Princezna Alžběta Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Princezna Alžběta Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Princezna Alžběta


Malá Alžběta, dcera Jindřicha VIII., nejmocnějšího z anglických panovníků, je princezna předurčená k životu na výsluní moci a slávy a lidé se jí klanějí jako králově dědičce. To vše se ale rázem změní, když je její matka Anna Boleynová – Jindřichova velká láska – popravena za údajnou nevěru. Král holčičku vydědí, dá ji prohlásit za nemanželskou a ona je napříště nucena spoléhat jen na vlastní důvtip, aby v temných vírech doby plné intrik a náboženských svárů mezi katolictvím a nově zrozeným protestantismem vůbec přežila. Zvlášť po otcově smrti musí jako sirotek obratně proplouvat dravými proudy bezohledných mocenských bojů u tudorovského dvora. Je svědkem protestantské regentské vlády svého bratra, mladičkého Eduarda VI., i nelítostné katolické obnovy své starší sestry Marie Krvavé, za jejíž vlády se jako ikona protestantské strany na krátký čas dokonce ocitá uvězněna v Toweru, a ač se důsledně distancuje ode všech spiknutí, hrozí jí smrt. Jsou chvíle, kdy bojuje o holý život, a přelstít ty, kdo usilují o její zničení nebo ji chtějí využít pro své vlastní cíle, jí pomůže jen nevšední inteligence a mimořádné vzdělání. Z hloubavé, předčasně vyspělé dívenky, jejíž osud je plný tragických zvratů, se nakonec stává nejslavnější a nejoblíbenější anglická královna. Ale to už je jiný příběh.

Čtivý román od populární historičky vypráví příběh Alžběty I., než se stala královnou… Alžběta je líčena jako inteligentní, moudrá, předčasně vyspělá a sympatická postava, která úspěšně přežije všechny úklady a životní zvraty. Příběh se důsledně drží historických skutečností a přesvědčivě zachycuje intimní detaily z jejího života.Kniha v českém jazyce!


Stažení Princezna Alžběta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Princezna Alžběta (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Princezna Alžběta zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Princezna Alžběta.pdf (EUR-0.00)

  Princezna Alžběta.epub (EUR-0.00)

  Princezna Alžběta.doc (EUR-0.00)

  Princezna Alžběta.txt (EUR-0.00)

  Princezna Alžběta.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Princezna Alžběta.PDF – (EUR 0.00);

  Princezna Alžběta.MOBI – (EUR 0.00);

  Princezna Alžběta.EPUB – (EUR 0.00);

  Princezna Alžběta.DOC – (EUR 0.00);

  Princezna Alžběta.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Elizabeth I (1.)

  Originální název:

  The Lady Elizabeth (2009)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (38)

  Přidat komentář

  minek

  21.09.2017

  Velmi dobře popsané strasti princezny (později královny) Alžběty, především v době vlády její sestry "krvavé" Marie. Při přečtení ostatních knih autorky popisujících dobu tudorovců pak dává celkový obraz o této době, plné intrik a mocenských a náboženských bojů.

  gigi77

  22.08.2017

  Mít tak Alžbětinu trpělivost a bystrý úsudek …

  Hodnotím 4-5. Další super kousek do této autorky.

  Velice pěkně románově zpracované období princezny Alžběty, které se drží historických fakt. Kniha je plna příjemných dialogů a citů, které ve vás vzbudí živé představy. Už jen ten fakt, že se jedná o dceru Anny Boleyn a krále Jindřicha VIII je zárukou, že s Alžbětou se nudit nebudete. Alžběta se mi dostala pod kůži a nechce se mi opouštět.

  Celý tento rok věnuji četbu Tudorovcům a jsem moc ráda, že jsem se pročetla k této úžasné historické postavě. Koho toto téma zajímá, tak přidávám vlastní názor k výběru knih. Ve spoustě pasáží se velmi podobá knize Dědictví od Susan Kay, která je také krásně psaná a mne osobně o malinko více vyhovuje stylem. Není zbytečně košatá a přitom je dost obsáhlá a popisuje i následující období, kdy je Alžběta královnou.

  jakafe

  16.07.2017

  Tímto románem se pro mě Alison Weir stala jednou z mých nejoblíbenějších literátů. Před lety jsem si knihu koupila víceméně náhodou a okamžitě jsem se pro silnou osobnost Alžběty nadchla. Je zde vylíčena jako inteligentní, bystrá, ctnostná (ale přesto s lidskými poklesky), i jako marnivá po své matce Anně Boleynové a svéhlavá po otci Jindřichu VIII. Teď jsem četla Princeznu Alžbětu podruhé a opět to byl skvělý čtenářský zážitek, bylo až neskutečné "vyrůstat" po boku malé, žel již nemanželské, královské dcery, zažít s ní první milostné okouzlení a ve třetí části knihy, odehrávající se za doby fanatické vlády její sestry Marie, napětím víc a víc až nedýchat úměrně blížícímu se konci. Velkolepému konci, kdy jsem s Alžbětou mohla vnímat posvátnost okamžiku nástupu na trůn. Není nic, co bych tomuto propracovanému historickému románu vytkla a teď se jdu začíst do Královny Alžběty.

  Ssojka42

  08.07.2017

  Jsem milovnice doby Tudorovců. Intriky, napětí, dynamika vztahů, trocha nadpřirozena, zkrátka emoce se střídaly. Alžbětu jsem si zamilovala už proto, že byla velmi sečtělá)) Za mě skvělé!!

  orinka3

  19.06.2017

  Ač je její život zkoumán ze všech stran a z hodin dějepisu o ní víme hodně, pořád je co se dovídat. A když člověk k těm vědomostem přijde pomocí tak úžasné knihy, pak jsou nezapomenutelné. Kniha je výborně napsaná, čtivá, plná zvratů a nebezpečí. Budoucí královna Alžběta je od dětství předurčena k vládnutí a královské chování a rozhodování je jí vrozené. Možná bylo i dobré, že poznala kruté vězení na své kůži, protože jí později pomohlo ve spravedlivém posuzování prohřešků poddaných. Knihu i přes její počet stran s čistým svědomím doporučím každému, kdo se zajímá o historii a kvalitní stylistiku.

  TinaFr

  28.04.2017

  Velmi dobrá kniha, oceňuji, že autorka si nevymýšlí a zakládá své knihy na skutečných faktech. Četla jsem od ní více knih, takhle se mi líbí možná nejvíce (o chloupek lepší je možná Kateřina Aragonská – Pravá královna). Četla jsem i knihu Královna Alžběta, která už se mi líbila méně.

  hedvikasylar

  23.03.2017

  Moc pěkně napsaná kniha. I když jde o historický román, je velice čtivá a lehce jí proplouváte.
  Navíc vychází ze skutečných faktů ze života Alžběty I.
  Neubráním se srovnání s knihou Dědictví, taktéž o Alžbětě, a musím říct, že Dědictví ve mě zanechala hlubší stopu.
  Ale Princezna Alžběta byla "lehčí " ke čtení, popisovala události jakoby s většího odstupu a tím pádem to člověk lépe "pobral".
  Celkově výborná kniha, doporučuji.!

  Blanchi

  31.07.2016

  Kniha je velmi poutavě psaná a poprvé jsem měla možnost detailně se seznámit s dětstvím královny Alžběty I. o kterém se nikdy příliš nepsalo. I když člověk ví, jak celý příběh dopadne, nejednou jsem se přistihla, že mladé princezně držím palce, aby ten "dvorský" boj ustála. Život jako na horské dráze musel být psychicky velmi náročný, proto se nedím, že se rozhodla, jak se rozhodla.

  Kate338

  11.07.2016

  Nečekala jsem že mě kniha bude tak moc bavit. Knížka se opravdu dobře četla a líbilo se mi že autorka vypráví fakta která se většinou zakládají na pravdě. Alžbětu jsem si tady opravdu oblíbila a láká mě čtení dalších knih od této autorky!

  carcassonna

  22.05.2016

  velmi dobrá a pútavá kniha … obdivujem, že sa autorka držala historických faktov naozaj dôsledne, ale zároveň dokázala vymyslieť dialógy a charakter postáv tak, aby to do seba všetko zapadalo. Nebola som ochudobnená o históriu, ale ani o pôžitok z čítania. Určite si prečítam aj Královnu Alžbětu.

  TheMelorry

  04.05.2016

  Další skvělá kniha od autorky. Moc krásně popsaný Alžbětin život před usednutím na anglický trůn.
  Velice čtivě napsané. Přesto se kniha drží historicky doložených faktů. Budu si muset co nejdříve přečíst ostatní knihy od autorky a to zejména Královnu Alžbětu. Protože píše naprosto úžasně…

  lapagerie

  19.04.2016

  Dobře a poutavě napsaný román o Alžbětině dětství a dospívání. Opírá se o historická fakta, trochu fabuluje,ale proč ne. Je to přece román. Ráda jsem si přečetla a chystám se i na Královnu Alžbětu.

  Tom.Majka

  17.04.2016

  Krásná kniha,mám ráda tuto dobu,takže jsem četla jedním dechem.

  Soofi

  06.02.2016

  Velmi dobře napsaný historický román, který navíc respektuje historická fakta natolik, že v knize zaznívají i dialogy zaznamenané v dobových pramenech. Rovněž se mi líbilo závěrečné "skládání účtů" – vyznání se z případů, kdy využila svobody dramatické licence. Zpočátku se mi nelíbil popis raného Alžbětina dětství se spoustou zdrobnělin (a chování naprosto neodpovídajícího jejímu tehdejšímu věku – přestože její předčasná vyspělost je všeobecně známá, zde mi přišla opravdu velmi nadnesená) související s přesvědčením, že (téměř) středověký historický román by měl v sobě nést i díl určité syrovosti a naturalismu. S postupným vyzráváním Alžběty dochází k posunu i v tomto směru.

  LenkaKa

  21.01.2016

  Kniha je čtivá, moc se mi líbila. Historické romány mě zajímají, určitě si od autorky přečtu další knihy.

  ElizabethK

  14.01.2016

  První kniha, kterou jsem od autorky četla – a velmi jsem si ji oblíbila. Je to opravdu mistrně napsaná kniha, která mě po pár stránkách zaujala a věděla jsem, že už ji z ruky nedám.

  Helenicka

  01.12.2015

  Velice příjemné čtení na dlouhé večery. Jde poznat, že je autorka historičkou. Kdo miluje starou Anglii přijde si na své.

  Bezantina

  20.11.2015

  Velmi dobře napsaný příběh o dětství a mládí Alžběty Tudorovny. Příjemné historické čtení bez zbytečných romantických blábolů. Těším se na pokračování – královna Alžběta 🙂

  akdar72

  25.09.2015

  Mám ráda historické romány. Kniha byla velmi poutavě a čtivě napsaná. Určitě si od Weirové přečtu další.

  Anidlo

  25.06.2015

  Úžasný zážitek 🙂 Pro milovníky doby Tudorovců rozhodně doporučuji, kniha je velmi čtivá a za celou dobu jsem se nestihla nudit 🙂

  Vojslava

  19.04.2015

  Jedna z nejčtivějších historických knih, které jsem v poslední době měla v ruce. Autorka je zároveň evidentně dobrá historička i spisovatelka, a to je vzácná kombinace. Četbu jsem si velmi užila a určitě sáhnu i po některé z jejích monografií.

  Liiiii

  17.01.2015

  Krása! Kdo se zajímá o Alžbětu I. a její život a dobu, ve které žila, bude stejně tak spokojen s touto knížkou jako já. Úplně nejsem fanda historických románů, ale tohle se mi četlo opravdu nádherně! Kniha je velmi moderně psaná a absolutně nenudí ani chvilku. Mladá Alžběta mi byla den ode dne blíž a ke konci knihy byla skoro jak by byla má přítelkyně. Těšila jsem se na každou kapitolu. Všechna historická fakta, události i obrazy, o kterých se píše v knize, jsem nadšeně vyhledávala během čtení na internetu a v knihách a Alžbětin svět se stával mým 🙂 Budu si muset pořídit další knihu od Alison Weir.

  irousek9

  08.12.2014

  Tato kniha mě ani v nejmenším v ničem nezklamala…jedním slovem jedna z nejlepších,co jsem kdy četla o životě Alžběty I. Vřele doporučuji stejně tak je úžasná i autorčina další kniha Nevinná zrádkyně.

  Sussane

  07.08.2014

  Čítanie tejto knihy ma nesmierne bavilo a s radosťou môžem povedať, že nikde som nepocítila nudu. Naopak, vždy ma kniha upútala natoľko, že niekedy bolo ťažké prestať čítať a ísť konečne spať 😀

  Henriette

  05.06.2014

  Skvěle koncipovaný román vystavěný na skutečných historických faktech, ale i spekulacích, které autorka vysvětluje a přiznává v doslovu.

  pedi

  02.06.2014

  Moc hezká knížka.Přečetla jsem jak se říká jedním dechem.V knihovnách jsem ji nesehnala a tak jsem si jí koupila a nelituji.Doporučuji všem koho zajímá historie

  MiliG

  23.04.2014

  Úžasná kniha. Parádně čtivá. Autorku jsem si hned zamilovala a koupila si další knihu a to "Nevinná Zrádkyně. Tudorovci jsou moje nejoblíbenější doba a tohle bylo opravdu zajímavé.

  Wilik

  19.01.2014

  Přečteno jedním dechem, výborné.

  Nefi

  19.09.2013

  Kniha se mi velice líbila. Autorka píše čtivě a poutavě. Sice mi tato kniha zabrala hodně času, ale nelituji toho. I její románová tvorba je pozoruhodná. Navíc vysvětlivky na konci knihy, co byla fakta a co fikce je skvělá.

  knihomolka008

  05.08.2013

  Velmi poutavá kniha, Alison Weir je jedna z nejlepší spisovatelek historických románů 🙂
  TAGS:

  Online Princezna Alžběta ebook, Kniha Princezna Alžběta FB2, Download Princezna Alžběta PDF , Download Princezna Alžběta MOBI, Online Princezna Alžběta kniha, Zdarma Stažení Princezna Alžběta IPhone, Online kniha Princezna Alžběta PDF, Zdarma Princezna Alžběta DJVU, Zdarma Stažení Princezna Alžběta TXT, Stažení Princezna Alžběta RTF, Online Princezna Alžběta FB2 , e-kniha Princezna Alžběta stažení TXT, Zdarma Princezna Alžběta stažení kniha, e-kniha Princezna Alžběta download MOBI, Stažení Princezna Alžběta IPad, Číst Princezna Alžběta MOBI, Číst Princezna Alžběta DOC, Zdarma Princezna Alžběta AWZ, Download e-kniha Princezna Alžběta iPad , Zdarma Princezna Alžběta DJVU, Download Princezna Alžběta e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Princezna Alžběta DVD, Číst Princezna Alžběta TXT, Book Princezna Alžběta stažení DJVU, Princezna Alžběta stažení kniha zdarma, Princezna Alžběta stažení kniha pdf zdarma, Princezna Alžběta pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Princezna Alžběta pdf zdarma, Princezna Alžběta stažení kniha epub zdarma, Princezna Alžběta ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply