Říše světla Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Říše světla Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Říše světla


Podtitul: Tesla, Edison, Westinghouse a závod o elektrifikaci světa

Kniha se zabývá třemi velikány, kteří se zasloužili o vývoj prvních elektrických zařízení, zprvu na stejnosměrný proud, a později i o rozvoj proudu střídavého. Jde o Thomase Alvu Edisona, Nikolu Teslu a George Westinghousea. Autorka prochází jejich životem, popisuje objevy na vynálezy, na nichž se účastnili, a zobrazuje dobu, v níž žili a která ovlivňovala jejich práci (objevitelskou i podnikatelskou), ať už to byli finančníci podporující jejich výzkumy nebo v počátcích nedůvěra lidí v novou věc. Čtenáři se postupně seznamují s životem T. A. Edisona a jeho snahou elektrifikovat americká města stejnosměrným proudem i s Edisonovým zarputilým bojem proti proudu střídavému, konkurujícímu jeho patentům na stejnosměrné stroje a na objev žárovky, k čemuž využíval své pověsti ikony americké společnosti. Dále se objevují N. Tesla a G. Westinghouse s patenty na střídavé stroje, kteří dokázali překonat omezení přenosu elektřiny na delší vzdálenosti (což velmi omezovalo Edisona) a poprvé levně elektřinu vyrobili v podzemní elektrárně u Niagarských vodopádů. Předtím byla vyráběna jen v parních generátorech. Zlomovou v názoru na elektřinu se ukázala světová výstava 1893 v Chicagu, kdy Tesla a Westinghouse prokázali úspěšnost své koncepce.Kniha v českém jazyce!


Stažení Říše světla zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Říše světla (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Říše světla zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Říše světla.pdf (EUR-0.00)

  Říše světla.epub (EUR-0.00)

  Říše světla.doc (EUR-0.00)

  Říše světla.txt (EUR-0.00)

  Říše světla.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Říše světla.PDF – (EUR 0.00);

  Říše světla.MOBI – (EUR 0.00);

  Říše světla.EPUB – (EUR 0.00);

  Říše světla.DOC – (EUR 0.00);

  Říše světla.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Empires of Light (2003)

  Žánr:
  Literatura naučná, Technika a elektro, Věda
  Vydáno: , Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  JiříŠkorpík

  11.09.2013

  Tuto knihu jsem si přečetl především proto, že ač energetik o tomto historickém úseku jsem věděl velmi málo, respektive něco jsem znal, ale to bylo spíše na úrovni polopravd a mýtů. V této knize je čtivou formou podána historie vývoje výroby a distribuce elektřiny a základních el. spotřebičů, které vytvořily poptávku po elektřině včetně s tím spojených lidských osudů (kniha důsledně cituje zdroje). Je zde popsán divoký kapitalismus konce 19. století v plné síle, patentové boje a dokonce se čtenář dozví jak to bylo se zavedením popravy elektřinou, která se stala součástí boje o trh s elektřinou. PS: Popis experimentů a první popravy elektřinou je skutečně jen pro silné žaludky.  TAGS:

  Online Říše světla ebook, Kniha Říše světla FB2, Download Říše světla PDF , Download Říše světla MOBI, Online Říše světla kniha, Zdarma Stažení Říše světla IPhone, Online kniha Říše světla PDF, Zdarma Říše světla DJVU, Zdarma Stažení Říše světla TXT, Stažení Říše světla RTF, Online Říše světla FB2 , e-kniha Říše světla stažení TXT, Zdarma Říše světla stažení kniha, e-kniha Říše světla download MOBI, Stažení Říše světla IPad, Číst Říše světla MOBI, Číst Říše světla DOC, Zdarma Říše světla AWZ, Download e-kniha Říše světla iPad , Zdarma Říše světla DJVU, Download Říše světla e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Říše světla DVD, Číst Říše světla TXT, Book Říše světla stažení DJVU, Říše světla stažení kniha zdarma, Říše světla stažení kniha pdf zdarma, Říše světla pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Říše světla pdf zdarma, Říše světla stažení kniha epub zdarma, Říše světla ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply