Vypravěč Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vypravěč Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Vypravěč


V česky dosud nevydaném románu z roku 1987 se peruánský autor vrací k zážitku antropologické expedice do amazonského pralesa, který výrazně ovlivnil celou jeho tvorbu. Vzpomínky na léta studií na limské Univerzitě svatého Marka a na práci v televizi se prolínají se strhujícími pasážemi, kde Vargas Llosa mistrovsky napodobil styl indiánského „vypravěče“ kmene Mačigengů, který jako živá míza a tmelící prvek kmene obchází roztroušené mačigengské rodiny a vypráví jim dávné mýty, příběhy i drobné klepy z jejich každodenního života. Právě toto indiánské vyprávění patří k nejkrásnějším stránkám, jaké kdy Vargas Llosa napsal. Kosmogonie, legendy i všední příhody mizejícího amazonského kmene svou originalitou jistě osloví a dojmou i českého čtenáře.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vypravěč zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Vypravěč (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Vypravěč zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Vypravěč.pdf (EUR-0.00)

  Vypravěč.epub (EUR-0.00)

  Vypravěč.doc (EUR-0.00)

  Vypravěč.txt (EUR-0.00)

  Vypravěč.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Vypravěč.PDF – (EUR 0.00);

  Vypravěč.MOBI – (EUR 0.00);

  Vypravěč.EPUB – (EUR 0.00);

  Vypravěč.DOC – (EUR 0.00);

  Vypravěč.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  El hablador (1987)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  Acamar

  12.11.2017

  Útlá knížka, přesto mi její čtení trvalo docela dlouho, místy jsem měla potíže se nechat vtáhnout, ale možná jen nebyla ta správná nálada. Přesto jsem ji přečetla ráda.
  Obě linie vyprávění se mi líbily stejně, jak ta vzpomínková "autobiografická", tak linie vypravěče mačigengské mytologie a historek – já bych autorovi uvěřila, že takto nějak to mohlo znít:-)
  Knížka je chudá na děj, pro většinu soudobých čtenářů potřebujících nějakou akci to asi nebude to pravé. Jde spíše o vzpomínku, o fascinaci jednou skupinou téměř vymizelého kmene a zejména osobou vypravěče jako tajemné postavy, udržující naživu historii a "poslání" tohoto lidu a spojení mezi jeho rozptýlenými skupinkami navzájem. A to se myslím autorovi podařilo sdělit dobře.

  LaCucaracha

  20.08.2017

  U této knihy záleží hodně na čtenáři a jeho rozpoložení, ale určitě neosloví někoho, komu se líbí knížky typu Analfabetka apod. Mě to při prvním čtení moc nebavilo, a při druhém jsem byla nadšena. Dokonale propracované, příběh se zajímavým rozuzlením, atmosféra, prostředí amazonského pralesa a též smysl pro humor (převyprávění příběhu tasurinčiho Ježíše do jazyka indiánů nemá chybu), všechno to skvěle funguje a vytváří ojedinělý celek. Ale určitě to není žádná pohodovka na dovolenou k moři, knížka vyžaduje zkušeného a vhodně naladěného čtenáře.

  Finn69

  02.04.2016

  Zvláštní, napůl autobiografická kniha.
  V jedné linii autor vzpomíná na přítele z mládí, židovského studenta etnografie, jehož zájem o amazonský kmen Mačigengů vedl k tomu, že se stal fakticky jedním z nich. A to nejen členem kmene, ale i "vypravěčem", jakousi živou pamětí kočovných Mačigengů, který u ohňů v jejich pralesních osadách vypráví báje o vzniku světa, vysvětluje zákony a zákazy, přináší novinky z odlehlých osad atd.
  Druhou linii románu tvoří právě indiánské báje a další příběhy, podávané naprosto originálním způsobem právě mačigengským "vypravěčem". Už jen kvůli těmto pasážím stojí za to si knihu přečíst, autorovi se totiž povedlo výborně napodobit styl ústně předávaných pohádek a současně ho skloubit s moderním světem – vždyť "vypravěčem" je vysokoškolsky vzdělaný moderní člověk, proč by tedy například nemohl u táborového ohně nahým Mačigengům převyprávět Kafkovu Proměnu?
  Abych to shrnul, autobiografické pasáže mě příliš nezajímaly, ale indiánská vyprávění byla vynikající, čili celkem mi vycházejí 3 hvězdičky.

  Taťka Hraboš

  05.11.2015

  Chvíli trvalo, než jsem téhle knížce přišel na chuť, ale jakmile se rozjel naplno příběh vypravěče, docela mě to chytlo. Mytologie Mačigengů je úžasná (pokud si je i celou mytologii autor nevymyslel, ale nevypadá to tak), styl vypravěče se autorovi opravdu povedl, náramně jsem se při četbě bavil. Druhá část knihy, vyprávěná z pohledu autora, už tak zajímavá není, ale základ téhle knížky je v oněch indiánských "pohádkách".

  Skip

  12.04.2012

  Opět oblíbený způsob vyprávění Vargase Llosy, kdy střídá dva příběhy, které se tu více, tu méně dotýkají, až se vlastně protnou, aby se následně zase odpoutaly. Ještě jsem nenarazil na jiného spisovatele, který by tuto metodu používal. A musím říct, že mu to funguje velmi dobře. Vypravěč je postava putující mezi jednotlivými skupinami roztoušeně žijících amazonských Indiánů Mačigengů, vypráví příběhy, co se kde v džungli přihodilo, míchá "předtím" s "potom", je to neskutečný mišmaš, jak může čtenář sám posoudit, protože jedna část knihy je právě oním vyprávěním. Vargas Llosa byl prostřednictvím svého přítele konfrontován s tímto zvláštním kmenem, dozvěděl se o vypravěčích, kteří ho fascinovali a dlouho o nich chtěl něco napsat, což se mu dlouho nedařilo, až do dne, kdy zašel ve Florencii na výstavu fotografií Mačigengů a na jedné z nich uviděl vypravěče. Kniha je to velmi zajímavá, a to nejen z literárního, ale i etnografického hlediska, ač autor rozhodně nepsal etnografickou studii. Zároveň působí i jako apel proti ničení pradávných, tzv. primitivních kultur.

  Dostala mě překladatelka, když se v knize objevilo, že ho v džungli obklopovalo velké množství papoušků různých druhů, ale nejvíc tam bylo andulek. Jak se tihle australští papoušci v tak hojném počtu vyskytli v Amazonii, to je mi záhadou!!!

  Jingle

  15.01.2012

  Pro mě dost rozporuplná knížka, ani nevím, jak ji ohodnotit. Na jednu stranu hodně zajímavě líčí prostředí a život peruánských indiánů, jejich mýty a legendy, na druhou stranu se v některých místech dost zamotává až nudí. Místy mě knížka i rozčílila, což už je co říct. Dokonce jsem si do ní i bokem připisovala poznámky, k čemu se musím vrátit, protože si autor podle mě protiřečil nebo se přímo mýlil. No, proč to nepřiznat, po přečtení mám ještě pořád z celé té knížky v hlavě tak trochu gulášek :))

  Možná to bude tím, že ten příběh ani nebyl tolik o Maškarkovi…

  Stammel

  19.01.2011

  Na této knížce je dobře vidět omezení autobiografické látky. Příběh sám o sobě totiž nemá žádnou pointu. Dějový zvrat, který se za ni vydává, je jednak předvídatelný od začátku, jednak si s ním sám autor neví rady, protože se nikdy nedostal a nemohl dostat k potřebnému zdroji informací, kterým byl hrdina Vypravěče. Okatě tak natahuje a nafukuje vyprávění rozkecáváním různých (byť zajímavých) odboček a vyprávěním indiánských legend. Dost rozpačitě obchází zápletku prázdnou ne tím, že by byla špatná, ale že sám autor o ní paradoxně nic moc neví a v nejlepším případě o ní jen stydlivě u upejpavě fabuluje.
  Na druhou stranu moc hezky popisuje život peruánských indiánů (Mačigengové jsou navíc kmen neskutečně sympatický a dojemný) a přirozeně, decentně (tj. ne nijak jednostranně aktivisticky) rozkresluje problematiku střetu odlišných kultur.
  Knížka tedy sice místy nudila a celkově působí pocit nedostatku pramenící z nedotaženosti, ale za špatnou bych ji rozhodně nepovažoval.  TAGS:

  Online Vypravěč ebook, Kniha Vypravěč FB2, Download Vypravěč PDF , Download Vypravěč MOBI, Online Vypravěč kniha, Zdarma Stažení Vypravěč IPhone, Online kniha Vypravěč PDF, Zdarma Vypravěč DJVU, Zdarma Stažení Vypravěč TXT, Stažení Vypravěč RTF, Online Vypravěč FB2 , e-kniha Vypravěč stažení TXT, Zdarma Vypravěč stažení kniha, e-kniha Vypravěč download MOBI, Stažení Vypravěč IPad, Číst Vypravěč MOBI, Číst Vypravěč DOC, Zdarma Vypravěč AWZ, Download e-kniha Vypravěč iPad , Zdarma Vypravěč DJVU, Download Vypravěč e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Vypravěč DVD, Číst Vypravěč TXT, Book Vypravěč stažení DJVU, Vypravěč stažení kniha zdarma, Vypravěč stažení kniha pdf zdarma, Vypravěč pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Vypravěč pdf zdarma, Vypravěč stažení kniha epub zdarma, Vypravěč ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply