Šoková doktrína Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Šoková doktrína Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Šoková doktrína


Vzestup kalamitního kapitalismu.

Válka v Iráku, tsunami na Cejlonu, zátopy v New Orleans… těchto a podobných neštěstí umí dobře využít podnikání jistého typu, jež Kleinová nazývá „kalamitním kapitalismem“. Zatímco se postižení vzpamatovávají z otřesu, nadnárodní kapitál už se usídluje na zpustošeném území, a tam, kde byla před katastrofou veřejná zařízení sloužící nejširšímu obyvatelstvu, rostou hotely, kanceláře a další budovy a podniky v soukromých rukou, rozhojňující soukromý kapitál. Zkrátka přicházejí obvyklé demokratické mechanismy, protože v krizové situaci je přece třeba sáhnout k mimořádným, rychlejším prostředkům.Kniha v českém jazyce!


Stažení Šoková doktrína zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Šoková doktrína (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Šoková doktrína zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Šoková doktrína.pdf (EUR-0.00)

  Šoková doktrína.epub (EUR-0.00)

  Šoková doktrína.doc (EUR-0.00)

  Šoková doktrína.txt (EUR-0.00)

  Šoková doktrína.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Šoková doktrína.PDF – (EUR 0.00);

  Šoková doktrína.MOBI – (EUR 0.00);

  Šoková doktrína.EPUB – (EUR 0.00);

  Šoková doktrína.DOC – (EUR 0.00);

  Šoková doktrína.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Shock Doctrine (2008)

  Žánr:
  Literatura naučná, Ekonomie a obchod
  Vydáno: , Dokořán
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  simecef

  01.03.2016

  Naprostá bomba! Kleinová (ne jak Chomsky) docela objektivně a fakticky popisuje praktický dopad neoliberálních myšlenek v praxi. Proti Kleinové zatím nedokázal spolehlivě argumentovat žádný Friedmanovec či Hayekovec, protože tito ekonomové nejen že nezabránili nástupu diktatur aplikovaných tzv. Chicagskou školou; prosazování volného trhu pomocí diktatury bylo často jejích přímým doporučením.

  Jakmile se prokoušete psychem typu převrat v Argentině či Indonéská genocida vůči levicově smýšlejícímu obyvatelstvu (téměř milion mrtvých), čeká vás ještě silnější kafe v podobě invaze do Iráku (2003) či vojenská opatření po 11. září (tom americkém, nikoli chilském).

  O knize jsem přednášel loni ve veganské restauraci Ojero:

  https://www.youtube.com/watch?v=xr9B9pXJS5g
  https://www.youtube.com/watch?v=9dnPfh-_D00

  Bonda

  20.08.2015

  Tahle kniha je jedno ohromné obvinění.

  Viníci: trojspolek složený z amerických politiků, ředitelů západních nadnárodních firem a ekonomů školy Miltona Friedmana (tzv. Chicago boys). Friedman a jeho žáci vymysleli ekonomický recept na to, jak maximalizovat zisk velkých firem na úkor obyvatel a za cenu hospodářské devastace země. Tento recept cíleně šíří na vlivná místa třetího světa. K trojspolku se tím přidávají ještě svedení viníci – vládnoucí politici afrických, asijských a latinskoamerických zemí, kteří nejbrutálnějšími způsoby potlačují odpor svých lidí proti chytře importovaným friedmanovským reformám.

  Provinění: nic menšího než účast na zločinech proti lidskosti s miliony lidských obětí. Zabíjení, mučení a zdevastování celých zemí (např. Iráku). Vyvolání války za účelem morálně zlomit celou zem, uvést její obyvatele do stavu šoku a hrůzy a následně kompletně vymazat její kulturní dědictví a na vypálené půdě začít znovu stavět. Ale ne tak, aby daná zem vzkvétala a rozvíjel se v ní životaschopný průmysl a obchod. Tak, aby ze země těžily západní firmy. O to jediné jde. A brutální represe vůči protestujícím. „Od Chile přes Čínu až po Irák bylo mučení vždy tichým partnerem globálního tažení za volný trh.“

  Konkrétní příklady: Kleinová píše, že Washington finančně podporoval latinskoamerické junty před zahájením státních převratů, po jejich dokončení i v dobách nejbrutálnější hrůzovlády, protože junty byly ochotny spolupracovat na ničivých friedmanovských ekonomických reformách, ze kterých mají zisk západní korporace (a které devastují domovskou zem). Píše, že Saddám Husajn nepředstavoval hrozbu pro americkou bezpečnost, ale pro zisk amerických energetických společností. Píše, že masakrovaní demonstranti na náměstí Nebeského klidu protestovali proti friedmanovským ekonomickým reformám a že zahraniční nadnárodní mediální a technologické firmy pomáhají čínskému státu špehovat občany a starají se o to, aby studenti, kteří hledají na Internetu pojmy jako „masakr na náměstí Nebeského klidu“, nic nenašli. A píše i v tom smyslu, že mučení vězňů Američany v Abú Ghraib a Guantanámu je jeden ze způsobů, jak zastrašit a ovládnout obyvatelstvo, aby se přestalo vzpírat ožebračení svých zemí podle friedmanovského ekonomického receptu.

  Důkazy: Přiznávám, že na to, abych Kleinové v jejích vážných obviněních přitakala, mi v knize schází dost přehledně vedených argumentačních cest. Kniha mnou otřásla, ale aby mě i přesvědčila, musela bych slyšet přinejmenším také druhou stranu (a trochu se mi zdá podezřelé, jak málo prostoru je jí věnováno). Šlo opravdu friedmanovcům jen po zisk pro korporace? Vede realizace friedmanovských principů vždycky k ožebračení země? Měly všechny brutálně potlačené protesty ekonomické pozadí? Přesto doporučuju k přečtení. Je to alternativní pohled na svět a kdokoliv by jej odmítl jako lež nebo omyl, měl by přesně vědět, v čem konkrétně se míjí s pravdou.

  „V současné době opět žijeme v období korporatistických masakrů, kdy státy čelí obrovskému vojenskému násilí a současně organizovanému úsilí přetvořit je v modelové ekonomie „volného trhu“. Odstraňování a mučení lidí je tu zas, se vší parádou. A opět se tváříme, že cíl vybudovat svobodné trhy na jedné straně a potřeba takové brutality na straně druhé nemají nic společného.“

  afinabul

  24.02.2015

  Toto je čo sa deje v Grécku, ako ilustrácia, že to presne tak funguje:

  Dnes ráno som písal o tom, že Grécko bolo v oneskorení so zaslaním zoznamu reforiem gréckej vlády, ktoré bolo Grécko povinné zaslať EÚ do včerajšej polnoci. Ukázalo sa, že to nie je pravda. Všetko je, zdá sa, totiž úplne ináč!
  Grécko totiž tento dokument euroskupine ani vôbec nezaslalo, pretože tento dokument vytvorila samotná Európska komisia a následne to narafičila tak, že ho vytvorila grécka vláda. Keď EÚ tento dokument vyrobila, odoslala ho gréckej vláde, a tá povedala OK! Dokazuje to úplne náhodné odhalenie istého Janisa Koutisa, ktorý sa rozhodol bližšie pozrieť sa na to, kto je autorom predmetného dokumentu, a preto nazrel do záložky „vlastnosti dokumentu pdf“ Tam zistil, že autorom dokumentu je istá známa osoba, pravá ruka šéfa Európskej komise Junckera – Declan Costelo, ktorý zastáva funkciu riaditeľa Generálneho riaditeľstva pre ekonomické a finančné záležitosti Európskej komisie, v ktorej pracuje už 14 rokov.
  Pripomeňme si ešte, že súčasný šéf Európskej komisie Juncker bol až do roku 2013 osem rokov šéfom ministrov financií eurozóny, a že v roku 2011 vyhlásil, že: „Keď je zle treba klamať!“ Chápeme sa ľudia? Aj teraz je zlé, a aj teraz nás klamú!
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=602067549927479

  Vat

  31.08.2011

  Neobyčejně zajímavé a pro většinu lidí naprosto překvapující dílo o procesu zavádění ekonomické ideologie, o jejíž neomylnosti a výhodnosti pro všechny jsme přesvědčováni denně, ať už pomocí médií, skoupených velkými nadnárodními podniky či prostě a jednoduše násilím, pokud máme zrovna tu ‘čest’ stát neoliberálnímu ekonomickému programu tváří v tvář ve vlastní zemi. Nemyslím si, že jsem kdy četl lepší knihu co se soudobého ekonomiko-politikého klimatu a jeho dopadech na 95% obyvatelstva týče. Doporučuji ji číst nejlépe těsně před nebo okamžitě po přečtení Orwellova románu 1984.

  hlosik

  17.07.2011

  Už při pročítání Bez loga jsem měl pocit, že Naomi Klein v mnoha ohledech převyšuje většinu intelektuálů/spisovatelů a po přečtení Šokové doktríny jsem se v tom akorát ujistil. Líbí se mi, jak lpí na detailech a jak každému tématu (ačkoliv nemusí být hlavním tématem z knihy, ale pouze jedním z mnoha) věnuje mnoho stránek. Díky tomuto "puntíčkářskému" způsobu psaní se této knize povedlo to, co se možná nepovedlo žádné jiné – můj názor na zde probírané události a ideologie se v mnoha ohledech dost změnil (a to se nepovažuji za člověka, který věří všemu, co se kde píše). Pokud se chce někdo dozvědět cokoliv o historii neoliberalismu a o jeho zavádění v mnoha zemích, které probíhalo velice často ryze nedemokratickými způsoby, neznám lepší knihu. Chápu, že Kleinové může někdo vyčítat to, že v jejích knihách je často patrné její (levicové) politické přesvědčení, ale na druhou stranu – přeci nikdo nemůže čekat, že se kdokoliv z těch, kteří tíhnou k pravé části politické spektra, bude zabývat otřesnou historií neoliberalismu. 🙂  TAGS:

  Online Šoková doktrína ebook, Kniha Šoková doktrína FB2, Download Šoková doktrína PDF , Download Šoková doktrína MOBI, Online Šoková doktrína kniha, Zdarma Stažení Šoková doktrína IPhone, Online kniha Šoková doktrína PDF, Zdarma Šoková doktrína DJVU, Zdarma Stažení Šoková doktrína TXT, Stažení Šoková doktrína RTF, Online Šoková doktrína FB2 , e-kniha Šoková doktrína stažení TXT, Zdarma Šoková doktrína stažení kniha, e-kniha Šoková doktrína download MOBI, Stažení Šoková doktrína IPad, Číst Šoková doktrína MOBI, Číst Šoková doktrína DOC, Zdarma Šoková doktrína AWZ, Download e-kniha Šoková doktrína iPad , Zdarma Šoková doktrína DJVU, Download Šoková doktrína e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Šoková doktrína DVD, Číst Šoková doktrína TXT, Book Šoková doktrína stažení DJVU, Šoková doktrína stažení kniha zdarma, Šoková doktrína stažení kniha pdf zdarma, Šoková doktrína pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Šoková doktrína pdf zdarma, Šoková doktrína stažení kniha epub zdarma, Šoková doktrína ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply