Vrazi bez tváře Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vrazi bez tváře Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Vrazi bez tváře


Jednoho lednového mrazivého rána zazvoní inspektoru Wallanderovi telefon. Vypadá to na rutinní případ. Když však detektiv přijíždí na osamocenou švédskou farmu, objevuje krvavou lázeň. Starší muž byl mučen a ubit. Farmářova žena, škrcená zvláštním uzlem, umírá vzápětí v nemocnici. Před smrtí však stačí zašeptat „cizinec“. Jediné slovo, které rozpoutá vlnu násilí proti žadatelům o azyl z nedalekého uprchlického tábora. Události se chopí média a začnou hrát na národní strunu, což vyhovuje různým střetům, které zapříčiní laxní přístup státních orgánů. Netrvá to dlouho a jeden z nich skončí podpálením tábora a chladnokrevným zavražděním somálského uprchlíka. Má však komisař opravdu sledovat stopu cizinců? Vždyť bratr zavražděné ženy odhalil nové skutečnosti, které vyšetřování Wallanderova týmu komplikují. Tlak na komisaře se zvyšuje, je třeba jednat rozhodně, s chladnou hlavou a nenechat se vtáhnout do pasti všudypřítomné xenofobie.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vrazi bez tváře zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Vrazi bez tváře (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Vrazi bez tváře zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Vrazi bez tváře.pdf (EUR-0.00)

  Vrazi bez tváře.epub (EUR-0.00)

  Vrazi bez tváře.doc (EUR-0.00)

  Vrazi bez tváře.txt (EUR-0.00)

  Vrazi bez tváře.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Vrazi bez tváře.PDF – (EUR 0.00);

  Vrazi bez tváře.MOBI – (EUR 0.00);

  Vrazi bez tváře.EPUB – (EUR 0.00);

  Vrazi bez tváře.DOC – (EUR 0.00);

  Vrazi bez tváře.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Případy komisaře Wallandera (1.)

  Originální název:

  Mördare utan anksikte (1991)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , Host
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (63)

  Přidat komentář

  jaruva

  30.11.2017

  Moje první setkání s Wallanderem. Příběh se mi líbil, trošku mě rušily překlepy. Jména "českých" podezřelých byla úsměvná. Zajímavý náhle na problém uprchlíků – jak je letitý…

  OldřichHanton

  23.10.2017

  Knihy s komisařem Wallenderem pomohly odstartovat velký boom severské krimi a dnes už se jedná téměř o klasiku. Přestože už byly, hlavně Jo Nesbøem, v mnoha směrech překonány, dýchla na mě temná severská zimní atmosféra a dobře jsem se bavil. Bohužel se nejedná o čistokrevnou detektivku, nazval bych to spíše kriminálním románem, protože pachatele rozhodně od začátku neznáte. Wallander toho také sám moc nevyšetří, je událostmi spíše vlečen a pomáhá mu hlavně náhoda, i když jsem možná ovlivněn tím, že díky televiznímu seriálu jsem už věděl jak to dopadne. Jako zajímavost beru to, že i před pětadvaceti lety byli uprchlíci ve Švédsku velkým tématem.

  marca_m

  19.09.2017

  Moje první setkání s tímto autorem, styl knihy odpovídá mým oblíbeným autorům severské krimi, takže v sérii budu určitě pokračovat. Na knize je zajímavé vnímat kontext jejího vzniku, a to ve dvou aspektech. Komunikace či způsob práce policie došel velké proměny (ve srovnání se současnými detektivkami). Naopak problémy spojené s uprchlictvím a jeho přijímáním společností, jako by byly stejné před třiceti lety i dnes.

  denib

  18.09.2017

  Líbilo se mi to. Hlavně to zoufalství, že ten první zločin snad nevyřeší 🙂 Krásná ukázka toho, že někdy ani poctivá policejní práce nestačí a je potřeba i trocha (nebo hodně) štěstí. Jinak to je klasická severní detektivka – hodně děje se věnuje postavě a soukromí detektiva a zločiny jsou poměrně brutální. Komisař Wallander je správný chlap, ale samozřejmě ani on není jenom klaďák 🙂

  yetti74

  17.08.2017

  Mně se líbilo, určitě přečtu i další od tohoto autora.

  TipsyChipsy

  27.07.2017

  Největší kvalitou této knihy je vykreslení hlavního hrdiny, detektiv Kurt W. sice smrdí, prdí, chlastá a vždycky se o něco praští, ale přesto z něho čiší obrovské charisma a je statečný. V tom je kniha taková opravdová. Samotným příběhem autor reflektuje problémy tehdejší švédské společnosti s přistěhovalci a vizionářsky tuší, že se starý bezpečný svět hroutí.

  Greengrass

  23.07.2017

  Joona, Harry, Kurt – má oblíbená trojice.

  JelloBiafra

  03.07.2017

  Prípady komisára Wallandera sú v našich končinách notoricky známe hlavne vďaka rovnomenému seriálu, kde titulného detektíva bravúrne stvárnil Kenneth Branagh. Prvý knižný prípad s názvom "Vrahovia bez tváre" sa odohráva v januári 1990. Wallander tu rieši záhadný prípad vraždy dvoch seniorov, ktorých niekto beštiálne umučil na odľahlej farme. Podľa všetkých indícií sa ukazuje, že páchatelia sú utečenci, ktorí prišli do Švédska hľadať azyl. Wallander sa tak dostáva do prostredia utečeneckých táborov a snaží sa vypátrať kto za tým všetkým stojí a čo je v pozadí. Kniha síce je v mnohých momentoch mimoriadne napínavá, ale až príliš často tu autor zachádza do dejových odbočiek, ktoré nikam nevedú a pripadali mi ako zbytočné naťahovanie deja. Sklamaním je aj záverečný záťah na páchateľov, ktorý pôsobí maximálne odbyto a narýchlo splácnutý. Na jedno prečítanie ale kniha poslúži dobre.

  Bybyla

  16.05.2017

  Nebylo to vubec spatne. Asi se pustim do dalsich knih tohoto autora.

  evasamankova

  14.05.2017

  Mankella a jeho vypravěčský styl mám ráda, všechno, co jsem od něj doposud přečetla, mě bavilo tak, jak jen dobrá detektivka bavit může.
  Ačkoliv jsou Vrazi bez tváře jedničkou v sérii, dostali se mi do rukou až nyní. Což ničemu nevadí – navíc ústřední námět přistěhovalců je v současnosti více než aktuální. Román "má" už 26 let, ale v ničem nezestárl.

  Majdule

  05.03.2017

  Rovnou přiznávám, že jsem skalní fanynka Kurta Wallandera, a proto ani nepředstírám snahu o objektivní kritiku. Tady se bude jenom chválit.
  Poprvé jsem se setkala s Wallanderem v jeho posledním příběhu. A pokud jsem si snad myslela, že v tom prvním potkám čerstvého, svěžího policistu plného sil a nadšení, spletla jsem se. S Wallanderem se potkáváme ve složité osobní situaci (rozvod, senilní otec, problémy s dcerou, sám na pokraji alkoholismu, navíc s pocitem, že mu svět nerozumí), přesto nezapře zarputilost a instinkt policajta. Mankell ovšem čtenáři nenabízí klasickou detektivku, tedy intelektuální hru s velkým detektivem a vodítky vedoucími k pachateli, jsou to spíš sondy do společnosti a násilí v ní. Čtenář je spíš svědek, než co jiného. Líbí se mi autorův styl, který ve vypjatých fázích vyšetřování používá strohé, krátké věty, kterými zvyšuje napětí. Košatět autor nechává ty části, kde pronikají na povrch emoce a osobní život Wallandera. Ostatně Kurt Wallander je největší devizou knihy, je plastický, uvěřitelný, skutečně živoucí postava. A ve mě má skalní fanynku.

  cantona

  04.03.2017

  Toto bylo moje první setkání s komisařem Wallanderem a musím říct, že pozitivní. Kniha se dobře četla, v podstatě žádná hluchá místa a zápletka byla taky fajn, i když žádná pecka to za mě nebyla. Jediný a nejen pro mě byl fakt, že autor o Československu věděl asi prd, když použil taková "typická česká jména". Mohl si to aspoň trochu nastudovat. Další díl si určitě přečtu.

  michal0383

  21.02.2017

  Kniha se četla velmi lehce (až mi toho snad bylo i trochu líto). Prvním dílem jsem si Mankella oblíbil, surový severský styl je mi velmi blízký, a přesto se odlišuje od stylů ostatních velikánů (Nesbo, Kepler, Adler-Olsen,…). Trápila mě jen jména. Od příště si budu muset ta jména psát zvlášť na papír, protože mi jména Seveřanů přijdou stejná 🙂

  Karborund

  08.02.2017

  Začátek knihy navodil silnou emoční atmosféru, která časem vyprchávala jako pára nad hrncem.Wallanderovi nelze upřít snahu případ vyřešit, ale jeho postava moje sympatie prostě nemá.Téma nadčasové, bonus s výraznou českou stopou nepotěšil.

  Živa23

  08.11.2016

  Příjemná, čtivá kniha. Doporučuji.

  sagasir

  02.11.2016

  Vrazi bez tváře, vrazi s tváří

  Máme zde další kriminální sérii s jedním hlavním vyšetřovatelem? Musím říct, že ano a je to jenom dobře. I zde totiž neočekávejte nic jiného než kvalitu. Mankell se ptá, jestli opravdu stačí jedno jediné slovo a všechna zloba se obrátí proti těm, kteří nejsou na daném místě úplně doma. Bohužel se zdá, že ano. Samotného komisaře si rozhodně zamilujete. Je to takový morous nejistý, kterému utekla žena a ani alkohol už mu nepomáhá. Přesto je to sympaťák.

  Mankell do svého příběhu opět tahá trochu politiky a ukazuje, jaká je společnost. Dokonce sám autor přiznává, že je tak trochu rasista a přistěhovalci mu zrovna nevoní. To však nic nemění na tom , že Mankell tento žánr umí a neprávem je mnohdy odsouván na druhou kolej například oproti Larsu Keplerovi. Nutno tedy říct, že se vám do ruky dostane kvalitní příběh s kvalitním hlavním hrdinou. Pokud by se vám komisař Kurt Wallander moc zalíbil, tak nabízím možnost vidět ho ve dvou vizuálních úpravách. Oba seriály nesou název Wallander, jeden je ze švédské produkce a druhý z britské.

  tinkal

  24.10.2016

  Napinava,dobre napsana detektivka.Urcite si prectu dalsi pribeh detektiva Wallendera

  mispulin

  23.10.2016

  Moje první kniha od autora. Nebylo to až tak špatný, ale je znát, že kniha vyšla již před 25-ti lety. Myslím, že by si kniha zasloužila trochu lepší hodnocení…
  Určitě si přečtu další příběhy Wallandera.

  trudoš

  20.09.2016

  Co se Vrahům bez tváře nedá upřít, je dobrý začátek a pěkně rozehraný zločin zabití dvou obyčejných farmářů v důchodu. Jenže pak začal děj nesmyslně klopýtat, přičemž vyšetřování policie ustrnulo ve slepém oťukávání jedné teorie po druhé, až se nakonec povedlo kápnout na tu pravou. A i když je vyústění zajímavé a mrazivě realistické, z nějakého mně nepochopitelného důvodu nijak nesouvisí s původně nalezenými, především pak detailně zachycenými, stopami. Pravidla detektivky jako by byla Henningu Mankellovi pro smích.
  Autor svéhlavě kombinuje psychologický román s detektivkou, přičemž u mě nezafungovala ani jedna rovina. Jenže to už je můj problém se skandinávskou krimi celkově – raději mám zápletku s činnými hráči, než mudrování nad zkažeností vesmíru a osobní dramata vůbec. Slavný dojem tak ve mně nezanechala ani postava Kurta Wallandera, věčného stěžovatele na těžkosti života. Ovšem zapeklitý případ vyřešil (sice pomocí náhody, ale budiž), pročež nějaké ty body u poroty přeci jen má.

  Kraken126

  02.07.2016

  První díl série komisaře Válendra. Hlavní hrdina komisař Válendr mi sklonem k alkoholu a způsobem života připomíná postavu komisaře Harry Houle od JO NESBA. Jo Nesbo je ovšem mnohem dokonalejší ve všech ohledech. Tento první díl je poměrně slabý. Pachatelé se objeví až na konci příběhu a zápletka je hodně přitažená za vlasy. Nicméně, číst se to dá a audio kniha je skvěle namluvena a poslech je neskutečným požitkem.

  Gooverka

  27.05.2016

  Poslouchala jsem ji jako audioknihu. Detektivní případ, ne tak zajímavý, s aktuálním uprchlickým tématem.

  GreenMagritte

  12.05.2016

  Vrazi bez tváře oscilují mezi dobrým čtením, nudou i patosem. Chybělo mi napětí, které se nepodařilo vybudovat i navzdory kulise drsného severského počasí, které obvykle funguje jako polovina úspěchu. Zatímco v Číňanovi dobře fungují historické pasáže a prokreslení osobního života soudkyně, postava Wallandara je v tomto smyslu spíše chudší.

  Většinu českých čtenářů musí notně nadzvednout ze židle pasáž o údajných běžencích z Československa, Lotharu Kraftczykovi a Andreasu Haasovi…

  Jordyz

  31.03.2016

  Tak tato kniha od autora určitě patří k těm lepším. Krásně se četla, nečekané rozuzlení celé zápletky, napínavá…spokojenost.

  sophieczech

  22.03.2016

  Moje první kniha od Mankella; snažím se vždycky začít číst spisovatele od jeho první knihy v sérii. Už dlouho čtu jen severskou krimi, ale u téhle knížky jsem se musela ze začátku dost nutit, abych ji dočetla. Připadalo mi, že se stále nic neděje. Od půlky čtivější, spád rychlejší a zajímavější. Takže dám šanci i dalším Wallanderům.

  Aymira

  20.03.2016

  Pomalý začátek, svižný střed a opět pomalejší závěr. Jinak vcelku příjemné čtení, snad jen ten závěr mi přišel takový trošku z ničeho, jako by se autor rozmyslel až ke konci knihy, koho chce vlastně udělat vrahem. Jinak vcelku příjemné čtení, ale postavy mohly být více rozpracované. Celé to působí dosti stroze. A v závěru mi vadila jistá jména.

  Horacia

  04.03.2016

  Kniha s napětím, čtivá a bez zbytečné krutosti, které je v současné severské literatuře tolik. Hlavní hrdina je člověk se svými klady a zápory a řeší stejné potíže jako každý z nás, "obyčejných lidí".

  sosna

  04.03.2016

  Rozhodla jsem si na doporučení známých přečíst si Mankella hezky od začátku. Vrazi bez tváře byli fajn – řekla bych dobře řemeslně zvládá detektivka se sympatickým kominsařem Wallanderem. Nebylo to nic, co by mi vyloženě vyrazila dech a zvedlo ze židle, ale bylo to příjemné čtení a na Mankella nezanevřu.

  MAXA71

  25.02.2016

  Úplne nečakaný koniec. Dej bol dobrý.

  Joanne159

  09.01.2016

  Díla pana Mankella jsem vzala tak trochu pozpátku. Nejprve jsem přečetla Neklidného muže, poslední z knih o Kurtu Wallanderovi, potom se mi dostal do ruky Číňan. Kniha moc pěkná, ale komisař Wallander mi přirostl k srdci o trochu více. Proto jsem se rozhodla k němu vrátit a vzít to pěkně popořadě. Vrazi bez tváře jsou velmi příjemné čtení. Tempo není hektické, děj překombinovaný, jde o klasickou detektivku s poctivým vyšetřováním a charismatickým zhýralým komisařem. Rozuzlení je poněkud slabší (zvlášť jména zločinců Čecha pořádně nakrknou), ale v celku jde o dobrou knihu.

  Wichita

  29.12.2015

  Vrahy bez tváře mám doma bezmála rok, pátrat spolu s komisařem Wallanderem jsem po nich začala až před několika málo dny. Poslední dobou u mě severská krimi vede, nicméně Mankellovo dílo není ničím výjimečné a nenaplnilo má očekávání.
  Klišé objevující se snad ve všech severských krimi, tj. rozvedený detektiv, alkoholik, neruda, nechybí ani zde.
  Hlavní postava komisaře Wallandera je s přivřením očí docela sympatická a hlavně uvěřitelná. Příběh má jakýs-takýs spád, nicméně autorovi se nepodařilo mě vtáhnout do děje a nervózně si hryzat nehty při očekávání věcí příštích. Vrazi bez tváře je průměr průměrů, nenadchne, neurazí.
  Další příběhy ze série si určitě přečtu, navzdory jejich hodnocení.
  TAGS:

  Online Vrazi bez tváře ebook, Kniha Vrazi bez tváře FB2, Download Vrazi bez tváře PDF , Download Vrazi bez tváře MOBI, Online Vrazi bez tváře kniha, Zdarma Stažení Vrazi bez tváře IPhone, Online kniha Vrazi bez tváře PDF, Zdarma Vrazi bez tváře DJVU, Zdarma Stažení Vrazi bez tváře TXT, Stažení Vrazi bez tváře RTF, Online Vrazi bez tváře FB2 , e-kniha Vrazi bez tváře stažení TXT, Zdarma Vrazi bez tváře stažení kniha, e-kniha Vrazi bez tváře download MOBI, Stažení Vrazi bez tváře IPad, Číst Vrazi bez tváře MOBI, Číst Vrazi bez tváře DOC, Zdarma Vrazi bez tváře AWZ, Download e-kniha Vrazi bez tváře iPad , Zdarma Vrazi bez tváře DJVU, Download Vrazi bez tváře e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Vrazi bez tváře DVD, Číst Vrazi bez tváře TXT, Book Vrazi bez tváře stažení DJVU, Vrazi bez tváře stažení kniha zdarma, Vrazi bez tváře stažení kniha pdf zdarma, Vrazi bez tváře pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Vrazi bez tváře pdf zdarma, Vrazi bez tváře stažení kniha epub zdarma, Vrazi bez tváře ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply