Takzvané zlo Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Takzvané zlo Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Takzvané zlo


Jedno z nejvýznamnějších děl rakouského etologa Konrada Lorenze je něčím víc, než knihou o chování zvířat. Jeho pojednání o přirozené agresi, která existuje v rámci jednoho živočišného druhu, se vztahuje i na člověka. Pomocí dlouhodobých výzkumů a zkoumání chování jednotlivých druhů zvířat poukazuje na určitou analogii lidské a zvířecí rasy, nachází však i rozdíly. Narozdíl od této vnitrodruhové agrese, kterou považuje za normální a prospěšnou, poukazuje na jiný druh agrese, který v sobě nese pouze člověk. I z toho důvodu se stalo jeho dílo klíčovým nejen v oboru etologie.Kniha v českém jazyce!


Stažení Takzvané zlo zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Takzvané zlo (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Takzvané zlo zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Takzvané zlo.pdf (EUR-0.00)

  Takzvané zlo.epub (EUR-0.00)

  Takzvané zlo.doc (EUR-0.00)

  Takzvané zlo.txt (EUR-0.00)

  Takzvané zlo.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Takzvané zlo.PDF – (EUR 0.00);

  Takzvané zlo.MOBI – (EUR 0.00);

  Takzvané zlo.EPUB – (EUR 0.00);

  Takzvané zlo.DOC – (EUR 0.00);

  Takzvané zlo.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Das Sogenannte Böse (1963)

  Žánr:
  Literatura naučná, Věda
  Vydáno: , Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  pindo

  10.11.2017

  Ťažko hodnotiť túto publikáciu. Lorenz pozabudol na povrchnosť svojich znalostí v oblasti sociológie a psychológie a jednoducho nemohol obstáť pred Frommovou erudovanou kritikou – teda vznikla 80 stranová výstižná kritika v Anatómií ľudskej deštruktivity. K Takzvanému zlu, len toľko, že túto knihu môže hodnotiť ako výbornú len lajk a definovať ju "ako najlepšiu knižku o agresivite" je devalváciou sociálneho a psychického kontextu správania. Lorenzove analógie sú miestami tak iracionálne, že nastávajú miesto uvedomení úsmevné momenty. ( pasáž o rituále husí a jej analógiách ). Lorenz sa netajil kvitovaniu k darwnizmu, ale skĺzol do podobnej situácie a neodolal nadšeniu implikovať zistenia na husiach a rybách na človeka, za čo Darwina kritizoval Wallace. Lorenz však predložil konzumnú teóriu, ktorá hovorí o vrodenosti agresivity, teda akosi oslobodzuje človeka od zodpovednosti, čo malo za dôsledok úspech jeho publikácií. Kto čítal Anatómiu od Fromma, pochopil ako moc Lorenz "prepálil".

  Jacck

  30.07.2017

  Jedna z nejlepších knih o agresi vůbec. Agrese není nic čistě lidského, vyskytuje se stejně tak v říší zvířat – ať už jako vnitrodruhová či mezidruhová agrese.

  whack

  16.01.2016

  Niečo medzi Anatomiou lidské destruktivity (E. Fromm) a Když sloni pláčou (J. M. Masson). Kým Fromm vo svojej knihe nachádza zdroj agresie a deštruktivity v modernej technologickej civilizácii, Lorenz považuje duštruktivitu za prirodzené zlo zakorenené v živočíchoch (vrátane človeka) ako prostriedok prirodzeného výberu, a agresiu za „primární instinkt sloužící udržení druhu“. Lorenz sa trochu venuje aj zhusťovaniu obyvateľstva vplývajúcemu na agresivitu, ale tiež badať „kritiku“ modernej doby aj u neho: „Dnešní lidé trpí nemocí manažerů – mají vysoký arteriální tlak, svraštělou ledvinu, žaludeční potíže a trýznivé neurózy a propadají barbarství, neboť již nemají čas na své kulturní zájmy.“

  Najzaujímavejšie pre mňa boli etologické časti, v ktorých popisoval správanie pozorovaných zvierat, a porovnával ich so správaním ľudí. Fromm má trochu iný pohľad na vec, ale ja si myslím, že sa až tak nevylučujú, a naopak, že sa dopĺňajú.

  alef

  16.01.2015

  Je toho mnoho, co mi tato kniha poskytla k přemýšlení (o egoismu vs. altruismu všeho živého), ne se vším se ztotožňuji a mnohé Lorenzovy názory byly dávno "překonány", což píšu v uvozovkách, protože jeho pozorování a závěry jsou v mnohém stále aktuální. Tato kniha dá hodně i těm, kterým etologie (ale také biologie, sociologie popř. filozofie) zatím moc neříká a tak snad pro ně, pár drobných postřehů, proč si tuto knihu přečíst:

  "Jsme to nejvyšší, čeho dosud dosáhli velcí konstruktéři vývoje druhů na Zemi, jsme jejich posledním výkřikem, ale určitě ne posledním slovem."

  "Abstraktní myšlení a řeč způsobily tak velké změny v životních podmínkách člověka, že jeho instinkty neměly čas se přizpůsobit."

  Tato kniha nás přinutí přemýšlet, zda je opravdu: "Egoismus … pramenem a principem všech našich hnutí, rodí se s člověkem a neopouští ho, pokud žije." (Jean Jacques Rousseau), nebo je altruismus, který si pro nás připravila evoluce, tou hnací silou lidstva? Vždyť je základem téměř každé morálky, kterou si lidstvo za dobu svého působení vytvořilo.

  Burnettka

  12.12.2013

  Ze začátku mne zaujala, ke konci nudila.

  lift666

  05.08.2013

  Nejsem biolog ani psycholog a už vůbec ne etolog, proto může být moje hodnocení poněkud zavádějící vzhledem k tomu, že dané problematice nerozumím. Pan Lorenz každopádně zaujal a čtivou formou popisuje něco, co je nám ekonomům a jiným osobám z různých vědních oborů na míle vzdáleno.

  Gizminek

  19.06.2013

  Jeden ze zajímavých Konradových objevů byl, že skupinové chování lidí se nejvíce podobá skupinovému chování krys. Krysy klidně zabijí a sežerou krysu z jiné skupiny (komunity), což je nejblíže k našemu lidskému rasismu a xenofobii. Jinak kniha je spíše studijní materiál, než oddechové počtení, ale je velice přínosná a doporučuji všem, co se o danou problematiku zajímají.

  Jíťa

  V rámci každého živočišného druhu existuje tzv. vnitrodruhová agrese, zaměřená na obranu rodiny, území, atd. Tuto agresi, která je součástí přírody, lze pozorovat i v rámci lidského druhu. Tato přirozená agrese, která plodí zlo, je lidem i zvířatům prospěšná. Udržuje svět v harmonii a vyváženosti. Ovšem člověk ve svém nekonečném vývoji přišel i na jiný způsob vytváření zla, totiž agrese záměrně zacílená proti někomu jinému a působení bolesti jen z čiré radosti. Zase musíme mít něco special, co? Ovšem pan Lorenz to odhadl skvěle. Ačkoli kniha místy nudí popisy chování zvířat, za její základní myšlenku dávám 100%!  TAGS:

  Online Takzvané zlo ebook, Kniha Takzvané zlo FB2, Download Takzvané zlo PDF , Download Takzvané zlo MOBI, Online Takzvané zlo kniha, Zdarma Stažení Takzvané zlo IPhone, Online kniha Takzvané zlo PDF, Zdarma Takzvané zlo DJVU, Zdarma Stažení Takzvané zlo TXT, Stažení Takzvané zlo RTF, Online Takzvané zlo FB2 , e-kniha Takzvané zlo stažení TXT, Zdarma Takzvané zlo stažení kniha, e-kniha Takzvané zlo download MOBI, Stažení Takzvané zlo IPad, Číst Takzvané zlo MOBI, Číst Takzvané zlo DOC, Zdarma Takzvané zlo AWZ, Download e-kniha Takzvané zlo iPad , Zdarma Takzvané zlo DJVU, Download Takzvané zlo e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Takzvané zlo DVD, Číst Takzvané zlo TXT, Book Takzvané zlo stažení DJVU, Takzvané zlo stažení kniha zdarma, Takzvané zlo stažení kniha pdf zdarma, Takzvané zlo pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Takzvané zlo pdf zdarma, Takzvané zlo stažení kniha epub zdarma, Takzvané zlo ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply