Strach ze svobody Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Strach ze svobody Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Strach ze svobody


Knihu autor napsal po osmi letech exilového pobytu ve Spojených státech, kam musel utéci před Hitlerovým fašismem. Vzhledem k tomu, že lidem z demokratických společností se navzdory faktům zdálo neuvěřitelné, že by nacistickou ideologii i praxi aktivně podporovaly široké vrstvy německého národa, považoval Erich Fromm za nutné vysvětlit psychologické kořeny tohoto úděsného jevu…

Kniha, která vyšla prvně v roce 1941, je především Frommovou snahou vysvětlit nástup a pevné pozice nacismu v Německu, ze kterého Žid Fromm pocházel. Vzhledem k časnému vydání (1941) kniha nemůže reflektovat ani koncentrační tábory a konečné řešení, ani poválečnou zkušenost například se stalinským kultem osobnosti. Ovšem ani tyto okolnosti by závěry knihy, která nachází odpovědi ve společenských změnách, ke kterým došlo v minulých staletích, nijak neovlivnily.Kniha v českém jazyce!


Stažení Strach ze svobody zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Strach ze svobody (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Strach ze svobody zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Strach ze svobody.pdf (EUR-0.00)

  Strach ze svobody.epub (EUR-0.00)

  Strach ze svobody.doc (EUR-0.00)

  Strach ze svobody.txt (EUR-0.00)

  Strach ze svobody.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Strach ze svobody.PDF – (EUR 0.00);

  Strach ze svobody.MOBI – (EUR 0.00);

  Strach ze svobody.EPUB – (EUR 0.00);

  Strach ze svobody.DOC – (EUR 0.00);

  Strach ze svobody.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Escape From Freedom (1941)

  Žánr:
  Literatura naučná, Filozofie, Psychologie a pedagogika
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Byxy123

  03.11.2017

  Tuto knížku jsem četla jen proto, že nám to bylo dáno za povinnost ve škole. Nějaké myšlenky by se daly použít i k dnešku. Celkově mě kniha neoslovila a nenašla jsem pasáž, u které bych se zastavila a začala o ní více přemýšlet.

  Jacck

  28.07.2017

  úžasná studie o tom, proč se lidé nechají ovládat místo aby snášeli svou vlastní svobodu

  Nighty

  23.07.2016

  Poměrně tenká knížka, která je však nabita velmi zajímavými myšlenkami. Fromm se zabývá svobodou z mnoha úhlů a provádí její analýzu od středověku až k postupnému vyčlenění člověka jako "individua" v dnešní moderní společnosti. Co mě zaujalo je, vztah svobody a izolovanosti jedince, současně jeho snaha této "svobodě" uniknout.

  LordSnape

  08.06.2016

  Asi nejlepší kniha o svobodě a nutnosti ovládat/být ovládán. Nečte se to zrovna dvakrát lehce, ale podnětů je tam neskutečně mnoho.

  17.06.2015

  K Erichově smůle jsem jeho Strach ze svobody začala číst až po jeho Mít nebo být. Oba tituly jsou takový sourozenci, které spojuje čtivá psychologická linka. Přesto Mít nebo Být osobně hodnotím jako čtivější, srozumitelnější a v předkládání svého stanoviska je zde Erich Fromm více otevřenější. Jakoby dával více ze sebe. Strach ze svobody tak o chlup zůstává v závěsu. Jde více o popisné dílo, které i když velmi výstižně analyzuje historická fakta, tak mi tam prostě něco chybí. Obě knihy však stojí za přečtení. Erich Fromm je klenot.
  ———————————————-
  „ Svoboda není jen dar, ale i umění. Nevzdat se jí ani v situaci vydírání vyžaduje dlouhou sebekultivaci. “
  „ SVOBODA JE VĚC, U NÍŽ NEEXISTUJE NÁVOD K POUŽITÍ “
  Erich Fromm

  meera13

  17.02.2015

  Podnětná kniha. Škoda, že se autor v závěru opět pouští do naivního ekonomického a politického teoretizování. Dokud se pohybuje v oblasti psychologie, je to perfektní.

  totalySICK

  05.12.2014

  Když se mi nějaká myšlenka líbí, nebo s ní souhlasím, mám protivný zvyk si ji, pokud je kniha moje, tužkou podtrhnout. Výtisk, který mám doma, je podtrhaný prakticky celý… kdybych řekla, že je to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla, nejspíš bych vůbec nepřeháněla.

  fanous21

  24.04.2011

  Velmi zdařilé počtení, které vás donutí se zamyslet nad fenoménem svobody. Některé Frommovy myšlenky jsou odzbrojující, místy se kniha ovšem čte dosti náročně. Vřele doporučuji.  TAGS:

  Online Strach ze svobody ebook, Kniha Strach ze svobody FB2, Download Strach ze svobody PDF , Download Strach ze svobody MOBI, Online Strach ze svobody kniha, Zdarma Stažení Strach ze svobody IPhone, Online kniha Strach ze svobody PDF, Zdarma Strach ze svobody DJVU, Zdarma Stažení Strach ze svobody TXT, Stažení Strach ze svobody RTF, Online Strach ze svobody FB2 , e-kniha Strach ze svobody stažení TXT, Zdarma Strach ze svobody stažení kniha, e-kniha Strach ze svobody download MOBI, Stažení Strach ze svobody IPad, Číst Strach ze svobody MOBI, Číst Strach ze svobody DOC, Zdarma Strach ze svobody AWZ, Download e-kniha Strach ze svobody iPad , Zdarma Strach ze svobody DJVU, Download Strach ze svobody e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Strach ze svobody DVD, Číst Strach ze svobody TXT, Book Strach ze svobody stažení DJVU, Strach ze svobody stažení kniha zdarma, Strach ze svobody stažení kniha pdf zdarma, Strach ze svobody pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Strach ze svobody pdf zdarma, Strach ze svobody stažení kniha epub zdarma, Strach ze svobody ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply