Žena pro třetího krále Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Žena pro třetího krále Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Žena pro třetího krále


Královna Richenza Hlavní postavou románu je královna Richenza, jedna z nejzajímavějších ženských postav českých dějin na počátku 14. století. Dvakrát usedla Richenza na trůn, moc a koruna ji však nikdy nezaslepily. Jen její hladové srdce hledalo lásku. Proto si troufla být svobodnou ženou a vzdorovat předsudkům, kterým může být vystavena i královna, jež nepřestala milovat kdysi prvního muže království, pana Jindřicha z Lipé.Kniha v českém jazyce!


Stažení Žena pro třetího krále zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Žena pro třetího krále (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Žena pro třetího krále zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Žena pro třetího krále.pdf (EUR-0.00)

  Žena pro třetího krále.epub (EUR-0.00)

  Žena pro třetího krále.doc (EUR-0.00)

  Žena pro třetího krále.txt (EUR-0.00)

  Žena pro třetího krále.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Žena pro třetího krále.PDF – (EUR 0.00);

  Žena pro třetího krále.MOBI – (EUR 0.00);

  Žena pro třetího krále.EPUB – (EUR 0.00);

  Žena pro třetího krále.DOC – (EUR 0.00);

  Žena pro třetího krále.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Svět v obrazech
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (19)

  Přidat komentář

  vincek1

  18. ledna

  Po přečtení knihy jsem si přečetl i komentáře a ejhle, zjistil jsem, že zde zastupuji menšinu, tzn. muže. Knihy paní Vaňkové čtu rád, ale již jednou jsem psal, že jsou na mé gusto příliš "harlekýnské". Autorka zde dala velký prostor emocím, až se mi to zdálo nepřirozené. V ostatních knihách to nebylo až tak silné. Nechci nijak snižovat obsah, ale přece jen… Ostatně před delším časem se jedna naše kolegyně-čtenářka-
  vyjádřila o historických knihách, kde jsou jen potoky krve a dále téměř nic jiného. Na tuto čtenářku, jsem si při četbě vzpomněl a dal jí za pravdu. V této knize byly neopětované city a vzdechy a další atributy, jen se nedá říci, potoky. Přesto jsem na autorku nezanevřel a určitě si přečtu její další knihu, snad mi bude více vyhovovat.

  Kerberos

  14.07.2017

  Richenza její píběh jsem četla v několika zpracováních,ale tohle se mi líbí nejvíce.

  Fizulka71

  21.08.2016

  Nádherný příběh druhé ženy Václava II., Richenzy, v českých zemích přezdívané hanlivě Eliška Rejčka. Do Čech přichází coby velmi mladá nevěsta krále Václava II., plná nadějí a iluzí. O ty jí velmi rychle připraví nejen sám Václav, ale hlavně jeho děti a jejich chůvy, které milovaly jeho zesnulou ženu Gutu Habsburskou. Je sotva dospělá, kdyz umírá její manžel Václav a zanechá ji napospas svým dědicům a vzpurné šlechtě. Nakonec v sobě nacházejí zalíbení s Jindřichem z Lipé, což se mnohým nelíbí, ale Richenze na tom nezáleží. Když Jindřich ovdoví, dvojice spolu konečně může veřejně začít žít. Rozdělila je až Jindřichova smrt. Richenza ho pochovala ve svém věnném městě a po její smrti ji uložili vedle něj. Milenci tak spolu zůstávají i po smrti.

  aktak1203

  18.07.2016

  Moc hezké čtení. Chvílemi jsem se sice ztrácela v krkolomných pletichách, ale i přesto musím říct, že po přečtení jsem měla chuť přečíst si knihu ještě jednou. Určitě se k ní ještě vrátím.

  lapagerie

  25.05.2016

  Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od paní Vaňkové. Richenza byla silná žena, která se nedala porazit ranami osudu. A že jich nebylo málo.
  Netuším, kolikrát jsem ji už četla, ale vím jistě, že nikdy nezůstane zapomenutá v poličce.

  beluca

  27.04.2016

  Krásná kniha, kterou prostě miluji :-). Četla jsem jí hned v roce jejího prvního vydání a od té doby tak 10 x. Sáhnu po ní pokaždé, když je mně smutno a ouvej a ona mně dokonale uvolní a naplno vtáhne do svého děje, a to i přesto, že ji znám skoro nazpaměť. Přečetla jsem všechny doposud vydané knihy od paní Vaňkové a až na dvě vyjímky, je všechny zbožňuji, ale Richenza je pro mně prostě TOP! Rozhodně tuto knihu doporučuji všem romanticky založeným bytostem a milovníkům historických románů.

  Makaja

  28.02.2016

  Krásně vystavěný romantický příběh na historickém pozadí. Přečetla jsem za jedinou noc, kterou jsem nedobrovolně probděla u postýlky nemocného syna.

  Selinute

  03.02.2016

  Knížku jsem přečetla opět jedním dechem. Osud Elišky Rejčky, této renesanční ženy a panovnice, mě nesmírně zaujal. Ve své době určitě vzbuzovala velké emoce. Byla krásná a bohatá a svým šarmem si podmanila nejedno mužské srdce. V Hradci vedla honosný a nákladný dvůr, který zastiňoval i ten pražský. Zbavená konvencí, spojena dlouholetou láskou s Jindřichem z Lipé si své štěstí však musela tvrdě vybojovat. Osud své oblíbené královny budu nadále sledovat i v dalších knížkách, po kterých časem určitě sáhnu.

  alef

  17.03.2015

  Paní Vaňková je pro mě Paní spisovatelkou, vytvořila nejen román založený na historických faktech, ale především nádherný, zromantizovaný, a přesvědčivý příběh.

  Malá holčička Richenza se setká s posly českého krále Václava II., a zatímco Hynek z Dubé jedná s Přemyslem, Jindřich z Lipé na seníku vypráví Richenze pohádku … o malé princezně a třech králích …

  Soužití Elišky Rejčky a Jindřicha z Lipé bylo už v jejich době obecně známé a na středověké poměry opravdu neobvyklé, přesto tolerované:
  ,,a Rejčka k němu přimkla celou žíznivou duší, málo dbajíc o to, že tím překračuje zvykem posvěcené tradice královských vdov i dobové názory mravností." (STLOUKAL, K. Královny, kněžny a velké ženy české).

  Mnozí historikové tvrdí, že šlo o mocenský záměr, ale já budu ráda věřit tomu, že v sobě prostě jen dva vlivní a mocní lidé našli zalíbení a lásku :-). Ráda jsem se ponořila do tohoto příběhu, kde historie vytvořila kulisu pro "obyčejný" (nebo možná neobyčejný) lidský příběh.

  hanule6148

  16.01.2015

  Nádherná kniha, pokaždé když v dějepisu vidím "Rejčka" v duchu se čertím proč této úžasné ženě nadávají hloupou předzívkou Elišky Přemyslovny. Richenza je nádherné jméno. Díky této knize jsem si zamilovala i Jindřicha z Lipé a dostalo se mi přesvědčení že naše historie není tak nevýrazná. Kniha mě navnadila i na další příběh, Kateřiny z Vartemberka a Petra z Rožemberka, už jsem zapoměla jak se ta kniha jmenuje ale byla taky krásná 🙂

  maruna

  18.09.2014

  Eliška Rejčka má můj obdiv, dvakrát česká a polská královna, když ovdověla, potřebovala lásku i ochranu v krutém středověku, tu našla až když se stala životní partnerkou Jindřicha z Lipé, šťastná léta prožila v Brně, kde zemřela roku 1335 a byla pochována pod podlahou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně po Jindřichově boku.

  KikiZ

  08.07.2014

  Moc krásně napsané, až na to že kniha mne nebavila tolik jako předchozí počiny Vaňkové které jsem četla, neboť linie Richenzy a Jindřicha se prolíná i v jejích ostatních románech jako Žebrák se stříbrnou holí či Rab z Rabštejna, takže jsem byla s dějem už dopředu docela hodně obeznámená. Ale pro toho kdo tyto předchozí knihy nečetl, je to jistě půvabné čtení.

  Antoaneta

  20.04.2014

  Nádherná kniha přečtla jsem jedním dechem.Mám ráda historii a autorka napsala příběh Elišky Rejčky velmi poutavě určitě se pustím i do dalších knih od této autorky.

  Peťulka53

  02.04.2014

  Díky této knize se stala Eliška Rejčka mojí nejoblíbenější postavou historie 🙂 její příběh je naprosto úžasný

  Kamiliana

  02.12.2013

  Naprosto strhující kniha. Stylisticky sice celkem náročná, neboť nepřímá řeč přechází volně mezi postavami, ale obsahově velice výjimečná. Mimochodem slyšeli jste někdo o tom, že Rejčka údajně Jindřicha "omylem" zabila, jelikož mu po mnoha letech soužití potají podávala afrodiziaka? Co si o tom myslíte?

  kattyV

  08.03.2013

  Má velká oblíbenkyně Richenza – Eliška Rejčka v plné parádě. V této knize v mých sympatiích dokonce překonává i Jindřicha z Lipé. A to už je co říct.

  Katrys

  11.08.2012

  První román, který jsem od Vaňkový četla a musím říct, že jsem si spisovatelku velice oblíbila.

  Val

  23.02.2012

  I díky této knize jsem se začala hlouběji zajímat o historii…. je úžasná .

  Peťulka53

  13.12.2010

  Je to úžasná knížka, která popisuje život Elišky Rejčky 🙂  TAGS:

  Online Žena pro třetího krále ebook, Kniha Žena pro třetího krále FB2, Download Žena pro třetího krále PDF , Download Žena pro třetího krále MOBI, Online Žena pro třetího krále kniha, Zdarma Stažení Žena pro třetího krále IPhone, Online kniha Žena pro třetího krále PDF, Zdarma Žena pro třetího krále DJVU, Zdarma Stažení Žena pro třetího krále TXT, Stažení Žena pro třetího krále RTF, Online Žena pro třetího krále FB2 , e-kniha Žena pro třetího krále stažení TXT, Zdarma Žena pro třetího krále stažení kniha, e-kniha Žena pro třetího krále download MOBI, Stažení Žena pro třetího krále IPad, Číst Žena pro třetího krále MOBI, Číst Žena pro třetího krále DOC, Zdarma Žena pro třetího krále AWZ, Download e-kniha Žena pro třetího krále iPad , Zdarma Žena pro třetího krále DJVU, Download Žena pro třetího krále e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Žena pro třetího krále DVD, Číst Žena pro třetího krále TXT, Book Žena pro třetího krále stažení DJVU, Žena pro třetího krále stažení kniha zdarma, Žena pro třetího krále stažení kniha pdf zdarma, Žena pro třetího krále pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Žena pro třetího krále pdf zdarma, Žena pro třetího krále stažení kniha epub zdarma, Žena pro třetího krále ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply