Příběh nového jména Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Příběh nového jména Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Příběh nového jména


Ve druhém dílu tetralogie Geniální přítelkyně italské autorky Eleny Ferrante je přesvědčivě zachyceno období mládí dvou přítelkyň Eleny a Lily, objevování vlastního těla a sexuality. Toto téma rezonuje s historickým pozadím děje, s báječnými šedesátými lety, kdy se Itálie jakoby probouzí k životu, poznává zábavu, bezstarostnost, hmotný blahobyt (či alespoň jeho iluzi). Přichází sexuální revoluce, ale i studentské a dělnické nepokoje, vyostřují se střety mezi pravicí a levicí…

Příběh nového jména zachycuje dobu mládí obou hrdinek a soustřeďuje se na objevování jejich vlastní sexuality, slasti a bolesti, jež jsou s ní spjaty, a také na nesnadnou situaci „geniálních“, svobodomyslných a zároveň po lásce toužících dívek ve světě neapolských mužů, pro které milovat znamená především vlastnit. Toto téma rezonuje s historickým pozadím děje, s báječnými šedesátými lety, kdy se Itálie po letech fašismu a války konečně probouzí k životu, hospodářsky se rozvíjí, podporuje obchod a podnikání, ale taky bezskrupulózní dravost, poznává zábavu a hmotný blahobyt (či alespoň jeho iluzi). Přichází sexuální revoluce, ale i studentské a dělnické nepokoje, vyostřují se střety mezi pravicí a levicí, camorristé Solarovi se stávají neomezenými vládci periferní čtvrti, ale jejich ambice sahají daleko za její hranice… A Elena s Lilou prožívají osudové horké léto na Ischii, které jim oběma vnese do života cit, vášeň a spoustu bolesti, s níž se budou moci vyrovnat jedině pomocí psaného slova. Psaní jako terapie, jako hledání řádu, jako způsob oživování i umrtvování skutečnosti dostává v jejich příběhu a osudu stále větší prostor a upřímná výpověď o ženském přátelství opět strhne čtenáře svou hloubkou a intenzitou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Příběh nového jména zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Příběh nového jména (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Příběh nového jména zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Příběh nového jména.pdf (EUR-0.00)

  Příběh nového jména.epub (EUR-0.00)

  Příběh nového jména.doc (EUR-0.00)

  Příběh nového jména.txt (EUR-0.00)

  Příběh nového jména.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Příběh nového jména.PDF – (EUR 0.00);

  Příběh nového jména.MOBI – (EUR 0.00);

  Příběh nového jména.EPUB – (EUR 0.00);

  Příběh nového jména.DOC – (EUR 0.00);

  Příběh nového jména.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Neapolská sága (2.)

  Originální název:

  Storia del nuovo cognome. L’amica geniale – Volume secondo. (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Prostor
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (50)

  Přidat komentář

  Aleen

  26. ledna

  Velmi mi vyhovuje styl vyprávění Ferrante. Líbí se mi, co všechno nám při tom odhaluje, líbí se mi charaktery. Nejsou ploché, každý je trochu dobrý a trochu zlý. Líbí se mi, když autor(ka) dokáže vylíčit pohnutky, okolnosti a důsledky, které hrdiny vedou k rozhodnutí a jednání. Tahle kniha je opravdu silný slepičí vývar…vyléčí Vaše bolístky – protagonisté příběhu mají totiž zaručeně mnohem horší starosti, než my a zároveň nasytí Vaši touhu po dobrém příběhu a vtáhne Vás do svého místa a doby. To je přesně to, proč všichni čteme a proto tuhle knihu doporučuji moc ráda.

  ipe

  18. ledna

  Krásně vystavěný příběh, opravdový román. Skvělý překlad. Připojuji se k ostatním vysokým hodnocením.

  Audrina

  14. ledna

  Stále si na Neapolskou ságu nedokážu vytvořit ucelený názor. Stále mám pocit, že povyk okolo knih je větší než by si zasloužil, na druhou stranu nesmírně oceňuju krásu jazyka autorky.
  Elena Ferrante dokáže vystavět celkem banální příběh v silnou knihu, ve které používá úchvatné jazykové obraty a naprosto obyčejné věci dokáže popsat neobyčejně.
  Na knize mi ale trochu vadí právě to podivné přátelství Eleny a Lily. Věřím tomu, že ženská přátelství se částečně zakládají na rivalitě, vztah dvou hlavních protagonistek mi ale místy přišel až nezdravý.
  Hvězdičku jsem přidala díky posledním 150 strankám knihy, ve kterých jsem měla pocit, že hrdinky opravdu dospěly a možná se proměnily z těch naivních holčiček v opravdové ženy. Jsem upřímně zvědavá, jak celá sága bude pokračovat.

  harena

  05. ledna

  Druhý díl napolské ságy se mi líbil ještě víc, než díl první. Poutavý příběh o jednom přátelství a o životě v neapolské dělnické čtvrti, o milostných hádkách, zápasech o moc a o peníze. Strhující vyprávění o nejzákladnějších lidských poutech, schopnost formulovat krásné věty, strhující živočišnost a emotivnost příběhu psaného tak mistrovským jazykem, že se mi jejich život promítal před očima jako film. Právem je Elena Ferrante řazena kritikou mezi největší žijící italské autory, já si ji řadím do oblíbených spisovatelů a těším se na další díl.

  Amazonka72

  10.12.2017

  Druhý díl dočten. Žádné velké nadšení se nekoná, ale nejsem zklamaná, že jsem oba díly přečetla. Akorát do dalšího pokračování se už nepustím. Čtivé vyprávění o dospívání a vstupu do života dvou kamarádek, jejichž přátelství je již od samého počátku “podivné”, plné skrytého soupeření, závisti. To mi asi vadilo nejvíce, takhle si přátelství nepředstavuji. Občas se dalo předvídat, kam se osudy obou dívek posunou. Oceňuji však velmi zajímavý a poutavý popis života v Italské Neapoli v 50. a 60.letech minulého století.

  Květ

  09.12.2017

  Po přečtení prvního dílu Geniální přítelkyně jsem měla velká očekávání, ale pokračování pro mě tak zajímavé nebylo. Ve většině recenzí se vychvaluje právě druhý díl, ale já jsem se na rozdíl od jedničky nedokázala vcítit do jednání ani jedné z hlavních hrdinek, někdy mi šly lehce na nervy 😉 Nicméně, to neubírá na čtivosti a zajímavosti této knížky a ani na mé zvědavosti, co se stane ve třetím díle 🙂

  Shari

  26.11.2017

  Druhý díl mě bavil mnohem víc než první – první mi přišel jako románek pro puberťačky, s druhým jsem se ztotožnila a přečetla ho víceméně jedním dechem. Autorka příběh vypráví a přitom vykresluje povahy a pohnutky hrdinů, že jsem měla pocit, jako bych je znala… Vtáhla mě do děje tak, že mě zajímá, jak se hrdinkám daří a kudy se ubírají jejich životy – mám u toho stejný pocit, jako když se vrátím do města svého mládí a setkám se se spolužáky ze základky 🙂

  Adriana.82

  22.11.2017

  Teď to tady rozčísnu,ale říkala jsem si ,že první díl byl takovej .. no, že holky byly malý a blbý,že se to zlepší …. no a nezlepšilo se to,druhej díl jsem se vyloženě trápila…. hlavně jsem neporozuměla divnému přátelství a ani jedna z hrdinek nemá mé sympatie … nevím,zda mám chuť se pouštět do třetího dílu .. asi vlastně vůbec ne …

  Marcela52

  20.11.2017

  Také pokračování Geniální přítelkyně je výborné napsané, tak už se těším na třetí díl. Rozhodně doporučuji, autorka má velmi čtivý styl a dokáže čtenáře tak vtáhnout do děje, že se vám knihu nechce odložit. Nedivím se, že je tato neapolská sága překládána do mnoha jazyků a všude se těší velkému čtenářskému zájmu. Je to opravdu výborné!

  VeronikaZ

  19.11.2017

  Knížka ve vás vyvolá celou škálu pocitů ohledně hlavních hrdinek, především Lily. Podle mě i lepší než první díl, ale zejména po návštěvě zanedbané, špinavé Neapole toto léto i živější.

  nase_zuzu

  19.11.2017

  Drobné zklamání. Čekala jsem nadupané pokračování a vyšel mi z toho relativně plochý příběh. Nakonec jsem druhou polovinu přeskákala. Třeba bude třetí díl zajímavější, ale teď na něj popravdě moc chutí nemám.

  Amfitríté

  12.11.2017

  Stejně jako první díl Geniální přítelkyně mě kniha uchvátila a vtáhla do předměstí Neapole..Mohu vřele doporučit.

  gossipavlina

  01.11.2017

  Stejně jako u prvního dílu, hrozně moc mě to bavilo. A asi víc není třeba k tomu dodat.
  Snad jen, že se moc, moc těším na další díl.

  VeruRomanská

  29.10.2017

  Sup, supr, supr…kniha, která obsahuje tolik popisů, že ji nelze brát jako oddychovku, přesto mě velice bavila stejně jako první díl 🙂 Už se těším na pokračování.

  Yorika

  20.10.2017

  Asi jsem trochu zklamaná.Čekala jsem, že se půjde více do hloubky, že se autorka bude více zabývat společenskou i politickou situací v tehdejší Itálii.Takto se příběh točí kolem vztahů a milostných vzplanutí, čímž se začíná nebezpečně přibližovat románům z červené knihovny.

  Bláža9

  20.10.2017

  Moc krásná kniha, která je hlavně o životě a o všem, co nám přináší: lásce, nenávisti, štěstí, bolesti, radosti, bezmoci…svým rozsahem dokáže všechny tyto pocity úžasně popsat a nahlédnout tak do vnitřního světa hrdinek, jejich osobního vývoje a osudu…

  Malachime

  12.10.2017

  Nádherná kniha!

  SuperSojka

  09.10.2017

  O trochu méně čtivé než první díl, ale stále velmi poutavý příběh. V životě by mě nenapadlo, že mě příběh o jednom silném přátelství a dvou rozdílných ženách tolik zaujme.

  Jituška82

  06.10.2017

  Druhý díl opět nezklamal, tak teď budeme vyhlížet třetí 🙂

  jaro999

  04.10.2017

  Těším se na další díl.

  Gooverka

  20.09.2017

  Druhé pokračování Neapolské ságy bylo stejně skvělé jako první díl. Sice se zde mnoho momentů skoro až opakovalo, postavy dělaly stále stejné chyby, ze kterých se nedokázaly poučit ale i tak se mi příběh moc líbil. A stejně jako u prvního dílu, konec mě naprosto dostal a doufám, že poslední díl vyjde co nejdříve.

  lenamor

  16.09.2017

  Naprosto úžasné pokračování které mě uplně pohltilo. Autorka dokáže člověka naprosto nenápadně nadchnout a okouzlit příběhem, který začal tak nenápadně

  Elisa220

  14.09.2017

  Tak jiné žití, tolik živočišnosti a jiného stylu. Zkrátka Itálie. Tolik se mi líbí ten nejednoznačný vztah mezi Elenou a Lilou. Jsou nebo nejsou to vlastně kamarádky? To přelévání štěstí. Je to jak sám život, jednou jsi dole, jednou nahoře. Elenina hra na intelektuálku. Staneš se lepším člověkem jen tím, že se vzděláš? Nebo jen papouškuješ, abys zapadla do prostředí té lepší vrstvy a říkáš, co chtějí slyšet. Je vůbec rozumné se vdávat v podstatě ještě jako dítě a všechnu nezkušenost,frackovitost a vzdorovitost tavit v kotli manželství. Hnát všechno na hranu? Ani jedna z nich není černobílá. Jak to jen bude dál…

  broskev28

  08.09.2017

  Nějak jsem se s adorovanou knihou minula. Už první díl mě moc nebral a druhý mě utvrdil v přesvědčení, že další zkoušet nebudu. Plně se přikláním k názoru Bookcase – každý máme nějaké problémy a snažíme se s nimi popasovat, ale proč s tím mám unavovat okolí? Atmosféra Neapole na mě nedýchla, bohužel, italský neorealismus v knižním provedení mě neoslovil.
  Když to srovnám třeba s knihou A. Franklinové Město stínů – autorka zasadila smyšlený příběh do reality 30.let v Německu. Zajímavý, napínavý děj a k tomu jako bonus spousta informací o situaci země, která rozpoutala 2.světovou válku. To vše napsané úžasným jazykem (zasněžený park jsem – na rozdíl od Neapole – viděla přímo v barvách) a prokládáno mnoha zajímavými postřehy a moudry.
  Nemám nic proti knihám, kde vnitřní život hrdinů není lapidárně popisován, ale je potřeba se k němu postupně dopracovat, např. sestavením střípků jeho minulosti; proto miluju třeba knihy Toni Morrisonové, Grahama Swifta a mnoha dalších. Neapolský příběh E. Ferrante pro mě neměl ani tajemství, ani hlubší ponor, takže jsem ztrácela chuť ke čtení. Po odložení knihy jsem si připadala, jako bych skládala uhlí – unavená a otrávená. A tohle od čtení knih rozhodně nečekám.
  Takže já zbaběle končím, ale obdivovatelům čtyřdílného eposu E. Ferrante přeju spoustu krásných zážitků při čtení dalších dílů!

  cace

  07.09.2017

  Úchvatná. První díl byl normální vcelku dobré čtení. Do druhého dílu jsem se ani nevrhla okamžitě, jen jsem byla zvědavá. Pak jsem se nechala strhnout a je to emocionální požitek.

  babyboar

  29.08.2017

  Knihu jsem si vychutnávala plnými doušky a v myšlenkách jsem se přenesla do slunné Itálie. Druhý díl mne bavil stejně jako první. Líbí se mi živočišnost a emotivnost celého příběhu. Nehodnotím sympatie či antipatie k hrdinkám, prostě je beru jako prvky tvořící příběh. Už se moc těším na další díl!

  bookcase

  22.08.2017

  Tak pro mě zklamání, Lilla je neskutečně nesympatická osoba, vypravěčka zase ukňouraná. Pořád se tam řeší milostné vztahy, celou knížku, nic mi to při čtení nedalo.

  jitvav

  17.08.2017

  Druhý díl mne úplně dostal. Dále se rozvíjely osudy obou "přítelkyň", které vlastně ani nejsou přítelkyněmi v tom pravém slova smyslu. Děj plný zvratů a emocí se mi odvíjel před očima jako film. Neapol, Ischia, Pisa – prostředí i charaktery postav, prostě typická Itálie. Postavy se mi dostaly dokonale pod kůži a moc bych chtěla vědět, jak se jejich osudy budou vyvíjet dále. Další díl bohužel vyjde až v říjnu…

  Ildi

  13.08.2017

  Druhý diel ságy sa mi páčil ďaleko viac ako prvý. S kľudným svedomím dávam 5 hviezdičiek 🙂 a teším sa na ďalší diel.

  HORTID

  03.08.2017

  Z jistých důvodů bych rád vytknul toho chlípného knihkupce.
  TAGS:

  Online Příběh nového jména ebook, Kniha Příběh nového jména FB2, Download Příběh nového jména PDF , Download Příběh nového jména MOBI, Online Příběh nového jména kniha, Zdarma Stažení Příběh nového jména IPhone, Online kniha Příběh nového jména PDF, Zdarma Příběh nového jména DJVU, Zdarma Stažení Příběh nového jména TXT, Stažení Příběh nového jména RTF, Online Příběh nového jména FB2 , e-kniha Příběh nového jména stažení TXT, Zdarma Příběh nového jména stažení kniha, e-kniha Příběh nového jména download MOBI, Stažení Příběh nového jména IPad, Číst Příběh nového jména MOBI, Číst Příběh nového jména DOC, Zdarma Příběh nového jména AWZ, Download e-kniha Příběh nového jména iPad , Zdarma Příběh nového jména DJVU, Download Příběh nového jména e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Příběh nového jména DVD, Číst Příběh nového jména TXT, Book Příběh nového jména stažení DJVU, Příběh nového jména stažení kniha zdarma, Příběh nového jména stažení kniha pdf zdarma, Příběh nového jména pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Příběh nového jména pdf zdarma, Příběh nového jména stažení kniha epub zdarma, Příběh nového jména ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply