Případ Pavlína Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Případ Pavlína Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Případ Pavlína


Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let. Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování. Jde o působivé vyprávění o mladých, nezralých rodičích Anně a Jiřím, jejich zbrklém útěku z Československa, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. Martina Formanová líčí na pozadí tehdy probíhající studené války rodinné drama v celé jeho šíři a nejniternější podobě. Manželé Pořízkovi opouštějí čtyři dny po sovětské okupaci Československo a nechávají u prarodičů tříapůlletou Pavlínu. Netuší, jak dlouho budou muset čekat a co vše podniknout, než opět uvidí svoji dceru, ani co přinese jejich shledání…
Autorka popisuje individuální cesty každého z aktérů s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.Kniha v českém jazyce!


Stažení Případ Pavlína zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Případ Pavlína (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Případ Pavlína zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Případ Pavlína.pdf (EUR-0.00)

  Případ Pavlína.epub (EUR-0.00)

  Případ Pavlína.doc (EUR-0.00)

  Případ Pavlína.txt (EUR-0.00)

  Případ Pavlína.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Případ Pavlína.PDF – (EUR 0.00);

  Případ Pavlína.MOBI – (EUR 0.00);

  Případ Pavlína.EPUB – (EUR 0.00);

  Případ Pavlína.DOC – (EUR 0.00);

  Případ Pavlína.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Biografie a memoáry
  Vydáno: , Prostor
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (40)

  Přidat komentář

  pafčaodřeky

  18. ledna

  "Kdyby jsem to byl býval věděl tak bysem to byl býval nečet…".
  Přiznávám, knihu jsem si vybrala kůli čtenářské výzvě jen podle návzvu,
  nezjišťovala jsem, jak a co paní Formanová píše, takže jsem se pěkně vytrestala.
  Samotné téma emigrace mi přišlo jako dobře zvolené, autorka se ale zaměřila na všechno to, co mně nezajímá, banality, kdo s kým spal a jaké si obuju boty na cestu (jo, to je fakt jedna z mála věcí, co si dokážu z knihy vybavit). Pavlína (Pořízková) je potom jen taková šikovná záminka pro psaní, ostatně to tu zmiňují i příspěvky pode mnou. Pro mne je paní autorka "Odepsaný případ Formanová". Na neshledanou.

  Chesterton

  16. ledna

  Kniha je napsaná stylem "skladatelky voňavého prádla", pro mně povrchním až laciným. Jak píše zoew, příběh rozhodně téměř vůbec Pavlíny, ale nezralého a nezodpovědného "socialistického" páru, který byl tak trochu produktem své doby.
  Kniha asi má spád a styl psaní je svižný, pro mě je zároveň obsahově velice prázdná a víc smutná než vtipná. Ani ta erotika, co bavila moravacku, to pro mne nezachránila:))
  Také si nemyslím, že se Pavlína měla u babičky dobře, materiálně snad . . . .

  Aleh

  23.12.2017

  Takové bylo dětství světové modelky českého původu Pavlíny Pořízkové. I tak se u nás žilo. A že takových a jemu podobných životních příběhů obyčejných lidí žijících v našem okolí bylo! Byla jsem tehdy na základní škole a znala jsem některé z příběhů svých spolužáků z naší školy, kteří se po prázdninách nevrátili do školy. Moc se o tom nemluvilo….Tehdy jsem netušila, jak to pro jejich rodiny muselo být těžké a mnohdy dramatické rozhodnutí opustit zemi, ve které se narodili a kde vyrůstali a začít žít daleko od domova a svých blízkých s představou, že už se možná nikdy s nimi neuvidí a nebudou se moci vrátit. A dnes? Jako bych četla pokračování tehdejší doby – jen z jiného úhlu pohledu.

  qwerb

  15.11.2017

  Moje představa byla, že je Martina Formanová povrchní zlatokopka, která nic neumí, a proto loví mezi známými muži. Ale omyl, byl to předsudek. Psát opravdu umí a Případ Pavlína se mi líbil, mělo to švih. Nevím, jak knihu hodnotí rodina Pavlíny Pořízkové, já dávám čtyři hvězdičky.

  Mermaid

  10.11.2017

  Původně jsem chtěla ohodnotit na méně, než "Skladatelku", ale když se příběh rozjel, kniha se četla dobře. Mám také ráda biografie, daleko líp se pak do postav vcítím a nejlepší příběhy píše sám život. Co k tomu dodat? I taková byla doba…

  poter

  19.10.2017

  Knížka se mi moc líbila,mám ráda skutečné příběhy,navíc z takové té retro doby.Moc hezky se mi četla

  Jana283

  25.09.2017

  Dobře napsané. Je potřeba tyhle zvěrstva stále (a stále více) připomínat! Za komunistů se dobře nežilo.

  rottovat

  20.09.2017

  Překvapivě velmi dobré a velmi čtivé. Navzdory jednoduchému stylu psaní jsem příběh hltala stránku za stránkou.

  Libunkaa

  09.09.2017

  Velmi emotivní příběh napsaný velmi čtivým způsobem. Moc se mi to líbilo.

  MaKolar

  30.08.2016

  Skvěle napsaný skutečný příběh z doby normalizace. Příběh o emigraci jedné rodiny, která se usilovně snaží získat svoji dceru do exilu. Je až neuvěřitelné, v jaké kleci jsme zde žili.

  Jirinamac

  25.07.2016

  Pěkně popsaná blbá doba ve které jsme žili. V knížce mi chybí nějaká fotografie Pavlíny, jejích rodičů a prarodičů. Takových rodin bylo bohužel hodně.

  bookcase

  21.07.2016

  Román nepoukazuje pouze na případ malé Pavlínky, která se s rodiči viděla až po dlouhých šesti letech. Je to také sonda do mladého manželství, jehož nepříliš pevné základy drží jen dcera a společné úsilí o její získání. Případ Pavlína je kniha, která se čte sama. Autorka příběh pojala citlivě, ale bez zbytečných emocí. Do děje nijak nezasahuje ani jej neovlivňuje. Své hrdiny popisuje se všemi klady i zápory, nikomu nenadržuje.Strohý, spíše popisný styl umocňuje ponurou atmosféru totalitního Československa sedmdesátých let.

  sabca

  25.06.2016

  V anonci je napsáno, že kniha je o rodičích Pavlíny, proto jsem tak ke knize přistupovala. Pro mě to bylo zajímavé. Četlo se to dobře. Taky neodsuzuji rodiče Pavlíny, že dceru nechali u babičky, kde se měla dobře. Věřili, že se jím podaří Pavlínu dostat přes Červený kříž a dělali opravdu vše, aby se to podařilo. Za mě můžu knihu doporučit

  katkalang

  18.01.2016

  Knížku jsem přečetla jedním dechem, líbil se mi styl psaní, kniha měla spád, pro mě velmi čtivá. Dlouho jsem přemýšlela, zda si ji přečíst, ale jsem moc ráda, že jsem se pro ni rozhodla.

  Moravacka

  09.09.2015

  Moc se mi líbil styl vyprávění – skoro strohý, ale výstižný, trefný. Zajímavý životní příběh, a nejmenoval se Příběh Pavlíny, tak mě nevadilo, že je spíš o modelčiných rodičích. Erotika mezi nimi mě bavila.

  Mia77

  09.09.2015

  Asi je to zajímavý příběh, tedy spíš rodičů Pavlíny než jí samotné. Je to takové čtení o emigrantech za totalismu, čtivé ale dalo by se to napsat lépe. Hlavně závěr byl nějaký urychlený a divně zakončený.

  4xab

  31.07.2015

  Zklamani jak z obsahu, tak i dle meho nazoru ze zneuziti jmena slavne modelky. Byl to spise pribeh jeji matky a rodicu, o Pavlina je v teto knize treti, ctvrto-rada? Slabota.

  cz_lynn

  30.07.2015

  Psáno velmi úsporným způsobem, místy by mohlo být ještě úspornější…

  cérka

  13.07.2015

  Knihu jsem si přečetla ze zvědavosti. Přečtena rychle, ale některé pasáže mě nudily, tak jsem je přeskakovala. Příběh je pro mne zklamáním a Pavlínky je mi líto.

  zoew

  07.07.2015

  Styl psaní mi tak úplně neseděl, asi by se to dalo napsat líp, byl to celkem zajímavý příběh a poměrně rychle to "odsejpalo", takže jsem tuto knížku přečetla za 1 den. Nicméně o Pavlíně je tam toho napsáno poskrovnu, spíš bylo její jméno šikovně využito pro vzbuzení zvědavosti čtenářů. Rozhodně to NENÍ Případ Pavlína, ale spíš Případ Pořízkovi, kteří na mě působili jako velmi lehkomyslné, nezodpovědné a nevyzrálé osoby, jež sobecky většinou mysleli více na sebe, než na své dítě. Ve mě rozhodně nevzbuzovali sympatie ani lítost. Líto mě bylo malé Pavlínky.

  jasmína

  10.06.2015

  Kniha je dobře napsaná, ale jak jsem četla i v mnoha časopisech, jak se chubí, že nemají problém se sexem, to beru na vědomí, ale že bych chtěla vědět, kde, kdy a jak si to "rozdávali" mí rodičové, to opravdu ne. A nejsem myslím jediná tohoto názoru, ale paní Anna se dost vyžívala asi v tom, aby to tam paní Formanová napsala.

  A v životě bych neodešla od dcerky, dítě mám, skoro roční, a neumím si to představit, a nepochopím to. I kdyby nevím co, srdce by mi puklo tohle udělat. Hlavně, že měla Jirku…..

  Vím, pak se obětovala, ale jen díky mateřským hormonům…..

  Vím, že to v Československu nebylo rozhodně lehké, ale miluju partnera také moc, ale nikdy bych od dítěte neutekla !

  Prostějov také dobře znám, jak tady někteří píší, měla jsem tam dědečka a mám tam i pár tet. A mám to městečko moc ráda….

  Val

  19.05.2015

  Výborná kniha. A určitě to není jen proto, že Prostějov je mé rodné město, že místa, kde se děj odehrává dobře znám a že dokonce pár postav znám nebo jsem znala osobně….. Styl Martiny Formanové mi sedí. Doporučuji !!!

  veeverka

  10.05.2015

  super kniha. Doporučuji.

  Zdenam

  12.04.2015

  Knížku jsem přečetla jedním dechem. Opravdu výborná

  lenka33

  29.03.2015

  Moje první přečtená kniha od Martiny Formanové. Pro mě zajímavý a napínavý příběh o emigraci známé modelky. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Dopátrala jsem se také knihy Léto modelky, kterou napsala sama Pavlína Pořízková, z roku 2008. Popisuje její začátky v modelingu, kdy ze Švédska vyrazí do Paříže. Doporučuji !!

  červ.hruška

  21.03.2015

  Způsob, jakým autorka příběh zpracovala, se mi líbil. Přečteno za jediný den. Žádné nezáživné pasáže jsem nezaznamenala, klidně to mohlo být i delší. Podle mne nejlepší autorčina kniha.

  amysa

  01.03.2015

  S touto knihou jsme se tak nějak vzájemně hledaly, ale nakonec se snad i našly:-) Prostě jsem jí dočetla a to je pro mě takové moje malé osobní vítězství…
  Dostala jsem jí k vánocům a myslela jsem si, že ji přelítnu jako nic, protože biografie čtu moc ráda a téma bylo více než lákavé. Ale na prvních 100 stranách jsem se tak nějak zasekla a vůbec mě nelákalo v ní pokračovat dál, knížku jsem měla rozečtenou snad 2 měsíce a pak jí najednou dočetla doslova na jeden zátah…
  A vlastně to nakonec nebylo zase až tak úplně marný… Vrchol literatury nebo knížka pro náročnější čtenáře to asi moc nebude, ale každý literární počin si své příznivce najde, ostatně níže uvedené pochvalné recenze jsou toho důkazem. Já jsem nyní ráda, že mám "splněno" a jednou mi to asi i stačilo… Ale kdo ví, třeba časem zase změním názor… Můj čtenářský vkus se mi neustále mění a není to jen přibývajícím počtem přečtených knížek, já čtu prostě podle chuti a nálady a tak se klidně může stát, že zase někdy příště dám Martině Formanové ještě šanci…

  Šánka

  23.02.2015

  Zajímavý a napínavý příběh rodičů české modelky. Krásně popsáno, jak minulý režim krutě zasáhl do života některých rodin a navždy ho změnil. Horší o to, že se jedná o skutečný příběh.

  katerina6147

  19.02.2015

  Skvělý příběh, napínavý a čtivý (pokud ho neznáte dopředu), knížka se mi krásně četla. Líbil se mi styl psaní, vtáhl mě do děje, doby i osudů a prožitků postav. Jednalo se o moji první knížku od Martiny Formanové a určitě si přečtu další. Knížka mě nadchla.

  Iva63

  16.02.2015

  Od této knihy jsem mnohé očekávala, zklamala mne. Příběh, jak zde píšou ostatní, není vůbec strhující, v knize jsou nezáživné pasáže, které jsem přeskakovala, abych už mohla vzít do ruky knihu jinou.Od paní Formanové jsem četla lepší kusy.
  TAGS:

  Online Případ Pavlína ebook, Kniha Případ Pavlína FB2, Download Případ Pavlína PDF , Download Případ Pavlína MOBI, Online Případ Pavlína kniha, Zdarma Stažení Případ Pavlína IPhone, Online kniha Případ Pavlína PDF, Zdarma Případ Pavlína DJVU, Zdarma Stažení Případ Pavlína TXT, Stažení Případ Pavlína RTF, Online Případ Pavlína FB2 , e-kniha Případ Pavlína stažení TXT, Zdarma Případ Pavlína stažení kniha, e-kniha Případ Pavlína download MOBI, Stažení Případ Pavlína IPad, Číst Případ Pavlína MOBI, Číst Případ Pavlína DOC, Zdarma Případ Pavlína AWZ, Download e-kniha Případ Pavlína iPad , Zdarma Případ Pavlína DJVU, Download Případ Pavlína e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Případ Pavlína DVD, Číst Případ Pavlína TXT, Book Případ Pavlína stažení DJVU, Případ Pavlína stažení kniha zdarma, Případ Pavlína stažení kniha pdf zdarma, Případ Pavlína pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Případ Pavlína pdf zdarma, Případ Pavlína stažení kniha epub zdarma, Případ Pavlína ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply