Všichni žijem’ v blázinci Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Všichni žijem’ v blázinci Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Všichni žijem


„Všichni žijem’ v blázinci,“ tvrdí renomovaný psychiatr a psychoterapeut Radkin Honzák, muž vzdělaný a také vtipný, který už padesát let naslouchá lidským strastem. V rozhovorech s novinářkou Renatou Červenkovou se zamýšlí nad způsobem života, který dnes vedeme, i nad stavem společnosti, v níž duchovní rozvoj výrazně pokulhává za technickým. Co nám to přinese? Opravdu nám psychofarmaka pomohou k pocitu štěstí? Nejsou některé nové choroby spíš zlozvyky? Proč se mlčí o odvrácené straně papírových plen? Je psychoterapie léčba, nebo ztracený čas? Je pravda, že u vesla jsou teď psychopati? Proč umíráme v nemocnicích – tedy tam, kde nechceme?

Témata jednotlivých rozhovorů tedy nejsou příliš povzbudivá, Radkin Honzák se jich ale ujímá s nadhledem a s lehkou ironií a vtipně komentuje fenomeny dnešní doby, které se, jak říká, „příčí Matce přírodě a psychiatrům zajišťují dostatek pacientů i do budoucna“.

Radkin Honzák (* 1939), po promoci na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze 1962 působil jako sekundární lékař v psychiatrické léčebně Kosmonosy, od roku 1966 jako psychiatr – konzultant nejprve v Ústavu pro výzkum výživy (gastroenterologická problematika, výzkum spánku, výzkum stresu), po sloučení výzkumných ústavů v IKEM (pacienti s nezvratným selháním ledvin, transplantační program). V současnosti asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. Lékařské fakulty UK, ambulantní psychiatr IKEM, sekundární lékař PL Bohnice a ambulantní psychiatrKniha v českém jazyce!


Stažení Všichni žijem’ v blázinci zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Všichni žijem’ v blázinci (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Všichni žijem’ v blázinci zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Všichni žijem’ v blázinci.pdf (EUR-0.00)

  Všichni žijem’ v blázinci.epub (EUR-0.00)

  Všichni žijem’ v blázinci.doc (EUR-0.00)

  Všichni žijem’ v blázinci.txt (EUR-0.00)

  Všichni žijem’ v blázinci.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Všichni žijem’ v blázinci.PDF – (EUR 0.00);

  Všichni žijem’ v blázinci.MOBI – (EUR 0.00);

  Všichni žijem’ v blázinci.EPUB – (EUR 0.00);

  Všichni žijem’ v blázinci.DOC – (EUR 0.00);

  Všichni žijem’ v blázinci.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry, Psychologie a pedagogika
  Vydáno: , Vyšehrad
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (18)

  Přidat komentář

  Sobolosh

  11. ledna

  Potěšení z knihy, obdiv autorovi, kterého jsem měl to štěstí potkat i osobně, obdiv jeho moudrosti, šíři rozhledu a paměti. Škoda, že já si z té knihy budu pamatovat tak málo, ale jistě nebudu váhat se vracet a jistě i doporučovat. Dal bych pět, ale ty si nechávám spíše pro románové skvosty. Koupil jsem si dnes autorovu Psychosomatickou prvouku, už se těším.

  Calinda

  15.12.2017

  Knížka se mi líbila, psychiatrie jako obor je pro mě nesmírně zajímavá a pan doktor má neskutečné všeobecné znalosti a mimořádnou paměť.

  kalishane

  10.12.2017

  Krásná knížka, člověk díky čteným řádkům přímo "duševně roste". Spousta moudrých slov a rad od člověka, který svůj život zasvětil léčbě lidského nitra. Smekám před Vámi….

  Chesterton

  30.11.2017

  Zejména ten zdravý rozum, životní moudrost a nadhled jsou největšími nedostatky naší často zbytečně rychlé, sebestředné a hmotné až bezduché doby. Parádní vánoční dárek:)ke kterému je dobré se vracet.

  JIVaJaH

  23.11.2017

  Výborný člověk, aspoň co se dalo přes text vycítit a obdivuji úžasný přehled pana Honzáka!Kéž by takových lidí i knih bylo….

  lea735

  29.08.2017

  Krásná , moudrá kniha. Dozvěděla jsem se něco z psychiatrie, životní moudra a to celé v milém a upřímném rozhovoru. Selský rozum, kombinovaný s inteligencí a vzděláním . Vřele doporučuji, je přímo lékem na duši tuto knihu číst.

  Gabba99

  10.08.2017

  Výborná kniha, která se zamýšlí na způsobem života, kde v dnešní době chybí tak trochu selský rozum. Autora mám moc ráda, je to člověk s inteligentními názory a přirozenou skromností.

  LiLinka

  27.07.2017

  Zajímavý rozhovor o nadčasových tématech. Knihu bych doporučila, ale nepřišla mi tak dobře napsaná jako kniha rozhovorů Kde bydlí lidská duše?, kde na otázky odpovídá prof. Cyril Höschl.

  Pavel.Kozina

  24.05.2017

  Kniha je jedna velká jízda, protřelého pardála. Za mě, mohu jen a pouze doporučit, všemi deseti. Je to kniha, kterou by měl mít každý v knihovně, občas se do ní podívat, a usoudit, že občas myslí p.delí.
  Pojímá všechny elementární stránky našeho života a tak Vám udělá na život celkem rozumný náhled.
  Mě osobně trvalo přečtení knihy velice dlouho, protože pro mě je to kniha, ke které musíte mít chuť a názorovou vyzrálost.

  BaS1972

  04.05.2017

  Klobouk dolů před panem Honzákem a jeho životní moudrostí. Kniha psaná formou rozhovoru se pěkně čte. Jen mne mrzí, že coby nelékařka se občas v textu poněkud ztrácím, pokud hovor zabloudí do příliš odborného světa.

  Zikus

  06.03.2017

  Výborná kniha. Pana Honzáka obdivuji. Má obrovský přehled, zkušenosti a do toho se jeví jako velký pohodář.

  Dandy1

  22.02.2017

  Kromě jiného je v knize popsáno, jak se vyvíjela psychiatrie stylem pokus – omyl. Jak se dnes nadužívají psychofarmaka. A jak psychopati vedou úspěšné firmy nebo řídí stát.

  Klamm

  14.02.2017

  Obsáhlý rozhovor se zkušeným a moudrým psychiatrem o životě, smrti, zdraví a hlavně medicíně. Zvláště mě zaujala kapitola o manipulaci a psychopatech. Z níže uvedených výpisků si udělejte obrázek sami. Ten poslední odstavec mě alespoň trochu uchlácholil. I když vlastně nevím. Představa, že jsou mezi námi…
  ………………………………………..

  Robertu Halemu se už před mnoha lety podařilo najít u sadistických vrahů jedince lišící se určitými anomáliemi ve funkcích mozku. Ten jejich je na první pohled stejný jako náš, vedou jím stejné ,,dráty“, ovšem některé nejsou pod proudem. Nefunguje třeba spojení mezi nejprimitivnějším centrem strachu, amygdalou, a centrem uvědomění v čelní kůře mozkové, kde sídlí i volní struktury, které nám dovolují jednat jinak než jen instinktivně, tedy rozumově. Pravě tady sídlí pravidla, morálka, etika, altruismus a tady si uvědomujeme strach. Psychopati následkem toho vnímají bolest slabě a strach nemají vůbec, tudíž ani morálku.

  Oni ale nedělají nic naschvál, prostě jen nechápou, proč by měli nějaká pravidla respektovat, když opak je pro ně výhodnější. Proto nemají ani svědomí, což při absenci strachu vede k přirozenějšímu a spontánnějšímu jednání.

  Psychopati mají ve výbavě nebojácnost, akčnost, mentální odolnost, všímavost ale hlavně a především bezohlednost.

  Existuje ještě pojem pozitivní psychopati. Ti žijí mimo kriminál a nemají v sobě takovou destruktivnost.
  Díky absenci strachu dokážou být například špičkovým chirurgem, kterému se nikdy nezatřese ruka, vyhlášeným obhájcem, obětavým záchranářem.

  mariannnka

  15.01.2017

  Blog pana doktora Honzáka ráda sleduji už delší dobu, takže když jsem objevila v knihkupectví tuhle knihu, musela jsem si ji odnést domů. Jeho pokorné názory na současnou zdravotnickou scénu se mi moc líbí. Nemohla jsem se od ní vůbec odlepit. 🙂

  sunny1112

  20.05.2016

  veľmi zaujímavé čítanie. Znalosti p.Honzáka sú neskutočné a obdivuhodné. Odporúčam všetkým…

  lidunka1

  03.05.2016

  Kniha se mi velmi líbila. Pan doktor je velmi moudrý pán.

  IlyIlya

  26.08.2015

  Jeden dlouhý rozhovor plný pravd a moudrosti. Pan Honzák má neskutečný přehled a navíc je vtipný;)

  douchová

  14.07.2015

  Výborný rozhovor, pan Honzák má příjemný nadhled a náhled na věci. Příjemné a důležité čtení.  TAGS:

  Online Všichni žijem’ v blázinci ebook, Kniha Všichni žijem’ v blázinci FB2, Download Všichni žijem’ v blázinci PDF , Download Všichni žijem’ v blázinci MOBI, Online Všichni žijem’ v blázinci kniha, Zdarma Stažení Všichni žijem’ v blázinci IPhone, Online kniha Všichni žijem’ v blázinci PDF, Zdarma Všichni žijem’ v blázinci DJVU, Zdarma Stažení Všichni žijem’ v blázinci TXT, Stažení Všichni žijem’ v blázinci RTF, Online Všichni žijem’ v blázinci FB2 , e-kniha Všichni žijem’ v blázinci stažení TXT, Zdarma Všichni žijem’ v blázinci stažení kniha, e-kniha Všichni žijem’ v blázinci download MOBI, Stažení Všichni žijem’ v blázinci IPad, Číst Všichni žijem’ v blázinci MOBI, Číst Všichni žijem’ v blázinci DOC, Zdarma Všichni žijem’ v blázinci AWZ, Download e-kniha Všichni žijem’ v blázinci iPad , Zdarma Všichni žijem’ v blázinci DJVU, Download Všichni žijem’ v blázinci e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Všichni žijem’ v blázinci DVD, Číst Všichni žijem’ v blázinci TXT, Book Všichni žijem’ v blázinci stažení DJVU, Všichni žijem’ v blázinci stažení kniha zdarma, Všichni žijem’ v blázinci stažení kniha pdf zdarma, Všichni žijem’ v blázinci pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Všichni žijem’ v blázinci pdf zdarma, Všichni žijem’ v blázinci stažení kniha epub zdarma, Všichni žijem’ v blázinci ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply