Příběhy obyčejného šílenství Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Příběhy obyčejného šílenství Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Příběhy obyčejného šílenství


Čtyřiatřicet povídek z neobyčejně plodného období v životě Charlese Bukowského, konce šedesátých a začátku sedmdesátých let. Tehdy svými provokativními texty pravidelně zásoboval undergroundové časopisy, aby nonkonformním, drsně originálním stylem reflektoval své existenciální zoufalství, pijáckou samotu, smysl pro laškovnou perverzi a morbidní humor, ale i silnou potřebu lásky a upřímnosti. Samozvaný „starý prasák“ americké literatury ve svých povídkách brázdí bary, kriminály, milostná lože i psychiatrické léčebny, přežívá v drsných ulicích velkoměst, upíjí se k smrti, ubíjí prací, užírá láskou. Rád se oddává podivuhodným formám sexu, s gustem trousí životní moudra, tepe do literátů i politiků, utahuje si z hippies, je pronásledován šíleným ložním prádlem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Příběhy obyčejného šílenství zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Příběhy obyčejného šílenství (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Příběhy obyčejného šílenství zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Příběhy obyčejného šílenství.pdf (EUR-0.00)

  Příběhy obyčejného šílenství.epub (EUR-0.00)

  Příběhy obyčejného šílenství.doc (EUR-0.00)

  Příběhy obyčejného šílenství.txt (EUR-0.00)

  Příběhy obyčejného šílenství.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Příběhy obyčejného šílenství.PDF – (EUR 0.00);

  Příběhy obyčejného šílenství.MOBI – (EUR 0.00);

  Příběhy obyčejného šílenství.EPUB – (EUR 0.00);

  Příběhy obyčejného šílenství.DOC – (EUR 0.00);

  Příběhy obyčejného šílenství.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Tales of Ordinary Madness (1990)

  Žánr:
  Literatura světová, Povídky
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (29)

  Přidat komentář

  Stolda

  02.10.2017

  Asi to není to, co jsem čekal, proto nehodnotím, ale vzhledem k recenzím u autora zkusím ještě nějakou jeho knihu – třeba jsem jen sáhl vedle.

  Arturo.Bandini

  12.08.2017

  Jsem velký Bukowského fanoušek. Ale tato sbírka je zatím tím nejslabším, co jsem od něj četl. Přeskakoval jsem nejen celé řádky či odstavce, ale občas i celé povídky. Nic se v nich nedělo. Nic, co by mi mělo alespoň na pět minut utkvět v paměti. Sáhnu po jiné jeho knize, ať si napravím chuť.

  davidurban1973

  13.05.2017

  Některé povídky zajímavé, vtipné a čtivé. Některé mě nenadchly.

  Terata

  25.01.2016

  Pár povídek mě opravdu pobavilo, nad většinou jsem jen kroutila nechápavě hlavou. S panem Bukowským asi nemáme stejný smysl pro humor. Škoda, čekala jsem od něj hodně, ale zklamaní přišlo.

  Dreamless

  27.12.2015

  Bukowski má skvelú tvorbu, ale až toľko ma neberie.

  anisek989

  11.11.2015

  Já nevím no.. První knížka od Bukowskiho, co jsem četla a uplně nevim jakej názor mít. Mě to prostě přijde celkem o ničem.. Ale zároveň to neni uplně blbý. Takže možná až po přečtení více knih si udělám lepší názor.

  SmallLucia

  12.08.2015

  Pár příběhů dobrých, ale jinak nic pro mě.

  Rubas

  29.07.2015

  Knížka mě (častečného abstinenta ((nepiji tvrdý))) naprosto nadchla. Četl jsem před pár lety Formánkovy Úsměvy a po nynějším objevu Bukowského musím říct, že je to až neuvěřitelně podobné. Akorát Buk mi přijde dospělejší.
  Mno, každopádně je to naprosto super četba pro lidi, co se nebojí samoty, alkoholických zvratků a sexu v sedmi pádech.

  megranity

  15.06.2015

  Skvělá kniha, nějak nemám náladu psát sahodlouhou recenzi, takže se musíte spokojit s: je skvělá.

  lencisko

  01.06.2015

  není to můj šálek čaje…týpek co si potřebuje dát pár piv, aby nějak fungoval, nemá rad lidi, nemá rád práci….možná byl "cool" ve své době, ale teď už je to jaksi pasé

  lencisko

  01.06.2015

  není to můj šálek čaje…týpek co si potřebuje dát pár piv, aby nějak fungoval, nemá rad lidi, nemá rád práci….možná byl "cool" ve své době, ale teď už je to jaksi pasé

  lencisko

  01.06.2015

  není to můj šálek čaje…týpek co si potřebuje dát pár piv, aby nějak fungoval, nemá rad lidi, nemá rád práci….možná byl "cool" ve své době, ale teď už je to jaksi pasé

  palec

  28.04.2015

  Pro mě zatím nejslabší Buk.

  Standa Šebek

  14.07.2014

  „Svět patří těm, co se neposerou.“

  Bukowski je prostě jedinečný úkaz, který budete buď milovat nebo nenávidět nebo obojí najednou.
  Poloožralé blekotání a svinění papíru se kouzelným a zábavným způsobem mísí se záblesky geniality odhalující nahé, tvrdé a nepříjemné životní pravdy nečekaně poetickým, až romantickým způsobem.

  Abyste měli představu, o co jde, překlikněte si do profilu autora a přečtěte si některé citáty Starého prasáka. Dostanete koncentrovanou dávku jeho skvělých životních zjištění, rad a mouder, která nachází zásadně na dostizích, při chlastání, mrd*ní macatej ženskejch do zadku, držkování, blití a tak vůbec.

  Povídky v této knize, kterou jsem zatím četl jako jedinou, kolísají v kvalitě, některé jsou vysloveně povedené, jiné zase nemají skoro žádný smysl. Stačí přečíst jen pár povídek jednou za čas, Bukowského se snadno přejíte.

  Maruska_Babca

  19.06.2014

  Aktuálně čtu tuto knihu v angličtině a některé povídky suverénně přeskakuji, protože je to nuda.

  Zkusím podle rad některých čtenářů přeskočit do druhé půlky. Zatím musím říci, že se mi mnohem víc líbily "Všechny řitě světa i ta má".

  Lenna75

  02.06.2014

  Bukowski – jak jen popsat moje pocity při čtení. Od začátku do konce jsem se skvěle bavila a smála. Příběhy čistě o životě a různých situacích, nejen o tom, co se vyskytuje v názvu. Autor a styl jeho psaní mne okamžitě zaujal a já se začetla naplno. V životě jsem četla spoustu knih, ovšem jen některé mě dokázaly tak dokonale zaujmout až nebylo vyhnutí a já se do nich zamilovala – a tahle kniha je jedna z nich. DOPORUČUJI!

  Lenourt

  15.02.2014

  Předně všem doporučuju přečíst Poznámky o moru, které jsou až ke konci knihy. Původně jsem to chtěla po půlce utnout, ale nejlepší povídky, nebo spíš filosofické statě, jsou až ke konci. Leč dost často to byla nuda nuda šeď šeď a nechápala jsem, co chce jako autor sdělit? Jiné povídky zas měly šťávu a četly se moc dobře. Ale nejvíc viditelný byl prvek fekálnosti, násilí, prostituce a dostihů..a tohohle syrového stylu se člověk velmi rychle (i když nejsem žádný puritán!) přesytí…

  smaille

  25.10.2013odpad!

  Bohužel jsem nedočetla, kniha mě nebavila a žádnou hloubku jsem v životě "alkoholika a bůhví co ještě" nenašla.

  MissBlack

  28.09.2013

  Po "Dalších zápiscích…", "Zápiscích…" a "Nejkrásnější ženské…" byla tato sbírka pro mě asi nejslabší. Většina tu u Bukowského mám tak, že se moc líbí skoro všechny, jen pár není úplně ono. Tady to bylo naopak – jen pár jich bylo skutečně ono. Netvrdím, že by se ostatní nedaly číst, daly a mnohdy byly zajímavé, ale….přeci jen trochu nudnější.

  Skjaninka

  08.06.2013

  Typicky Bukowské, nenútené, trošku nechutné a obdivuhodne surové. Poviedky s autobiografickými prvkami, ktoré sú viac než len obyčajne šialené.

  Punky

  10.05.2013

  Sbírka povídek,některých mírně nudnějších,jiných naopak výtečných, ale i tak dávám plný počet…

  maple34

  14.02.2013

  Bukowského šílené příběhy obyčejnosti jsou pomyslnou branou do Bukowského díla. Povídky pobaví i odradí. I zde najdeme autorovy oblíbené scenérie dostihových závodišť, zaplivaných putik a tlustých mrduchtivých paniček.

  Daft

  20.11.2012

  Erekce ejakulace exhibice a jiné příběhy obyčejného šílenství, pouze v jiném (aktuálnějším) překladu.

  fan_tomas

  15.10.2012

  Tato kniha byla moje první kniha od Bukowského a musím říct, že se mi líbila. A to hlavně jeho stylem života: chlast, sex, dostihy,…

  Daft

  02.10.2012

  Bukowského sebrané povídky mají hodně kolísavou úroveň od geniálních až po nudné a nezajímavé. Jako celek tato knížka nedosahuje kvalit jeho jiných próz.

  "Díval se na spící dítě, na Tinu, byl to zázrak, jak spala a žila navzdory tomu okolnímu peklu. I pro něho to bylo peklo, ale taky to vězelo v prosté a zásadní skutečností, že nedokázal vystát tu ženskou. A nebylo to jen v ženských jako takových; existovalo pár žen, které by snesl, a spousta z nich k němu byla taky nespravedlivá – dávaly mu pěkně zabrat; ale dítě – proč to jsou děti, které nakonec vždycky dostanou na prdel? Necelý metr vysoká, bez zaměstnání, bez pasu, bez šance. Začínáme je zabíjet v té chvíli, kdy vylezou z kundy. Staráme se o jejich růst a strkáme je přímo do té druhé díry. Naklonil se a políbil spící dcerku, ale skoro stydlivě."

  sachista

  24.09.2012

  Zjistil jsem, že Bukowskiho si vychutnám tehdy, pokud mezi čtením jeho dvou děl uplyne docela dlouhá doba. M. Malátný měl pravdu v tom, když prohlásil, že od Bukowského je nejlepší ta kniha, kterou si přečtete jako první. Nechci křičet, že je od něj vše na jedno brdo, ale člověk musí mít zkrátka náladu a nesmí se těch jeho fantazií, vulgarismů, nechutností a břitkého humoru přesytit. Mně se to u Příběhů obyčejného šílenství málem stalo.

  JP

  28.01.2011

  Přikyvoval jsem, smál se, občas kroutil hlavou a než jsem se vlastně nadál, byl tu konec knihy, kde Buk napsal: "Přeskočilo mi. Definitivně jsem se zbláznil." A mě v ten moment zase definitivně došlo, že jsem konečně našel svého autora, který mě baví a který mi i něco dá, kterému rozumím, kterého jsem prokoukl od začátku do konce.

  [os. pozn.: první Buk. kniha, co jsem koupil, v Olomouci (Kosmas), bylo mi 14 let, na internetu jsem předtím četl povídku Kopulující kalifornská mořská panna – takové první seznámení]

  Hoďo

  Príbehy obyčajného šialenstva je prvá kniha, ktorú som od Bukowskeho prečítala vôbec. Je to kniha poviedok, ktoré sú niektoré skutočne nezáživné, tie sa dali len tak preletieť pohľadom, ale takisto, kniha obsahuje poviedky, ktoré doslova vyrazia dych… nad takými sa treba pozastaviť, zamýšľať… Skutočne neľutujem, že som na ňu narazila, i keď som spočiatku čakala niečo úplne iné.

  hanca

  Řekla bych, že tato kniha je tématicky podobná jeho dalším dílům, některé povídky jsou úplně dokonalé a člověk se u nich opravdu od srdece zasměje, ale jiné jsou takové docela nezáživné a stojí o to je přeskočit.  TAGS:

  Online Příběhy obyčejného šílenství ebook, Kniha Příběhy obyčejného šílenství FB2, Download Příběhy obyčejného šílenství PDF , Download Příběhy obyčejného šílenství MOBI, Online Příběhy obyčejného šílenství kniha, Zdarma Stažení Příběhy obyčejného šílenství IPhone, Online kniha Příběhy obyčejného šílenství PDF, Zdarma Příběhy obyčejného šílenství DJVU, Zdarma Stažení Příběhy obyčejného šílenství TXT, Stažení Příběhy obyčejného šílenství RTF, Online Příběhy obyčejného šílenství FB2 , e-kniha Příběhy obyčejného šílenství stažení TXT, Zdarma Příběhy obyčejného šílenství stažení kniha, e-kniha Příběhy obyčejného šílenství download MOBI, Stažení Příběhy obyčejného šílenství IPad, Číst Příběhy obyčejného šílenství MOBI, Číst Příběhy obyčejného šílenství DOC, Zdarma Příběhy obyčejného šílenství AWZ, Download e-kniha Příběhy obyčejného šílenství iPad , Zdarma Příběhy obyčejného šílenství DJVU, Download Příběhy obyčejného šílenství e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Příběhy obyčejného šílenství DVD, Číst Příběhy obyčejného šílenství TXT, Book Příběhy obyčejného šílenství stažení DJVU, Příběhy obyčejného šílenství stažení kniha zdarma, Příběhy obyčejného šílenství stažení kniha pdf zdarma, Příběhy obyčejného šílenství pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Příběhy obyčejného šílenství pdf zdarma, Příběhy obyčejného šílenství stažení kniha epub zdarma, Příběhy obyčejného šílenství ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply