Spasení těla Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Spasení těla Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Spasení těla


Moc, nemoc a psychosomatika.

Soubor úvah o problematice moci a nemoci a jejich vzájemných vlivech na sociální vztahy a strukturu. Autor, profesor filozofie a dějin přírodních věd na Univerzitě Karlově, na okraj knihy poznamenává: „Snad mi bude vytýkáno, že se zde vyjadřuji k medicínským otázkám, ač nejsem lékař, ale biolog. Kromě obtíží z toho ovšem plyne i jedna přednost – vzhledem k tomu, že se medicínskými aktivitami nemusím živit a nejsem do nich institucionálně vpleten (a jsem zatím, chvála bohu, zdráv), mohu si dovolit okomentovat i záležitosti, k nimž většina lékařských profesionálů ze sebezáchovných příčin mlčí“. Již tento citát naznačuje, že Komárkova kniha nebude přijímána jednoznačně, že jejím cílem je vyvolat diskusi.

*

Člověka dělila na "duši" a "tělo" už raná antika – Křesťanství objevilo nesmrtelnost duše – Podivné důsledky grotesky o Palečkovi – Německé medicínské myšlení – Proč pošel Avicennův beran – Nevypočitatelné a svévolné Es – Psychosomatické sanatorium na berlínském zámku – Akademicky a politicky ožehavá otázka Co je normální? – Učebnicový "normočlověk" na hony vzdálený realitě – Stoprocentně vražedných infekcí je málo – "…tatínku, a motolice taky stvořil Bůh?" – Ekonomické Paretovo pravidlo 80/20 platí i pro živý svět – Věže bláznů – V Číně člověk platil lékaři byl-li zdráv – Zdraví jako "absence nemoci"? – "Hon" na bakterie, prvoky a viry – Obřadná stránka terapie – Choroby mění bez důvodu svůj obraz – Moc jako omezování autonomie jiných – Klientský vztah lékaře a pacientů – "V nevědomosti je síla" – Podezřelý výbor na obranu Jediné Pravé Pravdy – Heterotrofní organismy jsou na světě jaksi na dluh – Freud trval na přesném placení vysokých honorářů – Nejjistějším prostředkem proti démonům je práce – Nepěkné aspekty jungovského "stínu" – Předprogramovaný zánik – Nereálné aspirace na nesmrtelnost – Člověk žije extrémně dlouho – Odlišné cesty ke spáse – Medicínsko-průmyslový komplex nahrazuje církev – V Turecku lze koupit v lékárně cokoli – Etolog z Marsu by se divil.

Soubor úvah o problematice moci a nemoci a jejich vzájemných vlivech se sociálními vztahy a strukturou.Kniha v českém jazyce!


Stažení Spasení těla zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Spasení těla (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Spasení těla zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Spasení těla.pdf (EUR-0.00)

  Spasení těla.epub (EUR-0.00)

  Spasení těla.doc (EUR-0.00)

  Spasení těla.txt (EUR-0.00)

  Spasení těla.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Spasení těla.PDF – (EUR 0.00);

  Spasení těla.MOBI – (EUR 0.00);

  Spasení těla.EPUB – (EUR 0.00);

  Spasení těla.DOC – (EUR 0.00);

  Spasení těla.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Zdraví
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Nina2410

  01.02.2013

  Zaujimavá kniha, otvorené a možno až revolučné názory, vedecký prístup. To sú hlavné pozitíva knihy. Už dávno som nečítala tak otvorený názor na problémy súčasnosti. S väčšinou toho, čo autor napísal sa stotožňujem. Venuje sa napríklad otázke Medicínsko-prumyslového komplexu (MPK). Píše " …MPK jako integrální součást sociálního systému, jehož málo priznávanými cíli je také premena vetšiny populace v prerostlé detí a její uvedení do závislosti na centrální mašinérii…MPK jako součást sociálního státu se chová zhruba podobne jako řekneme hospody – i šenkýř činí své hosty, zčásti vlastním chovaním, zčásti povahou nabízeného produktu, na sobe závislým, někdy až k chronickému alkoholizmu. ". "Zdravotnícka osveta , jdoucí v posledních desetiletích do absurdních detailu – viry, karcinogeny, cholesterol, lipidy – číhají na každém kroku a v podstate znechucují všechni smyslové radosti…a obava z jejich prítomnosti a témeř nezvratitelného účinku je zcela jistým zdrojem neuróz. Tiež píše o tom ako si ľudia sami nemôžu naordinovať lieky, pretože sú na to nekompetentní no na druhej strane "sčítaním hlasu nekompetentních amatéru sa správne hledá nová vláda pro zemi…"

  Určite si prečítam i jeho ďalšie knihy a tento autor sa stáva jedným z mojich obľubených.  TAGS:

  Online Spasení těla ebook, Kniha Spasení těla FB2, Download Spasení těla PDF , Download Spasení těla MOBI, Online Spasení těla kniha, Zdarma Stažení Spasení těla IPhone, Online kniha Spasení těla PDF, Zdarma Spasení těla DJVU, Zdarma Stažení Spasení těla TXT, Stažení Spasení těla RTF, Online Spasení těla FB2 , e-kniha Spasení těla stažení TXT, Zdarma Spasení těla stažení kniha, e-kniha Spasení těla download MOBI, Stažení Spasení těla IPad, Číst Spasení těla MOBI, Číst Spasení těla DOC, Zdarma Spasení těla AWZ, Download e-kniha Spasení těla iPad , Zdarma Spasení těla DJVU, Download Spasení těla e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Spasení těla DVD, Číst Spasení těla TXT, Book Spasení těla stažení DJVU, Spasení těla stažení kniha zdarma, Spasení těla stažení kniha pdf zdarma, Spasení těla pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Spasení těla pdf zdarma, Spasení těla stažení kniha epub zdarma, Spasení těla ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply