R.U.R. Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

R.U.R. Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

R.U.R.


Kniha v českém jazyce!


Stažení R.U.R. zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:R.U.R. (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení R.U.R. zdarma kniha:

  MIRROR-2

  R.U.R..pdf (EUR-0.00)

  R.U.R..epub (EUR-0.00)

  R.U.R..doc (EUR-0.00)

  R.U.R..txt (EUR-0.00)

  R.U.R..mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  R.U.R..PDF – (EUR 0.00);

  R.U.R..MOBI – (EUR 0.00);

  R.U.R..EPUB – (EUR 0.00);

  R.U.R..DOC – (EUR 0.00);

  R.U.R..TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Divadelní hry, Literatura česká, Sci-fi
  Vydáno: , Artur
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (231)

  Přidat komentář

  lenusenak

  předevčírem

  Stejně jako divadelní hra Bílá nemoc je i tato kniha je velmi nadčasová. A ráda po ni opět znovu sáhnu.

  Lokina

  07. ledna

  Kniha je neuvěřitelnou nadčasovou klasikou, kterou by si měl přečíst každý, ať už jako povinnou četbu nebo vám ji jen tak doporučí váš známý. Když jsem byla mladší a měla ještě pár let do maturity, zatvrdila jsem se, že Čapka číst nebudu. Jak přibyly léta, přibyl i rozum. K. Čapek krásně a věrohodně napsal o nebezpečí a strachu z vývoje techniky. Kniha byla lehká na čtení, napínavá s varovným ponaučením na konci.

  Mygli

  22.12.2017

  Veledílo literatury pod českou oblohou a nejen tam. Bez skrupulí – i za nadčasovost – dávám 100%..

  hrabalikoval

  07.12.2017

  Kniizku jsem cetla po nekolikate a myslim ze stejne ne na posledy. Nadcasova kniha.

  _Peprmintka_

  01.12.2017

  Když vše sečtu a podtrhnu – zklamání. O tomto dramatu jsem vždy slýchala nemalou chválu i mezi lidmi, kteří si v klasické četbě příliš nelibují a tak nějak automaticky jsem R.U.R. považovala za jakýsi poklad literatury, aniž bych ho vlastně vůbec četla. Dílo mi bylo nepříjemné ihned kvůli několika faktorům. Tím prvním byla přehnaná dramatičnost v dialozích. Tak nějak mi je proti srsti, když spolu lidé mluví přehnaně teatrálně, jak by v reálném životě nikdy nemluvily. Tenhle květnatý a přeumělkovaný jazyk mi naprosto kazí nádech jinak skvělého námětu. Ač je to pro divadelní hru nejspíše žádoucí, co je moc, to je moc.
  Dále mi vadil nespočet naprosto zbytečných a vcelku charakterově nerozvedených postav. Snad ani nechci zmiňovat tu patlaninu vztahů mezi nimi, která byla naprosto přeromantizovaná a především nemístná, pro příběh neměla snad vůbec žádné opodstatnění.
  Chyběl mi zde například důkladnější nástin výroby robotů a jejich uvažování, jejich vývoje a změny. Zrovna tahle dost podstatná část na mne byla až příliš zestručněná. Celkově na mě R.U.R. působí strašně nedovařeně a zbytečně stroze ve své hlavní myšlence, zbytečně most prostoru bylo naopak využito na bezhlavé plkání o hloupostech. Námět úžasný, to zpracování pro mě úděsné. K maturitě asi fajn, v knihovně to mít ale nepotřebuju.

  Markéta ♡

  25.11.2017

  Jakože PANEBOŽE? Jsem absolutně nadšená! Je to kniha, kterou jsem vážně musela dočíst a nešla ani čurat (i když jsem fakt potřebovala). Kniha mě neskutečně bavila.
  Hodně mých kamarádů mi říkalo, že to je fakt super knížka a já jenom, jjjjj někdy to přečtu. Samozřejmě jsem ji dočetla teď a to jenom díky maturitě, ale byla to chyba!
  Měla jsem ji přečíst už předtim a teď znova a ještě několikrát!
  Pecka! Jedním slovem pecka!!!

  Zdeňula

  19.11.2017

  Pěkná kniha…

  Akana

  18.11.2017

  Klasika, samozřejmě. Přesto se nemůžu tak docela srovnat s určitou zastaralostí. A teď nemyslím co se týče technologické předvídavosti nebo v rovině jazykové, ale spíš ideové. Mějte si mě za cynika, ale ta všespasitelnost lásky… takhle naivně se tragédie lidské civilizace rozklíčovat nedá. Ale beru v potaz dobový kontext, Čapkův jinak úctyhodný idealismus i možnost, že na divadle by byl dojem výrazně lepší. Takhle zůstává pocit, že jsem si doplnil důležitou mezeru ve vzdělání a nic víc. Na mém obdivu ke Karlu Čapkovi jako spisovateli i jako člověku to ale nic nemění.

  Sarhem

  31.10.2017

  Asi moje nejoblíbenější drama od Čapka. Naprosto nadčasové dílo a já jen zírám, jak pan Čapek dokázal něco takového napsat v minulosti. Je to poutavé, místy i deprimující (aspoň pro mě) a srozumitelně napsané. Za mě je to drama, které by si měl každý přečíst.

  Evaho73

  31.10.2017

  Divadelná hra, ktorá si zachováva pôvodnú aktuálnosť a myšlienkovú silu. Dielo je viacrozmerné a pri čítaní som mala pocit, že pán Čapek napísal hru nie o robotoch, ale o nás ľuďoch po tých 100 rokoch. Vplyvom rôzných autorít a technológií sa z nás stali len Roboti –
  Bez vlastnej vôle.
  Bez vášní.
  Bez duše.
  Bez lásky a vzdoru.
  Záchraní nás láska ???

  Analady

  19.10.2017

  Dílo, které by nás mělo varovat, ale člověk je tvor nepoučitelný. Stojí za to vytvářet vynálezy, které nám mají pomáhat, ale nakonec nám víc škodí? Je neuvěřitelné, čeho člověk dosáhl, tolik neuvěřitelných objevů. Ale kam nás tyto objevy dovedou? Zdá se, že k lepšímu životu ne.

  hanka0308

  17.10.2017

  Krasné, nadčasové dílo, s nádhernou češtinou a velkou myšlenkou.

  Svilka

  07.10.2017

  K R.U.R. jsem se dostala díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Na povinnou četbu je to fajn čtení s jednoduchou češtinou. Kniha je jedním slovem nadčasová, Čapek zde poukazuje na nebezpečí přetechnizovaného světa, kde je skoro celé lidstvo vyhlazeno Roboty. Nakonec láska předčí technický pokrok.

  fojtikjirik

  28.09.2017

  Je neuvěřitelné, kolik toho stará sci-fi mohou říct i současnému člověku.
  R.U.R. je knihou skutečně nadčasovou. Dala světu slovo robot, které se dnes užívá úplně běžně. Čtenáře z 21. staletí při četbě tohohle dramatu asi na samém začatku zarazí podoba samotných robotů, kteří zde kupodivu nejsou žádné ocelové stroje s hranatými hlavami a svítícíma očima, ale dokonalé kopie lidí. Přesto je představa, že před téměř sto lety někdo přemýšlel o umělé inteligenci, fascinující. Každopádně autor lidstvu představil, co se stane, pokud ta umělá inteligence bude v budoucnu přemýšlet sama o sobě a jednoho dne začne lidstvo vnímat jako nepřítele. Bude zle.

  Tucaka

  22.09.2017

  Skvělé čtení, k maturitě naprosto perfektní. Rozhodně něco na zamyšlení pro dnešní generaci.

  frantisek8863

  19.09.2017

  Trochu mě mrzí, že je to podané a ploché jako divadelní hra. Opět se Čapek trefuje do černého z tak vzdálené minulosti kdy přemýšlel o tomto tématu. Od otázky ohledně využití robotů, varování před úpadkem lidstva díky technice, po duši a konče odkazem na biblického nového Adama a Evu.

  dia.riedl

  24.08.2017

  Příjemné překvapení, hra mě moc bavila, je to velmi zajímavý a promyšlený příběh. Další skvělý výběr do četby k maturitě! Ráda si přečtu i další Čapkova díla.

  Marůš13

  21.08.2017

  Divadelní hry mě moc nebaví,ale tahle se mi moc zalíbila.

  darque

  17.08.2017

  Čapkovi roboti se mi líbí víc než ti Asimovi. Jejich vznik, princip i jejich motivace bojovat je bezvadně promyšlená. Ten konec i celková myšlenka jsou úchvatné.

  enytaly

  13.08.2017

  Poutavé a nadčasové.

  Eliot30

  02.08.2017

  Moc se mi to líbilo, i když jsem se Čapka trochu bála, čte se moc dobře 🙂

  SeverusSnape

  26.07.2017

  Velice nadčasová a poučná.Vybrala jsem si ji do povinné četby a jsem velmi spokojena

  Zikus

  23.07.2017

  Čte se to moc dobře a oceňuji myšlenky o špatném vlivu moderní techniky na člověka, ale jinak je to dílo reflektující typické přízemní, podprůměrné, lidumilské postoje k životu. Postava Heleny mi lezla silně na nervy. Ačkoli je v knížce vyobrazená jako kladná postava, je z celé knihy postavou nejzápornější – žádná jiná záporná postava tam totiž není. To kvůli ní se roboti vzbouřili proti lidem a vyhladili lidstvo. To ona přesvědčila Galla, aby robotům změnil emocionalitu. To ona pořád bulela, že se už nerodí děti- a co je na tom proboha špatného?! Lidí je na světě stejně přespříliš a neplodnost je snad ta nejjemnější cesta jak dosáhnout onoho žádoucího úbytku lidí na planetě.. To ona zničila to, co mohlo zachránit hlavní hrdiny na konci příběhu. Sice by se pak roboti ještě více rozšířili a možná začali úplně plenit Zemi, ale lidé dělají už tak to samé. Dále se mi nelíbilo ono zdůrazňování práce pro člověka, jako by to byl jeho hlavní životní smysl-to by pak člověk sám byl tak trochu robot. A vůbec v knize není podáno smysluplné vysvětlení o neplodnosti lidí. Alespoň doufám, že robotka Helena s Primusem založili osvícenější a k přírodě ohleduplnější civilizaci než je ta dnešní. I když vzhledem k tomu, jak na konci knihy robotka Helena básní o čoklech, co jí na zahradě lížou ruce jako o naprosto nadpozemském zážitku, tak o té osvícenosti dost pochybuju.. Průměrnost vládne světem…

  Koza3

  11.07.2017

  Divadelních her jsem v životě moc nepřečetl, moc mě nebaví, protože nemají popis krajiny, myšlenek a různých abstraktních okolností. Jedná se většinou jen o rozhovory, stejně tak je tomu v R.U.R. Dostal jsem se ke knize náhodou, kdy jsme v rámci jedné luštící hry měli zjistit jméno prvního robota nové porevoluční generace. Tak jsem toho využil a místo CTRL+F jsem to celé přelouskal. Líbilo se mi to. Mělo to nadčasovou myšlenku, zajímavé rozhovory, ale byl tam pouze jeden či dva zvraty, málo dějové pestrosti a charaktery byly tak vznešené a ctnostné až jsem jim to přestal žrát. Určitě se jedná o top dílo české literatury a i přes svou stoletou vrásčitost má pořád co nabídnout hlavně dnes kdy máme roboty téměř na vše a materiální hodnoty se pro nás stávají symbolem víry.

  Pedias

  06.07.2017

  Nadčasová kniha.

  mišaša16

  19.06.2017

  Velmi se mi líbila hlavní myšlenka díla. Vezmu – li v potaz, kdy bylo dílo napsáno, tak klobouk dolů před autorem. Je až neuvěřitelné jak dokázal vystihnout vývoj technického pokroku. Myslím si, že tohle téma je čím dál tím více aktuální, díky tomu, že technika postupuje stále dopředu. Kniha mě donutila zamyslet se nad budoucností a celkově nad životem. A nakonec to bude láska, která nás zachrání.

  knihamouder

  11.06.2017

  Moje první čtená divadelní hra. Zvolila jsem si knihu do čtenářské výzvy a tak trochu se bála, že si nebudeme rozumět. Mýlila jsem se, kniha mi sedla jako hrnec na pr… Za mě tedy doporučuji. Myslím, že se v budoucnu vrhnu i na další dílka od tohoto autora.

  Ellissabeth

  02.06.2017

  Tak ve své době rozhodně originální dílo. Určitě bude lepší jako hra než v knižní podobě.

  Sylvanas

  31.05.2017

  Na knížku jsem se těšila. Námět byl dobrý, zpracování mě ale zklamalo. Z toho důvodu bych u R.U.R. kladně hodnotila jen filozofické zamyšlení knihy a její konec.

  maly1929

  30.05.2017

  Myslel jsem, že to bude těžké, nezáživné čtení, ale děj a hlavně myšlenka celého příběhu je tak silná, a vezmu-li v potaz, kdy to bylo napsáno. Za mě velmi kvalitní dílo!
  TAGS:

  Online R.U.R. ebook, Kniha R.U.R. FB2, Download R.U.R. PDF , Download R.U.R. MOBI, Online R.U.R. kniha, Zdarma Stažení R.U.R. IPhone, Online kniha R.U.R. PDF, Zdarma R.U.R. DJVU, Zdarma Stažení R.U.R. TXT, Stažení R.U.R. RTF, Online R.U.R. FB2 , e-kniha R.U.R. stažení TXT, Zdarma R.U.R. stažení kniha, e-kniha R.U.R. download MOBI, Stažení R.U.R. IPad, Číst R.U.R. MOBI, Číst R.U.R. DOC, Zdarma R.U.R. AWZ, Download e-kniha R.U.R. iPad , Zdarma R.U.R. DJVU, Download R.U.R. e-kniha zdarma, Zdarma Stažení R.U.R. DVD, Číst R.U.R. TXT, Book R.U.R. stažení DJVU, R.U.R. stažení kniha zdarma, R.U.R. stažení kniha pdf zdarma, R.U.R. pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha R.U.R. pdf zdarma, R.U.R. stažení kniha epub zdarma, R.U.R. ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply