Sever a Jih – 1. díl Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Sever a Jih – 1. díl Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Sever a Jih - 1. díl


Děj knihy zobrazuje životní osudy dvou amerických rodů: plantážníků Mainů z Jihu a průmyslníků Hazardů ze Severu. Hlavními hrdiny jsou především Orry Main a George Hazard. Z rodinného sídla v Jižní Karolíně odjíždí šestnáctiletý Orry do Vojenské akademie ve West Pointu. Cestou se seznámí s Georgem,pocházejícím z Pensylvánie, který míří do stejné Akademie. Stanou se z nich nejlepší přátelé. Na Akademii společně prožívají dobré i zlé chvíle a především pronásledování kadeta Benta, který jim zdejší pobyt ztěžuje neustálým šikanováním. Po čtyřech letech zdárně opouštějí West Point s titulem důstojníků, ale zanedlouho musí narukovat do americko – mexické války. Mezi tím můžeme sledovat neméně zajímavé osudy dalších postav vystupujících v románu. Autor zobrazuje i život černých otroků pracujících pro Jižany, přibližuje také život ostatních členů obou spřátelených rodin, mezi jinými sestru George – Virgilii, jenž až fanaticky bojuje za svobodu otroků, nebo velkou lásku Orryho – Madeline, provdanou za krutého plantážníka Justina LaMotta, který ji neustále uráží a týrá.Kniha v českém jazyce!


Stažení Sever a Jih – 1. díl zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Sever a Jih – 1. díl (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Sever a Jih – 1. díl zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Sever a Jih – 1. díl.pdf (EUR-0.00)

  Sever a Jih – 1. díl.epub (EUR-0.00)

  Sever a Jih – 1. díl.doc (EUR-0.00)

  Sever a Jih – 1. díl.txt (EUR-0.00)

  Sever a Jih – 1. díl.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Sever a Jih – 1. díl.PDF – (EUR 0.00);

  Sever a Jih – 1. díl.MOBI – (EUR 0.00);

  Sever a Jih – 1. díl.EPUB – (EUR 0.00);

  Sever a Jih – 1. díl.DOC – (EUR 0.00);

  Sever a Jih – 1. díl.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Sága Hazardů a Mainů na pozadí občanské války (1.)

  Originální název:

  North and South (1982)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , X-Egem
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Babo

  24.11.2014

  Tak jsem dočetla 1.díl ságy , který se odehrává před vypuknutím války severu proti jihu.
  Kniha se mi líbí,je zajímavé sledovat změnu v myšlení ať už jižanů nebo těch co žijí ve státech,kde se otrokářství odsuzuje.
  Každý , tak jak je to normální považuje ten svůj styl života za správný a skutečné přátelství založené na osobních sympatiích najednou stojí před problémem jak se vyrovnat s problémy společnosti.I když se obě strany snaží , aby jejich přátelství nebylo tímto poznamenáno,není to vždy jednoduché.
  Autor se snaží být nestranný,nepřiklání se ani na jednu stranu,vždyť nikdy není nic jen černé nebo bílé .
  A do této pohnuté doby zasadil několik lidských osudů,lásku,vypočítavost,nesnášenlivost i fanatismus.
  Kniha se mi líbí a dopručuji k přečtení

  D.-e.-e.-

  09.11.2013

  Neskutečně autentická sonda do 19. století. Neměla jsem pocit, že si o otrokářství Jihu a průmyslové revoluci Severu pouze čtu. Autor mi vše podával tak, že jsem získala dojem naprosté zúčastněnosti. Zcela jsem se napojila na myšlení postav. Až s podivem se zastavuji nad tím, jak jsem pohledem hrdinů samovolně vnímala dnes naštěstí dávno přežité otrokářství jako běžnou denní záležitost, zažitý systém doby, kdy oči zkostnatělého Jihu nechápaly pošetilost severních abolicionistů zamýšlet se nad právy či dokonce prosazovat svobodu otroků. Vždyť to byly "jenom" černoši. No mazec!

  ttinecka

  23.11.2012

  skvělá vzpomínka na středoškolskou četbu, letošní oprášení paměti už není tak žhavé, přesto čtené s velkou chutí – pohodová četba, oprášení znalosti reálií z americké občanské války a osudů dvou mně dobře známých rodin, vše doplněné televizním zpracováním, které zrovna běží v televizi 🙂

  brabofka

  29.11.2011

  Nejvíc se mi líbila tahle první část trilogie. Popisované události měli spád, napětí i romantiku. Oba díly jsem doslova "shltla". Vím, že nárůst popularity autora donutil v pokračování ale myslím, že mohl klidně zůstat jen u SJ.
  Další části Láska a válka a Nebe a peklo už tak silné nebyly. Láskou jsem se prokousávala docela dlouho. V popisu politických a válečných bitev, stejně jako velících osob jsem se dokanale ztratila. Bylo mi líto, že se všechny 3 části knihy soustředily hlavně na Charlese Maina a ostatní postavy šli na úkor tomu do pozadí. Tato druhá část trilogie by se také dala nazvat jako "osudy Charlese Maina".
  V poslední trilogii, přišel na řadu Divoký Západ a s ním světe div se opět Charles Main. Sice už to bylo opět lehčí čtení než v LV ale opět se oba dva díly řešil život CHarlese Maina. Velkým vyústěním celé řady měl být autorův popis osudů rodin Mainů a Hazardů od konce války (1865) a do r. 1876. Škoda že se to celé vešlo jen do cca 40 stran ze 400 stránkové knihy. Samozřejmě popis vypořádání se s E. Bentem jehož osoba prostupovala všemi 3 díly a Charlesův pobyt mezi Indiány byl čtivý. Jen mi přišlo líto, že během 2 stran se z něj z nenadání stal ženatý, bohatý rančer s úspěšným podnikem. Když už se autor mohl věnovat jeho životu u vojska a pokusům o návrat k němu, proč nepopsal třeba i jeho vstup mezi rančery v Texasu a tvrdý boj v tomto druhu obživy. George Hazard, hlavní hrdiny prvního dílu se v knize mihl na začátku a poté na konci. Nějak mi uniklo kdy se stihl zamilovat do Madeliny Mainové tak aby se s ní mohl oženit.
  No závěr trochu ukvapený a osekaný, na to jak byly rozvláčně popisované válečné bitvy nebo politická jednání, na mě konec zapůsobil jako "už mě nebaví psát." Celkový dojem z díla je přesto 80%. (Ale když bych měla trilogii ohodnotit jednotlivě tak: 1. díl = 1; 2. díl = 3-4; 3. díl = 2; jako ve škole).

  Alix

  01.06.2011

  Mám ráda příběhy ze starého amerického Jihu. Líbí se mi i tento, ale autorův styl mi naprosto nesedí. Myslím, že ženské postavy se mu moc nevydařily, jsou neživotné a často se chovají naprosto neuvěřitelně. Po historické stránce je to ovšem zajímavé i když filmový seriál se mi líbil daleko, daleko víc.  TAGS:

  Online Sever a Jih – 1. díl ebook, Kniha Sever a Jih – 1. díl FB2, Download Sever a Jih – 1. díl PDF , Download Sever a Jih – 1. díl MOBI, Online Sever a Jih – 1. díl kniha, Zdarma Stažení Sever a Jih – 1. díl IPhone, Online kniha Sever a Jih – 1. díl PDF, Zdarma Sever a Jih – 1. díl DJVU, Zdarma Stažení Sever a Jih – 1. díl TXT, Stažení Sever a Jih – 1. díl RTF, Online Sever a Jih – 1. díl FB2 , e-kniha Sever a Jih – 1. díl stažení TXT, Zdarma Sever a Jih – 1. díl stažení kniha, e-kniha Sever a Jih – 1. díl download MOBI, Stažení Sever a Jih – 1. díl IPad, Číst Sever a Jih – 1. díl MOBI, Číst Sever a Jih – 1. díl DOC, Zdarma Sever a Jih – 1. díl AWZ, Download e-kniha Sever a Jih – 1. díl iPad , Zdarma Sever a Jih – 1. díl DJVU, Download Sever a Jih – 1. díl e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Sever a Jih – 1. díl DVD, Číst Sever a Jih – 1. díl TXT, Book Sever a Jih – 1. díl stažení DJVU, Sever a Jih – 1. díl stažení kniha zdarma, Sever a Jih – 1. díl stažení kniha pdf zdarma, Sever a Jih – 1. díl pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Sever a Jih – 1. díl pdf zdarma, Sever a Jih – 1. díl stažení kniha epub zdarma, Sever a Jih – 1. díl ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply