Tyrkysový orel Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Tyrkysový orel Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Tyrkysový orel


Tyrkysový orel obsahuje dvě novely: Bílí mravenci a Zenónovy paradoxy. Obě mají společnou ústřední postavu (jsou podány v první osobě) i společnou náladu a ladění. Ajvaz je rozený vypravěč; příběh u něj připomíná řeku, jež na své pouti k moři zvolna plyne krajinou. Jako z jednotlivých přítoků jeho vyprávění sestává z rozličných menších příběhů, které se nepozorovaně noří do hlavního proudu, proplétají a splétají se s ním a utváří podiv(uhod)nou směs. Často je jeho vypravěčský vnor několikanásobný a při četbě si náhle uvědomíte, že nyní mluví postava, jež je součástí příběhu jiné postavy, o níž hovoří zase jiná postava atd. Text má magickou kvalitu kývající se kobry. Pokud se naň plně soustředíte, brzy budete zcela vtaženi a pohlceni pomalým rytmem dlouhých souvětí zvolna kličkujících mezi řádky…Kniha v českém jazyce!


Stažení Tyrkysový orel zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Tyrkysový orel (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Tyrkysový orel zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Tyrkysový orel.pdf (EUR-0.00)

  Tyrkysový orel.epub (EUR-0.00)

  Tyrkysový orel.doc (EUR-0.00)

  Tyrkysový orel.txt (EUR-0.00)

  Tyrkysový orel.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Tyrkysový orel.PDF – (EUR 0.00);

  Tyrkysový orel.MOBI – (EUR 0.00);

  Tyrkysový orel.EPUB – (EUR 0.00);

  Tyrkysový orel.DOC – (EUR 0.00);

  Tyrkysový orel.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Novely, Literatura česká
  Vydáno: , Alois Hynek
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  000nugatovej

  26.12.2017

  Obě novely mají několikanásobně zmnožované vypravěče. Jejich vyprávění není stylisticky rozlišeno, všichni používají stejné pomalu plynoucí tempo, kde dlouhá souvětí obsahují spoustu obrazných vyjádření.

  Při četbě vás možná napadne, že by nebylo úplně od věci, kdybychom my autorem poučení čtenáři potkali někde, třeba u Anděla, bílého tygra nebo kousek za Prahou vykopali staré sochy zvláštního mořského státu (možná Ajvazova druhého města).

  Kira128

  15.07.2017

  Nad zaklapnutým Tyrkysovým orlem sedím už asi dvacet minut a stále vlastně nevím, co si o něm mám myslet. Líbilo se mi to vůbec? Asi ano, ale zároveň ne… Sakra, se mnou to jde z kopce, jak to tak sleduji. Musím začít od nejjednoduššího…
  Autor má velmi zvláštní styl psaní… Nemohla jsem si na něj vůbec zvyknout, ani teď vlastně nemohu prohlásit, že jsem si na něj skutečně přivykla. Na můj vkus se často opakovala slova, odstavce byly příliš dlouhé, díky čemuž jsem se vždy rychle ztratila ve změti písmen.
  Dost podivné mi přišlo i vyjadřování, zdálo se mi až moc poetické… vzhledem k tomu, že většina takových částí se vyskytovala v přímé řeči. Copak někdo dokáže bez odmlčování se vymýšlet metafory a neztrácet se v tom?
  Pokud mám však říci, který z příběhů se mi líbil více, tak to bude spíše ten první. Rozhodně mě dokázal zaujmout více než ten druhý.
  Tady se mohou nacházet nějaké spoilery!
  U toho druhého se mi skutečně nezamlouvalo to kilometrové procházení podmořským světem. Bylo to v podstatě stále to samé, vše se opakovalo. To vážně není můj styl, prosím pěkně.
  Konec možných spoilerů!
  Ani obal mě nijak zvláště nenadchl, neslaný a nemastný… ostatně jako to, co bylo uvnitř.
  Po knize jsem vlastně sáhla jen z jednoho důvodu a tím byla čtenářská výzva. Pamatuji si, jak jsem v knihovně procházela poličky a hledala dílo se zvířetem v názvu. Vzala jsem to první, co mi přišlo pod ruku. Úkol splněn, ale…
  Raději žádné ale, jdu to uzavřít.
  Příběh v příběhu, tak se dá Tyrkysový orel definovat. Pro mě naprosto nečekaná novinka, ale rozhodně ne úžasná. Do čtení jsem se musela spíše nutit a vážně nemohu říct, že bych si to nějak zvláště užívala. Takže hodnocení? Jak jsem už podotkla o pár řádků výše, neslané a nemastné… Vypadá to na přesný průměr, dávám tři hvězdy a loučím se.

  Evus

  17.05.2015

  Mám ráda příběhy. Vyprávěné někým osobně i takové, kdy hlavní postava chodí městem a poslouchá vyprávění jiných, kterým zase někdo vypráví další příběh. Pro někoho možná nuda, ale mně se kniha moc líbila prolínáním skutečnosti a fantazie a nějakou nepatrnou možností, že si třeba někdy podobný příběh vyslechnu. Protože koneckonců většina neskutečného se i zde odehrává v ději knih v jiných knihách.

  honajz

  28.03.2015

  Bílí mravenci – Kniha nevybočuje z Ajvazova stylu a atributů. Opět zde máme procházku magicky pojatým městem, tentokrát v létě, jako je tomu v Prázdných ulicích, opět následují podivná setkání, podivné až neuvěřitelné náhody a setkání, vyprávění a příběhy v příbězích, a dokonce i hry ve hrách a ty v dalších a dalších hrách. Zajímavé jsou zde myšlenky na to, zda všechny naše příběhy nejsou jen součástí jakéhosi kruhu, kde naše čtení příběhu proniká do dalšího světa a v něm do dalšího atd. Vtipně působí nápad s písemným záznamem v podobě jídla. Ale celkově, i přes nevelký rozsah, na mne těch náhodných setkání bylo příliš (vyprávějící vždy někam náhodně přišel a zrovna tam dostal další indicii), a konec zase hodně rychlý. Za mě tak 3 hvězdy za tuto novelu.
  Zenónovy paradoxy – opět skvěle vystižená atmosféra, opět příběhy v příbězích, tentokrát však jde o zimní vyprávění se spoustou sněhu. Z něhož samozřejmě vedou odbočky všude možně, dokonce i do mořského města. Tyhle pasáže jsou nejdelší a nejpopisnější, a přiznávám, brzy to člověka znudí, číst v podstatě podobné popisy podobných místností v domech na moři. Zde se ukazuje nebezpečí, jež podobný styl skrývá – najednou je to takový popis pro popis, podobně jako kdysi umění pro umění, čistá manýra, z níž má hodně možná autor, možná milovníci popisů, ale čtivé to je asi podobně jako seznam autobusových zastávek v Praze. Vzhledem k tomu, že se vlastně nakonec ani nic nevyjasní a nikam nesměřuje, což by se dělo třeba u Arbese a jeho romanet (jež toto dílko hodně připomíná), mám i z této novely rozpačité pocity. Nedokázala mne vtáhnout, a skoky v příbězích jsou zde spíše rušivými elementy, než dalším prostorem pro imaginaci a fantazii.

  skableska

  21.01.2015

  Zajímavá kniha, která se blíží spíše sci-fi. V ději jsem se ztrácela a určité části musela číst vícekrát, abych se do děje vnořila znovu… Pro mě to byla náročná kniha, ale přichystala mi úplně jiný zážitek ze čtení než knihy, které jsem dosud přečetla. Takže doporučuji.

  Willandra

  23.04.2014

  Prolínání nereálného s reálnem a vyprávění ve vyprávění mě stále udržovalo v nejistotě a lehce zmatenou, což je stav, ve kterém si při čtení libuji. 😀 Můj první Ajvaz, který tak trochu smrdí Kafkou, mě přesvědčil, abych po něm brzy sáhla znova.

  Lenora

  28.03.2013

  Já sním o mravencích bílých, zákoutích ztracených, objevech převratných, tygrech hmyzích, městech mořských… A před spaním slýchám chvějivý šum prázdnoty, z níž vystávají mé sny.

  audrey

  20.07.2011

  Kouzelné, kouzelné, kouzelné,…  TAGS:

  Online Tyrkysový orel ebook, Kniha Tyrkysový orel FB2, Download Tyrkysový orel PDF , Download Tyrkysový orel MOBI, Online Tyrkysový orel kniha, Zdarma Stažení Tyrkysový orel IPhone, Online kniha Tyrkysový orel PDF, Zdarma Tyrkysový orel DJVU, Zdarma Stažení Tyrkysový orel TXT, Stažení Tyrkysový orel RTF, Online Tyrkysový orel FB2 , e-kniha Tyrkysový orel stažení TXT, Zdarma Tyrkysový orel stažení kniha, e-kniha Tyrkysový orel download MOBI, Stažení Tyrkysový orel IPad, Číst Tyrkysový orel MOBI, Číst Tyrkysový orel DOC, Zdarma Tyrkysový orel AWZ, Download e-kniha Tyrkysový orel iPad , Zdarma Tyrkysový orel DJVU, Download Tyrkysový orel e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Tyrkysový orel DVD, Číst Tyrkysový orel TXT, Book Tyrkysový orel stažení DJVU, Tyrkysový orel stažení kniha zdarma, Tyrkysový orel stažení kniha pdf zdarma, Tyrkysový orel pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Tyrkysový orel pdf zdarma, Tyrkysový orel stažení kniha epub zdarma, Tyrkysový orel ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply