Svědkové z továrny na smrt Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Svědkové z továrny na smrt Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Svědkové z továrny na smrt


Členové zvláštního židovského oddílu, známého jako "sonderkommando", byli jedi­nými očitými svědky masového vraždění ve vyhlazovacím táboře Osvětim-Brzezinka. Nikdo jiný – kromě pachatelů samotných – nesměl vědět, co se v osvětimské továrně na smrt odehrává. Členové sonderkomman­da nebyli však pouhými svědky – museli vykonávat tu nestrašnější práci, kterou si lze představit, byli totiž nuceni udržovat maši­nerii smrti v chodu: prováděli přípravy pro hromadné vraždy nevinných obětí, statisíců lidí, včetně dětí a žen.Kniha v českém jazyce!


Stažení Svědkové z továrny na smrt zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Svědkové z továrny na smrt (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Svědkové z továrny na smrt zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Svědkové z továrny na smrt.pdf (EUR-0.00)

  Svědkové z továrny na smrt.epub (EUR-0.00)

  Svědkové z továrny na smrt.doc (EUR-0.00)

  Svědkové z továrny na smrt.txt (EUR-0.00)

  Svědkové z továrny na smrt.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Svědkové z továrny na smrt.PDF – (EUR 0.00);

  Svědkové z továrny na smrt.MOBI – (EUR 0.00);

  Svědkové z továrny na smrt.EPUB – (EUR 0.00);

  Svědkové z továrny na smrt.DOC – (EUR 0.00);

  Svědkové z továrny na smrt.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Zeugen aus der Todeszone (2005)

  Žánr:
  Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Rybka Publishers
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (19)

  Přidat komentář

  Akula

  04.11.2017

  Viděno dnešní optikou je naprosto nepochopitelné co všechno museli vězni "zvláštního komanda" vydržet. Počínaje nelidskými podmínkami a konče tím že byli přinuceni podílet se na vražedném běsnění nazvaném konečné řešení. Všem zájemcům o toto téma mohu jen doporučit.

  elenai

  23.10.2017

  Při čtení jsem si často kladla otázku, co bych dělala na místě členů sonderkomanda já. Bylo určitě těžké bojovat za někoho jiného než za sebe, a přesto se tito lidé snažili šířit kolem sebe alespoň poslední zbytky lidskosti. Jako matku mě některé pasáže rozbrečely, byly srdcervoucí až odporné. K SS nemám, co bych řekla. Nemůžu je ani nazvat zvířaty, protože bych urazila všechna zvířata na světě. Byli nejhoršími monstry, špínou a sotva se mohli nazývat lidmi. O to hrůznější mi přijde, že mnoho z nich vyvázlo bez trestu, a někteří si žili krásný a spokojený život. Hnus!

  Hvězdu dolů dávám za konec. Oproti předchozím částem mi přišel takový… hm, trochu spíchnutý horkou jehlou.

  fan_tomas

  30.07.2017

  Tuhle knihu bych zařadil jako povinnou četbu na školách. Je neuvěřitelné, co všechno ty lidé museli ztrpět. Člověka místy až mrazí, co se tam dělo, a že to ty lidé přežili.

  Mini.Baby

  23.07.2017

  Knihy a filmy o holocaustu jsem nevyhledávala. Nahlodala mě až Hra s ohněm od Tess Gerritsenové. Jsem ráda, že jsem pro začátek zvolila tuto knihu. Bojim se, co mě čeká v těch dalších, které jsem si pořídila. Moje fantazie asi těžko předčí fakta 🙁

  fis.rena

  31.05.2017

  Vždy,když čtu další novou knihu na téma holocaust,dozvím se něco nového. "Svědkové" nejsou vyjímkou. Je pravda,že jsem četla knihu,kde vše po svém popisuje Schlomo Venezia a i další publikace o lidech,kteří byli v knize zmíněni,ale to jí samotné na ničem neubírá. Naopak jsem nahlédla do dění z vícero pohledů. Doporučila bych knihu těm,kteří začínají se čtením na toto téma,jelikož je zde všechno pěkně vysvětleno. Jsou tu k dispozici seznamy vězňů sonderkommanda (kdo,co,kde dělal),seznam SS nasazených v krematoriích a následky "jejich práce" po válce,fotografie i mapy,poznámky autorů a mně osobně se líbilo vyjádření manželek dvou přeživších vězňů ze zvláštního komanda. Neváhejte,přečtěte si tuto publikaci,stojí to za to a poté se pusťte do čtení "V pekle plynových komor",kde vše popisuje již zmíněný Schlomo Venezia a nebo "Útěk z tábora smrti",kde je vše z pohledu Ericha Kulky.

  MeteliceJin

  25.05.2017

  Fakta a popis prolínaný výpověďmi svědků. Ti buď přežili nebo jejichž zápisky byly nalezeny. Poutavé, drsné.

  vorlovab

  10.05.2017

  Toto je mé "oblíbené" téma. Uvozovky použity samozřejmě jelikož spojovat slovo oblíbený s holocaustem vlastně nelze. Naprosto realistycky popsány praktiky v sonderkommandu, neuvěřitelně smutné, a co je nejsmutnější, že to není fikce ale historie. Fujtajbl

  iveta1702

  30.03.2017

  Musím souhlasit s "Dera" vzhledem k tomu, že kniha byla od několika autorů spousta informací se často opakovala. Kniha působila neuspořádaně a hodně povrchně. Lepší kniha je určitě Shlomo Venezia – "V pekle plynových komor". Nebo z druhé strany "Smrt je mým řemeslem" – Robert Merle. Tato kniha není špatná, určitě patří k těm lepším. Nic méně je lepší si přečíst příběh každého autora zvlášť.

  jan14s

  21.03.2017

  Kniha díky, které jsem si uvědomil jak moc zrůdný byl nacistický režim. Škoda, že se není v povinné četbě.

  jendoslav

  19.01.2017

  Jedna z nejlepších knih na dané téma. Je až jakýmsi zvráceným způsobem fascinující, co všechno je schopen člověk provést jinému člověku. Možná by tohle měla být ve školách povinná četba.

  kyssling

  10.01.2016

  Co dodat k obsahu … neuvěřitelně hrůzné příběhy ze kterého se zcela vytratilo "lidství" zůstalo jen obrovské neštěstí a slzy … a odvaha se o tyto události podělit. Jak vyplývá i ze současné situace, lidstvo se nepoučilo (rozbombardujeme sever Afriky a pak tady uprchlíky, kteři se nechtějí nechat podřezávat nechceme). Ale to bych se pouštěl do politiky a to nechci.
  Neškodí si připomenout rozsáhlý antisemitismus i MEZI VĚZNI a v současném Polsku (pokud mluvím o zavěrečné kapitole manželek přeživších trestného komanda).
  Jinak technicky brilantně sepsáno, viz třeba soupis použité literatury. Neškodilo, by pouze přidat rozsáhlejší fotopřílohu.

  Sumiko

  15.10.2015

  Neskutečně silná, strhující, čtivá a hlavně smutná a ubíjející kniha. Jak textem, tak fotografiemi……

  Gaara1

  25.07.2014

  Osvětim, kde Bůh asi musel odvrátit svou tvář, aby se nemusel dívat, co člověk člověku dokáže udělat. Členové ze sonderkommanda nám zanechali hrůzostrašné svědectví o hromadném vraždění statisíců lidí při kterém museli udržovat smrtelnou mašinerii v chodu a je jen na nás, abychom nezapomněli na tohle svědectví, protože jak se zapomene, historie se může zopakovat.100%.

  veruška77

  11.07.2013

  Neuvěřitelně silná kniha, která vám vhrne slzy do očí ač stále nevěříte, že se takové obludnosti mohli vůbec stát.

  Skjaninka

  09.06.2013

  Jedna z najsilnejších kníh, čo sa týka koncetračných táborov, náboženského antisemitizmu, genocídy a holokaustu. Strašné a kruté svedectvo väzňov patriacich k sonderkommandu, ktorí doslova prešli peklom na zemi. Bola to špeciálna skupina, ktorá mala na starosti priebeh lákania židov do plynu, následne odpratávanie mŕtvych tiel, spaľovanie, šacovanie ošatenia, vyberania zlatých zubov, strihanie vlasov pred spálením a všetkého najhoršieho a najhnusnejšieho, čo si z nás nikto nevie ani predstaviť. Podrobne zaznamenáva nie len udalosti, ale aj psychické rozpoloženie tých, ktorí do sonderkommanda patrili a podarilo sa im prežiť. Veľmi silná kniha.

  Dera

  11.03.2013

  Další kniha o holocaustu tentokrát formou reportáže několika autorů. Trochu to na mě působilo neuspořádaně a povrchně. Pokud chcete číst lepší knihy o sonderkommandu v Osvětimi, čtěte: Miklós Nyiszli- "Byl jsem Mengeleho asistentem", nebo: Shlomo Venezia- "V pekle plynových komor". Jsou to očitá svědectví a vyprávění těchto autorů a ne posbírané reportáže a rozhovory. Tím nechci tuto knihu degradovat, ale zmíněné knihy jsou podle mě lepší.

  antonio13

  14.01.2013

  Tato kniha není pro slabé povahy…nemuseli by to dočíst.Jedna věc byla pozitivní a to ta, že pár lidí ze sonderkommand (těch co obsluhovali pece krematoria) přežila.Jelikož se tato obsluha časem měnila a skončila také v peci,jen proto, aby nemohla podat svědectví o spáchaných zločinech, tito měli štěstí a přežili.Ovšem co všechno museli prožít, aby to dokázali….brrrrr.

  bai.Cerna

  13.08.2011

  Kniha, jejíž obsah zůstává bolestně hluboko v mysli, dlouho, dlouho, předlouho, podobně jako kniha Belzec, Sobibor, Treblinka /Jicchak Arad/.

  Dudek

  15.01.2011

  Kniha přibližující každodenní život členů tzv. sonderkommand. Židé vybráni na tuto práci měli sice několik privilegií, například co se stravy týče, ale museli odvádět jedny z nejhorších prací v koncentračních táborech. Jejich největším úkolem bylo zbavit zplynované všeho, co je ještě použitelné. Oblečením počínaje, vlasy, chlupy či zuby konče. Svědkové z továrny na smrt rozhodně nejsou knihou pro každého. Nejen slabší postavy mohou mít problém se vstřebáním všech informací, které tato kniha nabízí. Čtení je v mnoha momentech otřesným svědectvím o hrůzách druhé světové války.  TAGS:

  Online Svědkové z továrny na smrt ebook, Kniha Svědkové z továrny na smrt FB2, Download Svědkové z továrny na smrt PDF , Download Svědkové z továrny na smrt MOBI, Online Svědkové z továrny na smrt kniha, Zdarma Stažení Svědkové z továrny na smrt IPhone, Online kniha Svědkové z továrny na smrt PDF, Zdarma Svědkové z továrny na smrt DJVU, Zdarma Stažení Svědkové z továrny na smrt TXT, Stažení Svědkové z továrny na smrt RTF, Online Svědkové z továrny na smrt FB2 , e-kniha Svědkové z továrny na smrt stažení TXT, Zdarma Svědkové z továrny na smrt stažení kniha, e-kniha Svědkové z továrny na smrt download MOBI, Stažení Svědkové z továrny na smrt IPad, Číst Svědkové z továrny na smrt MOBI, Číst Svědkové z továrny na smrt DOC, Zdarma Svědkové z továrny na smrt AWZ, Download e-kniha Svědkové z továrny na smrt iPad , Zdarma Svědkové z továrny na smrt DJVU, Download Svědkové z továrny na smrt e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Svědkové z továrny na smrt DVD, Číst Svědkové z továrny na smrt TXT, Book Svědkové z továrny na smrt stažení DJVU, Svědkové z továrny na smrt stažení kniha zdarma, Svědkové z továrny na smrt stažení kniha pdf zdarma, Svědkové z továrny na smrt pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Svědkové z továrny na smrt pdf zdarma, Svědkové z továrny na smrt stažení kniha epub zdarma, Svědkové z továrny na smrt ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply