Prokletí brněnských řeholníků Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Prokletí brněnských řeholníků Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Prokletí brněnských řeholníků


Jedním z osobních nepřátel Oldřicha z Chlumu byl olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku. Proto správce Bezdězu nesmírně překvapí, když biskup požádá krále Přemysla II. Otakara, aby Oldřicha poslal vyšetřovat do Brna. A ještě záhadnější je údajný důvod jeho cesty – krádež v klášteře tamních minoritů. Oldřich z Chlumu navíc dostává od olomouckého biskupa rozsáhlé pravomoci a je tedy zřejmé, že jde o nesmírné vážnou záležitost. Toto podezření se záhy potvrdí. Ihned po jeho příchodu do Brna je brutálně zavražděn celerárius minoritského kláštera. Smrt hrozí i Oldřichovi a jeho pomocníkům panoši Otovi a veliteli Divišovi, neboť se ukáže, že ve hře je cosi velice znepokojivého.Kniha v českém jazyce!


Stažení Prokletí brněnských řeholníků zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Prokletí brněnských řeholníků (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Prokletí brněnských řeholníků zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Prokletí brněnských řeholníků.pdf (EUR-0.00)

  Prokletí brněnských řeholníků.epub (EUR-0.00)

  Prokletí brněnských řeholníků.doc (EUR-0.00)

  Prokletí brněnských řeholníků.txt (EUR-0.00)

  Prokletí brněnských řeholníků.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Prokletí brněnských řeholníků.PDF – (EUR 0.00);

  Prokletí brněnských řeholníků.MOBI – (EUR 0.00);

  Prokletí brněnských řeholníků.EPUB – (EUR 0.00);

  Prokletí brněnských řeholníků.DOC – (EUR 0.00);

  Prokletí brněnských řeholníků.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Hříšní lidé Království českého (14.)

  Žánr:
  Detektivky, Literatura česká
  Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (44)

  Přidat komentář

  Francoa

  22. ledna

  Přeci jenom, už jsem několik knih autora přečetl, tak vím, co můžu očekávat.Zase jsem
  se dobře bavil a čas příjemně utíkal.Tentokrát Diviš udatně zastoupil Otu i když nerad (nebo rád?), můžete si vybrat.Na odpočinek bezva kniha a snad i trocha zajímavé historie se tam najde.

  karel0684

  16. ledna

  Vondruška je pan spisovatel. Sice při čtrnáctém díle už začínám znát jeho postavy, jak své boty. Zajímavé je prostředí klášterů a klášterních řádů

  Jaruš7

  14. ledna

  Pohodová načtená detektivka, elegantně rozvinutý děj s indícií erbu z nedalekého zámku mého rodiště, pohlazení po duši, zpestření historie této unikátní stavby je záslužné.
  Oldřich z Chlumu se svou partou jsou opět v akci. Citáty mluví za vše.
  Citace: " Přátelství se rodí v srdci, ne ve víně."
  " Zahálka je matkou hříchů."
  " Prý se modlí, aby se mýlil."
  " Dominikáni – Dominicanes – Boží psi "
  " Váš muž v bitvě zemřel, paní. (ona) Zůstaňte s námi, budeme oslavovat."
  " Když D… mlčel, mohli ho považovat za filozofa."
  " Vědění je jako víno, jednou okusíš, a už s tím nemůžeš přestat."
  Bezvadný.

  HCh

  12. ledna

  Opět příjemná Vondruškova detektivka. Zajímavý námět a zajímavé rozluštění.

  helusa2

  04. ledna

  Trošku zamotaný příběh plný církevních machinací. Nejsem žádný odborník, ale naštěstí jsem se celkem orientovala. Zajímalo by mě, nakolik je historicky podložená informace o věrozvěstech.

  kristijan

  29.12.2017

  Nějak jsem se tentokrát nemohl začíst. Hodně prostoru tu dostává Diviš, který je podle mě zdaleka nejméně zajímavou postavou mezi hlavními hrdiny a je lepší, když se drží bojování a do ničeho jiného se moc nemíchá. Jeho aféra se sklepnicí byla dost tragická. Po velmi dobrém Apage Satanas! bych řeholníky viděl jako jeden z lehce podprůměrných dílů.

  Damato

  14.12.2017

  Byla jsem na nedávné besedě s panem Vondruškou, je to velký sympaťák a jeho knihy jsem jeden čas hltala, ale souhlasím s komentářem dole- kapr- , čtěte knihy pana Vondrušky "po kapkách", já jsem to brala moc hopem a začala jsem se ztrácet jak v ději, tak v historii.

  kapr

  13.12.2017

  Nové, přísnější hodnocení – 3,8 – tedy 4. Rozsáhlejší a lepší detektivka z celé řady. Bohužel po přečtení, někdy i opakovaném, předchozích několika desítek knih, už na prvních padesáti stránkách čtenáře trápil pocit, že tu knížku již kdysi četl. Bohužel se to začíná projevovat právě u knížky, která je velice dobrá, a která si tu kritiku ale vůbec nezaslouží. Později už se děj začíná odlišovat od "kopyta", a čtenář je vtažen do děje. Poněkud se ztrácím v mnoha různých církvích, které nejsem dost dobře schopen od sebe odlišit. Přesto dávám za 4. K tomu jen podotýkám, že se k mnohým svým předchozím hodnocením různých knih hodlám vracet, a tu a tam jednu hvězdičku pravděpodobně ubrat. Někde by mohlo jít dokonce i o hvězdičky dvě. Pokud s Vondruškovými detektivkami teprve začínáte, zaručuji, že budete bohatě odměněni a naprosto spokojeni. Je to totiž právě ten autor, který mne vrátil zpět od zahraničních k českým detektivkám.

  Píše se druhá polovina 13.století. …

  jindrich7442

  25.11.2017

  Jsem nesmírně rád, že se příběhy opět vrátily zpět do starých kolejí, uchovávají si své napětí až do konce a zároveň přináší nové informace o tehdejším životě a vztazích. Zde například jednotlivé řeholní řády a doklad o tom, že už tehdy nebyl křesťan jako křeťan.

  V28

  27.10.2017

  Družina královského prokurátora Oldřicha z Chlumu míří tentokrát na Moravu. A i když jde jen o banalitu v podobě ztracené knihy, je to jako vždy případ zapeklitý a zamotaný jako vše, do čeho strčí prsty církev. Mrtvoly se hromadí od prvních stránek a vnadné sklepnice skoro nestačí zvedat své suknice……tentokrát nejen před Otou ze Zástřizlí.

  Marika Vanova

  28.09.2017

  Tento příběh mě příliš nezaujal, pro mě moc dlouhej rozjezd, konec to vylepšil.

  Alex.rrr

  07.08.2017

  Další ze čtivých příběhů. Nejde dát nízké hodnocení, příběh je poutavý a čte se sám. Osobně jsem měla trošinku problém se orientovat v jednotlivých duchovních řádech, tak jen doporučuji od začátku si pamatovat jednotlivé jmenované pečlivě.

  martas79

  28.06.2017

  Rád bych věděl jak to tenkrát v tom 9. století při příchodu Cyrila a Metoděje bylo. To co vypátral Oldřich může být klidně pravda!
  Tento díl se vrací zpět k osvědčenému schématu, tím pádem se dobře čte a stojí za to!

  cérka

  20.02.2017

  Tak až na ten začátek, kdy pan Vondruška jako kolovrátek pořád dokola opakuje kdo je Oldřich, Oto, Diviš… se mi to líbilo. První knihy ze série jsou, ale mnohem kvalitnější a povedenější.

  Majdule

  13.02.2017

  Prokletí brněnských řeholníků vrací zpět klasickou podobu vyšetřování téhle série. Oldřich z Chlumu vyšetřuje mimo domov se svými pomocníky Divišem a Otou, kteří spolu přátelsky soupeří o prvenství v přízni pána. Tentokrát ovšem stojí na počátku vyšetřování krádež knihy. Něco tak banálního jistě není hodno pozornosti královského prokurátora, leda by zatím bylo něco víc. A ono je (sic!), jak dosvědčuje hned první vražda. Měla jsem v průběhu četby pocit, že příběhu kolísá tempo a napětí. Zajímavý rozjezd, nadějné pokračování, pak jsem ovšem ztrácela pozornost, příběh mě sám o sobě nenutil pokračovat, což u detektivky považuji za chybu. Ovšem širší závěr byl opět napínavý a četl se výborně.

  Karborund

  30.10.2016

  Pěkné, na Adama Dalglishe středověku nikdo nemá už i na Moravě to poznali.Svižný děj,provázanosti osob a dějů a vztahy mezi dominikány,minority a premonstráty stejné jako mezi Spartou,Slávií a Plzní.Bavil jsem se.

  Juri81

  21.08.2016

  Olomoucký bestiář je tím nejlepším, čeho se mi prozatím z cyklu s Oldřichem z Chlumu dostalo. Na Prokletí brněnských řeholníků jsem tak byl hodně zvědavý. Na Hané jsme však jen krátce, zbylou část trávíme v Brně. I tak je olomoucké pátrání Oty daleko svižnější a více napínavé. Brněnský zbytek je už pak zase jedna velká autorova improvizace zakončená sice trochu nečekaným obratem, nicméně díky průhledným zvratům s absencí napětí. Postavy se v prvních pár dílech alespoň nějak vyvíjeli, tady se už nevyvíjí, autor je mění podle toho, jak se mu to zrovna hodí. Oldřich z Chlumu sice přechytračil Bruna a Přemysla, otázka však ale zní: podařilo se panu Vondruškovi přechytračit i čtenáře?

  anickalysano

  15.08.2016

  Ale joo 🙂 napínavý a zamotaný jako vždycky hezky, téma je taky moc pěkně vybraný. Co mě ale zarazilo je uplně zbytná dějová linka panoše Oty a nepřesvědčivá Divišova epizodka.

  Bumeso

  24.06.2016

  Opět něco úžasného!

  elizabeth_ba

  06.05.2016

  Tak což o to, o napětí v knize opravdu není nouze. Trochu jiná než ostatní "Oldřichovky", opět jsme se vrátili na Moravu a do Olomouce (i když tam jen Ota a jen na skok) a tentokrát navštívíme několik klášterů v Brně, židovské město, valonský šenk a brněnské podsvětí a vypravíme se (i když zase jen krátce) i do okolí Brna. Pátráme (nejen) po knize a po daleké a blízké minulosti( potkáme se s pány z Plumlova a s Pajskrtem z Pajreku, tak prima jméno, to hned tak někdo nevymyslí), dokonce zavzpomínáme i na Cyrila s Metodějem a dobu bojů s Wichingem a moravských knížat s Ludvíkem Němcem. Bez připomínek samozřejmě ani tato není – tak brzo po založení inkvizice se v Čechách a na Moravě rozhodně neupalovalo a vztah Přemysla Otakara II. s představiteli církve nebyl tolik napjatý, jak je líčen v knihách pana Vondrušky, PO II. nebyl ani Fridrich II., potažmo jiný Štauf (i když Štauf byl po mámě taky, takže, inu kdo ví, možná na tom něco pravdy přece jen bude) ani Václav IV., kteří opravdu takto mizerné vztahy s církví měli. Jako čtení, když se nemohu soustředit na pořádnou knihu, tj. na víkend k rodičům nebo do autobusu, ale dost dobrý.

  ivoiro

  24.04.2016

  Kniha mě držela v napětí od začátku až do konce.

  aktijnov

  23.04.2016

  Krásná detektivka!

  joona

  10.04.2016

  Další úžasná středověká detektivka nás tentokrát zavede do Brna. Oldřich z Chlumu a jeho družina tentokrát čelí intrikám církevních řádů. Hlavní zápletka se týká jedné listiny z úsvitu našich dějin, která může změnit poměr sil v království českém

  HankaS.

  09.02.2016

  Jen málo autorů mě takhle chytí za srdce, ale Vlastimil Vondruška k nim patří. Určitě budu postupně jeho knihy zařazovat do své knihovny. Prozatím mi musí stačit to, co objevím v místní veřejné knihovně. Ale jeho knihy jsou ty, ke kterým se budu vždy ráda vracet.

  helenkan

  30.09.2015

  Ráda si přečtu příběhy Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků.Ale tady jsem se trochu ztrácela mezi všema těma církevníma hodnostářema.

  wooloong

  18.04.2015

  Zábavné jako vždy, jen to rozuzlení mi přišlo poněkud překombinované.

  jaja1989

  17.04.2015

  bozi příběh

  Moška

  08.04.2015

  Jsem brňačka, takže jsem pořád dumala, kudy ta která postava právě jde a jak to tam vypadá dnes. Zjistila jsem si, že i onen premonstrátský klášter tam pořád ještě je, jen v jiné podobě a celé své mládí jsem na něj koukala cestou domů. V ostatním jde o stejně příjemné a lehké čtení, jako jiné Vondruškovy knihy, které jsem četla, i když tentokrát mne párkrát překvapil. Diviš a ženská? Tsts. 🙂

  evafort

  15.02.2015

  Čtyři hvězdičky, protože Vondruška i Oldřich z Chlumu a jeho pomocníci mě neskutečně baví, ale zrovna v této knize jsem se trochu zamotávala v různých těch prelátech a církevních představitelech, takže mě tolik nebavila, jako ostatní příběhy KLKČ.

  Selinute

  20.11.2014

  Tento příběh z Moravy se mi moc líbil. Určitě i proto, že Brno, jeho okolí i Olomouc, jsou pro mě známé reálie. Škoda jen, že Oldřich z Chlumu se svými pomocníky neřeší více případů i na Moravě.
  TAGS:

  Online Prokletí brněnských řeholníků ebook, Kniha Prokletí brněnských řeholníků FB2, Download Prokletí brněnských řeholníků PDF , Download Prokletí brněnských řeholníků MOBI, Online Prokletí brněnských řeholníků kniha, Zdarma Stažení Prokletí brněnských řeholníků IPhone, Online kniha Prokletí brněnských řeholníků PDF, Zdarma Prokletí brněnských řeholníků DJVU, Zdarma Stažení Prokletí brněnských řeholníků TXT, Stažení Prokletí brněnských řeholníků RTF, Online Prokletí brněnských řeholníků FB2 , e-kniha Prokletí brněnských řeholníků stažení TXT, Zdarma Prokletí brněnských řeholníků stažení kniha, e-kniha Prokletí brněnských řeholníků download MOBI, Stažení Prokletí brněnských řeholníků IPad, Číst Prokletí brněnských řeholníků MOBI, Číst Prokletí brněnských řeholníků DOC, Zdarma Prokletí brněnských řeholníků AWZ, Download e-kniha Prokletí brněnských řeholníků iPad , Zdarma Prokletí brněnských řeholníků DJVU, Download Prokletí brněnských řeholníků e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Prokletí brněnských řeholníků DVD, Číst Prokletí brněnských řeholníků TXT, Book Prokletí brněnských řeholníků stažení DJVU, Prokletí brněnských řeholníků stažení kniha zdarma, Prokletí brněnských řeholníků stažení kniha pdf zdarma, Prokletí brněnských řeholníků pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Prokletí brněnských řeholníků pdf zdarma, Prokletí brněnských řeholníků stažení kniha epub zdarma, Prokletí brněnských řeholníků ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply