Tajná kronika Mongolů Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tajná kronika Mongolů Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Tajná kronika Mongolů


Kronika je nejcennější památkou staré mongolské literatury. Text, z části mongolský, z části čínský, pochází z poloviny 13. století a podává jakousi neoficiální historii, určenou pro vnitřní potřebu císařského rodu Činggis-chahanova (Džingischánova). Líčí vznik mongolských kmenů Avarů, Hunů, Turků, podává životopis Činggis-chahana, vypráví o jeho válečných výpravách a jiných událostech jeho vlády. Vedle prozaického textu obsahuje kronika básnické vložky; je nejen důležitým pramenem historickým, ale i dílem vysoké hodnoty literární.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tajná kronika Mongolů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Tajná kronika Mongolů (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Tajná kronika Mongolů zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Tajná kronika Mongolů.pdf (EUR-0.00)

  Tajná kronika Mongolů.epub (EUR-0.00)

  Tajná kronika Mongolů.doc (EUR-0.00)

  Tajná kronika Mongolů.txt (EUR-0.00)

  Tajná kronika Mongolů.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Tajná kronika Mongolů.PDF – (EUR 0.00);

  Tajná kronika Mongolů.MOBI – (EUR 0.00);

  Tajná kronika Mongolů.EPUB – (EUR 0.00);

  Tajná kronika Mongolů.DOC – (EUR 0.00);

  Tajná kronika Mongolů.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Mongchol-un niuča tobčaan

  Žánr:
  Literatura světová, Historie
  Vydáno: , SNKLHU – Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  fojtikjirik

  28.06.2017

  Četba knihy byla opravdu náročná. Velké množství těžko zapamatovatelných jmen lidí a míst mi zrovna neimponovalo. I přesto je Tajná kronika Mongolů (zvláště, když popisovala události v autorově době ještě nedávné) bezesporu cenným historickým pramenem, který poskytuje mnoho informací o dějinách Mongolska.

  woodward

  30.01.2016

  Je to jednak krásné čtení, jakási "Kosmova kronika" na mongolský způsob, a jednak kniha nabitá spoustou informací o Čingischánovi, jeho životě a jeho říši, A není to "lehké" čtení. Prózou psaný text místy přechází ve verše; často je velmi namáhavé vyznat se v těžko vyslovitelných jménech a místních názvech, člověk musí neustále nahlížet do poznámek, protože mongolská jména cizích národů, zemí a měst se ani v nejmenším nepodobají originálům nebo zažitým evropským pojmenováním.
  Vedle nepochybného půvabu starobylého vyprávění je na tomto díle pro evropského čtenáře asi nejzajímavější pohled na úsvit mongolských národních dějin "zevnitř". O Čingischánovi a jeho výbojích už bylo napsáno více knih – já osobně, pokud jde o literaturu faktu, dávám přednost "Džingischánovi" od Harolda Lamba. Tajná kronika Mongolů však nabízí jinou perspektivu. Vztahy, boje a příbuzenství mezi jednotlivými rody a kmeny zde zabírají mnohem větší prostor než vyprávění o dobytí Číny a islámské říše Chvárezmu nebo o zničujícím tažení přes Kavkaz do východní a střední Evropy. Pokud Tajnou kroniku Mongolů otvírá čtenář tímto tématem dosud nedotčený, asi by měl začít "odzadu", doslovem překladatele Pavla Pouchy. Anebo nahlédnout do již zmíněné monografie o geniálním mongolském dobyvateli od Harolda Lamba.  TAGS:

  Online Tajná kronika Mongolů ebook, Kniha Tajná kronika Mongolů FB2, Download Tajná kronika Mongolů PDF , Download Tajná kronika Mongolů MOBI, Online Tajná kronika Mongolů kniha, Zdarma Stažení Tajná kronika Mongolů IPhone, Online kniha Tajná kronika Mongolů PDF, Zdarma Tajná kronika Mongolů DJVU, Zdarma Stažení Tajná kronika Mongolů TXT, Stažení Tajná kronika Mongolů RTF, Online Tajná kronika Mongolů FB2 , e-kniha Tajná kronika Mongolů stažení TXT, Zdarma Tajná kronika Mongolů stažení kniha, e-kniha Tajná kronika Mongolů download MOBI, Stažení Tajná kronika Mongolů IPad, Číst Tajná kronika Mongolů MOBI, Číst Tajná kronika Mongolů DOC, Zdarma Tajná kronika Mongolů AWZ, Download e-kniha Tajná kronika Mongolů iPad , Zdarma Tajná kronika Mongolů DJVU, Download Tajná kronika Mongolů e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Tajná kronika Mongolů DVD, Číst Tajná kronika Mongolů TXT, Book Tajná kronika Mongolů stažení DJVU, Tajná kronika Mongolů stažení kniha zdarma, Tajná kronika Mongolů stažení kniha pdf zdarma, Tajná kronika Mongolů pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Tajná kronika Mongolů pdf zdarma, Tajná kronika Mongolů stažení kniha epub zdarma, Tajná kronika Mongolů ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply