Saturnin Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Saturnin Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Saturnin


Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Saturnin zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Saturnin (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Saturnin zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Saturnin.pdf (EUR-0.00)

  Saturnin.epub (EUR-0.00)

  Saturnin.doc (EUR-0.00)

  Saturnin.txt (EUR-0.00)

  Saturnin.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Saturnin.PDF – (EUR 0.00);

  Saturnin.MOBI – (EUR 0.00);

  Saturnin.EPUB – (EUR 0.00);

  Saturnin.DOC – (EUR 0.00);

  Saturnin.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Saturnin (1.)

  Žánr:
  Humor, Literatura česká
  Vydáno: , NLN – Nakladatelství Lidové noviny
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (594)

  Přidat komentář

  B.kaspik

  dnes

  Prostě nemá chybu. 🙂

  kasparoza

  včera

  co dodat?

  martinkaLLL

  23. ledna

  Těšila jsem se jak se zasměji a neměla jsem se čemu smát. Škoda. Příběh byl takový nic neříkající.

  ReniHan

  22. ledna

  Úžasné…….

  Veru_92

  22. ledna

  Jsou knihy, na které musí být člověk vyladěn, musí se soustředit a jednoduše nemůže mít špatnou náladu. Saturnin k takovým knihám nepatří, protože ačkoliv zrovna nehýříte skvělou náladou, Zdeněk Jirotka vám to velmi rád a poměrně brzy pomůže změnit.
  Suchý humor, který je protkán celou knihou, je absolutně nenásilný, nic není přehnané a prvoplánové, vše pasuje naprosto dokonale a vy se během chvíle přistihnete, jak se tupě usmíváte do knihy nebo se dokonce smějete nahlas a musíte trpět divné pohledy okolí. Kdo Saturnina četl, bude se s vševědoucím výrazem šklebit s vámi.
  Způsob, jakým je kniha napsána, potěší oko nejednoho úchylného milovníka českého jazyka.
  Nechápu, proč jsem si ji nepřečetla už dávno. Toto je, prosím pěkně, klenot české literatury.

  xxtom

  19. ledna

  Opravdu milé a pohodové čtení. Mělo by být součástí povinné četby :).

  Deny2001

  15. ledna

  Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Zbožnuji autorův humor a doma mám i pokračování Saturnin se vrací tak doufám, že bude stejně dobrá. Opravdu doporučuji.

  Usignolo

  10. ledna

  Mám ráda vtipné věci. U Saturnina jsem se nasmála a ještě jsou tam skvěle popsány lidské povahy. Pan Jirotka byl prostě borec 🙂

  teakristof

  05. ledna

  Neuvěřitelně vtipná a poutavé kniha 🙂 A film je také skvělý!

  pavel-k

  03. ledna

  Pro mne asi nejoblíbenější kniha. Něco, co zažene splín a pohladí na duši. 🙂

  Nikie2604

  03. ledna

  Jedna z mých neoblíbenějších knih. Četla jsem ji už tolikrát, že bych to snad ani nespočítala. Ráda se k ní znovu vracím.

  LimonádaZonka

  01. ledna

  Naprosto nepřekonatelný humor tuhle klasiku české literatury staví na první příčky oblíbenosti. Skvěle jsem se bavila.

  HolkyKK

  30.12.2017

  Skvělá kniha, doporučuji všem. Já jsem se opravdu moc bavila.

  Amneris

  29.12.2017

  Knihu jsem přečetla v nemocnici jedním dechem, velice příjemné čtení. Později jsem se k ní vrátila u maturity.

  Nikol1010

  27.12.2017

  Knihu jsem měla u maturity a nelitovala jsem, byla velmi čtivá a vtipná, rozhodně si ji chci přečíst znova

  m_friedlova

  20.12.2017

  K Saturninovi jsem se dostala až po nedávném shlédnutí filmu. Musím konstatovat, že Saturnin je velmi čtivá kniha a smála jsem se u ní od začátku až do konce. Těším se na pokračování od pana Macka.

  Paulus.1987

  12.12.2017

  Laskavý a nenásilný humor v celé své kráse. Co víc dodat… Milé čtení pro pohodové chvíle.

  adbrko

  09.12.2017

  Líbilo se mi, že vedle tolika emoce ždímajících románů je tento slušný, klidný, úsměvný a navíc se odehrává v českých poměrech.

  Katie008

  09.12.2017

  Tuhle knížku jsem si vybrala jako povinnou četbu k maturitě, protože všichni říkali jak je strašně úžasná a vtipná, takže jsem se na ní i docela těšila.Bohužel za celou knížku jsem se zasmála tak maximálně pětkrát a dodnes nevím co je na ní tak strašně vtipného.Knížka mě extrémně nebavila a dokonce mě i párkrát málem ukolébala ke spánku a jelikož nerada nechávám knížky nedočtené a navíc kvůli maturitě jsem se do čtení musela hodně přemlouvat a nepřála jsem si nic jiného než konec. 🙁

  Ginosaji

  06.12.2017

  Vnějšími projevy během čtení knih nějak extra nedisponuji, ale u této jsem se smála od samého začátku. Konec mi úplně nesedl, ale je stejně absurdní, jako některé situace na samotném začátku.
  Musím také říct, že film mě navzdory báječné knize nudil.

  vlkcz

  03.12.2017

  Inspirace P. G. Wodehousem a jeho Jeevesem je zřejmá, ale troufám si tvrdit, že Jirotka Saturnina dovedl k ještě větší dokonalosti.
  Knížka, která se snad nikdy neomrzí.

  Jeeves

  03.12.2017

  Knihu jsem přečetl jedním dechem a docela se u ní nasmál. Doporučuji zahraničním kamarádům k četbě, aby pochopili Český humor.

  Chesterton

  03.12.2017

  Krásný výtisk :)) velice závidím :))

  JointlieKat94

  02.12.2017

  Jsem moc ráda, že jsem ulovila v našem antikvariátu kousek z r. 1942, kdy ještě nebyl pozměněn text. 🙂 po dlouhé době jsem se u nějaké knihy tak nasmála, i jsem jí předčítala příteli nečtenářovi, který tedy viděl film, oproti mně. 🙂 kniha se mi moc líbila, měla krásnej i dostatečně poutavej příběh. Nemohla jsem jí odložit! Takže za pár hodin přečtená. 🙂 super, určitě jsem jí nečetla naposledy!

  Novice

  25.11.2017

  Jedna z legendárních knih, ke kterým se ráda vracím

  milkaO

  23.11.2017

  Je to prostě kniha mého srdce se vším všudy. Pro laskavý a úžasný humor.

  Chesterton

  20.11.2017

  Ostatně proto také zvítězila v anketě KNIHA MÉHO SRDCE. Mého rozhodně :)))

  Chesterton

  20.11.2017

  Krom Bible jednoznačně "kniha na opuštěný ostrov". Nemá chybu, je to naprostá česká klasika. Humor, moudrost, atmosféra. Neměla by chybět v žádné knihovně!!

  druzickaster

  18.11.2017

  Musím uznat, že v případě Saturnina, je film stejně dobrý jako kniha a to hlavně naprosto geniálním obsazením rolí. Knihu jsem přečetl na jeden zátah a i když jsem věděl co mně čeká chechtal jsem se stejně, s tím, že postavy jsem tentokrát viděl naprosto jasně. Takže kniha i film jsou nepřekonatelné a můžu jen doporučit.

  MrKrahujec

  18.11.2017

  Tak mi najednou přišlo na mysl položit si otázku: ČÍM vlastně je Saturnin tak jedinečný, tak okouzlující a tak legrační. Téměř unisono se tu všichni rozplývají nad jeho pohodářstvím, humorem a zábavností, ale sám Jirotka svůj román přece označil za satirický. Takže ta moje otázka tedy zní: proti čemu je ta satira namířena? Vlastně mě docela překvapilo, když jsem pochopil, že hlavním terčem Saturninovy satiry je pokrytecký, prázdný patos, zbytečně velká gesta a vylhané pozérství. Proti tomu všemu Jirotka staví takovou tu bodrou sousedskou normálnost: kuchařka nemizí jako strašidlo, nýbrž si prostě na chvíli odskočí domů a povodeň jí odřízne cestu zpátky, Saturnin taky nezmizí jako oběť trestného činu, ale prostě si jenom zajde na houby, zdánlivě proradný továrník nechce za každou cenu zaprodat svou dceru boháči, ale jednoduše má dcery dvě a rozhodně se jim nechce míchat do života, a tak dále a dále, aspoň jeden příklad se najde skoro na každé stránce. (Ještě překvapivěji mi to vlastně připomnělo Goscinniova Asterixe a zvláště pak postavu Obelixe, permanentně zesměšňujícího tentokrát starořímský válečný patos a pokrytecké hrdinství římských dobyvatelů). Napoví to už sama povaha nejzápornější postavy: Teta Kateřina je především nesmírný pozér, ustavičně si hrající na něco, čím není, což nakonec ve výsledku přece jen malinko oslabí její zápornost: spíše než padouchem je teta Kateřina politováníhodnou ženskou, která "toužila po penězích přímo horečně, a když je měla, utratila je způsobem, který bych nazval pitomým, kdyby mi mé vychování nebránilo používat takové výrazy" (abych uzavřel citátem z knihy).
  TAGS:

  Online Saturnin ebook, Kniha Saturnin FB2, Download Saturnin PDF , Download Saturnin MOBI, Online Saturnin kniha, Zdarma Stažení Saturnin IPhone, Online kniha Saturnin PDF, Zdarma Saturnin DJVU, Zdarma Stažení Saturnin TXT, Stažení Saturnin RTF, Online Saturnin FB2 , e-kniha Saturnin stažení TXT, Zdarma Saturnin stažení kniha, e-kniha Saturnin download MOBI, Stažení Saturnin IPad, Číst Saturnin MOBI, Číst Saturnin DOC, Zdarma Saturnin AWZ, Download e-kniha Saturnin iPad , Zdarma Saturnin DJVU, Download Saturnin e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Saturnin DVD, Číst Saturnin TXT, Book Saturnin stažení DJVU, Saturnin stažení kniha zdarma, Saturnin stažení kniha pdf zdarma, Saturnin pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Saturnin pdf zdarma, Saturnin stažení kniha epub zdarma, Saturnin ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply