Uspořádání světa Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Uspořádání světa Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Uspořádání světa


Vlivný politolog, historik a bývalý ministr zahraničí Spojených států předkládá ve své nejnovější práci z roku 2014 mnohostranný, historickými a politickými souvislostmi podložený pohled na řád světa. Ukazuje, že kořeny současného uspořádání mezinárodních vztahů byly poprvé zformulovány v západní Evropě téměř před čtyřmi staletími na mírové konferenci v německém Vestfálsku. Mír po třicetileté válce tehdy odrážel pragmatické vyrovnání s realitou a byl založen na společenství suverénních států, které kontrolují své vzájemné ambice prostřednictvím všeobecné mocenské rovnováhy. Vestfálský systém se postupně rozšířil po celé zeměkouli a pojal do sebe řadu odlišných civilizací a regionů. Autor sleduje, jakými proměnami prošel tento systém rovnováhy po Francouzské revoluci a napoleonských válkách na vídeňském kongresu a jak se s jeho stavebními kameny vyrovnávaly jiné části světa v souvislosti se svou historickou, politickou a kulturní odlišností.
Autor věnuje svůj analytický pohled také otázkám Středního východu (a speciálně Íránu), odlišným koncepcím mocenské rovnováhy v Evropě a Asii, zvláště čínské „harmonii pod nebesy“. Pozornost zamě­řuje také na americké politické vize, které se přestaly opírat pouze o systém vyvažování a začaly usilovat o dosažení míru šířením demokratických principů. Kissingerovy úvahy ústí v současnosti a hledají perspektivu světového řádu pro naši dobu tváří v tvář takovým výzvám, jako je islamismus, šíření jaderných zbraní a globalizace.Kniha v českém jazyce!


Stažení Uspořádání světa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Uspořádání světa (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Uspořádání světa zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Uspořádání světa.pdf (EUR-0.00)

  Uspořádání světa.epub (EUR-0.00)

  Uspořádání světa.doc (EUR-0.00)

  Uspořádání světa.txt (EUR-0.00)

  Uspořádání světa.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Uspořádání světa.PDF – (EUR 0.00);

  Uspořádání světa.MOBI – (EUR 0.00);

  Uspořádání světa.EPUB – (EUR 0.00);

  Uspořádání světa.DOC – (EUR 0.00);

  Uspořádání světa.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  World Order (2014)

  Žánr:
  Historie, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Prostor
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  chamyl

  10. ledna

  "Když dva lidé zadají do (internetového) hledače identickou otázku, nemusí nutně dostat shodnou odpověď. Pojem pravdy se relativizuje, individualizuje a ztrácí univerzalitu. Informace jsou domněle zdarma, ale ve skutečnosti za ně jejich příjemce platí dodáváním dat, jichž využijí lidé, o nichž nic neví, a to k dalším úpravám informací, které mu jsou poskytovány."
  Čtivě podaný americký pohled zkušeného diplomata na dějiny a politicko-diplomatický chod světa. Určitě doporučuji k přečtení všem, kteří se touto problematikou zabývají a to bez ohledu na jejich světový názor. Znalost historie je základním předpokladem pro úspěšné vytváření budoucnosti, přičemž toto omleté klišé je dnes opět na periferii zájmu. Politiku a diplomacii dělají lidé bez jakéhokoliv backgroundu a přitom s neuvěřitelnou sebedůvěrou, že zrovna oni snědli všechnu moudrost.
  Správný vůdce ví odkud jde, aby mohl uvažovat kam míří.

  JirkaARK

  22.11.2017

  Kniha se mi líbila a určitě ji lze doporučit všem zájemcům o mezinárodní politiku. Kissinger evidentně dokáže psát velice čtivým a srozumitelným stylem, díky němuž čtenáře seznamuje s nejvýznamnějšími světovými mocnostmi, pokud jde o jejich historii a současnou i minulou zahraniční politiku. Jediný zásadní nedostatek knihy spatřuji ve způsobu, jakým zde autor nahlíží na zahraniční politiku USA, jelikož je k ní až zoufale nekritický.

  Jack93

  30.08.2017

  Podat vývoj politického světa od Vestfálska až po současnost na čtyřech stovkách stran a přitom neopomenout nic podstatného vyžaduje spisovatelský grif. Není pochyb o tom, že ho Kissinger za ta léta dovedl k dokonalosti. Mohl by se od něj učit každý žurnalista: jak být stručný a výstižný na omezeném počtu stran. Přesně to je jeden z rysů novinářského povolání.
  Kissingerův přehled je obdivuhodný, je to člověk na svém místě, ale myslím si, že určitý historický rozhled je při této četbě potřebný. Pět hvězdiček je jasných, ale nesmím opomenout fakt, že mi k roli Spojených států amerických ve světě přišel nekritický. Není pochyb o tom, že USA vykonaly spoustu dobrého, zrovna tak je důležité dodat, že ne vždy bylo jejich chování ukázkové. Doporučuju přečíst si knihu od Martina Nekoly Operace Kondor, která všem nekritickým obdivovatelům této země otevře oči.

  burilltomas

  27.08.2017

  Pokud sháníte politologa, který dokáže věci osvětlit jednoduše a na obyčejných životních přirovnání je to právě H.K. a jeho Uspořádání světa. Vynikající pohled na globalizaci a aktuální světové dění. Vřele doporučuji.

  HaniSebi

  29.07.2017

  Moc pěkná kniha. Rozhodně to není nějaké složité čtení, na které potřebujete mít přehled o mezinárodních vztazích, i když základní znalost historie se hodí. Sama kniha je takovým přehledem. Ale Kissinger to prostě umí. Velmi dobře napsáno. Kapitoly jsou zvolené tak, že si tam každý něco najde a navíc je fajn vidět svět očima Američana a nechat náš eurocentrický styl uvažování stranou.

  martina2704

  18.07.2017

  Když jsem začala číst, trochu jsem se bála, že půjde jen o jakýsi "výcuc" z Umění diplomacie, ale není to tak. Kissinger knihu rozdělil na kapitoly podle hlavních aktérů a dosáhl tím tak přehlednosti a lepší čitelnosti. Je fajn, že se zaměřil i na novou dobu a její výdobytky jako internet a technologie.

  dejvik85

  12.06.2017

  Velmi hutná a komplexní kniha. Autor v první polovině knihy představuje čtenáře s politickým a mocenským vývojem vybraných států ovlivňujících rovnováhu v Evropě a Asii. Tato část pro mě byla velmi přínosná. V druhé polovině knihy se autor zaměřil na americké dějiny a její působení na celosvětový pořádek, které jsou spíše tou slabší částí knihy (pro mě asi zbytečně velkým prostorem v knize).

  Zefi

  28.05.2017

  Velmi zaujimava kniha. Na historickych suvislostiach, pri ktorych je naviac zachovana kontinuita, priblizuje a vysvetluje mocensku rovnovahu. Citatel tak pochopi aj mnohe udalosti v dejinach, kedze k nim dostane suvisiace vysvetlenie , ktore v mnohych historickych knihach orientovanych len na jednu udalost, chyba. Historia aj sucasnot nie su totiz oddelene, ale jedna vyplyva z druhej a je nou priamo ovplyvnena. Autor sa naviac snazi byt velmi vyvazeny a objektivny, co sa mu podarilo.

  achilles

  14.04.2017

  Asi nejslabší z díla Henryho Kissingera. Už je to pouze jeho pohled, americký pohled, nikoliv jako Roky obnovy nebo Umění diplomacie, kde jsme mohli zaznamenat i jeho reálné činy. Těžko v díle však hledat recept na takovou diplomacii, která by si vzala z historie to nejlepší. Jelikož se mění geopolitické uspořádání, bude se měnit i uvažování, jelikož trvale úspěšný může být pouze ten, kdo se dokáže nejlépe přizpůsobit stále se měnícím podmínkám.

  mirektrubak

  28.02.2017

  Zajímavý pohled na současnou geopolitiku – Kissinger začíná hezky pomalu od třicetileté války (trvá téměř sto stran, než se s ním dostaneme na začátek minulého století) a na mnoha příkladech ukazuje svůj pohled na dějiny. V názoru na světové uspořádání má jasno: je důležité, aby jednotlivé státy měly rovnoměrně rozložené síly a že toto rozložení je důležité vyvažovat pomocí proměnlivých koalic. Kissinger tvrdí, že u národů hraje historie tutéž roli, jako u lidí jejich charakter. A tímto pohledem nahlíží na globální politiku.

  Ve své knize neoopomíjí ani etické a morální aspekty politiky a vlastně se trochu tváří, že svým důrazem na pragmatickou část politického jednání jen vyvažuje současnou tvář americké politiky, zatíženou lidskoprávní naiivitou. Narozdíl od svého reálného působení v politice, kde často byl na straně odpudivých režimů a podporoval intervence pro jejich udržení se u moci a kde se jeho pragmatismus hodně blížil cynismu.
  Na teoretické rovině to ale působí vyváženě. V knize se opakovaně tvrdí, že pro zahraniční politiku demokratických zemí, zejména USA, je důležité nezanedbávat morální postoje, ale nezapomínat ani na strategii a pragmatismus. A tak je Kissinger chytrým a poučeným průvodcem po světových dějinách a současné politické situaci.

  Já nejsem na světovou politiku odborník a tak jsem se dozvěděl mnoho zajímavého nového, zvlášť z oblasti Asie a Blízkého východu. Mnoho jiných, známých faktů, zase Kissinger nahlíží originálním úhlem pohledu a dává do širších souvislostí – takže času stráveného s jeho knihou určitě nelituju (slabší je jenom část o komunikačních technologiích) a souhlasil bych i s názorem Martina Šimečky, který říká: "Pro politiku i literaturu je skvělé, že Henry Kissinger už jen píše".

  LukasKudlacek

  26.01.2017

  Musím říct, že jsem přečetl už dost knih o historii a historických událostech, ale ještě jsem nedostal do ruky knihu, která by tak souhrnně dala dohromady ne jen historické události, ale i jejich kontext a souvztažnost.

  Musím říct, že mi tato kniha pomohla uspořádat si dějinné události a vazby tak, že díky nim lépe chápu současné pnutí ve světě a některé kroky hlavních světových představitelů. Dá se říci, že je to kniha, díky které získáte nadhled a dokážete do určité míry predikovat co se bude dít. Minimálně vás to již nebude tolik překvapovat.

  Musím říct, že všem vřele doporučuji tuto knihu k přečtení. Nejen těm kdo se zajímají o světovou historii, obecně světové uspořádání a mocenské struktury, ale i těm kdo často bez rozmyslu vyzdvihují, či naopak shazují různé druhy společnosti ve světě, ať západní, či východní.

  Fox83

  21.11.2016

  Výborné shrnutí uspořádání světa, měl by si přečíst snad každý Evropan západního smýšlení.  TAGS:

  Online Uspořádání světa ebook, Kniha Uspořádání světa FB2, Download Uspořádání světa PDF , Download Uspořádání světa MOBI, Online Uspořádání světa kniha, Zdarma Stažení Uspořádání světa IPhone, Online kniha Uspořádání světa PDF, Zdarma Uspořádání světa DJVU, Zdarma Stažení Uspořádání světa TXT, Stažení Uspořádání světa RTF, Online Uspořádání světa FB2 , e-kniha Uspořádání světa stažení TXT, Zdarma Uspořádání světa stažení kniha, e-kniha Uspořádání světa download MOBI, Stažení Uspořádání světa IPad, Číst Uspořádání světa MOBI, Číst Uspořádání světa DOC, Zdarma Uspořádání světa AWZ, Download e-kniha Uspořádání světa iPad , Zdarma Uspořádání světa DJVU, Download Uspořádání světa e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Uspořádání světa DVD, Číst Uspořádání světa TXT, Book Uspořádání světa stažení DJVU, Uspořádání světa stažení kniha zdarma, Uspořádání světa stažení kniha pdf zdarma, Uspořádání světa pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Uspořádání světa pdf zdarma, Uspořádání světa stažení kniha epub zdarma, Uspořádání světa ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply