirátky a březnových větrů, iglú postaveného z knih a pohlednice ke Dni matek, která způsobí poruchu ve vesmíru. V povídce „Případ smrti a medu“ nabízí Gaiman možnost podívat se na legendárního detektiva Sherlocka Holmese trochu jinak. Ve sbírce najdete také „Bezčasí“, velice zvláštní příběh napsáný v roce 2013 pro oblíbený seriál Pán času, stejně jako dosud nepublikovaný příběh ze světa Amerických bohů „Černý pes“ o tom, co se stalo, když se Stín cestou zpátky do Ameriky zastavil v jedné vesnické hospodě.

Gaiman, kreativní spisovatel s nenapodobitelným tvůrčím géniem, nás pomocí své literární alchymie přenáší hluboko do neprobádané země, kde se fantastické stává skutečným a každodenní jasně žhne. Předběžné varování, plné divů a hrůz, překvapení a pobavení, je pokladnice literárních požitků, které zaměstnají mysl, sevřou u srdce a zatřesou s duší.Kniha v českém jazyce!


Stažení Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.pdf (EUR-0.00)

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.epub (EUR-0.00)

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.doc (EUR-0.00)

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.txt (EUR-0.00)

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.PDF – (EUR 0.00);

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.MOBI – (EUR 0.00);

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.EPUB – (EUR 0.00);

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.DOC – (EUR 0.00);

  Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Trigger Warning: Short Fictions and Disturbances (2015)

  Žánr:
  Povídky, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , Polaris
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  Elea

  01.12.2017

  Další vynikající kniha autora.

  Kamys

  09.11.2017

  Klasický Gaiman. Miluju jeho knížky povídek, objevování světů, které dokáže přesvědčivě načrtnout na pár stránkách, to, jak postupně odhaluje klíčové souvislosti. Některé povídky jsou prostě skvělé, mrazivé, napínavé, s překvapivým koncem. Někdy to dopadne i dobře – aspoň pro některou ze stran příběhu většinou, jak sám píše 😉
  “Thank you for coming. Enjoy the things that never happened. Secure your own mask again after you read these stories, but do not forget to help others.”

  Nemusím jeho egománii, jak ke každé povídce musí přidat nějakou historku, jak vznikala a proč. Ale tak je nečtu, ty historky.

  silvara

  24.09.2017

  S povídkovými sbírkami se to má tak – většinou jsou velmi nevyvážené. Najdete zde mistrovská díla i slabší kusy. V Předběžném varování se těch slabších kusů nachází pomálu a Gaiman opět dokazuje, že je mistrem nečekané zápletky. Nezbývá před ním než smeknout a obdivovat se tomu, jak na malém prostoru dokáže rozehrát dech beroucí, velkolepou hru se slovy.

  Jane007

  08.08.2017

  Opět báječné povídky, i když Křehké věci mi sedly více. Od Gaimana jsem toho zatím moc nepřečetla, ale pokaždé a znovu mě nepřestává udivovat, jak dobře píše. Dokonce mi přijde, že je místy napínavější než King. Doufám, že se dostanu k dalším jeho knihám. Doporučuji

  Sněžková

  25.04.2017

  Opět ano, trefa do černého. Nemůžu dát všem povídkám 10/10, ale nezklamala jsem se. Pan Gaiman prostě umí a já mu takových 95 % děl žeru i s navijákem. A vždycky se těším, že mě dvacet stránek bude tahat za nos a pak mi v posledním odstavci dopřeje úder rovnou na solar. Nezklamal ani tentokrát.
  Vyzdvihnu Kalendář příběhů, Lunární labyrint a samozřejmě Spáče.

  Ikkju

  17.02.2017

  McKenna uměl unést čtenáře do hyperprostoru, Gaiman do pohádek v jejich nejryzejší podobě – světa plného krutosti i krásy, jen pro mě bylo trochu únavné u každé další povídky přecházet s myslí utahanou z všednodenní šedi práh do kouzelné říše znovu a znovu…

  Líbila se mi povídka o podivném medu (ví autor o mad honey?), rád jsem si přečetl o další příhodě Stína a potěšilo mě člověkospolečenství s doktorem Who.

  9098

  17.01.2017

  Rozhodně jedna z nejlepších knih v roce 2016.

  RomanTilcer

  04.01.2017

  I když mám Gaimana rád, tohle mi nesedlo. Je to sbírka povídek a básní, dalo se čekat, že narazím na subjektivně slabší kusy, ale tady jich prostě bylo moc. Často to byly jen takový hříčky a haluze, mnohdy bez pořádnýho konce. Mám radši, když Gaimana můžu brát vážně (jako v jeho románech), na krátké ploše jsem se na něj nedokázal naladit. (Když jsem četl jeho první sbírku – Kouř a zrcadla –, zažíval jsem podobný pocity, nakonec ale převládla spokojenost. Druhou sbírku – Křehké věci – jsem ani nedočetl.)
  Navíc mě dráždil skřípající překlad – nadbytek přivlastňovacích zájmen, krkolomný vyjádření, přehnaná spisovnost v přímé řeči. (Aby bylo jasno, nepřekládala to Ladislava Vojtková, která do češtiny převedla většinu Gaimanovejch knih.) Ale ať nežeru, sem tam jsem si od toho odpočinul, protože veškerou poezii a jednu povídku přeložil Richard Podaný a jednu povídku taky Viktor Janiš.

  Liwilterhage

  07.09.2016

  Jak tomu u sbírek povídek bývá, některé povídky čtenáře osloví, jiné si jen přečte a nic v něm nezanechají.
  Co však pro mě bylo nejpodstatnější, že i přes předběžné varování jsem na konci pociťovala skutečné znepokojení a neklid. Tak bych řekla, že příběhy splnily, před čím Neil Gaiman varoval. Proto je mé celkové hodnocení kladné.

  Z povídek bych vyzdvihla:
  "Pravda je jeskyně v černých horách…"
  Dobrodružný příběh
  Případ smrti a medu
  Klik, klak chřestivak
  "A plakat jako Alexandr"
  Bezčasí
  Návrat hubeného bílého vévody
  Černý pes

  3nitka

  05.07.2016

  V poviedkových zbierkach sú zvyčajne zastúpené slabšie aj vynikajúce poviedky. Neila Gaimana sa to týka tiež. Sú zvláštne a určite sa nepáčia každému. Ale tie jeho nápady sú neuveriteľné.

  -kaja.k-

  18.06.2016

  Prvních pár povídek mě nezaujalo a málem jsem knihu odložila. Naštěstí se tak nestalo, kniha mě začala vážně bavit. Líbí se mi úžasná představivost autora, snad i trocha morbidnosti v povídkách. Líbí se mi, že se nápady neopakují stále dokola, jak tomu u některých knížek bývá. A Kalendář příběhů a Oranžová mě naprosto dostaly.

  ziriant

  22.11.2015

  Ušetřili bychom si hodně trápení, kdyby Gaiman svou "poezii" nenazýval poezií. I když ani pojmenování nezmění nic na tom, že je to spíše… trapné, než jakékoli jiné. Minimálně v překladu ano. S jeho povídkami mám obecně docela problém, protože se nejvíce začnu těšit a začítat až při poslední straně, kdy příběh končí. To je na povídkách právě to nejobtížnější, zaručit čtenáři, že se bude po celou dobu bavit, ale zároveň ho připravit na to, že příběh brzy skončí. V polovině případů jsem odcházela s pocitem, že jsem nedostala, co jsem chtěla. V druhé půlce to bylo dosti nadějné, ale pořád to bylo jen "skoro". Zkrátka tahle kniha nebude z mých nejoblíbenějších, ale stále je to Gaiman. Gaiman, který už si čestné místo v mé knihovně zasloužil, ať napíše cokoli. (Snad jen tu sbírku básní bych nezvládla.)

  Jano.

  11.09.2015

  Blekmun: Áno, Gaiman rozhodne má aj lepšie veci. 😀
  Predbežné varovanie je zbierka, ktorá obsahuje pár kúskov, ktoré takýmto spôsobom zverejňované byť vážne nemuseli (Diamanty a Perly…)
  Ale na druhej strane aj kopu tých skutočne výborných. 😀
  Najlepšie poviedky: Pravda je jaskyňa v čiernych horách, Čierny pes, Kalendár príbehov, Prípad smrti a medu, Tá záležitosť s Cassandrou…
  Btw: medzi poviedkami v databáze chýba vynikajúca poviedka s názvom Oranžová. 😀

  Blekmun

  31.08.2015

  Fakt by som tu nemal písať komentár ako prvý, ale čo s vami, keď to nikto skôr nestihol…
  Moja druhá seansa s Gaimanom a stále nie som presvedčený, že máme dočinenia s niekým výnimočným. Verím, že má lepšie veci. Dúfam. Poviedkové knihy inak všeobecne sú zradné. Jedna poviedka sa vydarí, druhá nie. Tak ako tu. A do toho ešte tie pokusy o poéziu, ktoré si mohol duplom odpustiť. On ten človek sa číta dobre, len tam väčšinou hlodá ten pocit, že to pravé je za rohom. A ten roh je stále… tu za rohom, rovnako ďaleko a strašne blízko.

  Niekoľko kúskov je skutočne majstrovských a skvele vypointovaných. Mrazivá "Dolů k temnému moři" ma dorazila svojím panč-lajnom. Predvídateľná, no aj tak do živého tnúca "Pravda je jeskyně v černých horách". "Případ smrti a medu". V podstate hlúpučká, ale bohužiaľ súčasnosť vystihujúca miniatúrka "A plakat jako Alexandr" alebo psycho záležitosť "Dobrodružný příběh" – byť takto pestré a plnokrvné všetky kúsky, bola by to jedna z kníh roka.

  Lenže, kto vám vydá 100-150 stranovú knihu, že áno? Treba to nafúknuť aspoň na dvojnásobok.
  Veľmi rád by som hodnotil len tie vydarené kúsky – tie mi stoja za prečítanie opätovne. Lenže takto to nejde. Tri hviezdičky v podstate budú odzrkadľovať, že minimálne tretina knihy ma vôbec nebavila. Snáď to konečne zlomia tí Americkí Bohovia.  TAGS:

  Online Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance ebook, Kniha Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance FB2, Download Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance PDF , Download Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance MOBI, Online Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance kniha, Zdarma Stažení Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance IPhone, Online kniha Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance PDF, Zdarma Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance DJVU, Zdarma Stažení Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance TXT, Stažení Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance RTF, Online Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance FB2 , e-kniha Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance stažení TXT, Zdarma Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance stažení kniha, e-kniha Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance download MOBI, Stažení Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance IPad, Číst Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance MOBI, Číst Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance DOC, Zdarma Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance AWZ, Download e-kniha Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance iPad , Zdarma Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance DJVU, Download Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance DVD, Číst Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance TXT, Book Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance stažení DJVU, Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance stažení kniha zdarma, Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance stažení kniha pdf zdarma, Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance pdf zdarma, Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance stažení kniha epub zdarma, Předběžné varování – Krátké fikce a disturbance ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply