Velká Fermatova věta Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Velká Fermatova věta Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Velká Fermatova věta


Podtitul: Dramatická historie řešení největšího matematického problému. Kniha líčí téměř 350 let úsilí matematiků celého světa o nalezení důkazu Velké Fermatovy věty, kterou vyslovil francouzský matematik 17. stol. Pierre de Fermat. Na okraji překladu Diofantovy Aritmetiky si poznamenal, že rovnice xn + yn = zn nemá pro n větší než 2 řešení v množině přirozených čísel a že zná důkaz tohoto tvrzení, ale nevešel by se mu na okraj knihy. Velká Fermatova věta vypráví strhující příběh tohoto tvrzení, který se prolíná celými dějinami moderní matematiky a dotýká se všech oblastí teorie čísel. Sama věta je pro matematiku poměrně bezvýznamná, nicméně matematikové jsou podobni horolezcům, kteří zdolávají horské velikány jen proto, protože tam jsou. Fermatovu větu dokázal britský matematik Andrew Wiles až v roce 1994.

3. vydáníKniha v českém jazyce!


Stažení Velká Fermatova věta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Velká Fermatova věta (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Velká Fermatova věta zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Velká Fermatova věta.pdf (EUR-0.00)

  Velká Fermatova věta.epub (EUR-0.00)

  Velká Fermatova věta.doc (EUR-0.00)

  Velká Fermatova věta.txt (EUR-0.00)

  Velká Fermatova věta.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Velká Fermatova věta.PDF – (EUR 0.00);

  Velká Fermatova věta.MOBI – (EUR 0.00);

  Velká Fermatova věta.EPUB – (EUR 0.00);

  Velká Fermatova věta.DOC – (EUR 0.00);

  Velká Fermatova věta.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Fermat´s Last Theorem (1997)

  Žánr:
  Literatura naučná, Věda, Matematika a logika
  Vydáno: , Argo, Dokořán
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  Annicka

  26.03.2017

  Skvělá kniha! Důkaz Velké Fermatovy věty jsem z ní samozřejmě nepochopila (ostatně na to by bylo třeba několik let na matfyzu), ale je v ní spousta pěkných příběhů o matematicích a matematice.

  marcela6183

  09.07.2015

  Já byla vždycky logik. Logika mi pomáhá přežívat ty časy "in between" těch zmatků kolem. A ráda čtu knihy, které mají logický základ a dovedou dovést za ručičku k cíli. Bohužel, jak Singha miluju, tak tady se mu to ne úplně podařilo. Tedy pro mne. Možná dáno překladem, netuším, tentokrát jsem nesrovnávala.
  Dlouho jsem měla pocit, že chápu, pak jsem se ztratila a nepomohlo tomu ani trojí čtení – abych nakonec fasconovaně zírala, že na to Wiles fakt přišel. Čtení ale strhující. Třeba někdy dospěju i do té páté hvězdy. Takhle za čtyři dík strhujícímu příběhu.

  kyssling

  07.04.2015

  Dal bych nekonečně mnoho hvězdiček a pokud si vypůjčím Fermatovo tvrzení: "Ta kniha je tak kvalitní,že mě k jejímu popisu tento prostor nestačí." 🙂

  vitek.sk

  10.09.2014

  Strhující příběh o 300 letech řešení jednoho zdánlivě jednoduchého a nepodstatného matematického problému, který si napsal Fermat na okraj své knihy. Na jeho řešení pracovali největší matematické mozky uplynulých let, ale koncem minulého století byl problém vyřešen. Jak už to tak bývá, řešení se ukázalo velmi složité a důležité pro jiné oblasti matematiky. Dodávám, že skutečnost, že Wiles nemohl dostat Fieldsovu medaili, protože ta je udělována jen lidem pod 40 let věku, pokládám za naprosto šokující způsob diskriminace u kterého bych nevěřil, že je v 21. století možný… Singh už několikrát ukázal, že umí psát velmi čtivě a nezklamal ani teď. Proto jasných 5 hvězd.

  Aktenanka

  21.06.2014

  Nejprve se mi do této knihy moc nechtělo a dlouho mi ležela doma. Pak jsem se ale odhodlala do ní pustit a dobře jsem udělala. Je to jedna z nejlepších knih z oblasti matematiky, kterou jsem kdy četla. Myslela jsem si, že to bude těžkopádně napsané a nebudu tomu rozumět, ale opak byl pravdou. Autor vše podává velmi čtivou formou a nestane se vám, že byste něčemu neporozuměli. Taková perlička na závěr je, že Euler nejspíš přišel na stejný důkaz jako Fermat, který byl ovšem chybný. Já osobně se přikláním k názoru, že Fermat byl neuvěřitelnou osobností, který vycítil správnost svého tvrzení a věřil i svému důkazu, u kterého ale přehlédnul chybu.

  mijagi80

  03.03.2014

  Velmi poutavě napsaná kniha o kráse a síle matematického myšlení přístupná i laikům.

  HTO

  10.04.2012

  Když se o něčem umí psát – a Simon Singh je klasickým příkladem člověka, který to umí – zjistíte, jak dobrodružný a zázračný je svět, kamkoliv se podíváte. Představuji si Andrewa Wilese skutečně jako George Malloryho. Sám jsem člověk, pro něhož je matematika Hic sunt leones, a slovy Douglase Adamse, jakékoliv číslo vyšší než 4 definuji jako „záplavu žluti", ale tohle se, stejně jako Kniha kódů a šifer, čte jedním dechem.  TAGS:

  Online Velká Fermatova věta ebook, Kniha Velká Fermatova věta FB2, Download Velká Fermatova věta PDF , Download Velká Fermatova věta MOBI, Online Velká Fermatova věta kniha, Zdarma Stažení Velká Fermatova věta IPhone, Online kniha Velká Fermatova věta PDF, Zdarma Velká Fermatova věta DJVU, Zdarma Stažení Velká Fermatova věta TXT, Stažení Velká Fermatova věta RTF, Online Velká Fermatova věta FB2 , e-kniha Velká Fermatova věta stažení TXT, Zdarma Velká Fermatova věta stažení kniha, e-kniha Velká Fermatova věta download MOBI, Stažení Velká Fermatova věta IPad, Číst Velká Fermatova věta MOBI, Číst Velká Fermatova věta DOC, Zdarma Velká Fermatova věta AWZ, Download e-kniha Velká Fermatova věta iPad , Zdarma Velká Fermatova věta DJVU, Download Velká Fermatova věta e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Velká Fermatova věta DVD, Číst Velká Fermatova věta TXT, Book Velká Fermatova věta stažení DJVU, Velká Fermatova věta stažení kniha zdarma, Velká Fermatova věta stažení kniha pdf zdarma, Velká Fermatova věta pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Velká Fermatova věta pdf zdarma, Velká Fermatova věta stažení kniha epub zdarma, Velká Fermatova věta ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply