Zber kostí Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Zber kostí Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Zber kostí


Svet fantasy si uzurpuje nový druh autoriek. A na ich čele stojí Samantha Shannonová, výnimočná mladá autorka s veľkými ambíciami a neskutočnou fantáziou. Jej román Zber kostí v predstavuje podmanivú hrdinku – mladú ženu, ktorá sa učí ovládať svoju moc vo svete, v ktorom ju o všetko pripravili.

Píše sa rok 2059. Viacero významných svetových miest ovláda bezpečnostná mocnosť Scion. Paige Mahoneyová pracuje v zločineckom podsvetí Scionského Londýna ako súčasť tajnej bunky, známej pod menom Sedem pečatí. Má nezvyčajnú prácu: nabúrava sa do myslí iných ľudí a získava informácie. Paige je tuláčka po snoch, vzácny typ jasnovidca, a v tomto svete sa jasnovidci dopúšťajú velezrady už tým, že dýchajú.

Ale keď Paige chytia a uväznia, objaví silu ešte zlovestnejšiu ako Scion. Väzenie pre jasnovidcov je vlastne celé izolované mesto – Oxford, ktoré pred dvoma storočiami vymazali z mapy a teraz je pod nadvládou mocnej rasy z iného sveta. Tieto bytosti, Refaimci, si veľmi cenia jasnovidcov – ako vojakov do svojej armády.

Paige pridelia refaimskému pánovi – Správcovi, ktorý sa má postarať o jej výcvik. Je to jej vlastník a prirodzený nepriateľ. Ale ak chce Paige znova získať slobodu, musí sa dozvedieť viac o jeho mysli a o jeho záhadných pohnútkach.

Samantha Shannonová vytvorila svet, ktorý rozdúcha vašu predstavivosť a vtiahne vás tak, že úplne zabudnete na všetko okolo. Nesporne vás poteší, keď sa dozviete, že je to prvá kniha zo sedemdielnej série. Zber kostí je neuveriteľne intenzívne rozprávanie, hemží sa fascinujúcimi postavami a veľmi výraznou zápletkou, nečudo, že vás strhne na divokú jazdu.

„Skutočne neobyčajné a podmanivé.“
Andy Serkis

„Zber kostí je ako román, ktorý by mohli napísať J. K. Rowlingová a William Gibson, keby spojili svoje sily.“
Wired

„Na vlne Hier o život s pár Odtieňmi sivej.“
Vanity Fair

„Zber kostí rozvíja tému zločineckého podsvetia v spoločnosti, v ktorej existuje jasnovidectvo; je to sčasti fantasy, sčasti predstava tej najhoršej budúcnosti, ale v zásade fascinujúca. Je to úžasne rozsiahly svet s tolkienovskými dodatkami, glosármi, mapami a podobne.“
Vogue

„Temné a dokonale vystavané fantasy, iné ako všetky ostatné. Zber kostí si treba prečítať.“
Kami Garcia
spoluautorka Nádherných bytostí

„Úchvatne bystrý, zábavný a očarujúci príbeh neuveriteľnej odvahy, hrdinského súcitu, bezhraničnej lásky a cesty za slobodou… prvý diel premyslenej fantazijnej série od skvelej mladej autorky.“Kniha v českém jazyce!


Stažení Zber kostí zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Zber kostí (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Zber kostí zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Zber kostí.pdf (EUR-0.00)

  Zber kostí.epub (EUR-0.00)

  Zber kostí.doc (EUR-0.00)

  Zber kostí.txt (EUR-0.00)

  Zber kostí.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Zber kostí.PDF – (EUR 0.00);

  Zber kostí.MOBI – (EUR 0.00);

  Zber kostí.EPUB – (EUR 0.00);

  Zber kostí.DOC – (EUR 0.00);

  Zber kostí.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Kostičas (1.)

  Originální název:

  The Bone Season (2013)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Fantasy
  Vydáno: , Tatran (Bratislava)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (221)

  Přidat komentář

  anna6486

  23. ledna

  Přečtena během jednoho dne. Jinak by si asi člověk neměl šanci zapamatovat všechny informace o tomto světe 🙂 Ale kniha se mi líbila, po začtení začnou informace dávat smysl a je to docela jízda 🙂

  OndřejMergl

  04. ledna

  Knihu jsem na první půjčení zavřel po úvodních kapitolách, zasypaný ve složitém novém světě kupou neznámých termínů. V mezičase jsem ovšem přelouskal Havraní kruhy, po kterých se mi na druhé půjčení zdál Kostičas jako velice jednoduché čtení.

  Především prostředek knihy mě velice zaujal, avšak závěrečné vyvrcholení mi přišlo poměrně slabé, téměř až neuctivé vzhledem k předchozímu ději. Přesto konec neodradil od čtení dalších dílů.

  _Peprmintka_

  02. ledna

  Kostičas mi ve výsledku dal něco úplně jiného, než jsem od něj očekávala. Kdo ví proč, z nějakého důvodu jsem čekala jakýsi paranormální steampunk z londýnského podsvětí. Fantastika s prvky dystopie mi celkem vyrazila dech, zklamaná jsem ale rozhodně nebyla. Kostičas je jedna z těch mála sérií, u které mi netrhá žíly, že je sérií a naopak jsem zvědavá, co autorka v dalších dílech předvede. Ač vidím lehké náznaky inspirace současným fenoménem dystopií, nemohu si vybavit nic podobného a přijít dnes s něčím novým je sakra těžké. Už dlouho jsem nečetla knihu s tak komplexním a propracovaných světem, který přímo srší kdejakými možnostmi, jak své příběhy rozvíjet. Jsem nadšená (dokonce mě zde netrápil ani milostný trojúhelník), jsem natěšená na pokračovaní a nejradší bych usínala s knihou pod polštářem (kdyby to nebyla takový bichle), aby se mi o ní zdálo. Nechtěla jsem odložit a nechtěla jsem dočíst.

  Roxik

  02. ledna

  Tak tahle kniha mě celkem dostala, ze začátku jsem měla problém se zorientovat ve světě ve kterém Paige žije, chvilku mi trvalo pochopit Scion, Vidopány a její dar ale jakmile jsem se do toho dostala už to svištělo.Zamilovala jsem si nejen Paige a Strážce ale i její přátele. Musim uznat, že mě asi nejvíc bavilo když byla Paige se strážcem a jak se to mezi nimi vyvíjelo a také celá situace okolo Nicka. Víc mě bavila přítomnost než minulost ale to prostě do té knihy patří, především jsem byla celou dobu napnutá jestli se vůbec Paige podaří uprchnout. Je to originální a neotřelý příběh, který v dnešní době fantasy je vzácnost.

  Majdule

  26.12.2017

  Zpočátku mi příběh trochu drhnul. Paige byla až příliš razantní, stále v opozici a přitom zcela v područí svého světa. Její zajetí, násilí, které je nezbytnou součástí autorčina světa, určitá neosobnost, to vše mě vzdalovalo. Pak ovšem příběh najel na klasičtější vzorec YA, byť dobře maskovaný, a už mě měla.
  Tajemný strážce, osobnost Paige, která najednou dává smysl, její rozvíjející se schopnosti, to vše mě bavilo až uchvátilo.
  Autorka přitom netlačí na pilu. Navíc svět, který stvořila, působí velmi promyšleně. Líbí se mi i péče, kterou věnovala pojmosloví. Slibný začátek.

  hanpari

  15.12.2017

  Netradiční urban fantasy. Pokud stejně jako moje maličkost bloudíváte knihovnou a nemůžete si vybrat, pak Kostičas vám může zachránit pár večerů. Jde o dílko solidní, které by v ideálním světě patřilo k průměru, ale protože toto není ideální svět a knihovna je plná titulů, které se hodí leda k podložení stolu, dávám 4 hvězdy.

  Mimochodem, pochvala za překlad. Člověk ocení, že se překladatel/překladatelka snaží převést původní anglické novotvary do češtiny. Už jen za tu snahu díky.

  A také jsem si vzpomněl, co mi Kostičas připomínal. Sandersonova Mistborna. Ano, ano, to bude ono. Ovšem, kvalita překladů se zde liší. Jen idiot může do češtiny přeložit "Final empire" jako "Finální říše".

  terinkha

  11.12.2017

  Hned na začátek se asi hodí říct, že já nikdy nebyla fantasy holka (ale odkojenec Agathy Christie), navíc už mi dávno není -náct, ale Kostičas mě teda sakra vtáhnul do děje! Na začátku jsem měla trochu problém se všema novejma pojmama, ale pak to šlo ráz na ráz a měla jsem husinu, kdykoliv se Paige a Strážce ocitli v jedný místnosti 🙂 Líbí se mi propracovanost knihy, vykreslení jednotlivých postav, malé příběhy hlavních hrdinů, prostě všechno!

  Eeli

  04.12.2017

  S ohledem na žánr se to přečíst nechá, nápad se cení, ale je to taková blbina. Je třeba si zvyknout na uvedené pojmy, aby se čtenář zorientoval, pak je kniha poměrně čtivá, ale tak nějak chaotická, takže se lze v ději snadno ztratit. Závěr nic moc, ale budiž…

  Luce20

  02.12.2017

  Tahle kniha mě moc nelákala, když mi ji kamarádka asi před dvěma lety doporučila. Avšak včera když jsem pročesávala databázi knih skrz naskrz jsem na ni znovu narazila. Teď už mě anotace zaujala více a říkala jsem si, že za zkoušku nic nedám a při nejhorším ji prostě ze čtečky odstraním.
  Ze začátku jsem z celého příběhu byla celá taková zmatená. Nevěděla jsem co je co a co se vlastně děje, a dokonce jsem se rozčilovala proč to ta spisovatelka tam nevysvětlí. Každopádně četla jsem a pochvilce mě to víc chytlo a já nemohla přestat. Příběh je opravdu dobře promyšlený a má něco do sebe. Takže vřele doporučuji.
  Teď bych si ráda přečetla Vidořád……nevíte prosím někdo kde ho stáhnu?? Díky 🙂

  svoboanna

  20.11.2017

  Fantasy žánr je pro mě celkem nový. Dovolím si říct, že myšlenka řádů jasnovidectví je originální. Nechybí nebezpečné tajemné rasy a tvrdý režim. Série by měla mít sedm dílů, přesto si ty následující ráda přečtu.

  Lily-fairy

  12.11.2017

  (Spoilery?)
  Originální, čtivý příběh, který ale má svoje chyby.
  Místy byl svět nepochopitelný, autorka nás do něho hodila bez sebemenšího úvodu.
  Někdy mě Page vyloženě štvala a že nezáchránila Seba jsem jí doteďka neodpustila.
  Ale největší vadou na kráse byla přemíra akce. Celou dobu jsem čekala na romanci, která by to alespoň trochu odlechčila, ale to se nestalo.
  A nakonec, místy to bylo jako lékařská zpráva hlavní hrdinky.

  ejwa1937

  09.11.2017

  Měla jsem trošku slabší rozjezd a málem jsem ji odložila, ale nakonec mě děj strhl a na to, že scifi skoro nečtu, mě kniha nadchla. Trochu mě rozčilovala ta až moc revoltujici povaha hlavní hrdinky, ale konec, který vlastně není konec, mě směřuje na druhý díl a s malou pauzou se na něj budu těšit.

  EngliTer

  29.10.2017

  Mě se to líbilo, i když mi to chvíli přišlo slabě chaotické, jakoby autorka měla nepořádek ve vlastních myšlenkách. A na mě až moc zvláštních výrazů. Sice chválím slovník výrazů na konci knihy, ale bohužel pro ty, kteří mají knihu v e-booku a musejí složitě překlikávat na konec knihy a pak hledat, kde skončili (můj případ). Jinak hodnotím knihu pozitivně, uvidíme, jaký bude druhý díl 🙂

  Fenris

  21.10.2017

  Na začátku knihy jsem byla unesená a trochu zmatená. Autorka nás vhodila do světa bez nějakého většího úvodu, což teď popravdě považuji za velice zábavné, jelikož nás to nabuzovalo číst dál, abychom se o tomhle světě dovědili další a další věci.
  Nebyla tam ani nuda. Jiní to mohou považovat za překombinovanost, ale kdyby tam byly jen z dlouhavé pasáže, kde se vlastně nic neděje, nebyla by tam žádná interakce, tak bych s knihou i možná sekla. Ale to už je otázka vkusu čtenáře.
  Kniha se mi velice líbila, ovšem jako každý rejpal, i já jsem si našla několik pasážích, které tam byly jen kvůli tomu, aby se kniha táhla přes 400 stran. Dle mého názoru by se ta kniha obešla bez dobrých 100 stran a stejně by to neztratilo na velice dobrém dílu. Za to musela jít jedna hvězda dolů.
  Občas mě tam štvala hlavní postava, ale i v reálném světě není nikdo perfektní.
  Suma sumárum, jsem s knihou velice spokojena, jako prvotina je to vydařané a
  já se jdu hned vrhnout na další díl, který na mě už čeká v posteli. 😀

  temuchin

  10.10.2017

  Hvězda dolů za tu lovestory. Ta mě fakt naštvala, rušivý element na jinak pěkně vymyšleném fantasy světě.

  Pasadenka

  25.09.2017

  Zajímavý nástin fantaskního, paralelního světa, ve kterém je spousta, ale opravdová spousta všehochuti. Sam, jakožto mladá absolventka anglické literatury se snaží zpeněžit, jistě drahou, školu. Alespoň v to věřím. 🙂 Narážky na podobnost se sérií HP se sice mohou jevit jako opodstatněné, leč styl psaní a charisma postav je tatam.

  Není to moc dobrá knížka, a to v zásadě jen z jednoho důvodu. Je překombinovaná. Nechápejte mě špatně, nenarážím na domnělou složitost vyvírající z velkého množství fantasijních prvků. Jde o to, že je toho příliš na příliš malém prostoru. Pořád se něco děje, pořád vycházejí najevo nové skutečnosti, interakce postav, závoj tajemství. Na mě to moc nezafungovalo. Taky po naší české Naslouchačce je to opravdu nesnesitelně nekonzistentní dílo.

  Jaderný příběh spočívá v docela zaručené zápletce. Mladá, výjimečná dívka je vyrvaná ze svého mizerného, no pořád jejího, života, aby se dostala do cizího prostředí, kde se ji ujme tajemný krasavec. Ona se brání, on se ji snaží uchlácholit. Ona zjistí, o co vlastně jde (jak svět funguje), sblíží se se svým „věznitelem“ a sehraje důležitou roli v „revoluci“. Nezní to jak Hladové hry? 😀 Malinko ano. Nebo Naslouchač? Taky, že? 😛 Jen škádlím, já vím, že motivy se pořád opakují a záleží na jejich zpracování. A tohle zpracování mě osobně nesedlo. Kdyby Sam místo špikování zvolnila a rozpracovala, klidně i složitější obrazy, bylo by to super. Ale vysypat granko na stůl, lapat jej jazykem a zapíjet mlékem je sice hodně neotřelí způsob jeho konzumace, ale naprosto neefektivní. Jako tato knížka. Nuda.

  Annieren

  25.09.2017

  Začalo to pro mě strašně zajímavě. Myslela jsem, že to povede k nějakému cyberpunku s fantasy prvky, až mi to připomínalo Observera. Pak… to celé šlo, takříkajíc, do kelu.

  Chápu, proč by se to mohlo někomu líbit, ale pro mě to ve finále nebylo nic moc inovativního, třebaže ten fiktivní svět z počátku vypadal velmi slibně.

  dexeded

  16.09.2017

  Nečekala jsem, že mě to tak chytne. Konec byl trochu zvláštní ale celkově super ;).

  TheSiMMaS

  31.08.2017

  Upřímně. Čekala jsem toho od této knížky trochu víc. Dělalo mi trochu problém se do ní začíst a vtáhla mě zhruba až v polovině. Třeba Naslouchač je v tomhle žánru mnohem lepší.

  PotterBara

  26.08.2017

  Začátek byl pro mě nejtěžší, zvyknout si na cizí slova, a vlastně si zvyknou i na ten jiný svět. Když si ale projdete tím začátkem, neuvěříte vlastním očím, co to vlastně čtete. Autorka má určitě úžasnou představivost, o tom není pochyb. Všechno dokázala tak čivě napsat, že se od knihy nemůžete odtrhnout. Mohu jedině doporučit :).

  moncakovinka

  22.08.2017

  Knihu jsem poprvé viděla v knižním katalogu, který tvrdil, že je to takový trhák, jako Harry Potter. Z toho popisu, co v katalogu byl, jsem řekla, že si to v životě nepřečtu. Poté se však objevila pozitivní vazba od kolegyně, které ve výběru knih velmi věřím. Tak jsem tomu šanci dala… a dopadlo to pěti hvězdami. Naprosto fantastické. Ze začátku jsem se lehce ztrácela, ale postupně mě příběh vtáhl a já knihu zhltla jedním dechem. Ačkoliv je v ní klasická klišoidní zápletka, má ode mě plné hodnocení, a to díky (pro mě) novému sci-fi světu, který autorka vytvořila.

  lucik2773

  09.08.2017

  Úžasná kniha. Ze začátku jsem se v tom trochu ztrácela, ale pak jsem se začetla a už jsem knihu nemohla dát z ruky. Ani v práci 🙂 Hrozně se těším, až se pustím do druhého dílu a třetího dílu se snad ani nedočkám. Obdivuji autorčinu fantazii. Příběh byl čtivý, pořád se něco dělo, dokonale mě vtáhnul do děje. Zamilovala jsem si Paige, Nicka a Arctura.

  melanie

  02.08.2017

  Vim, ze nejsem cilova skupina (young adult), vim, ze nemam rada milostne pribehy podle jedne sablony, vim, ze me vyjimecna, namyslena, rozmazlena hlavni hrdinka bude stvat uz asi od strany 100- a stejne takove knihy ctu. Brala jsem to do Ctenarske vyzvy, ale ted mam uplne strach si to tam dat:-)) kde se dostanu ke sci- fi, ktere neni jen prevleceny milostny pribeh v 21. stoleti?

  Pavcitko

  26.07.2017

  Četla jsem ji jako novinku po výborných recenzích, ale musím se přiznat, že to nebyl šálek mého čaje. Špatně se mi četla, děj mě nezaujal, mám raději jiné žánry.

  LiLLu

  22.07.2017

  Nebylo to zle, ale nekdy mene je vice… ale je to ctive a me to bavilo…

  Fizulka71

  20.07.2017

  Velmi příjemné překvapení. Zpočátku kapáček zmatek, slovník pojmů vzadu hodil by se spíše na přední stranu, aby jeden věděl předem. Prvních pár stran se těžko trávilo, pak jsem se ale zahryzla a nešlo to pustit, dokáď jsem to celé nezdolala. Poklona autorce k vymyšlení a vykreslení vpravdě fantasmagorického světa, ve kterém jsou lidé s nadpřirozenými schopnostmi loveni a integrováni pod ušlechtilou záminkou ochrany nenadpřirozeného zbytku lidstva, jen aby vzápětí posloužili v lepším případě jako zábava, v horším jako gáblík jakési nadrase, jejíž pani šéfová trpí urputnou představou nenahraditelné jedinečnosti a hodlá v honbě za stále větší mocí požrat celý lidský svět. Děj rychle plyne, velmi dobře se mi četl, o zvraty a překvapení není nouze. Jo a pokud jde o tu milostnou zápletku, tak to beru, romaťyka prostě musí byť, i dyby na chleba nebylo… Jdu se pokusit sehnat Vidořád. Užijte si čtení!

  vandalindakova

  10.07.2017

  Na začátku jsem byla docela zmatená, protože autorka nezačíná lehce seznámením s jejím světem a vysvětlováním, jak to funguje. Ale zorientovala jsem se vcelku rychle a od té chvíle se kniha četla sama. Příběh má spád a mnoho obratů. Pořád se tam něco děje. A ten konec! Po něm musím číst další díl.

  Sarah11

  08.07.2017

  Nesedla jsem si z toho na zadek, ale i tak jsem pořád musela číst dál a dál, dokud jsem nebyla u konce. Velmi mě potěšila a překvapila originalita příběhu, autorka má vážně neskutečnou fantazii. Taktéž se mi líbily dodatečné materiály (mapa, řády jasnovidosti), i když mě tohle jinak nebere. Kniha je celkově moc hezky zpracovaná.
  Nicméně mi tu ale stejně takové to "něco", ta jiskra, ta třešnička na dortu prostě chyběla. Možná to bylo postavami, které mi tak úplně nesedly, nevím. Každopádně si ale myslím, že Kostičas má obrovský potenciál a doufám, že si autorka tím velkým počtem dílů neukousla moc velké sousto a zvládne udržet úroveň celé série.

  evickakyticka

  30.06.2017

  Asi jsem udělala chybu a nedávno jsem přečetla knihu Naslouchač od Petry Stehlíkové. No, ono to nebylo ani tak nedávno, bylo to v únoru, ale kniha ve mě zanechala takovou "stopu", že ji mám pořád v hlavě. Asi proto mě tato kniha nebavila. Bylo v ní moc pojmů, moc prapodivných postav, děj mě nebavil, hlavní postava mě nezaujala…prostě já nevím….nedočetla jsem ji…

  andyval

  18.06.2017

  Jsem nadšená! Ze začátku jsem se malinko motala v celém tom světě, ale v momentě, kdy jsem se začala orientovat, jsem zjistila, že je tam slovník pojmů, který jsem ale i tak ocenila. Chválím celkovou propracovanost světa a oceňuju mapu Šeolu a přehled řádů jasnovidosti, jde vidět, že při psaní této knihy někdo myslel. Na rozdíl od komentáře pode mnou mi milostná zápletka nevadila, i když bych se bez ní obešla. Jak už jsem psala, jsem nadšená a těším se na další díl. Dávám 5*.
  TAGS:

  Online Zber kostí ebook, Kniha Zber kostí FB2, Download Zber kostí PDF , Download Zber kostí MOBI, Online Zber kostí kniha, Zdarma Stažení Zber kostí IPhone, Online kniha Zber kostí PDF, Zdarma Zber kostí DJVU, Zdarma Stažení Zber kostí TXT, Stažení Zber kostí RTF, Online Zber kostí FB2 , e-kniha Zber kostí stažení TXT, Zdarma Zber kostí stažení kniha, e-kniha Zber kostí download MOBI, Stažení Zber kostí IPad, Číst Zber kostí MOBI, Číst Zber kostí DOC, Zdarma Zber kostí AWZ, Download e-kniha Zber kostí iPad , Zdarma Zber kostí DJVU, Download Zber kostí e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Zber kostí DVD, Číst Zber kostí TXT, Book Zber kostí stažení DJVU, Zber kostí stažení kniha zdarma, Zber kostí stažení kniha pdf zdarma, Zber kostí pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Zber kostí pdf zdarma, Zber kostí stažení kniha epub zdarma, Zber kostí ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply