Robokalypsa Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Robokalypsa Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Robokalypsa


V ne příliš vzdálené budoucnosti se vyspělé technologie řídící svět lidí obrátí proti svým stvořitelům. Za pomoci superinteligentního stroje zvaného Archos se jim podaří téměř kompletně vyhladit lidstvo; ti, co přežili, však ukryti chystají odvetu… Sci-fi technothriller o zoufalém boji člověka proti vzpouře strojů – zdá se to jako otřepané téma, Daniel H. Wilson, původním povoláním inženýr robotiky, ho však dokázal zpracovat tak lákavě a originálně, napínavě, drsně a zároveň humorně, že se jeho námětu chopil slavný Steven Spielberg a natáčí podle něj film.Kniha v českém jazyce!


Stažení Robokalypsa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Robokalypsa (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Robokalypsa zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Robokalypsa.pdf (EUR-0.00)

  Robokalypsa.epub (EUR-0.00)

  Robokalypsa.doc (EUR-0.00)

  Robokalypsa.txt (EUR-0.00)

  Robokalypsa.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Robokalypsa.PDF – (EUR 0.00);

  Robokalypsa.MOBI – (EUR 0.00);

  Robokalypsa.EPUB – (EUR 0.00);

  Robokalypsa.DOC – (EUR 0.00);

  Robokalypsa.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Robopocalypse (2011)

  Žánr:
  Romány, Thrillery, Sci-fi
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (52)

  Přidat komentář

  Radusak

  09. ledna

  Zklamání, moc velké zklamání. Možná tím, natěšením na ni.
  Po 100 stránkách jsem myslel že knihu ani nedočtu, ale motor pro mě bylo, že jsem si knihu koupil po tří ročním váhání.
  Styl jakým byla knížka popsána, byl celkem zajímavý, ale nedokázal vtáhnout do děje. Absolutně ne, kvůli velkým časovým prodlevám mezi dějem postav. Příběh postavy v kapitole skončí a pokračování děje za půl roku na "hausbótu", nebo někde "na promáčeném blátivém poli" a ani nevím, jestli postava bude vůbec ještě zmíněna a bude se dále vyvíjet.
  Izolované incidenty byly nudné, možná kromě dvou, a dle mého názoru zbytečná část knihy, alespoň zbytečná na 100 stran ze 372. Problematika zlobících strojů by se dala popsat na 20 stránkách.
  Když mě začala kniha aspoň trošku bavit, tak jsem byl už na dvousté straně, ale od strany 250 by za mě měla ****, ale bohužel.
  Jak se autor na začátku dlouze rozepsal tak konec na mě působil že chce knihu už rychle utnout.
  Co se postav týká, tam mě ničím nějak extra nenadchly, až na Stopaře (velice výrazná postava), Jacka a oba Blantony.
  Jestli bude zfilmovaná, tak určitě nebude chybět zmínka o Oblati 51, pak že je americký prezident nejmocnější muž světa a jako perlička na závěr ukázka síly US army s vlajkou USA v popředí.

  B4LU

  13.12.2017

  Já vám nevím. Nebylo to špatné, to vůbec ne. Zvlášť sekce izolovaných incidentů, popisující tápavé kroky počítačové superinteligence za světovou dominancí, je podaná opravdu působivě. Pak to ovšem sklouzne v podstatě do dalšího Terminátora a těch několik zajímavých myšlenek, v jejichž rozvinutí jsem doufal (hybridizace, příslib přežití lidstva), nakonec zůstává trestuhodně nevyužito. Lehký nadprůměr. Edit: zajímavé myšlenky jsou možná rozvinuté v druhém (pochopitelně česky nevydaném) díle jménem Robogenesis. Oh well…

  miska98

  10.08.2017

  Netvrdím, že se jedná o přelomové dílo, které se zapíše do dějin. Jak už tu bylo řečeno, toto téma už bylo zpracované tisíckrát. Je těžké slovně vyjádřit, co přesně se mi na tom líbilo – nejpřesnější slova, která mě napadají jsou ta, že ačkoliv je hlavní osa příběhu naprosto jednoduchá, vtip je v jeho rozvětvení, které velice chytře a nenásilně mapuje vše, co mělo na válku vliv. Kdyby Cormac vyprávěl příběh jen ze svého pohledu, jednalo by se o typický dystopický román. Takto jde o víc, jde o sugestivní záznam doby, kterou autor vytvořil.

  Napadá mě srovnání s Čapkovou Válkou s mloky, kterou jsem taktéž hodnotila velmi vysoko. Robokalypsa je více o příběhu, Válka s mloky o skrytých významech a podtextu, který musíte hledat. Obojí má něco do sebe, obojí doporučuji.

  Julinka679

  30.07.2017

  Umělá inteligence, roboti,… Tohle téma tu bylo už několikrát, od Isaaca Asimova asi nejznámější.
  Očekávala jsem možná trochu něco víc než jsem dostala, na 5* to není ale pokud máte rádi "roboknihy" tak je to dle mého sázka na jistotu… 🙂

  analizátor

  10.01.2017

  Tak tohle už tu bylo – já nevim, tisíckrát?? Každopádně jsem se nenudil, odsýpá to. Jaksi odtažitej styl vyprávění mi většinou nesedí, ale tady mi to kupodivu nevadilo, možná proto, že je průběh apokalypsy uvěřitelnej. Hapyjend je kýč jak Brno, ale budiž.

  VerčaFF

  01.01.2017

  Nejsem vůbec fanoušek sci-fi, ale tahle kniha mě úplně chytla. Budoucnost lidstva tu nevypadá úplně růžově, ale ono to masakrování lidí roboty je v ní hrozně zábavné. Autor to má dobře promyšlené, na to celkem ohrané téma je knížka opravdu originální. A pěkná je taky ta důvěra v lidi, že se spojí bez ohledu na rozdíly a že se někteří obětují pro společné přežití… Jen jestli nás trochu nepřeceňuje.

  deedulka

  06.11.2016

  Ze začátku mne kniha vůbec nezaujala. Vadil mi styl psaní, kdy každá kapitola byla jakoby reportáž z jiného místa a s jinými postavami. Trochu mi to připomnělo styl psaní Světové války Z, kterou jsem kvůli tomu odložila. Naštěstí se však po nějaké době začaly kapitoly vracet k postavám, které se již objevily, děje se prolnuly a vše do sebe krásně zapadalo. Zajímavý námět a napínavý příběh mne nakonec uchvátil.

  groula

  28.02.2016

  No nevim. Příběh jako takovej je hodně zajímavej. Všechno to do sebe docela hezky zapadá, jenom mi nějako nesedí tenhle styl vyprávění. Přeskakování, strohý popis událostí a nevim, celý mi to přišlo hrozně sterilní.
  Podle mě se to dalo napsat mnohem záživnějc.
  Jedinej příběh, kterej mi fakt bavil byl z tý plošiny co vrtali tu díru na Aljašce….

  Ale rozhodně to neni špatná kniha, to vůbec ne….

  Andy0892

  07.02.2016

  Líbí se mi jakou formou je kniha psaná, také to, že sleduje život několika postav, přesto se v ní dobře orientuje. Téma knihy velmi současné – protože jednou takhle dopadnout opravdu můžeme. 🙂

  E_Lan

  24.01.2016

  Velmi realistická a uvěřitelná sci-fi kniha. Zpočátku trochu zmatečné a možná i pomalý rozjezd, ale postupem času kniha nabírá na obrátkách a poslední třetinu člověk čte jedním dechem. Navíc u těchto knih často dochází ke zklamání ze závěru a díky bohu v tomto případě tomu tak za mák není, příběh šlape smysluplně až do konce. Divil bych se kdyby nebyl brzy natočen film podle tohoto námětu. Navíc kniha má až scénáristické zpracování…

  zoew

  26.10.2015

  Spíš než obsah hodnotím zpracování, neboť jsem si opět ověřila, že apokalyptické náměty nejsou můj šálek čaje. Nicméně velmi pozitivně hodnotím styl psaní – román je čtivý, propracovaný, má spád a myslím že i pro netechnické typy je dost srozumitelný. A navíc působí velmi sugestivně, takže by se člověk skoro začal bát i svého mobilu nebo mikrovlnky.

  Petrasuvicka

  20.09.2015

  Zprvu podivné, protože jsem si musela zvyknout na ten násilně přítomný čas a styl vyprávění. O pár stránek později chytlavé a neskutečným způsobem děsivé. Bohužel pro nás lidstvo někdy v budoucnu i dost možná reálné (minimálně část z toho, co Robokalypsa obsahuje). Autor má bezesporu slušnou fantazii, s popisy strojů a různých scénických výjevů toho, co budoucnost a povstání strojů přineslo bylo skutečně zajímavé a neotřelé. Celkem vzato i originálně pojal celou knihu, kterou vlastně rozčlenil do povídek z různých pohledů nejdůležitějších postav příběhu. Překvapivě tenhle tah čtenáře nemate, ale naopak… aspoň má přehled o různých úhlech pohledu, názorech a pocitech jednotlivých charakterů. A i když od první kapitoly víte, jak celá kniha skončí, stejně se s každou další kapitolou děsíte pokračování a svým způsobem i toho, jestli na vás zaútočí váš vlastní mobil nebo ovladač na televizi.

  trudoš

  16.09.2015

  Apokalyptický román podle mého gusta – přeskakování z postavy na postavu, změny vypravěčských stylů, popis absolutní zkázy civilizace. Autor s chladným novinářským odstupem zaznamenává konflikt s nelítostnými roboty, kteří zcela ignorují pravidla boje, jež si lidstvo za těch pár let co existuje, vymyslelo.
  Trochu škoda je, že se Daniel H. Wilson drží zpátky, co se týče brutálnosti střetů. Zatímco by člověk čekal totální válku alá Terminátor, mají zdejší roboti tendence humanoidy zavírat do pracovních táborů, což s logikou věci nemá moc společného. Hodně se taky soustředí na vývoj situace v přetechnizovaných oblastech a záměrně se vyhýbá méně zalidněnému venkovu. Vynahrazuje to rychlým tempem vyprávění a nápaditostí partyzánského boje. Komplexnost celé války ruší jen vztahové propojení hlavních aktérů. Aby autor čtenáři usnadnil orientaci, nechává vybrané hrdiny dělat to, na co by ve skutečnosti byly třeba desítky osob. Ale jinak bezvadný kousek, i když možná zbytečně kýčovité finále.

  zimela

  13.09.2015

  Tahle černá skříňka boje o trůn vám díru do hlavy neudělá. Ani se tak ale neprezentuje. Úplně hloupá zas taky nebyla a já se bavil.
  Za svižně odsýpající, pohodově napsanou oddechovku, 3 pohodové ***
  Dejte na mě lidi, jednoho dne se jim uvnitř ta žárovka rozsvítí sama od sebe. Ledničky, dostanou nás ledničky!

  sheepy

  24.07.2015

  Na 5* to není, neboť originalitou kniha nijak neoplývá, ale líbil se mi styl vyprávění. Četba se dá přirovnat ke skládání puzzle. Z malých dílčích příběhů na konec dostanete celek, v tomto případě rozuzlení. Nenudila jsem se, žádná z postav mi nelezla na nervy, byl to zkrátka takovej správnej robo-lidskej masakr. Kde jinde si počtete o "robozombie" ?(pár stránek na konci). Promiňte za SPOILER, ale musím to napsat. Neoblibujte si žádnou z postav, stejně jich většina dřív či později umře 🙂
  PS. proč se na pokraji apokalypsy, kde každý umírá, musí vždy někdo zamilovat, hm?

  glombas

  23.07.2015

  Podle mě je to dobrá kniha, ale trochu mi vadí ty velké časové přeskoky.

  Beovulfak

  18.05.2015

  Není to zrovna vrcholné dílo, ale je to kniha čtivá a zábavná, takže účel plní dokonale. Moc mě baví.

  martunka

  04.05.2015

  Musím uznat, že tahle kniha není tzv. "velké" dílo, ale myšlenka příběhu se mi líbila, i když to není nic nového. Líbí se mi zpracování a autorův styl vyprávění. Je to taková lehčí literatura, ale skvěle jsem si u této knížky odpočínula. Těším se na další knihu od tohoto autora.

  Knižní špajz

  21.04.2015

  Opět zklamání… Snad kdyby autor hned na začátku nevyzradil konec knihy, knihu bych dočetl s chutí. Takhle to bylo je z povinnosti

  stobard

  10.03.2015

  Mozaika robotické vzpoury. Kniha se zaměřuje spíše na akci než na nějaké zajímavé myšlenky. Jako filmový materiál ideální, jako originální kniha moc nefunguje. Koncem jsem se musel vysloveně prokousávat. Pozitivní je autorův syrový přístup k tématu.
  K ne úplně pozitivnímu pocitu z knihy přispívá překlad, kdy tvrdí vojáci zocelení bojem proti robotí přesile používají spojení typu "ty bláho" a "ty kráso" 🙂

  Schmetti

  03.03.2015

  Kniha mě bohužel zklamala. Nemohla jsem se pořádně sžít s postavami. Chystám recenzi.

  Hudis

  01.03.2015

  Stylem je to podobné jako Světová válka Z od Brookse. Akorát, že tady neřádí zombíci, ale rebelující roboti.

  callahanh

  07.02.2015

  Velice solidní žánrovka, která mě mile překvapila. Dlouho se mi do ní nechtělo, nakonec jsem se do ní konečně dal a nelituju. Wilson získává body tím, že poněkud neoriginální téma vypráví deníkovými záznamy, střídá vypravěče i styly vyprávění, čímž to celé osvěžuje a notně oživuje, takže to plyne rychle dopředu. Příběh je sice strohý, ale je plný zajímavých nápadů a bohužel ne nemožných vizí, které by se brzy mohly vyplnit. Wilson píše stejně úsporně, ničím se moc nezdržuje a čtenáři sděluje jen to nejnutnější, což je ku prospěchu věci, protože ten se pak nikdy nenudí. Je pravda, že tu vlastně až na výjimku "Koumáka" neexistují až tak zajímavé charaktery a žádná postava nemá dostatečnou hloubku a Wilson příliš neumí prodat myšlení robotů. I závěr mohl být možná víc strhující a trošku rozsáhlejší, protože není až tak působivý, jak by si možná téma zasloužilo. Ve výsledku je ale Robokalypsa dost slušná sci-fi, která má co nabídnout a její zfilmování, které se zatím posunulo na nedohledno, by nemuselo být úplně marné. Vracet se k ní ale určitě nebudu. 70%

  Patapuf

  03.02.2015

  Tak po dlouhé době dám pět hvězd…. samozřejmě to není nic zas tak světoborného, ale tak knížka dokázala po dlouhé době něco co ostatní moc nezvládnou…. Zaujmout…. a to od prvních stránek… příběh sám o sobě je parádní a kniha má spád a najednou zjistíte, že jste ji celou přečetli….

  Aaron_Hill

  02.02.2015

  Pod béčkovým názvem (jak vystřiženým z Futuramy) se ukrývá poctivá sci-fi kniha s výborným příběhem. První kapitoly dají vzpomenout nesmrtelným příběhům od Isaaca Asimova. Mnoho zdánlivě nesouvisejících příběhů v průběhu knihy zapadá na své místo a vytváří silnou dějovou linii, od které se nelze odtrhnout. Charakterní postavy a svižnost děje velmi dobře napomáhají téměř až filmovému prožitku. Škoda snad jen uspěchaného závěru, který bez špetky překvapení zakončuje jinak více než solidní dobrodružství.

  DajaF

  27.12.2014

  I když jsem se prvními stránkami musela prokousávat, tak od té druhé jsem se nemohla odtrhnout. Dílky skládačky se začaly dávat dohromady a každá osoba v ději splnila svůj úkol.. Doufám, že vyjde i druhý díl, ale jak znám KK tak to nehrozí.

  nemer

  17.11.2014

  Kniha není vůbec špatná, leč navzdory veškerým kladům a zajímavým myšlenkám trpí místy syndromem "určeno pro náctiletého čtenáře" (konečně primárně to má asi být román pro náctileté). Zřejmě proto jsem ještě nedočetla a netrpím obsesí "nutno číst a neodkládat". Filmové zpracování ale působí slibně.

  3DD!3

  05.10.2014

  Robíci útočí. Výtahy zabíjí lidi, auta páchají nečestná harakiri… Wilson volí styl vyprávění, který je místy naprosto podmanivý, jindy strašně ruší. Neumí se vcítit do robota, neumí podtrhnout základní rozdíl mezi člověkem a strojem. Dokáže ho shrnout, ale nevychutná si ten moment a spěchá dál. Některé kapitoly tak docela nudí, některé jsem hltal rychlostí blesku. Nevyvážené. To je bohužel to hlavní slovo. Robokalypsa působí hlavně jako podklad pro film, neadaptovaný scénář násilně složený do knihy začínajícího spisovatele. Nosné myšlenky jsou ale natolik dobře zvolené a chytlavé, že jsem přes všechny výtky knihu s chutí slupl. Teď konečně sem s tím filmem.

  Kortexo

  03.10.2014

  O tuhle knihu jsem se začal zajímat v okamžiku, kdy Steven Spielberg, řekl , že chce natočit film.
  Robokalypsa je román o válce lidí proti robotům.Nic víc, nic míň.Je napsán formou deníků a na začátku je jasně stanoveno vítězství lidí.Svým stylem se nejvíce podobá románu: Světová válka Z.
  Největší sílou románu je jeho kreativita a originalita v přístupu strojů k boji,komunikaci a všech ostatních činností.
  Lidé jsou pak nuceni vyvíjet značné úsilí, nejenom aby přežili, ale hlavně, aby průběh války zvrátili.Ale pořád má hlavní slovo logika a chytrost
  Ve většině románů jsou roboti v boji jen bezduchí zabijáci bez kreativity, což tady je přesně naopak…
  Vřele doporučují!!! Velice se těším na film…

  Lorrainee

  07.09.2014

  Nechtela jsem ji docist. Ne! konec jeste ne prosim!
  Jenze to zkoncilo. Tecka. rychle a bez vytacek, ostatne jako cela kniha, oklestena od zbytecneho fylozofovani coby kdyby, bez popisu kazdy kytky a pocitu. Je valka, tak sakra delejte!
  Kazda kapitola s jinym pribehem perfektne poskladanym do jednoducheho ale naprosto uchvacujiciho celku.
  kazdy pribeh vas necim zasahne a nasledny Koumakuv doslov a uvod k dalsi kapitole vse jeste podtrhuje.
  Jen si bohuzel nemyslim ze kdyby se neco takoveho stalo, prezijeme. Ani nahodou. kdyz vidim dalsi generace bez spetky respektu k ostatnim nebo sama k sobe, myslim ze by mel Archos lehkou praci. Jen hrstka by se mozna vzpamatovala a dokazala neco podniknout…
  TAGS:

  Online Robokalypsa ebook, Kniha Robokalypsa FB2, Download Robokalypsa PDF , Download Robokalypsa MOBI, Online Robokalypsa kniha, Zdarma Stažení Robokalypsa IPhone, Online kniha Robokalypsa PDF, Zdarma Robokalypsa DJVU, Zdarma Stažení Robokalypsa TXT, Stažení Robokalypsa RTF, Online Robokalypsa FB2 , e-kniha Robokalypsa stažení TXT, Zdarma Robokalypsa stažení kniha, e-kniha Robokalypsa download MOBI, Stažení Robokalypsa IPad, Číst Robokalypsa MOBI, Číst Robokalypsa DOC, Zdarma Robokalypsa AWZ, Download e-kniha Robokalypsa iPad , Zdarma Robokalypsa DJVU, Download Robokalypsa e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Robokalypsa DVD, Číst Robokalypsa TXT, Book Robokalypsa stažení DJVU, Robokalypsa stažení kniha zdarma, Robokalypsa stažení kniha pdf zdarma, Robokalypsa pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Robokalypsa pdf zdarma, Robokalypsa stažení kniha epub zdarma, Robokalypsa ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply