Struktura vesmíru Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Struktura vesmíru Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Struktura vesmíru


Ve své knize odhaluje jeden z předních světových teoretiků strun a autor mimořádně úspěšné knihy Elegantní vesmír základní předivo vesmíru. Představuje vesmír – od Newtonovy absolutní říše přes Einsteinovo spojení prostoru s časem k dnešním převratným objevům – a ukazuje, že ten náš je jen jedním z mnoha vesmírných ostrovů plovoucích v ohromném mnohorozměrném prostoru. Setkáváme se v něm s výstředním světem kvant, jehož čas a prostor jsou zmítány neklidem kvantové neurčitosti. Ukazuje paradoxní povahu času, jenž podle fyzikálních zákonů nemusí nutně plynout jedním konkrétním směrem, i to, že dráždivý svět strun a M-teorie nám nakonec může poskytnout teorii všeho.Kniha v českém jazyce!


Stažení Struktura vesmíru zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Struktura vesmíru (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Struktura vesmíru zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Struktura vesmíru.pdf (EUR-0.00)

  Struktura vesmíru.epub (EUR-0.00)

  Struktura vesmíru.doc (EUR-0.00)

  Struktura vesmíru.txt (EUR-0.00)

  Struktura vesmíru.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Struktura vesmíru.PDF – (EUR 0.00);

  Struktura vesmíru.MOBI – (EUR 0.00);

  Struktura vesmíru.EPUB – (EUR 0.00);

  Struktura vesmíru.DOC – (EUR 0.00);

  Struktura vesmíru.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Fabric of the Cosmos (2004)

  Žánr:
  Vesmír, Přírodní vědy
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Jacck

  28.07.2017

  Kniha je perfektně napsána. B. Greene má dar jazyka a a schopnost objasňovat složité myšlenky jednoduchým názorným jazykem (viz časoprostor jako bochník chleba, kdy různí pozorovatelé jej řežou různě). První půlka knihy líčí víceméně standardní fyziku, zvláště její dvě perly 20. století, relativitu a kvantovou mechaniku. Druhá půlka knihy líčí teorii strun, která je dost kontroverzní. Přes obrovskou komplexitu a matematickou bohatost pro ni není žádné experimentální potvrzení. V posledních letech je tu i zklamání z LHC, které zatím krom potvrzení Higgsova bosonu nenašlo vůbec nic, ani náznak supersymetrie ani žádné fyziky za hranicemi Standardního modelu. Je otázka, jestli strunová teorie do budoucna přežije či nikoliv.

  JIC

  01.01.2016

  Skvela kniha, ktera neni jednoducha na cteni, ale poskytne ctenari prijatelnou formou informace o Obecne teorii relativity, Kvantove mechanice a Teorii strun, M teorii, teleportaci a dalsim. Zajmcum o problematiku fyziky a vesmiru tuto knihu vrele doporucuji. Davam *****

  Eldar80

  10.09.2015

  Tak tohle je kniha už spíše pro nadšence. Ikdyž to tak nevypadá, není tak přístupná jako Elegantní vesmír. Kniha začíná poměrně slibně popisováním rozdílnosti prostoru a našich intuitivních představ o něm. Obecná relativita nutně zavádí jediný časoprostor. Dále se věnuje času a posléze chyby velkého třesku podle standarního modelu opravuje teorií inflačního třesku nebo fázových posunů při oddělování základních sil. Bohužel jak uvádí profesor Kulhánek na svých přednáškách, jedná se skutečně pouze o matematické hypotézy nepotvrzené experimenty, ale pouze fascinující fyziku. Kniha pak už není příliš záživná a ukazuje jak se naše denní intuitivní zkušenost se světem liší od světa fyziky. Ten fyzikální svět se svým způsobem stává bizarnějším. Kniha je pak mírně nudnější, protože posléze opakuje základní teorii superstrun a uvádí tak látku Elegantního vesmíru. Kniha končí teleportací a úvahami o cestování v čase, což jsou věci, které mě příliš neberou. Obávám se, že ten kdo nebyl pozitivně osloven Elegantním vesmírem neměl by se do čtení této poměrně dlouhé knihy pouštět. Ale naopak všem, kterým se Elegantní vesmír opravdu líbil a zajímal by je přesnější pohled na fundamentální vlastnosti prostoru a času rozhodně doporučuji. Je však již nutno se obrnit trpělivostí. 70%

  Paulika

  26.05.2015

  Dalsi vyborna kniha od skveleho popularizatora kosmologie a teoreticke fyziky. V textu sice autor pouziva jen minimum matematickych pojmu a matematicky vyrazu, ale pro dychtivejsi ctenare je uvadi v poznamkach na konci knihy, takze ani ti o nic neprijdou. Ano, takto se ma psat popularne-naucna kniha. Tento styl psani mi plne vyhovuje. Jednoznacne pet hvezd!

  zahadum

  03.02.2013

  Brian Greene napísal geniálnu knižku : Elegantný vesmír ktorá bola po práve bestsellerom na poli vedeckých kníh. Druhá knižka Štruktúra vesmíru je v podstate veľmi rozšírené pokračovanie Elegantného vesmíru. Autor v nej ide hlbšie do témy času, priestoru a povahy reality čo je aj podnázov tejto knihy. Opiera sa aj o najnovšie poznatky teoretickej fyziky a kozmológie. V prvej polovici knihy nám stručne vysvetlí fyziku Newtona a Einsteina a zhruba v polovici knihy pozvoľna začneme s teóriu strún a koniec knihy je venovaný viacdimenzionálnej podstaty vesmíru plus rozoberá teóriu superstrún / M-teóriu. Greene je dokonalý rozprávač a človek so schopnosťou veľmi populárnym a prístupným jazykom vysvetľovať takto zložité témy.Kniha je veľmi dobre preložená a je schválne upravená pre českého prípadne slovenského čitateľa kedy rôzne odkazy pána Greena sú prispôsobenej našej kultúre a zemepisu. Koniec knihy autor ponechal lákavým témam ako je cestovanie časom a vesmír ako hologram…obe témy sú maximálne pútavo rozpitvané bez zbytočných senzáciechtivých prvkov. V knihe je minimum matematických pojmov, autor ich nahrádza skvelou formou obrazovej prezentácie a názorných ukážok ktoré vysvetľujú skutočne aj tie veľmi zložité aspekty jeho myšlienok.  TAGS:

  Online Struktura vesmíru ebook, Kniha Struktura vesmíru FB2, Download Struktura vesmíru PDF , Download Struktura vesmíru MOBI, Online Struktura vesmíru kniha, Zdarma Stažení Struktura vesmíru IPhone, Online kniha Struktura vesmíru PDF, Zdarma Struktura vesmíru DJVU, Zdarma Stažení Struktura vesmíru TXT, Stažení Struktura vesmíru RTF, Online Struktura vesmíru FB2 , e-kniha Struktura vesmíru stažení TXT, Zdarma Struktura vesmíru stažení kniha, e-kniha Struktura vesmíru download MOBI, Stažení Struktura vesmíru IPad, Číst Struktura vesmíru MOBI, Číst Struktura vesmíru DOC, Zdarma Struktura vesmíru AWZ, Download e-kniha Struktura vesmíru iPad , Zdarma Struktura vesmíru DJVU, Download Struktura vesmíru e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Struktura vesmíru DVD, Číst Struktura vesmíru TXT, Book Struktura vesmíru stažení DJVU, Struktura vesmíru stažení kniha zdarma, Struktura vesmíru stažení kniha pdf zdarma, Struktura vesmíru pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Struktura vesmíru pdf zdarma, Struktura vesmíru stažení kniha epub zdarma, Struktura vesmíru ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply