Třetí světlo Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Třetí světlo Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Třetí světlo


Horké léto na irském venkově počátkem osmdesátých let. Otec odveze děvčátko k neznámé manželské dvojici na přímořskou farmu a odjede, aniž by jí řekl, kdy se pro ni vrátí. Týdny běží a dítě zažívá dosud nepoznanou laskavost a péči a uvyká uspořádanému životu v harmonickém prostředí, kde nejsou žádná tajemství. Až jedno vyjde najevo… Podmanivý příběh vzácné citové hloubky, viděný očima dítěte, je další ukázkou jedinečného umění mistryně povídkové formy.
Claire Keeganová (1968) vyrostla v početné katolické rodině na farmě v jihovýchodním Irsku. V sedmnácti letech odešla do USA, kde v New Orleansu vystudovala anglistiku a politologii. Literatuře se začala věnovat až po návratu do Irska v polovině devadesátých let. Její pozoruhodný talent jí přinesl množství literárních cen a dnes její povídky patří ke špičce současné irské literatury.
Prosadila se hned první sbírkou povídek Antarktida (Antarctica, 1999), která byla odměněna cenou Rooney Prize za nejlepší irskou knihu roku a setkala se s okamžitým čtenářským úspěchem. Většina povídek druhé sbírky Modrá pole (Walk the Blue Fields 2007, česky Kniha Zlín 2009), která získala Edge Hill Prize za nejlepší sbírku povídek na britských ostrovech, se odehrává na irském venkově. Do prostředí svého dětství se autorka vrací i v nejnovějším díle Třetí světlo (Foster, 2010), publikovaném samostatně jako novela. Žije na samotě v hrabství Leitrim a kromě psaní se věnuje pedagogické činnosti.Kniha v českém jazyce!


Stažení Třetí světlo zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Třetí světlo (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Třetí světlo zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Třetí světlo.pdf (EUR-0.00)

  Třetí světlo.epub (EUR-0.00)

  Třetí světlo.doc (EUR-0.00)

  Třetí světlo.txt (EUR-0.00)

  Třetí světlo.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Třetí světlo.PDF – (EUR 0.00);

  Třetí světlo.MOBI – (EUR 0.00);

  Třetí světlo.EPUB – (EUR 0.00);

  Třetí světlo.DOC – (EUR 0.00);

  Třetí světlo.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Foster (2010)

  Žánr:
  Literatura světová, Novely
  Vydáno: , Kniha Zlín
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  Makrela Liška

  07. ledna

  Krásný subtilní příběh o samotě, bolesti i lásce, vyprávěný s neuvěřitelným citem pro postavy a jejich tichý smutek.

  tatatranka

  18.10.2017

  Zakousnout se do jiného života. Před návratem do reality si poplakat a odpustit.

  soukroma

  09.08.2017

  Nepochopitelné – neuchopitelné.
  Kratičká povídka spíš než román, epizoda ze života malé holčičky, která po dobu kolem porodu své matky je poslána k nejbližším příbuzným. Teta se strýcem jsou bezdětní a mají z dočasného malého "přírůstku" radost, pro ni samotnou je to osvěžující změna z rodiny mnohem chudší, plné dětí a unavené praním se s povinnostmi běžného života. Matka je na spoustu dětí a chod domácnosti prakticky sama, takže se nedostává peněz, ale ani energie a chuti věnovat se každému dítěti podle potřeb. Protože mi příběh připadal celkem banální, ani žádnou zvláštnost ani zajímavost ani poučení a poselství jsem v něm nenašla, tak knihu považuji za v podstatě zbytečnou.
  Proto neuchopitelné (co s tím mám udělat?) a nepochopitelné (proč vůbec napsáno?).

  Chytuš

  05.05.2017

  Ne, tenhle příběh není smutný, ten je seversky depresivní. Po dočtení se mi hlavou honí spousta otázek… Proč někteří mají další a další děti, když jim pak nemůžou nebo nechtějí dát to základní – svoji lásku? Proč nemohla holčička zůstat u Kinsellových? Bude pro ní letní zážitek natolik intenzivní, že jí to (třetí) světlo v duši, pocit, že je milovaná, vydrží, nebo jí stará známá rodinná atmosféra semele a to světlo pomalu udusí? Musím doufat, že třetí světlo svítí pořád… A co měla znamenat ta poslední věta? Zkrátka samé otázky, nechám je tedy ještě doznít…

  SteveP1

  21.04.2017

  No, co k tomu říct…. Obrovská malá kniha.
  Život dvou irských venkovských rodin z pohledu malé dívenky. Psaní je jednoduché a úsporné, přitom velmi působivé a nadupané emocemi – je zarážející, jak málo slov stačilo autorce k tomu, aby řekla tak mnoho o životě a potřebě lásky. Od prvního momentu si uvědomíme, jak je malá dívenka doma přehlížená, jak je "sama", opuštěná ve světě dospělých, v prostředí vlastní rodiny. Vše se změní jejím pobytem u strýce a tety, kam je na nějaký čas, aniž by věděla na jak dlouho, otcem odvezena. Zde se jí dostává najednou lásky, pochopení, laskavosti a citu, jaké doma nikdy nepoznala a čeká ji úplně jiný, krásný život…

  "Na dvůr svítí velikej bílej měsíc, maluje nám křídou cestu za vrata a na silnici. Kinsella mě vezme za ruku. Jakmile to udělá, uvědomím si, že táta mě nikdy za ruku neved, a něco ve mně si přeje, aby mě Kinsella pustil, abych tohle nemusela cítit. Je to takovej rozlobenej pocit, ale jak jdeme dál, tak se pomalu zklidňuju a přestávám myslet na ten rozdíl, mezi mým životem doma a životem tady. Kinsella dělá malý kroky, abych mu stačila. Pomyslím na tu ženskou z chalupy, na to, jak chodila a jak mluvila, a dojdu k závěru, že mezi lidma jsou strašně veliký rozdíly."

  Konec povídky, kdy se dívka po pár měsících vrací domů k vlastní rodině a uvědomuje si, že to krásné a prožité štěstí nenávratně končí a musí být vytěsněno a nahrazeno soucitem k vlastní rodině, je srdcervoucí a naprosto dokonalý.
  Čeká vás 64 dokonalých stran. Nádhera.

  mschmidtova

  09.02.2017

  Moc pěkná povídka. Trochu smutná, ale krásná.

  zvěřinec

  11.01.2017

  Prostý život hrstky lidí na pár stránkách. Milé čtení. Při čtení jsem si připadala, že jsem tam s nimi, jako pozorovatel – bylo to tak hmatatelné. Díky, že jste mě pustili mezi vás.

  maličkán

  07.01.2017

  Jak už tady bylo několikrát napsáno: jak mnoho se dá vyjádřit na pár stránkách. Přečteno jedním dechem.

  amysa

  30.12.2016

  I pár písmenek nám dokáže vypovědět víc, než sami čekáme…
  Smutný, ale nádherný příběh… Pro mě opět velké překvapení… A jsem velmi ráda, že i já ho mám ve své knihovně… i když pořizovací cena byla vlastně téměř nulová…
  Doporučuji!

  Šánka

  23.09.2016

  Děti nemají na výběr koho dostanou za rodiče, ale my bychom se měli snažit jim ten dětský svět udělat krásný a milovat je.
  Malá knížka s velkým obsahem….. smutným.

  mone

  16.09.2016

  Pocit, když dítě pozná, že mu rodiče nedávají dost lásky, je smutný sám o sobě, když je navíc vkusně zabalen do vět, kde má každé slovo svoje místo, může mít příběh klidně padesát stran a řekne víc než třísetstránková bichle. Krásný & dojemný. Plus perfektně zvolený font písma.

  Lenka.Vílka

  15.04.2016

  Čteno hned po sbírce Modrá pole, takže to trochu beru jako "pokračování" a jsem stále stejně okouzlená. V knihovně jsem hledala jinou autorku a našla toto. Takže jsem moc ráda.

  PetraBery

  15.02.2015

  Velké překvapení! Knížka plná emocí a nepoznaných citů z téměř cizí rodiny v porovnáním s rodinou vlastní… Určitě doporučuji všem.

  Hanin

  03.02.2015

  Milý příběh, který by se mohl odehrát kdekoliv na světě.
  Úplně mě přenesl na venkov, kde holčička poznala, co je "domov".

  playada

  22.01.2015

  To je opravdu roztomilé.

  MichelleS

  22.04.2014

  Jak mnoho lze říct málo slovy.

  Terry11

  17.04.2014

  Já tyhlety příběhy nemohu číst moc často. Źivot je nefér, protože se děti rodí tam, kde o ně nestojí, a tam, kde by pro ně cedili krev, se nedostanou. Opravdu napsáno velmi úsporně, přesto to tne do živého. A objevují se otázky. Proč nemohla holčinka zůstat?

  cie

  31.03.2014

  Pěkný a dojemný příběh…mohl být delší 😉

  anibeni

  05.03.2014

  Velmi útlá knížka v sobě skrývá příběh doslova nabitý emocemi z pohledu malého děvčátka.. nečekaně vynikající ..

  MarieAnnaSarah

  02.03.2014

  Nádherný příběh plný citů psaný z pohledu malé holčičky objevující nový svět. Svět rodičovské lásky, svět bez chudoby. I na těch pár stránkách, který má, dokázala autorka říci vše, co mělo být řečeno. Myslím, že na tuto knihu dlouho nezapomenu.
  Bez váhání dávám plný počet a vřele doporučuji 🙂

  magnolia

  20.02.2014

  Knížka na jedno přečtení a četla se moc dobře (je to jiné, ale vybavilo se mi Svěrákovo Po strništi bos). Jen mám takové smíšené pocity z toho, že holčička zažila to hezké tak krátce, a také mě napadlo, že by někteří lidé od přírody neměli vůbec mít tu možnost plodit další a další děti. Celý příběh i dojemný konec je krásný, až na poslední větu, ta mi tam nějak nesedla.

  Lidka

  08.02.2013

  Tak z této knížky mne mrazí!
  Je útlá, přečtete jí jedním dechem za pár hodin, ale věřím, že na ni nikdy nezapomenete.
  Je to něžný, křehký příběh viděný, cítěný a žitý malým děvčátkem, které se setkává s citem doposud nepoznaným.

  bookcase

  26.08.2011

  Moje milované Irsko!!! Přečteno za dvě hodiny, dojem z knihy zůstane na celý život, doporučuju.  TAGS:

  Online Třetí světlo ebook, Kniha Třetí světlo FB2, Download Třetí světlo PDF , Download Třetí světlo MOBI, Online Třetí světlo kniha, Zdarma Stažení Třetí světlo IPhone, Online kniha Třetí světlo PDF, Zdarma Třetí světlo DJVU, Zdarma Stažení Třetí světlo TXT, Stažení Třetí světlo RTF, Online Třetí světlo FB2 , e-kniha Třetí světlo stažení TXT, Zdarma Třetí světlo stažení kniha, e-kniha Třetí světlo download MOBI, Stažení Třetí světlo IPad, Číst Třetí světlo MOBI, Číst Třetí světlo DOC, Zdarma Třetí světlo AWZ, Download e-kniha Třetí světlo iPad , Zdarma Třetí světlo DJVU, Download Třetí světlo e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Třetí světlo DVD, Číst Třetí světlo TXT, Book Třetí světlo stažení DJVU, Třetí světlo stažení kniha zdarma, Třetí světlo stažení kniha pdf zdarma, Třetí světlo pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Třetí světlo pdf zdarma, Třetí světlo stažení kniha epub zdarma, Třetí světlo ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply