Příběhy starého Izraele Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Příběhy starého Izraele Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Příběhy starého Izraele


1. samostatné vydání
Eduard Petiška nám v Příbězích starého Izraele předkládá ve čtrnácti kapitolách starozákonní židovský výklad dějin izraelského národa. Zachycuje ho od stvoření světa Jahvem (židovskou podobou Hospodina) přes vyvedení Izraelitů z Egypta a stavbu Jeruzalému až po babylonské zajetí Židů. Dočítáme se o první vraždě, kdy Kain ze závisti zabil vlastního bratra Ábela a za trest byl označen bílým rohem (tento trest se přenesl do lidových úsloví jako Kainovo znamení). Další kapitoly vypráví o potopě světa a známé Noemově arše, o stavbě Babylonské věže, pomocí které chtěli lidé vpadnout do nebe a následném popletení jazyků, o Abrahámovi, věrném služebníku Jahveho, Josefovi, kterého jeho bratři prodali do Egypta, osudu měst Sodomy a Gomory, vyvedení Izraelců z Egypta, siláku Samsonovi, jehož síla byla ukryta ve vlasech. Vypráví o králích Saulovi a Šalamounovi, proroku Jonášovi (utíkal před Jahvem), Jeremiášovi, který přišel pozdě na záchranu Jeruzaléma před Nabukadnesarovými vojsky a též o proroku Danielovi. Daniel prorokoval propuštění Izraelců z Babylonu.

Mojžíši- zřejmě nejdůležitější postava knihy. Byl to totiž právě Mojžíš, který na žádost Jahveho vyvedl Izraelity z Egypta. Jahve předtím na Egypt seslal deset ran (hejna havěti a jiné pohromy), než Izraelce faraon propustil. Mojžíš dostal od Jahveho pod horou Sinaj známé desatero přikázání. Do země zaslíbené však sám již nedošel. Izraelité se cestou chtěli několikrát vrátit zpět do Egypta, což Jahveho rozzlobilo a nechal je za trest hledat zemi zaslíbenou dlouhých čtyřicet let. Kniha končí návratem Izraelců z babylonského zajetí zpět do své země.

obrazový doprovod byl vybrán z díla Gustava DoréKniha v českém jazyce!


Stažení Příběhy starého Izraele zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Příběhy starého Izraele (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Příběhy starého Izraele zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Příběhy starého Izraele.pdf (EUR-0.00)

  Příběhy starého Izraele.epub (EUR-0.00)

  Příběhy starého Izraele.doc (EUR-0.00)

  Příběhy starého Izraele.txt (EUR-0.00)

  Příběhy starého Izraele.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Příběhy starého Izraele.PDF – (EUR 0.00);

  Příběhy starého Izraele.MOBI – (EUR 0.00);

  Příběhy starého Izraele.EPUB – (EUR 0.00);

  Příběhy starého Izraele.DOC – (EUR 0.00);

  Příběhy starého Izraele.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura česká, Náboženství, Historie
  Vydáno: , Martin
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  Eorin

  05.05.2017

  Hodnotím spíše hodnotu nostalgickou – tedy velmi subjektivní. Mamka nám z knihy předčítala před spaním už v době, kdy jsem byla ve školce a dodnes na tyto chvíle ráda vzpomínám. Ilustrace příliš dětské nejsou (nějaké mědiryty, nebo tak něco, pokud si vybavuji), ovšem příběhy byly srozumitelné ráda jsem je poslouchala.

  chamyl

  22.03.2016

  Eduard Petiška starověká témata uměl vyprávět dokonale. Z velké části jde o jakési převyprávění Starého zákona, velmi dobře ovšem srozumitelné – a především i čitelné – dětem. Tyto báje a příběhy, které patří mezi kulturně-historické dědictví lidstva, by podle mého názoru měl znát každý a to bez ohledu na svoji víru či náboženské vyznání.
  Vždycky mě ovšem zarážela určitá věrolomnost té „obyčejné slušné“ bezejmenné izraelské většiny: jakmile jí Jahve přestal posílat pečené holuby rovnou do pusy, či pokud jejich dodání trvalo příliš dlouho a dokonce přinášelo nějaké úsilí, tak na svého Boha okamžitě začala žehrat nebo zapomínat a obracela se zpět ke svým původním utlačovatelům či jiným pochybným modlám. Jak dnešní…

  evca2525

  12.12.2015

  kdo je prekladatelem ty knizky,a jaký je literární druh a zanr,odpovězte prosím někdo)))

  spdb

  27.11.2012

  s láskou vzpomínám jak jsem si v ní četl, ilustrace jsou povedené

  vesirena

  31.03.2012

  Kniha se mi líbila, přiblížila mi příběhy z Bible jasným a srozumitelným jazykem…kniha je napsána tak, že příběhy mohou číst a pochopit i děti.

  natynka00

  30.03.2012

  Jako málá jsem tuto knihu zbožnovala a četla ji stále do kola pokaždé jsem u toho usla a mamka mi tu knihu uklízela  TAGS:

  Online Příběhy starého Izraele ebook, Kniha Příběhy starého Izraele FB2, Download Příběhy starého Izraele PDF , Download Příběhy starého Izraele MOBI, Online Příběhy starého Izraele kniha, Zdarma Stažení Příběhy starého Izraele IPhone, Online kniha Příběhy starého Izraele PDF, Zdarma Příběhy starého Izraele DJVU, Zdarma Stažení Příběhy starého Izraele TXT, Stažení Příběhy starého Izraele RTF, Online Příběhy starého Izraele FB2 , e-kniha Příběhy starého Izraele stažení TXT, Zdarma Příběhy starého Izraele stažení kniha, e-kniha Příběhy starého Izraele download MOBI, Stažení Příběhy starého Izraele IPad, Číst Příběhy starého Izraele MOBI, Číst Příběhy starého Izraele DOC, Zdarma Příběhy starého Izraele AWZ, Download e-kniha Příběhy starého Izraele iPad , Zdarma Příběhy starého Izraele DJVU, Download Příběhy starého Izraele e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Příběhy starého Izraele DVD, Číst Příběhy starého Izraele TXT, Book Příběhy starého Izraele stažení DJVU, Příběhy starého Izraele stažení kniha zdarma, Příběhy starého Izraele stažení kniha pdf zdarma, Příběhy starého Izraele pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Příběhy starého Izraele pdf zdarma, Příběhy starého Izraele stažení kniha epub zdarma, Příběhy starého Izraele ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply