Tvář bohyně války Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tvář bohyně války Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Tvář bohyně války


Ústřední postavou románu je římský císař z let 161-180 n. l. Marcus Aurelius, panovník, za jehož vlády se začala pod nájezdy Germánů ze severu otřásat mocná římská říše, filozof, myslitel a literát, který svým dílem dokáže promlouvat i k dnešním čtenářům. Je vylíčen jako moudrý státník a v soukromí jako člověk skromný a ušlechtilý, jehož údělem je, že musí vždy před díly filozofů dát přednost válečným výpravám, jak si to žádá zájem státu. Ve chvíli, kdy se zdá, že boje na severní římské hranici skončí a nastane klid, vojevůdce Avidius Kassius, který udržuje mír ve východních oblastech říše, se prohlásí císařem a postaví se proti Marku Aureliovi. Řím tedy stojí tváří v tvář nové válce, tentokrát občanské, která by mohla znamenat hluboký rozkol v samotném srdci říše. Avšak i v této době plné dramatických a neočekávaných událostí a zvratů žijí lidé svými každodenními starostmi, láskami a nenávistmi. A i když jejich osudy dějiny mění a převracejí, jsou tito lidé v podstatě symbolem stále se obnovujícího života.
V románu se čtenář setkává s postavami, které poznal v autorově knize Nezlom císařů meč – mladým setníkem Luciem, jeho ženou Etuvií, syrským obchodníkem Zmaragdem a dalšími.Kniha v českém jazyce!


Stažení Tvář bohyně války zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Tvář bohyně války (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Tvář bohyně války zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Tvář bohyně války.pdf (EUR-0.00)

  Tvář bohyně války.epub (EUR-0.00)

  Tvář bohyně války.doc (EUR-0.00)

  Tvář bohyně války.txt (EUR-0.00)

  Tvář bohyně války.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Tvář bohyně války.PDF – (EUR 0.00);

  Tvář bohyně války.MOBI – (EUR 0.00);

  Tvář bohyně války.EPUB – (EUR 0.00);

  Tvář bohyně války.DOC – (EUR 0.00);

  Tvář bohyně války.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Vyšehrad
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  braunerova

  20.08.2014

  Román začíná životem nobilty v Římě v období morové epidemie, pokračuje tažením Aurelia a jeho spolucísaře Vera proti Germánům a končí prohlášením se Avidia Kassia císařem. Hodně prostoru je věnováno osobnosti Marca Aurelia, který jako filosof nenáviděl násilí a přitom většinu své vlády musel strávit na vojenských taženích. Kniha se čte dobře, ale vadilo mi, že chybí jakákoli mapka oblasti, slovníček historických osob a událostí, případně doslov autora, kde by bylo napsáno, co je skutečnost a co literární fikce. Co mohu posoudit autor se drží historických faktů, jen porážka Furia je na wiki uváděna během tažení dvou císařů a ne před ním. Autor také evidentně nepřeje osobnímu lékaři císaře Galénovi, kterého popisuje jako mluvku, který doporučuje léčit mor obětováním bohům. Přitom to byl nejslavnější lékař starověku, podle jehož textů se učila medicína další 1400 let. Asi že je autor povoláním také lékař 🙂 : "Vznešený císaři, tvé zdraví je dnes neobyčejně skvělé… Jen prosím, nejez dnes ledvinky a ani husí játra, dnešní den není příznivý pro tato jídla. Naproti tomu ti pro dnešek doporučuji drobné zpěvné ptáky."  TAGS:

  Online Tvář bohyně války ebook, Kniha Tvář bohyně války FB2, Download Tvář bohyně války PDF , Download Tvář bohyně války MOBI, Online Tvář bohyně války kniha, Zdarma Stažení Tvář bohyně války IPhone, Online kniha Tvář bohyně války PDF, Zdarma Tvář bohyně války DJVU, Zdarma Stažení Tvář bohyně války TXT, Stažení Tvář bohyně války RTF, Online Tvář bohyně války FB2 , e-kniha Tvář bohyně války stažení TXT, Zdarma Tvář bohyně války stažení kniha, e-kniha Tvář bohyně války download MOBI, Stažení Tvář bohyně války IPad, Číst Tvář bohyně války MOBI, Číst Tvář bohyně války DOC, Zdarma Tvář bohyně války AWZ, Download e-kniha Tvář bohyně války iPad , Zdarma Tvář bohyně války DJVU, Download Tvář bohyně války e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Tvář bohyně války DVD, Číst Tvář bohyně války TXT, Book Tvář bohyně války stažení DJVU, Tvář bohyně války stažení kniha zdarma, Tvář bohyně války stažení kniha pdf zdarma, Tvář bohyně války pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Tvář bohyně války pdf zdarma, Tvář bohyně války stažení kniha epub zdarma, Tvář bohyně války ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply