Skutečná událost Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Skutečná událost Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Skutečná událost


Román o tom, co vzejde z jednoho obyčejného rande, jednoho obyčejného přátelství, jedné obyčejné exekuce a z obyčejné touhy po pomstě. Hakl zůstává věrný žánrové nezařaditelnosti – útržky z historie německé RAF se mísí se současným českým marazmem, existenciální thriller s milostným příběhem, šedý optimizmus s černou realitou. Poprvé se však v jeho próze objevuje aktivní prvek – čin jako jediné možné řešení.Kniha v českém jazyce!


Stažení Skutečná událost zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Skutečná událost (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Skutečná událost zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Skutečná událost.pdf (EUR-0.00)

  Skutečná událost.epub (EUR-0.00)

  Skutečná událost.doc (EUR-0.00)

  Skutečná událost.txt (EUR-0.00)

  Skutečná událost.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Skutečná událost.PDF – (EUR 0.00);

  Skutečná událost.MOBI – (EUR 0.00);

  Skutečná událost.EPUB – (EUR 0.00);

  Skutečná událost.DOC – (EUR 0.00);

  Skutečná událost.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (25)

  Přidat komentář

  Nartaya

  13.12.2017

  Přečtená během dne. Žádné zdržování, běh událostí – a přitom se vlastně vůbec nic neděje.

  TadeášFalk

  12.10.2017

  Tradičně zajímavě výtvarně zpracovaná kniha od Hakla. Ničím jiným mě vlastně nezaujala. To tradiční tlachání o ničem, za čímž se skrývá hlubší idea už spíš nudí. Ani jazyk už tady není, co u Hakla býval.

  vlkcz

  01.08.2017

  Tak pro estéty tahle knížka moc není. Ale pokud se člověk přenese přes ne vždy líbivý styl, musí mu v hlavě vrtat červíčci. Jak snadno jsme zapomněli na vlastní teroristy, ať už byli z RAF, ETA, IRA, Brigate rosse, na československou podporu jejich činnosti, jak už skoro nikdo neví nic o jejich obětech a teď se rozhořčujeme nad terorismem islámským. Přitom vyrůstá ze stejných kořenů.
  Nestojíme na prahu doby, kdy se někteří z těch státem pronásledovaných "normálních" lidí rozhodnou řešit svou bezmoc vůči systému stejně jako jeden z hrdinů?
  Možná je pro Hakla příliš náročné udržet koherentní vyprávění celou dobu a je pro něj vhodnější forma povídka. Ale mám pocit, že ta trochu mozaikovitost příběhu je úmysl. A když text vyzdobí podobnými skvosty, jako je například popis blesku ("Elektrická prasklina prošije žhavým drátem sérii mračen.") nebo "HR = home relations?" tak mu člověk ledaco odpustí.

  StihOMam

  21.03.2017

  Kniha se mi dostala do rukou před dvěma a půl lety. Vůbec si nepamatuji, o čem byla, jakou formou ji autor napsal, kdo byl hlavní hrdina – ani jediná vzpomínka. Nic. Nestojí mi za to si cokoliv z těchto 190 stránek pamatovat.

  Továrna

  18.03.2016

  Velmi nerad kritizuji a nebudu to dělat ani tentokrát. Stačí, když napíšu, že se mi kniha vůbec nelíbila. Není to můj šálek čaje. Ani styl psaní a ani příběh. Jedno se této knize však upřít nedá. Je zrcadlem dnešní doby. Současnost je totiž zmatená, plná strachu. Nemáme žádné jistoty, bloudíme světem, nevíme co je lež a co pravda, co je dobro a co zlo… Jakási beznaděj a bezmoc je cítit i v této knize. Vypovídá tedy o dnešku. To je možná důvod proč se mi kniha nelíbila. Nemám rád dnešek.

  Nicméně si jednu výtku dovolím. Je-li toto opravdu nejlepší česká próza za rok 2014, alespoň tedy pro Sdružení litera, tak si kladu otázku a zároveň povzdech: Kde se naše česká literatura, s tak krásnou a bohatou minulostí, v současnosti nachází?

  simecef

  01.03.2016

  První asociace, která mě v souvislosti se Skutečnou událostí napadá, je nostalgický návrat do roku 2002, kdy jsem jak o duši pařil Return to castle Wolfenstein, kteroužto FPS střílečku tak bravurně popisuje hlavní hrdina knihy.

  Ale konec srandy. Čím je Haklova próza tak jedinečná, že i porota Magnesky hledí s otevřenými ústy? Dle mého názoru originální prací s tématem. Teroristická skupina RAF je v románu uchopena skutečně jen útržkovitě. Autor jakoby nechal čtenáře jen krátce nahlédnout za oponu své narace a pak již odbíhá od tématu pryč. Čtenář si tak asociace propojuje sám a přestože takový postup vypadá jako postmoderní blouznění, četba není vůbec těžkopádná či nesouvislá.

  Za největší lahůdku Haklovy tvorby však považuji jeho osobitý jazykový styl. Ta kakofonie v každé druhé větě! Ta šílená slovní spojení, které by nevymysleli ani Havránek s Mathesiem na LSD! Ta poetičnost každého odstavce, ten vzletný básnický rytmus!

  Uf, ještěže Hakl nepíše poezii. To by tu vznikla nová avantgarda.

  MessiáŠ

  03.10.2015

  Pokud se v souvislosti s českou kinematografií vžilo označení „chcípácký film“, v převodu do literárního média by Hakl všem chcípákům kraloval – jak jinak než s trnovou korunou na hlavě a s Literou coby žezlem v ruce. Zde se navíc vypravěč-autor (přejmeme-li fikční hru, lze ho nazývat třeba Hakl) převtělil do role (falešného) proroka, podle nějž se už musí něco ve vulgarismy zahrnovaném a pofidérně definovaném světě konečně udát. Událo: Hakl napsal k smrti špatnou knihu (ve které se skoro nic ne-událo). Dokonce tak špatnou, že by se na to psaní měl v zájmu všech – minimálně na chvíli (pár desítek let) – vykašlat.

  Což nejspíš neudělá, protože psát prostě musí, jak přiznává v jedné z předchozích knih, a proto bude svými opilecky grafomanskými zvratky těšit čtenáře i nadále. Avšak dokonce i jazyk, který by z proudu vědomí měl působit živě a nespoutaně, je únavný a těžkopádný (např. kerouacovská vesmírná energie to vážně není; Hakl je spíš reprezentantem české „blít generace“), variující autorova klišé, a v pokusech o expresionistická přirovnání vyvolává mnohem víc úsměvnou křeč než sugesci.

  Ani střídání různých formálních prostředků v rámci kapitol nicméně nedokáže zakrýt obsahovou a kompoziční bezradnost tvůrce. Dalo by se pochopit, že Hakl-vypravěč nikam nesměřuje, když se snaží tematizovat vlastní neukotvenost, ovšem bezcílnost a nefunkčnost Hakl-autora coby démiurga je neodpustitelná. Občas mám dojem, že Hakl nevidí ve vyprávění dál než za právě dopsanou větu; slova, věty, kapitoly se nahodile shlukují bez významu pro celek. Po prvních dvou poměrně slušných kapitolách se dostaví bohapusté hospodské blábolení (tzv. haklovská únava – člověk by potřeboval záchranný kruh, aby se v tom oceánu sraček neutopil): hovory o politicko-společenské situaci, které svou předstíranou zasvěceností – načerpanou z internetových nezávislých deníků, nebo tak nějak – odkazují bezmála až kamsi ke konspiračním teoriím, nechybí ani neméně zasvěcené debaty o dávno zašlých počítačových hrách či zbraních.

  Tím se zhruba myšlenkový svět postav a díla vyčerpává, přičemž myšlenkový je samozřejmě nadsázka, protože myšlenka (idea) by ze své podstaty měla mít alespoň jakýsi tvar, což se u Hakla opravdu říci nedá (ale chápu, byl prostě jenom děsně nasranej na všecko kolem, nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo a o čem píšu). Jeho chrlení bez souvislostí (kontext!) se nevyhne ani taktéž už poznávacímu flagelantsví, vlastním sebe-odsudkům o kreténovi, jež snad mají cosi ospravedlnit. Úvahy o činu, ke kterým je vytvářena neustálá paralela německou RAF, se nikdy nedostanou za hranici banálního žvanění.

  Když však nalezne nabádání k činu odezvu v příběhu, dotkne se Hakl hvězd trapnosti. Ne-uvěřitelnou žánrovou krimi vsuvku (a spolu s ní další příhody) tak musí na poslední straně negovat, což se dá interpretovat jako ucuknutí na poslední chvíli před možnou radikálností a koneckonců definitivní gesto demaskované nemohoucnosti. Alespoň že vypravěč v závěru pronese: „Ne, nejsem spisovatel.“ Že to ale trvalo, vyřadit se z literatury a pronést skutečně jedinou větu s obecnou platností. U mě to máš za jedna, ty hlavo!

  želvis

  13.09.2015

  Asi jsem nepochopil smysl te knihy, nevim co si z ni mam vzit, kazdopadne je to zajimava zkusenost, nic podobneho jsem nikdy necetl.

  douchová

  26.07.2015

  Docela jsem se nudila.

  playada

  03.11.2014

  Já nedávám žádnou hvězdičku. Převládají rozpaky nad pozitivy. Námět dobrý ( prolínání s dějem z knihy), ale toť vše.
  Proč je Evžen vulgární ( čím víc vulgarit, tím víc ocenění ?)?

  Fufinka333

  28.10.2014odpad!

  Chtěla jsem dočíst jen proto, abych nesoudila předčasně. Takže ted s klidem můžu říct, že ne!!! To není čtivo. Rozstříhejte nedělní novinky na slova, nasypejte na stůl a čtěte – výsledek je stejný.

  Inozuka

  20.10.2014

  Ty jo, ten Hakl mě fakt bere. Zdánlivá roztěkanost, která ale docela výstižně popisuje dnešek a konfrontuje jej s pohledem cynického nezařaditelného solitéra. "Nitro je jediné, za co se stydím. Za to, že tam není žádná víra, jistota, filozofie, oheň, bouře. Jen registr." Velice osobitý styl psaní a vystavění celého příběhu, kde se zdánlivě nic neděje a přitom tam jde o velké věci. Baví mě ten "chlapskej" přístup… hrabání se v historii RAF, odkazy na Druhou světovou, Wolfenstein… Originálně zpracovaná mi přišla i ta milostná linie. Nevím, jestli to bylo na Magnezii Literu a je mi to fuk. Parafrázuji Mozarta: "Můj Hakl mi rozumí…"

  fruitbueno

  07.07.2014

  Jednoznačně nejstravitelnější kniha, kterou jsem od autora četla!

  pistalka

  01.07.2014

  Magnesia Litera? A za co?!
  Asi je v módě vznešené psaní o ničem, ve kterém je ono "nic" schováno v těžko uchopitelných, abstraktních pasážích plných cool věcí, ze kterých si stejně nic nevezmete, protože autor jaksi necítí potřebu vodit čtenáře za ručičku. Jasně, to určitě ne vždy musí, a velikáni světové i české literatury to mnohdy nedělali, to ovšem byla kvalitní díla, při kterých jste se po třech větách rozplynuli blahem. No a teď držíte v ruce knížku, jejíž vyprávění stojí za prd, příběh jakbysmet, sjíždíte jakési útržkovité segmenty příběhu, které ani nedávají smysl, tak si aspoň po dočtení přečtete anotaci, abyste měli šajnu, o co tam jakože šlo. Chtěl bych vidět člověka, který si četbu tohoto románu upřímně užil, odnesl si z něj něco (a nebyla to póza). Snad jen to poměrně vzhledné vydání z Arga za něco stojí.

  Hombre

  22.04.2014

  Ha, ha, dlouho jsem se tak nepobavil, jako nad těmito čtyřmi komentáři. Haklovi tleskám, gratuluji k ceně a vám, přátelé, mohu doporučit jen jedno. Zůstaňte u Mistrů Leonardů a Harry Potterů, neboť tam vás zajisté zklamání nečeká.. Ale teď ke knize. Ty nejlepší sondy do současného světa přicházejí nenápadně a jakoby oklikou a to je přesně případ této knížky. Mimo jiné jsem byl příjemně překvapen výborným zpracováním milostného příběhu. I po delší době mám z knihy zcela jasný pocit. Takže fajn..

  barbucha07

  22.04.2014

  Česká próza se zřejmě nachází v hluboké krizi pokud toto je nejlepší próza roku 2013 podle ceny Magnesia litera. Bohužel jsem v tomto románu nenašel vůbec nic …

  kocourbeng

  20.04.2014

  Zklamání. To je můj pocit po přečtení „příběhu“. Nesouvisející bláboly bez ladu a skladu. Zajímavá slovní zásoba, ale mnohdy s vyumělkovanými výrazy neodpovídajícími realitě dialogů. Sofistikované grafomanství. Výhoda knihy je, že není dlouhá. 😛
  Pitvor

  Moňa69

  21.03.2014

  O ničem! Tak jsem se na Skutečnou událost těšila a ono ani prd.

  hipsterkaj

  15.03.2014

  Nic zvláštního. Ani nápadité, ani vtipné, ani jazyk mě moc nezaujal. Nepochopila jsem ty jednoznačně kladné recenze. Každý talentovanější třicátník by to napsal líp.

  CvB

  09.12.2013

  Zajímavá knížka, které jsem se (kvůli komentářům) trochu bál. Ale dobře se čte a určitě jsou v ní myšlenky, které člověka přinutí se zamyslet. Co třeba tahle: "Bolševizmus. Přes nejotřesnější zkušenosti s jeho podstatou k němu hromada lidí dál inklinuje, poněvadž se nestihli vybabrat z tradičního konceptu nebe–peklo–ráj."

  Hella

  05.10.2013

  Ujetina. Děsná!

  Adriell

  27.08.2013

  Skvělá kniha! Líbí se mi ta rozházenost, vír myšlenek. Člověk má problémy se občas orientovat, ale tak i v životě.

  Lidka

  21.03.2013

  I já mám Hakla ráda, je takový zvláštní, přiznávám, že já neumím vlastně jeho žánr někam zařadit.
  Tato jeho knížka nutí k přemýšlení, děj není ucelený, ale jde se v tom zorientovat
  Je to výzva a zamyšlení, zda by se už konečně něco nemělo dělat proti zlu, třeba proto, „Aby pár šmejdů přestalo klidně spát – stačí.“
  A je to taky o zajímavém milostném vztahu , ač trochu nerovném.
  Pět hvězd dát nemohu, zas až tolik mne to nepohltilo, ale čtyři dávám s klidným svědomím. :-))

  bosorka

  14.03.2013

  Od Hakla, kterého mám velmi ráda, asi nejslabší, co jsem četla. Sice drží svůj typický styl, ale tentokrát je knížka možná až příliš "o ničem". Spíš nahrnuté nápady na jednu hromadu, mnoho výkřiků na skoro 200 stranách. Některé nápady jsou zase skvělé, ale připadalo mi, že to prostě nedrží pohromadě.

  apostilla

  01.02.2013

  Hodně dobrá knížka, možná nejlepší, co jsem v poslední době četla.  TAGS:

  Online Skutečná událost ebook, Kniha Skutečná událost FB2, Download Skutečná událost PDF , Download Skutečná událost MOBI, Online Skutečná událost kniha, Zdarma Stažení Skutečná událost IPhone, Online kniha Skutečná událost PDF, Zdarma Skutečná událost DJVU, Zdarma Stažení Skutečná událost TXT, Stažení Skutečná událost RTF, Online Skutečná událost FB2 , e-kniha Skutečná událost stažení TXT, Zdarma Skutečná událost stažení kniha, e-kniha Skutečná událost download MOBI, Stažení Skutečná událost IPad, Číst Skutečná událost MOBI, Číst Skutečná událost DOC, Zdarma Skutečná událost AWZ, Download e-kniha Skutečná událost iPad , Zdarma Skutečná událost DJVU, Download Skutečná událost e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Skutečná událost DVD, Číst Skutečná událost TXT, Book Skutečná událost stažení DJVU, Skutečná událost stažení kniha zdarma, Skutečná událost stažení kniha pdf zdarma, Skutečná událost pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Skutečná událost pdf zdarma, Skutečná událost stažení kniha epub zdarma, Skutečná událost ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply