Smrt Zajdy Munroa Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Smrt Zajdy Munroa Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Smrt Zajdy Munroa


Chlívák, cesťák a mrtvý muž Zajda Munro je proklet a odsouzen k odchodu z pozemského světa hned v první větě románu. Ne že by si v životě nestačil užít. Fantazie tohoto velkohubého, samolibého a uhrančivého dandyho je mírně omezená: představit si umí jedině vagínu, a hned nato si tiskne dlaň do rozkroku, aby si ulevil. Ženy hodnotí a svléká pohledem jako neúnavný rentgen a s většinou z nich je hotov si okamžitě na jakémkoli místě zašukat. Už jen to vypadá jako jeho hlavní neřest, ale kromě toho ještě žvaní, pije, kouří, řídí jako magor a občas si rád šlehne. Takový je život hlavního hrdiny Zajdy, obchodního cestujícího s kosmetickými přípravky v Brightonu a okolí, mistra ve svém oboru.
Zajdovi juniorovi, druhému hrdinovi románu, který svého tátu miluje láskou bezpodmínečnou a nekritickou, je devět let. Dvojice Zajda a Zajda mladší není nepodobná otci a synovi z Cesty Cormaca McCarthyho a každopádně je stejně nezapomenutelná. I Zajda se synkem jsou na cestě a zažívají svého druhu apokalypsu, třebaže v caveovském hávu, tedy groteskně utopenou v spermatu, vodce Smirnoff, tabákovém kouři a koksu. Nick Cave je tu ve svém živlu, je to jeho „knižní koncert“ par excelence, nezapře žádný ze svých atributů: je drzoun, komik, provokatér, sprosťák, patetik i moralista najednou.
O největším hitu renomovaného britského nakladatelství Canongate na tento rok, prodanému do třiceti zemí světa, napsal Irvine Welsh: „Kdyby orgasmy byly malé smrti, tak by nám bylo hned jasné, na co hlavní hrdina této knihy sejde ze světa. Smíchejte McCarthyho, Kafku a lidového komedianta, a vyjde vám Králík Munro. Je to nenechavá četba nesoucí všechny známé Caveovy atributy: horor a lidství skryté pod tenkým povrchem ryčné a hravé odrhovačky.“Kniha v českém jazyce!


Stažení Smrt Zajdy Munroa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Smrt Zajdy Munroa (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Smrt Zajdy Munroa zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Smrt Zajdy Munroa.pdf (EUR-0.00)

  Smrt Zajdy Munroa.epub (EUR-0.00)

  Smrt Zajdy Munroa.doc (EUR-0.00)

  Smrt Zajdy Munroa.txt (EUR-0.00)

  Smrt Zajdy Munroa.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Smrt Zajdy Munroa.PDF – (EUR 0.00);

  Smrt Zajdy Munroa.MOBI – (EUR 0.00);

  Smrt Zajdy Munroa.EPUB – (EUR 0.00);

  Smrt Zajdy Munroa.DOC – (EUR 0.00);

  Smrt Zajdy Munroa.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Death of Bunny Munro (2009)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (38)

  Přidat komentář

  Welinie

  10.01.2017

  Oproti oslici celkem slabý odvar, ale protože to napsal ,tak dávám alespoň za tři.

  puml

  17.11.2016

  Na Cavea je to celkem slabota. Přiznávám, že mám rád spíš jeho hudbu a těch pár filmů dle Caveova scénáře (Proposition, Země bez zákona) je také povedených. Oslici jsem nedočetl a k Zajdovi jsem se dostal až teď, po cca 7 letech od vydání. Je to pěkná knížka, formálně a stylově je to tak trochu v duchu některých Caveových písní, těch temnějších. Snad jako hudba Birthday party: energická jízda plná chlastu, kouře a zadnic v různých stádiich nastavení.

  Pár míst je opravdu povedených a některé popisy působí takřka apokalipticky. Ale celkově vlastně tak nějak nevím, co tím chtěl Cave říci. Že jsme v hajzlu? – viz první věta románu. To mi přijde celkem málo. Osobně si myslím, že Zajda by byl lepší zhudebněný a osekaný na pár textů. Ve výsledku totiž román působí i přes poměrně málo stran jako zbytečně natažený a rozplizlý.

  Nevím, jestli má být Zajda nějakým démonickým alter egem autora. Co kdyby mi tenkrát nevyšlo to s tou muzikou, co bych asi dělal a jak se choval… Je to spekulace, ale tak nějak na mě Zajda působil. Jako autobiografie Caveova stínu.

  Osobně bych doporučil spíš poslech Caveovy hudby, zvlášť poslední dvě alba Push the Sky Away a The Skeleton Tree jsou vynikající. A pak taky výbor z textů King Ink I a II.

  ZuzziŠ

  09.10.2016

  Protože se nehodí nepoužívat cizích slov a je záhodno vyjadřovat se kultivovaně, říkám, že se jedná o dekadentní knihu, která se sakra skvěle čte, a tu psychadelickou část asi tak dvacet stránek před koncem – to byl autor sjetej? – člověk (čtenář, já) rád odpustí.

  laepus

  06.10.2016

  Jako by tuhle práci snad Cave někdy dělal, nebo alespoň po ní toužil. Zajda je kabrňák, který se ničeho nezalekne a žádné kalhotky mu nejsou cizí. Celé to tak nějak plyne k jasnému závěru (název knihy je zřejmý), přesto jsem nějak chtěl, aby to tak nedopadlo. No a poslední kapitola nebo dvě tomu daly nadpozemskou atmosféru a nádech. Tleskám.

  montana

  28.03.2016

  "Jenom mi přišlo, že svět je místo, kde není lehký bejt dobrej člověk."

  Ač se to nedá srovnávat, tak o třídu slabší než fantastická Oslice, ale přesto skvělé čtení. Zajda je prasácký antihrdina každým coulem a vyloženě se těšíte, kdy přijde onen titulní moment. Cave neuvěřitelně snadno střídá momenty, kdy znuděně kroutíte hlavou nad samoúčelnými prasárničkami, abyste o pár stránek dále užasle hltali každou skvěle napsanou větu. Zvláště poslední třetina knihy je opravdu výborná, včele se Zajdou seniorem. Jsem zvědav, zda se Cave vrhne na psaní i po smrti syna. Chtěl bych si to přečíst.

  Dreamless

  26.12.2015

  Poprvýraz som ju čítala ako 13/14 ročná, kedy som nerozumela súvislostiam a ani tomu, prečo to autor tak tajomne rozpráva. O pár rokov neskôr som si ju prečítala zase – dokonca v angličtine.
  Strhla ma vlna atmosféry – zamračená obloha, škorce, celkovo krájateľná depresia, duševne vyprahnutí ľudia okolo neho, týrané a rozvedené ženy, emancipovaná šľapka, s akou ľahkosťou sa berie nevera. ( Spal som s ňou. – Ja viem, povedala mi to.) Ušiačik Munro spôsobil v mojom vnútri boj s morálkou a skutočným názorom. Ako by som snáď mohla ľutovať kreténa, toho hnusného chlíváka a neverníka? Ľutovala som, zamilovala som si jeho cestu s jeho synom a jeho smrť ma zasiahla. Nick Cave je jednoducho starý rocker, s jeho škáročkami, metaforami, odkazmi, citáciami. Odporúčam všetkým tým, čo chcú o knihe rozmýšľať.

  Dávam to schválne pod český preklad, keby som mala hodnotiť slovenský, strhnem minimálne 2 hviezdy, pretože bol OTRASNÝ , PREDPOTOPNÝ A UMELÝ. ( úsek knihy pomenovať Jeboštík aby to kontrastovalo s druhou pasážou Nebožtíka, to je bizar.)

  Kortexo

  09.05.2015

  Dobrá kniha, u které se člověk zasměje.Splněno…

  Heřmis

  24.03.2015

  Mě Nick Cave baví a to jak Oslice, tak Zajda. Samozřejmě každá kniha je z jiného ranku, ale pořád je Zajda slušný počtení.

  p3tris

  16.02.2015

  Kdyby jste se mě zeptali, kdo je mým nejoblíbenějším autorem, bez váhání odpovím, že Tolkien. Tím druhým nejoblíbenějším by byl nejspíš Nick Cave, jehož Oslice patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četl. Takže na jeho druhý román Smrt Zajdy Munroa jsem se vyloženě těšil. Jedná se o hrozně moc čtivě napsanou knihu, plnou černého humory i za tím vším ukrytých hlubokých myšlenek. Bohužel se k tomu musíte dostat přes hromadu "šukání" a "kundiček". S tímhle jsem měl problém u Bukowského, kterému jsem nikdy nepřišel na chuť, a mám s tím problém i teď. I když je jasný, že jde o alegorii, věčně zpitý obchodní cestující Zajda Munro, který si ale i přesto zasouloží kdykoliv se jen trochu naskytne příležitost (což se stává celkem často), ani jeho přespříliš inteligentní synek Zajda junior, mi nepřišly jako uvěřitelný postavy a já se s nimi nedokázal tak nějak sžít. Pokud ale tohle akceptujete, budete se bavit, stejně jako se určitě bavil autor při psaní. Téhle knížce asi nebude patřit čestné místo v mojí knihovničce, ale za přečtení určitě stojí.

  VeRe

  17.01.2015

  Po Oslici jsem se na knížku hodně těšila, ale bohužel mě zklamala. Nějak nemůžu překousnout ty laciné vulgarismy a sexuální narážky, které jsou skrz naskrz knihou propletené a, podle mého názoru, ne vždy na místě. Navíc mi to nepřišlo moc zábavné, ani ponaučení jsem si tu nenašla. 🙂

  adorjas

  03.07.2014

  "WT*?"- pardon za tento výraz, ale to je prvá vec, ktorá mi napadla počas čítania knihy. Nie som útlocitná, nemala som problém s Caveovými "škáričkami", ani s jeho Avril a Kylie. Ale to, čo mi neskutočne vadilo, a doteraz ma hnevá, že ku mne sa jeho metafory nedostali. Nepochopila som jeho nadhľad, ani čierny humor, ktorý tu všetci o knižke opisujú. Táto kniha bola napísaná pre niekoho iného ako mňa…

  Ps. Som rada, že som ju takmer po roku dočítala, a asi ju darujem niekomu, pretože sa na ňu vo svojej poličke nevládzem ani pozerať 🙂

  zazie

  23.05.2014

  CHLÍVÁK je neodolateľný. Pri konci CESŤÁKA sa definitívne preukáže, že titulná maľba od K. Bažantovej prevyšuje obsah knihy minimálne o dva kvalitatívne stupne. A v prvej tretine MŔTVEHO MUŽA umiera v prvom rade chuť dočítať to.

  sawako

  21.05.2014

  Spatne to nebylo, ale nadsena jsem z toho taky nebyla. Takovy dobry prumer. Znovu si to neprectu.

  Jackjelly

  26.12.2013

  Pokud jste někdy měli pocit že jste opustili řízení a cestující nechali na palubě a přesto se dokázali nějak vrátit na správnou trajektorii cesty životem, tuhle knihu si opravdu vychutnáte s potěšením.
  A těm které to ještě čeká přeji, ať si v tom okamžiku zmateného chaosu včas vzpomenou na Zajdu …
  Každopádně zábavné mírně znepokojivé čtení.

  LibriProhibiti

  26.11.2013

  Nemam problém s tím, že je to vulgární, nebo přinejmenším kontroverzní, ani s tím, že hlavní hrdina je záporák… Mám problém s tím, že to se mnou nic nedělalo…

  Kapis

  25.11.2013

  Vulgarita ani úchylárny mi nevadí, ale kniha mě nevzala tak jako Oslice. Do jejího hlubokého hnijícího bahna jsem se tenkrát ponořil a vyplul až na konci, zde jsem se trochu trápil. Možná pro tu bezcitnost hlavního hrdiny, kterou jsem nedokázal asociovat, samozřejmě to na kvalitě napsaného neubírá, ale jaksi jsem se se Zajdou nedokázal ztotožnit. Caveovy nápady jsou zběsilé a párkrát jsem se i zasmál, ale více jsem tak nějak vnitřně se Zajdou nesouhlasil, např. když si honil péro na pohřbu vlastní ženy, kterou před tím dohnal k sebevraždě. Chudák malý Zajďula, naštěstí jsem to četl ještě jako bezdětný, to by se mi kniha příčíla asi ještě kapku více. Nicméně i když mi byl Zajda jako "hrdina" hodně proti srsti a celou dobu jsem byl na něj nasraný, jak někdo může takhle kurvit život sobě i své rodině, když malý Zajda se neměl možnost bránit, kniha jako taková je napsaná dobře a je stejně jako Oslice prudce originální. Takhle opravdu nikdo jiný nepíše a mou knihovničku bych neochudil o její přítomnost v žádném případě. Třeba se k ní ještě vrátím a ucítím to celé jinak, pro dnešek zůstanu pouze u průměrného hodnocení – ale přečíst by si to měl každý, stejně jako Oslici.

  miklaras

  01.11.2013

  Ač nemám ráda vulgaritu, mám ráda nadhled. A v Zajdovi je ho spousta

  pupko

  23.08.2013

  Super, zjedol som to na jeden raz…. Niet čo dodať, iba to že puritánskym a bigotným povahám by sa nemal dostať do ruky.

  JitkaJak

  02.08.2013

  Je to geniální kniha. Jednoduchý, prostý příběh, který spoustu čtenářů děsí. Pro záplavu úchyláren, z nichž mají oči navrch hlavy, ani nevidí, o čem ta knížka ve skutečnosti je. A že je navíc neskutečně vtipná, brilantně strhující a hodně moc opravdová. Paráda.

  Akana

  12.05.2013

  Příběh Zajdy Munroa, patologického děvkaře, zmateného egoisty, alkoholika a totálně selhávajícího otce, a jeho devítiletého syna. Cave podává o něco sevřenější a realističtější příběh, než ve své prvotině A uzřela oslice anděla, ale ve svém náhledu na živočicha jménem člověk zůstává stejně brutální. Líčení Zajdovy osobní sexuální apokalypsy není pro útlocitné povahy, ale vulgarita není samoúčelná a není ani na překážku bohatosti jazyka a imaginace, obojím Cave nepochybně vládne velmi zručně. Projít se Zajdou jeho truchlivou cestu, na níž je jako můra k žárovce přitahován k vagíně (čím dál míň záleží na tom k čí, ale nedosažitelným ideálem jsou Kylie Minogue a Avril Lavigne) rozhodně není nijak povznášející. Ale zážitek to určitě je (snad jen to rozuzlení mohlo být silnější) a Caveův pověstný černý humor nechybí ani tentokrát. Nick znovu dokázal, že jeho literární bokovky (knihy, scénáře) snesou vyšší měřítka, než jaká obyčejně uplatňujeme na spisovatelské pokusy známých muzikantů.

  Bingos

  23.03.2013

  Osobní apokalipsa ukončená jak jinak než anální penetrací ďáblem, ránou bleskem a pak teprv až milosrdným, osvobozujícím skonem. Ale v nadprůměru to udržují hlavně barvité vedlejší postavy v čele s úžasným Zajďulkou…

  Kirtans

  24.01.2013

  Inu, asi jsem přečetla spoustu knížek které se opíraly o psychiku, přijde mi to trošku umělý a nevím proč, příběh nebyl špatný ale celé to vyznívá nemastně, neslaně, kdyby tam nebyl Zajda junior, je to uplně v háji, protože ten tomu dodává aspon toho citu… Rozhodně lepší dílko jak Oslice..

  (knížky anglo-amerických autorů se fakt tragicky drží u čtení, člověk aby si u toho vylomil prsty, aby viděl všechny písmena, možná i to kazí dojem z četby)

  poetree

  06.01.2013

  nelíbilo.. ale dočetla jsem.. přišlo mi to o ničem..

  čohynka

  30.12.2012

  Super knížka, četla se dobře, příběh skvělý.. Těším se i na další jeho knížky..

  vjera

  02.11.2012

  Autorova hudba mě provází životem již 5 let, po nedočtené Oslici (to jsem fakt nedokázala zvládnout) jsem tedy sáhla po výtisku o panu Zajdovi, protože se přece jen Caveovy literární stránky nechci vzdát. Co na to říct? Rozhodně se jedná o netradiční četbu v porovnání s tím, čím se běžně krmím. Sex, vagíny a chlípné pasáže jsou zde na denním pořádku, nicméně čtenář se od toho musí odpoutat – příběh leží až za touto vrstvou. Netvrdím, že se v takových textech vyžívám, nicméně zde vidím i ten účel. Opravdu existenciální pohled na život jednoho člověka, jedné rodiny. Rozhodně to není můj šálek čaje, nehodlám si to přečíst znova a ani to nikomu nedoporučím, nemám ale ani důvod na knihu nadávat. Nick Cave je prostě osobnost a jako takového ho beru i s jeho literárními výstřelky.

  Tammi

  07.08.2012

  Hodně vulgární,ale naprosto dokonalé.Mistr Cave nikdy nezklame.Násmála jsem se až až (obzvlášť u pochcané koupelny)

  glombas

  25.07.2012

  Kniha se mi skvěle četla. Nick Cave má přesně ten styl, u kterého se dokážu dokonale uvolnit a zažrat. Určitě bych knihu doporučil.

  Vikina333

  20.05.2012

  Pomalá sebevražda děvkaře a alkoholika. Dobrý, čtivý. Proč ne?

  kingmaker

  28.03.2012

  Zajda Munro je parchant, jaký se v literatuře zas tak často neobjevuje a když ano, tak jen málokdy v hlavní roli. Je to kurevník a děvkař, pro něhož jedinou zájmovou oblastí na ženě je vagína. Jede si životem a je mu jedno, jestli se k vagíně dostane tak, že ženu okouzlí (a kouzlo má), ukecá, nebo uspanou znásilní. Kromě sexu, který zvládá několikrát za den a když nesbalí ženskou, tak se spokojí s masturbací, jsou jeho další koníčky prosté-chlast, cigára, sem tam fet a hlavně podomní prodej kosmetiky, při němž ovšem často balí ženské. Má to jen jeden zádrhel, Zajda je ženatý a jeho žena nakonec manželovu posedlost sexem vyřeší sebevraždou. Ani to Zajdu nezmění, naloží svého synka Zajdu mladšího do auta a vyjede prodávat kosmetiku. Chová se ještě sobečtěji než dřív, kašle na všechno, brečí a lituje se a nadále souloží, zatímco syn sedí v autě a čeká. Kromě toho ho uhání mrtvá manželka. Jak je již z názvu jasné, Zajda zemře a právě tehdy, ve smrti, mu autor dá možnost rozhřešení a odpuštění. Nakolik je to ale jen předsmrtná fantazie, to nechává autor na čtenáři.

  maruna

  11.02.2012

  Kniha je zajímavá i přesto, že hlavní hrdina žvaní, pije, kouří, shání děvky a občas si rád šlehne. Miluje svého 9letého syna.Při odchodu z tohoto světa všeho lituje a všem se omlouvá. Silou vůle jsem knihu dočetla.
  TAGS:

  Online Smrt Zajdy Munroa ebook, Kniha Smrt Zajdy Munroa FB2, Download Smrt Zajdy Munroa PDF , Download Smrt Zajdy Munroa MOBI, Online Smrt Zajdy Munroa kniha, Zdarma Stažení Smrt Zajdy Munroa IPhone, Online kniha Smrt Zajdy Munroa PDF, Zdarma Smrt Zajdy Munroa DJVU, Zdarma Stažení Smrt Zajdy Munroa TXT, Stažení Smrt Zajdy Munroa RTF, Online Smrt Zajdy Munroa FB2 , e-kniha Smrt Zajdy Munroa stažení TXT, Zdarma Smrt Zajdy Munroa stažení kniha, e-kniha Smrt Zajdy Munroa download MOBI, Stažení Smrt Zajdy Munroa IPad, Číst Smrt Zajdy Munroa MOBI, Číst Smrt Zajdy Munroa DOC, Zdarma Smrt Zajdy Munroa AWZ, Download e-kniha Smrt Zajdy Munroa iPad , Zdarma Smrt Zajdy Munroa DJVU, Download Smrt Zajdy Munroa e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Smrt Zajdy Munroa DVD, Číst Smrt Zajdy Munroa TXT, Book Smrt Zajdy Munroa stažení DJVU, Smrt Zajdy Munroa stažení kniha zdarma, Smrt Zajdy Munroa stažení kniha pdf zdarma, Smrt Zajdy Munroa pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Smrt Zajdy Munroa pdf zdarma, Smrt Zajdy Munroa stažení kniha epub zdarma, Smrt Zajdy Munroa ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply