Sibiřská výchova Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Sibiřská výchova Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Sibiřská výchova


Autobiografický příběh Nicolaie Lilina je fascinujícím portrétem podněsterské komunity Urků, jež byla ve třicátých letech minulého století násilně přesídlena do oblasti dnešního Moldavska, svými kořeny však dodnes tkví v sibiřském prostředí a tamním způsobu života. Lilinovo vyprávění, rámované popisem autorovy vojenské služby v Čečensku, tvoří spontánní sled epizod z doby vlastního dětství a dospívání v podněsterském Benderu a čtenáře postupně zasvěcuje zejména do zákonů a zvyků místní sibiřské zločinecké enklávy. Ve vzpomínkách na to, jak dostal svůj první nůž, byl poprvé uvězněn nebo se zúčastnil skutečného boje, nás tak autor postupně zasvěcuje do zvláštní soustavy hodnot urcké komunity, jež navzdory zločinnému životnímu stylu vyznává nemalý počet originálních mravních zásad…Kniha v českém jazyce!


Stažení Sibiřská výchova zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Sibiřská výchova (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Sibiřská výchova zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Sibiřská výchova.pdf (EUR-0.00)

  Sibiřská výchova.epub (EUR-0.00)

  Sibiřská výchova.doc (EUR-0.00)

  Sibiřská výchova.txt (EUR-0.00)

  Sibiřská výchova.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Sibiřská výchova.PDF – (EUR 0.00);

  Sibiřská výchova.MOBI – (EUR 0.00);

  Sibiřská výchova.EPUB – (EUR 0.00);

  Sibiřská výchova.DOC – (EUR 0.00);

  Sibiřská výchova.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Educazione siberiana (2009)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (22)

  Přidat komentář

  Monolit0713

  02.10.2017

  Tvrdá, krutá i nádherná knížka, kterou budete buď milovat nebo nenávidět. Až neskutečně jsem sympatizovala s těmi "zlými", protože existují i ještě horší. Přečteno jedním dechem.

  Hana H.

  09.03.2017

  No, dočetla jsem to, ale moc mě to nebavilo. Pověry okolo zbraní a podobné věci mě moc neberou. Celé napsáno navíc podivně jednoduchým až téměř dokumentárním způsobem. Pořád dokola se opakující popisy rvaček taky nebyly nic moc. Z první poloviny knihy mi v podstatě utkvělo v paměti pouze přeřezávání podkolenních šlach. V druhé polovině – z vězení pro mladistvé – rvačky a nedobrovolný homosexuální styk. Klidně celá kniha mohla být poloviční nebo čtvrtinové délky a pamatovala bych si z ní zřejmě to samé.

  lacík

  23.01.2017

  jedna z mých top 10. knih co jsem zatím četl

  Koňadra

  17.01.2017

  Ja som asi dosť pozadu, čitateľsky, mentálne i názorovo, ale toto sa mi hrčilo pred očami. O čom to vlastne malo byť? Chaotické, priblblé vysvetľovanie nejakých tradícií zloduchov zo Sibíri, žijúcich v Moldavskej Sovietskej republike. Jujha, nešlo mi to dole krkom.

  Petratra

  17.11.2016

  Nebýt čtenářské besedy s autorem, asi by se mi tato kniha do rukou nedostala. Lilin působil takovým zvláštním dojmem, klidem a nadhledem, že mě tato kniha lákala ke čtení, i když podle tématu bych si ji nevybrala. A tak jsem odcházela 14.11.2013 z Krásných ztrát s touto knížkou a vepsaným věnováním. Nakonec uplynula dlouhá doba než jsem měla chuť ji otevřít, myslela jsem, že bude příliš drsná. Řekla bych, že není, i když nad některými částmi zůstává rozum stát a člověku se nechce věřit, že se tohle dělo ve stejném čase a na stejném kontinentě jako naše klidné a bezpečné dětství a dospívání. Četlo se to dobře, jen je zvláštní, že tohle všechno prožíval člověk narozený v roce 1980.
  "…hodně jsem četl, seznamoval se s novými lidmi a začínal jsem si uvědomovat, že cesta zločinu, kterou jsem dřív nazýval dobrou a čestnou, je cestou extrému, již společnost označuje jako "nenormální." Ale ani normální společnost na mě nepůsobila nijak zvlášť dobrým dojmem, lidé mi připadali slepí a hluší k problémům druhých, a dokonce i svým vlastním." … "Typická ruská morálka mě rozčilovala, každý byl připraven vás odsoudit, kritizovat váš život, ale sám se pak nedostal dál než k večerům před televizí, k touze nacpat si lednici dobrým levným jídlem, opíjet se na rodinných oslavách, závidět sousedům a dělat všechno pro to, aby i oni záviděli jemu."

  JitkaJak

  15.11.2016

  Tak tady jsem, jak tak čtu ostatní komentáře, úplně mimo. Vůbec mi to nejde číst, hrozně mě to od samého začátku rozčiluje. Knihu definitivně nedočtenou odkládám a oddychuji si.

  lsisec

  23.08.2016

  Vyprávění o životě v prostředí, o kterém My Evropané nemáme ani ponětí a komunitě, která nám připadá jako z jiného světa. Pokud je to pravda a nemám důvod tomu nevěřit, pak je to opravdu síla.

  okorpenda

  15.05.2016

  vyborna kniha! skvele napisane! po nej som hned zhltla aj druhe a tretie volne pokracovanie…

  Honzeecheck

  12.05.2016

  Hodně zábavná kniha, když to teda nebudete brát jako popis reality ale jako klasickou beletrii. Lilin sám nikdy netvrdil, že jde o autobiografii, bacha na to. Mám trochu problém s glorifikování násilí, že se před tim pokřižujou a bazírujou na nějakejch dementních pravidlech to moc nezachraňuje, ba naopak. Pocit nadřazenosti je patrnej z každý pasáže, přitom jsou to jen obyčejný paraziti, který by bez většinový společnosti nemohli ani žít. Jako sbírka hustejch a bez debaty hodně nadsazenejch historek je to ale pecka, furt se něco děje, v záplavě jmen se dá snadno ztratit ale ani to nevadí. Pasáže z vězení můžou mít i jistý výchovný dopad, tohle fakt vypadá jak peklo na zemi.

  martin8963

  27.01.2016

  Výborná kniha a její pokračování taktéž …… Doporučuji …..

  Blanka78

  09.11.2015

  paráda!!!!!!!!!!!!!!!!

  Melic

  10.09.2015

  Dobrá kniha, nevím, na kolik věřit, že je reálná, ale ta doba určitě nebyla pohodová a i vzhledem k chování některých policistů v příběhu se nemůžeme divit postoji Urků k nim.

  achilles

  18.08.2015

  Skvělé! Výborný vypravěčský styl. V díle je hodně moudrosti, surovosti, ale i zábavy. Mentalita urků je pro nás těžko pochopitelná, drsná, ale v té části světa asi jediná možná.
  Nejvíce mě pobavil plán jak odmontovat rudou hvězdu z kremelské věže, která údajně je celá ze zlata. Také jsem si zavzpomínal na písničku Čunga čanga, kterou jsme zpívali při hodině ruštiny.
  Opravdu mě tento autor mile překvapil.

  hladko

  15.07.2015

  Kniha, která se tváří, že je napsána podle skutečných událostí, je sice čtenářsky přitažlivější, protože vědomí skutečnosti čtenáři přináší větší míru vzrušení, zároveň však na sebe bere i závazek pravdomluvnosti, tedy aspoň tehdy, nepřizná-li se autor k částečné fabulaci. Tu jsem však nikde nezaznamenal. Ačkoliv pro obyčejného, urckých poměrů neznalého čtenáře je jen těžko rozpoznatelné, že autor nepřehrává, nebo že čtenáře zcela nemystifikuje, čtenář nabývá různých subjektivních dojmů. V mém případě mi vypravěč i hlavní hrdina Kolyma připomínal kolegu z práce, jehož příběhy z uběhnuvšího víkendu jsou sice postaveny na pravdě, působí na mě však, že jsou často zatíženy určitým patosem spasitelské autostyzace. Zdá se tedy, že většina Kolymových přátel má obrovské štěstí už jenom z toho důvodu, že se pohybují v jeho přítomnosti. Bez jeho rétorických schopností, vražedného instinktu i břitkého intelektu by totiž z většiny zločineckých dobrodružství nevyšli živí. Jsem ctitelem pokory a jakákoliv forma jájínkovství je pro mě aspektem rušivým a jen těžce stravitelným. Kniha, film, umělecké dílo, nebo možná vlastně cokoliv co ve mně probouzí nedůvěřivost, mi brání se do díla dostatečně vcítit, to nejdůležitější jakoby protéká kolem, požitek se nedostavuje.
  A chce se mi vytýkat i nadále, ale záhodno je také kompenzovat mou umrčenost. Sibiřská výchova je kniha nebývale brutální, jednoduše napsaná, ale také dobrodružná, napínavá a čtivá. Hledal jsem knihu oddychovou, prázdninovou a mohu říci, že jsem ji našel. Bohužel mám zas o něco méně ideálů o bývalé SSSR. Vlastně musím popřemýšlet o tom, zda mi ještě vůbec nějaké zbyly.

  Rade

  04.05.2015

  Neuvěřitelné čtení. Jako by to byla nějaká fantasy, ve které čteme o vymyšlené zemi a vymyšlených lidech s vlastními složitými a pro našince nepochopitelnými pravidly chování. A to hrůzostrašné vězení pro mladistvé, kde se ale nacházejí i dvanáctileté děti… a to vše v 90. letech 20.století…?
  Drsný pohled na různé druhy organizovaného zločinu v sovětské a postsovětské společnosti, kdy staří tzv. sibiřští zločinci s drsnými, hodně překvapivými, ale aspoň trochu předvídatelnými pravidly chování jsou nahrazováni tou nejhorší lůzou, kdy jde jen o peníze a moc a jediný způsob komunikace je násilí a smrt. Ano, a konečně vím, co je "vor v zakoně"….

  Séboun

  22.10.2014

  Šokující, děsivé a skvěle napsané.

  5/5

  Finskej

  13.10.2014

  Neuvěřitelné. Co autor popisuje, je prostě jiný svět. Jak málo toho o dění na území býv. SSSR víme…

  rabor

  25.06.2014

  Zajímavé, děsivé, zábavné, autentické (byť možná lehce přibarvené, ale tím správným směrem) nahlédnutí na jiný svět, jiné zákony a jiný žebříček hodnot o kterém budete dlouho přemýšlet.
  Kniha, po jejímž přečtení dostává úsloví "jiný kraj, jiný mrav" úplně nový rozměr 🙂

  Pa3k

  02.04.2014

  Kniha nabízí zajímavý pohled do podsvětí východní kultury. Je i celkem vtipně napsaná, dobře se čte a čtenáře pohltí. Mám rád knihy, který vás donutí googlovat a hledat informace a tady jsem je hledal. Rozdíl mezi dobrem a zlem nemá smysl zde moc hledat. Dávám plný počet.

  vekune

  25.03.2014

  Skvělý. Strhující. Styl sice trochu zvláštní, ne moc literární,,ale kniha prostě pohltí a člověk by hned fandil všem urkům.Doporučju všem, a jdu na druhej díl.

  dadako

  27.02.2014

  Kamrád viděl film a doporučil mi ho. Jelikož se snažím pokud je to jen trošičku možné nedívat se na film před přečtením knihy, čekal jsem s filmem než si ji přečtu. Teď když jí mám za sebou se na film stejně nepodívám, protože jsem do ruky hned vzal Volný pád.
  Sibiřská výchova je jednoduše neuvěřitelná. Chvílemi brutální, chvílemi vtipná, chvílemi milá, hlavně ale je neuvěřitelná. Ne že bych nevěřil autorovi, ale neuvěřitelné je, že takové věci se děli ještě v nedávné minulosti (skoro současnosti) v Benderu jen cca 850 km vzdušnou čarou od našich hranic. Lilinovo vyprávění o urckých tradicích, mentalitě, pravidlech chování, tetování a všeho kolem je fascinující.
  Knížka mě naprosto dostala a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Vlastně se od ní nemohu odtrhnout nadále, jelikož jsem plynule navázal Volným pádem. Rozhodně můžu s klidným svědomím knížku doporučit.

  Pomko

  07.10.2013

  Čistá hrůza a zároveň nádhera. Autor popisuje naprosto odlišný svět od toho, který známe. Svatí vrazi. Po přečtení jí nelze vytěsnit z mysli, podstrkáváte jí známým, aby si jí přečetli, aby jste na tento zážitek nebyli sami a měli si s kým o knize popovídat. Nádhera,nádhera,nádhera  TAGS:

  Online Sibiřská výchova ebook, Kniha Sibiřská výchova FB2, Download Sibiřská výchova PDF , Download Sibiřská výchova MOBI, Online Sibiřská výchova kniha, Zdarma Stažení Sibiřská výchova IPhone, Online kniha Sibiřská výchova PDF, Zdarma Sibiřská výchova DJVU, Zdarma Stažení Sibiřská výchova TXT, Stažení Sibiřská výchova RTF, Online Sibiřská výchova FB2 , e-kniha Sibiřská výchova stažení TXT, Zdarma Sibiřská výchova stažení kniha, e-kniha Sibiřská výchova download MOBI, Stažení Sibiřská výchova IPad, Číst Sibiřská výchova MOBI, Číst Sibiřská výchova DOC, Zdarma Sibiřská výchova AWZ, Download e-kniha Sibiřská výchova iPad , Zdarma Sibiřská výchova DJVU, Download Sibiřská výchova e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Sibiřská výchova DVD, Číst Sibiřská výchova TXT, Book Sibiřská výchova stažení DJVU, Sibiřská výchova stažení kniha zdarma, Sibiřská výchova stažení kniha pdf zdarma, Sibiřská výchova pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Sibiřská výchova pdf zdarma, Sibiřská výchova stažení kniha epub zdarma, Sibiřská výchova ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply