Soukromá záležitost Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Soukromá záležitost Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Soukromá záležitost


Román slavného japonského laureáta Nobelovy ceny nabízí strhující zpověď mladého muže, který netuší, jak zásadně se mu změní život v momentě, kdy mu žena porodí postižené dítě. Prochází strhujícím přerodem v člověka, kterým dosud neměl odvahu být. Každá stránka knihy přináší šokující projevy pochodů jeho mysli na cestě k osudovému rozhodnutí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Soukromá záležitost zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Soukromá záležitost (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Soukromá záležitost zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Soukromá záležitost.pdf (EUR-0.00)

  Soukromá záležitost.epub (EUR-0.00)

  Soukromá záležitost.doc (EUR-0.00)

  Soukromá záležitost.txt (EUR-0.00)

  Soukromá záležitost.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Soukromá záležitost.PDF – (EUR 0.00);

  Soukromá záležitost.MOBI – (EUR 0.00);

  Soukromá záležitost.EPUB – (EUR 0.00);

  Soukromá záležitost.DOC – (EUR 0.00);

  Soukromá záležitost.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Kodžintekina taiken (1964)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Plus
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  Hanka_Bohmova

  07.01.2017

  Snaha udržet si pootevřená zadní vrátka, vyhnout se výzvě, nutnosti postavit se čelem a jednat. Hrdina zkouší únikové cesty, nachází komplice, tichý souhlas, ale definitivní úleva se nedostavuje. Nakonec, a v tom souhlasím s některými komentáři níže, i pro mě trochu náhlé prozření, že takto pro sebe a ze sebe zachraňuje pouhé "nic".

  f.enjoy69

  16.12.2016

  Jestli jsem se dlouhou dobu těšil na nějakou knihu, tak to byla zcela určitě právě Soukromá záležitost, příběh mladíka Vrabčáka, kterému přišlo na svět (jak je v knize xy zmíněno) "dítě s hlavičkou ovázanou jak Apollinaire". Období snů, nakupování map Afriky či nevázanost, to vše má skončit, přichází tvrdý pád do reality – převzít zodpovědnost. Ačkoliv je Vrabčák pěknej vykuk a floutek, který to má všechno docela na háku a proplouvá životem docela bez obtíží či závazků, tak teď nastává okamžik, co dál s narozeným dítětem… Odjet pryč? Čekat, dokud se situace "nevyřeší sama, ale nést si vinu po zbytek života"? Vyprávění těch několika málo dnů přemítání a lítosti jak se někomu bortí dosavadní život, to nebylo úplně lehké čtení, přestože se v knize objevují i poměrně směšné scény, výhodou je obrovská čtivost a důvěryhodnost vyprávění. Ne každý je tak oprsklý a nezodpovědný jako Vrabčák, ale důležité je celkové poselství a vyznění knihy. "Lup", stačí jeden jediný okamžik a život, který člověk doposud žil je nenávratně pryč a je potřeba se s tím popasovat. Každý je jiný, má svůj příběh, ale občas přicházejí věci, které by nikdo předem nevzal v úvahu, ale ony nějakou náhodou přijdou. Co teď? …

  Díky Vrabčáku za tvůj příběh! 😉

  Matty

  22.09.2016

  Muži, který je nám představen jenom výsměšnou přezdívkou Vrabčák (protože tak vypadá), se narodí postižené dítě. Několik dní řeší dilema, jestli bojovat o novorozencův život, nebo ho nechat zemřít. Jestli přijmout zodpovědnost a zůstat s manželkou, nebo ji opustit a odjet na vytouženou výpravu do Afriky.

  Osud dítěte a detaily jeho nemoci nejsou podstatné – zosobňuje protagonistův strach z rodinného života. Nerad by zšedivěl jako znuděný tatík, plnící od rána do večera, od porodu do smrti manželské povinnosti. Čelí podobným otázkám jako rozhněvaní mladí muži v Anglii nebo hrdinové některých filmů z bezstarostných 60. let (kdy kniha vznikla).

  Japonský pohled na rozhodující životní období (zůstat, nebo jít) charakterizuje větší nihilismus, projevující se přehnanými, s radikalitou doby korespondujícími větami typu „Topil se v plodové vodě paniky“. Dnes by byl člověk užívající podobné výrazivo zřejmě klasifikován jako pozér, což nic nemění na výstižnosti, s jakou Óe popisuje jisté psychické stavy.

  Větu „Kdyby si mohl vybrat, volil by možnost se do záchoda vrhnout, zatáhnout za splachovadlo a nechat se za dunivého hukotu vody odplavit do septiku“ bych si v nejeden den roku s chutí nechal vytetovat na záda.

  V druhém plánu se autor nezabývá jenom problémy své generace (jak si můžete přečíst v doslovu, román je odvážně autobiografický), ale celé tehdejší japonské společnosti, přičemž poukazuje také na v knize přímo nepojmenovaný symptom doby. Ženy jsou pro něj výhradně sexuální objekty, které hrdinovi pomáhají jen do té míry, že může myšlenky na chvíli odvést k tělesné potěše. Například matčino hledisko není vůbec zohledňováno, jako kdyby zplozením dítěte její úloha skončila (a zároveň započalo hrdinovo trápení).

  Nelítostnost zpracování citlivého tématu je výrazně otupena poslední, dodatkovou kapitolou, v něčem asociující epilog Burgesova Mechanického pomeranče (který Kubrick do filmu moudře nepoužil). Ale po pravdě jsem čekal, že autor s podobným závěrem, coby určitou formou omluvy za Vrabčákovu bezohlednost zachycenou na předchozích stranách, přijde.

  Neo1tex

  23.02.2016

  Velmi zvláštní kniha. Vrabčák je tak trochu debil a jeho jednání a úvahy se mi nedaří pochopit. Nicméně dobré čtení…

  Lily28

  07.02.2016

  Veľmi zvláštna kniha. Hlavného hrdinu je pre mňa nemožné si obľúbiť, hoci je tak ľudsky vykreslený. Popravde ma najviac zaujal rozdiel mojich vlastných reakcií a myšlienok na jednotlivé Vrabčiakove prešľapy. Je to taká sonda do spoločnosti aj čitateľovej duše.

  linaroth

  31.05.2015

  Óeho román trochu klame tělem. Novela o naprostém rozvratu jedné rodiny se postupně přerodí v bildungsroman a i tam, kde se na první pohled zdá zbytečně přebujelá (jmenovitě Vrabčákovy sexuální eskapády), se nakonec uzavírá v smysluplný celek.
  I přes různé excentricity se v něm Óe nakonec humanistickým (čti: nečekaně optimisticky vyznívajícím) závěrem dostává z průměru moderních japonských autorů, kterým jsou lidé v jejich knihách naprosto ukradení. Snad proto, že je kniha částečně autobiografií.

  ichinose

  03.03.2014

  Komu přiznáte právo na život? Vrabčák, jemuž je vhozena do dlaní otázka, zdali své nenormální dítě nechat žít, či zemřít, náhle hodnotí svou vlastní existenci. Bojuje se svými vlastními démony. Je mu nedobrovolně přidělena funkce převozníka, který má ale najednou možnost volby. Převézt a otevřít tak cestu ke svým snům a tužbám, avšak za cenu toho být pronásledován mučivými představami sebe sama jakožto netvora, který v podstatě zavraždil své dítě, nebo odmítnout poskytnout místo na lodi do podsvětí a uvázat se k péči o tvora, který s největší pravděpodobností nikdy nebude schopen ničeho jiného než základních biologických funkcí?

  lushi

  06.11.2013

  V komentáři se vyskytuje lehký spoiler.

  Soukromá záležitost mě přiváděla k zoufalství, přála jsem si, aby to dítě konečně umřelo a trápení hrdiny přestalo. Obyčejně ve mě knihy nevyvolávají takové emoce, nenechávám se strhnout děním nebo charakterem postav, zaujímám spíše odstup (díky tomu bez problémů zvládám naturalistické popisy, násilí, sex, např. R. Murakamiho).
  Soukromá záležitost pro mě byla skutečným překvapením právě tím, jak zapůsobila na mé emoce, že jsem při čtení přemýšlela jako docela jiný (cizí) člověk.

  Joshiya

  26.07.2013

  Takže, tahle kniha rozhodně nenadchne každého. Po přečtení prvních dvou až tří kapitol jsem chtěl knihu odložit, pravděpodobně kvůli obrovské vlně pesimismu a beznaděje, která mi nebyla zrovna po chuti. Pokud se však, pro mě, nepříliš záživným začátkem prokoušete, kniha bude stále lepší a lepší. Příběh mě nutil k zamýšlení, jak bych se asi zachoval já, jak bych postupoval, určitě by to byl velký psychický nápor na každého z nás, a já jen doufám, že se s takovým problémem nikdy nesetkám.

  tsal

  04.03.2012

  Tahle kniha je plná beznaděje. Hlavní hrdina má pocit, že mu celý život proklouzl mezi prsty, jeho sny se rozplynuly a navíc se mu teď narodilo postižené dítě. Rozhodnutí, před nímž se tak ocitnul, ho donutí nahlédnout do hlubin duše a zjistit, čeho je vlastně schopen a kam až je ochoten zajít. Je to kniha o ubožákovi, který nikdy nic nedokázal, který celý život před vším utíkal. Je to kniha o krutosti.

  Raphael

  19.05.2011

  Ten konec je sice příliš náhlý, ale se občas takhle náhle člověk vzpamatuje, stejně jako ráno vystřízliví po zátahu na bar. Dávám pět hvězdiček, protože mě uchvátil způsob, jakým Kenzaburó píše. Je to mistr přirovnání. Silně na mě zapůsobili "paralelní" scény. Třeba, když se Vrabčák snaží ubráni partičce výrostků, zatímco jeho žena nejspíš právě rodí, nebo když souloží s milenkou Himiko, zatímco jeho dítě-netvor možná právě v té chvíli umírá. Zaujalo mě i skloubení er a ich formy, které se v odstavcích mísí bez toho, aniž by to ztěžovalo četbu a naopak to pomáhá k tomu, abychom se jako čtenáři dostali hlavnímu hrdinovi blíž.
  Pro mě to byla velice inspirující kniha, ale rozhodně jí nedoporučuji slabším povahám, v líčení některých událostí je někdy až naturalistická a sám jsem byl občas z Vrabčákových myšlenek v šoku.

  Alma-Nacida

  29.11.2010

  Kniha se mě silně dotýká pro mé zkušenosti s tím, jak je těžké přijmout, co se nedá změnit. Snad je to pro otce ještě těžší, než pro matky, nevím. Ale hlavní hrdina mi šel až téměř do konce na nervy. O matce dítěte je v knize jen pár kusých informací, v podstatě jí ani neřeknou, co s dítětem je, jen že je "nějaká vnitřní vada". To mě iritovalo stejně, jako přístup otce řešit situaci alkoholem, sexem a najednou bác – jako deus ex machina – prozření. No nevím, možná je to jen tím,že japonská mentalita je mi vzdálená.

  Márinka

  Přijetí odpovědnosti. Rozhodnutí, zda přijmout právě narozené dítě, které se narodilo těžce postižené a jemuž lékaři nedávají šance na normální život, či ho nechat umřít, nebo dokonce zabít. Skutečně nadsazená fikce anebo v šedesátých letech minulého století jednali lékaři japonských nemocnic tak cynicky? …Přijeďte (otče) okamžitě do porodnice, dítě není normální, zítra umře, …, vegetativní funkce, … zkusíme regulovat krmnou dávku sunaru,… Je chování mladého otce adekvátní, společensky přijatelné? Jak těžké je vyrovnat se s takovou situací? Autor, lauerát Nobelovy ceny za literaturu, psal tento příběh pod dojmem vlastní zkušenosti. Krátce před tím, než se "vypsal" ze svého traumatu (1963), se mu narodil mentálně postižený syn. V den, kdy jsem knihu dočetla, vyšel v magazínu Pátek LN článek, který vypovídá o našem současném vztahu k postiženým lidem. http://www.lidovky.cz/kdyz-zena-odmitne-potrat-0xw-/ln_noviny.asp?c=A101105_100002_ln_noviny_sko&klic=239755&mes=101105_1  TAGS:

  Online Soukromá záležitost ebook, Kniha Soukromá záležitost FB2, Download Soukromá záležitost PDF , Download Soukromá záležitost MOBI, Online Soukromá záležitost kniha, Zdarma Stažení Soukromá záležitost IPhone, Online kniha Soukromá záležitost PDF, Zdarma Soukromá záležitost DJVU, Zdarma Stažení Soukromá záležitost TXT, Stažení Soukromá záležitost RTF, Online Soukromá záležitost FB2 , e-kniha Soukromá záležitost stažení TXT, Zdarma Soukromá záležitost stažení kniha, e-kniha Soukromá záležitost download MOBI, Stažení Soukromá záležitost IPad, Číst Soukromá záležitost MOBI, Číst Soukromá záležitost DOC, Zdarma Soukromá záležitost AWZ, Download e-kniha Soukromá záležitost iPad , Zdarma Soukromá záležitost DJVU, Download Soukromá záležitost e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Soukromá záležitost DVD, Číst Soukromá záležitost TXT, Book Soukromá záležitost stažení DJVU, Soukromá záležitost stažení kniha zdarma, Soukromá záležitost stažení kniha pdf zdarma, Soukromá záležitost pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Soukromá záležitost pdf zdarma, Soukromá záležitost stažení kniha epub zdarma, Soukromá záležitost ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply