Utkaný svět Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Utkaný svět Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Utkaný svět


Utkaný svět je epickým dobrodružstvím představivosti. Začíná u koberce, v němž se skrývá svět divů a kouzel; světa, jenž se probírá k životu a nutí k ostražitosti temné síly, před nimiž se ukrýval. Začíná zoufalý boj o uchování pozůstatků kouzel, k nimž má lidstvo pořád ještě přístup.
Ke koberci a do světa, jenž představuje, jsou záhadně přitahováni Cal Mooney a Suzanna Parrishová, dva mladí lidé, kteří netuší, co zanedlouho prožijí a s čím se střetnou. Neboť se schyluje k poslednímu souboji mezi silami dobra – Divotvůrci – a zla, ztělesňovanými strašlivou Imakolatou a jejími děsivými přízračnými sestrami.

Utkaný svět je knihou vizí a hrůz, skutečný jako svět, v němž žijeme a dýcháme, který však přesto otevírá dveře zážitkům, místům a lidem, o nichž všichni sníme, ale neodvažujeme se doufat, že jsou skuteční. Je příběhem o hledání, bojích, o lásce a naději. Je triumfem imaginace a vypravěčství, dobrodružstvím, noční můrou, příslibem…Kniha v českém jazyce!


Stažení Utkaný svět zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Utkaný svět (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Utkaný svět zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Utkaný svět.pdf (EUR-0.00)

  Utkaný svět.epub (EUR-0.00)

  Utkaný svět.doc (EUR-0.00)

  Utkaný svět.txt (EUR-0.00)

  Utkaný svět.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Utkaný svět.PDF – (EUR 0.00);

  Utkaný svět.MOBI – (EUR 0.00);

  Utkaný svět.EPUB – (EUR 0.00);

  Utkaný svět.DOC – (EUR 0.00);

  Utkaný svět.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Weaveworld (1987)

  Žánr:
  Romány, Sci-fi, Fantasy
  Vydáno: , Laser-books (Laser)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (12)

  Přidat komentář

  Targa Dall

  30.01.2017

  Zpočátku vynikající horor, pak výborné fantasy.
  Na můj vkus trochu rozvláčné, mohlo mít větší spád.
  Ale 4 hvězdy.

  Erinien

  04.12.2016

  Knížku mám rozečtenou, není to taková ta věc, která vás chytí a nepustí. Už bych jí chtěla dočíst ale jde to z těžka.

  Ládja

  10.05.2015

  První dvě třetiny knihy se mi četly skoro samy. Ke konci už to bylo zbytečné zdlouhavé a už to samo o sobě tolik nešlapalo, jako ze začátku. Panu spisovateli se nedá upřít imaginace, příběh, vlastně moc se mu toho vytknout nedá. Možná občas až moc roztažené příběhy, které by se daly o pár desítek až stovek stránek vyškrtat a pak by se už moc toho nedalo vytknout. Pravdou zůstává, že jen s Barkerem mám tak skvělé stavy někde mezi snem a skutečností, vždy když usínám u jeho knih(to spíše z únavy, než z nudnosti). Jeho bohatá imaginace mě vždy dokáže strhnout a chytnout to jeho světa, který pak prožívám ve svých snech. I když Utkaný svět je zvláštní a dobře napsaný, tak kvalit Imajiky nedosahuje, což asi moc jiných knih už nebude.

  Rawen616

  08.03.2015

  Chtěl jsem dát tři ale nakonec tomu dopřeju malinko lepší hodnocení. Zezačátku jsem byl hodně navnazen. Hlavní hrdina a hrdinka jsou sympaťáci. Padouši mi přišli dostatečně zajímaví, nápad se světem ukrytým v koberci je taky fajn, ale problém jsem měl s celým tím kouzelným světem a divotvůrci. Ti mi totiž nepřišli zajímaví ani trochu a popravdě mi dost lezli na nervy. Nějak mě celý ten jejich svět nedokázal nadchnout, nepřišel mi kdovíjak zázračný, jen divný. Naopak epizoda odehrávající se ve víru či Shadwellovo výprava do pouště jsou oproti tomu skvělé a závěrečné střetnutí jsem si také užil. Popravdě by ale téhle knize velmi prospělo výrazné zkrácení a prostříhání některých pasáží.

  lazarus

  27.01.2015

  Přiznám se, že jsem Utkaný svět nedočetl do úplného konce. Po druhé třetině příběhu mě budoucnost hrdinů a vůbec Fugy jako takové přestala absolutně zajímat. Škoda, námět mě přišel hodně zajímavý, ale ty dokolečkoidní eskapády rádobyDivodějných a vůbec veškerého ansáblu mě začaly neskutečně nudit. Pro mě je Barker synonymem mystična a to díky jeho dvěma knihám. Velké a tajné show a Evervillu. Těmto dvěma klenotům nesahá Utkaný svět ani po kotníky.

  FiliaNoctis

  03.12.2014

  temné, napínavé, veľmi dobré… Fuga je úchvatná, rovnako ako naša Zem bez súčasných dvojnožcov…

  ziriant

  26.10.2014

  Nejde snad o to, že by autorova představivost byla přemrštěná, ale nějak jí pokaždé nevěřím. Nemám při čtení ten pocit, že je to jako opravdové, že tím žiju já nebo mé vlastní snové vize. Taky mi chybí přítomnost nějakých silnějších postav. Téměř 800 stran je na (tento!) příběh prostě hodně a nemám pocit, že dostávám před své oči a další smysly ten správný koncentrovaný extrakt, jakým by knihy měly být. Na druhou stranu byl v průběhu čtení dojem dosti variabilní, možná také pomohl krátký oddych od čtení někdy po třech čtvrtinách, protože dojezd se mi zdál silnější než předcházející části. Z formální stránky je mi Barker také blízký a nemám mu z tohoto pohledu co vytknout.

  Faustka

  19.07.2014

  "Zbývalo mu jen jít stále dál. Prodal svůj život za možnost ochutnat božství; jediné, k čemu by se nyní vrátil, je hořká porážka. Tedy kupředu, a k čertu s důsledky."
  ……………..
  Vyčerpávající příběh. Ještě, že jsem byla ve formě. Jinak bych ten Rayment‘s Hill tak snadno nedala.

  PANKY71

  03.05.2014

  Strašně zdlouhavej začátek… Pokud se prokoušete zhruba první čtvrtinou knihy, pak si zbytek opravdu užijete.
  Jen za ten úvod bohužel nemůžu dát vyšší hodnocení.

  Punisher

  14.07.2013

  Je to svět temné fantazie a opravdu se mi moc líbil.Pro mě jasně nejlepší Barkerova knížka a to i přesto,že to vlastně není horor,který by člověk od Barkera očekával.

  smetyl

  20.11.2011

  Asi nikdo nedokáže vyhodnotit tuto knihu tak, jak si to zaslouží. Neboť každý na ni nazírá odlišným pohledem. Mě osobně kniha uchvátila, uchvátily mě i detailní a vlastně i svým způsobem krásné popisy všech výplodů Barkerovi fantazie. Protože když Barker chce znechutit, znechutí, když chce aby čtenář cítil závrať nad nekonečnou krásou, kterou si však musí představit, svému úkolu dostojí. Tahle temná fantastika dlouho ležela na poličce mé knihovny, trvalo pár let, než jsem si na ni troufl. A myslím, že to je dobře. Před několika lety bych ji odsoudil jako nesourodý mišmaš výmyslů, fikcí, polopravd a nechutností. Teď, když jsem se dokázal adaptovat na Barkerovu vlnu, hodnotím zcela z jiného pohledu. Hodnotím krásu příběhu, nikoli jeho dokonalost. S tím, že je kniha utahaná a v některých částech nudná, nemohu souhlasit. Tyhle části jsou naopak důležitým obrazem, který dokresluje chování postav či jejich činů. Triumf Fantazie

  eraserhead

  06.12.2010

  Jednoho dne Cal Mooney hledá uprchlého holuba, který utekl z holubníku jeho otce. Hledání jej zavede až ke starému domu, který právě vystěhovávají. Zde se Cal poprvé setká s tajemným kobercem a nahlédne do cizího světa, který je v něm utkán. Setkání se pro Cala stává osudové a přivádí jej do neuvěřitelného dobrodružství, v němž se setká s bytostmi obývající tajemný utkaný svět. Spolu s vnučkou lidské (kukaččí) strážkyně Suzannou Parrishovou se zapojuje do boje o přežití a další existenci utkaného světa, do posledního souboje mezi Divotvůrci (silami dobra tajemného světa) a zla. O získání a ovládnutí koberce totiž zlo usiluje v podobě strašlivé Imakolaty a jejích dvou přízračných sester. Během putování za záchranu utkaného světa Cal se Suzannou utkaný svět navštíví, setkají se s jeho obyvateli a seznámí se s historií a osudem tohoto světa. Nakonec se stanou hybateli a tvůrci nové podoby tajemného jiného světa.
  Utkaný svět se k českému čtenářstvu dostal s poměrně velkým zpožděním. Poprvé vyšel již v roce 1987, v době, kdy do kin šel první Hellraiser natočený právě Barkerem podle vlastní povídky. Tato zmínka má své opodstatnění. Utkaný svět by se totiž dal brát jako první větší projev odklonu Barkera od syrového hororu k temné fantasy. A tento odklon mu mnoho lidí zazlívá. Ne, že bych se k nim počítal, ale, dle mého subjektivního názoru kvalitativní rozdíl mezi barkerovým hororem a barkerovou fantasy je dost zřetelný. O této změně ostatně samotný Barker prohlašuje, že: "[tato kniha] představovala (…) značný odklon od transgresivního hororu, s nímž jsem byl ztotožňován. Našla se spousta kritiků připravených odsoudit tuto změnu směru. Měli za to, že na žánr, do něhož se snažím infiltrovat, mám až příliš temnou fantazii a že bych udělal nejlépe, kdybych v knihkupectvích zůstal v hororové sekci."
  Ano, v Utkaném světě, stejně jako i v jiných Barkerových fantasy románech, naleznete spoustu hororových prvků. První třetina Utkaného světa by mohla být stejně dobře označena za horor, po první třetině se už však horor vytrácí a vyklízí prostor čisté fantasy. Barker je skvělý v popisech nenormálnosti, bizarnosti, temnotě, často zacházející až na hranici nechutnosti (zde např. Imakolatina éterická nymfomantická sestra s jejími přízračnými dětmi), vynikajícím způsobem dokáže podchytit lidskou náchylnost ke zlu, schopnost nechat se jím ovládnout a přistoupit na jeho pravidla (Imakolatin lidský pomocník Shadwell či policajt Hobart), při přechodu děje k fantasy však znatelně slábne. Příběh se postupně stává utahaný, dost popisný a rozvleklý. Z každou stránkou s vyšším číslem se postupně vytrácí zájem o děj a jeho vyvrcholení.
  Kniha je až zbytečně moc dlouhá, takřka 800 stran Barker nedokáže utáhnout a udržet pozornost. Příběh je rozdělen na tři zajímavé, energií a spádem nabité části, části které je však spojují (v podstatě části, v nichž Cal ztrácí jakýkoliv styk s utkaným světem) jsou však dost nudné, táhlé a při čtení se zdají dost nadbytečné.
  Abych to nějak shrnul. Máte-li rádi/y Barkera jako hororového autora, pravděpodobně budete zklamaní stejně jako já, toho hororu se zde opravdu moc nenajde. Propadli/y jste li však Barkerově fantazii a máte-li rádi/y jeho fantasy romány, možná vás jeden z prvních Barkerových výletů do fantasy světa potěší. Měl-li bych se uchýlit k přirovnání, nejvíce mi svou popisností Utkaný svět připomínal jiný Barkerův fantasy román Imagika.  TAGS:

  Online Utkaný svět ebook, Kniha Utkaný svět FB2, Download Utkaný svět PDF , Download Utkaný svět MOBI, Online Utkaný svět kniha, Zdarma Stažení Utkaný svět IPhone, Online kniha Utkaný svět PDF, Zdarma Utkaný svět DJVU, Zdarma Stažení Utkaný svět TXT, Stažení Utkaný svět RTF, Online Utkaný svět FB2 , e-kniha Utkaný svět stažení TXT, Zdarma Utkaný svět stažení kniha, e-kniha Utkaný svět download MOBI, Stažení Utkaný svět IPad, Číst Utkaný svět MOBI, Číst Utkaný svět DOC, Zdarma Utkaný svět AWZ, Download e-kniha Utkaný svět iPad , Zdarma Utkaný svět DJVU, Download Utkaný svět e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Utkaný svět DVD, Číst Utkaný svět TXT, Book Utkaný svět stažení DJVU, Utkaný svět stažení kniha zdarma, Utkaný svět stažení kniha pdf zdarma, Utkaný svět pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Utkaný svět pdf zdarma, Utkaný svět stažení kniha epub zdarma, Utkaný svět ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply