Žert Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Žert Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Žert


Kniha v českém jazyce!


Stažení Žert zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Žert (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Žert zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Žert.pdf (EUR-0.00)

  Žert.epub (EUR-0.00)

  Žert.doc (EUR-0.00)

  Žert.txt (EUR-0.00)

  Žert.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Žert.PDF – (EUR 0.00);

  Žert.MOBI – (EUR 0.00);

  Žert.EPUB – (EUR 0.00);

  Žert.DOC – (EUR 0.00);

  Žert.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Atlantis
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (107)

  Přidat komentář

  petrarka72

  24. ledna

  Kdysi, když pukaly ledy, jsem absolvovala film – a rozhodla se, že knihu si nepřečtu, i když jsem čerstvě objevené Kunderovy romány louskala jak na běžícím pásu. To autorem a režisérem Jirešem téměř s rozkoší popisované trapno a banálno mi bylo nepříjemné (a dojem nezachránilo ani to, že Josef Somr tu podal téměř životní výkon). Uplynulo pár desetiletí – a ejhle: Žert čtu, trapno a banálno vnímám, ale kromě nich i absurditu, nepochopitelnost a neomluvitelnost jisté epochy, Kunderou nemilosrdně a skvostně analyzované – a také lidskost, bezradnost a něhu. Tohle byl dobrý návrat…

  nikikostadinova

  09. ledna

  Ovšem. Kolem knihy jsem nějakou dobu chodila, holt mi na hodině češtiny musel být vyzrazen děj, abych si ji přečetla. Ale nelituju. Jen některé pasáže na mě byly moc zdlouhavé a zbytečně filosofické. Ale nějak jsem je vypustila a v celku zbyla pěkná kniha – román. Viděla jsem i film, ochuzený právě o alespoň pro mě nadbytečné části a byl skvělý

  tombaroso

  17.12.2017

  Skvělý román, který (zejména jeho první polovina) mi pomohl alespoň částečně pochopit, jinak velice těžko pochopitelnou dobu po únoru 1948.

  Dimas

  16.12.2017

  Tak smutný příběh…
  Byla by pomsta sladká, kdyby vyšla?

  LuciLux

  02.12.2017

  Ludvík, odtažitý, nepřístupný cynik se vrací do rodného, blíže nepojmenovaného města na Moravském Slovácku. A postupně nechává čtenáře nahlédnout do svých zásadních vzpomínek. Na Markétu, které poslal pohlednici s žertovným pozdravem, na Zemánka, který svou bojovou řečí přispěl k jeho vyloučení ze strany i ze školy, na Lucii, platonickou lásku, díky které přežil vojenskou službu v dolech,na Jaroslava, bývalého kamaráda a spoluhráče z cimbálové kapely. Vzpomínky plynou a začínají se mísit s přítomností – s Kostkou, Jízdou králů, a hlavně s Helenou. Opět a zase tleskám při čtení Kunderovu psaní. Ústy svých hrdinů pronáší myšlenky nadčasové, vycházející z všednodenních banalit, ale vyvedené do nejmenšího detailu a navíc došperkované krásným jazykem.

  IntrovertAdela

  29.10.2017

  Na knihu jsem se těšila a očekávala od ní mnoho. Začátkem jsem se prokousávala těžce. Naštěstí jsem se cca od strany 50 nechala vtáhnout do příběhu. Některé kapitoly mi přišly nudné (například Ladislavův výklad o lidové hudbě,jsem musela přeskočit, ačkoliv se jednalo pouze o dvě strany. ) A proto knihu musím ohodnotit pouze čtyřmi hvězdičkami. Příběh to byl úžasný. Ale nedal mi to,co jsem od něj očekávala.

  eliska2669

  25.10.2017

  Zase jednou kniha, na který NĚCO je. Čekala jsem, že to bude nějaká nuda nad nudy, ale nakonec se to četlo samo a strašně rychle – přečteno za necelé tři dny.
  Nemám ráda sice takovej ten strašně… komunistickej styl psaní, je to hrozně typický pro autory v tom období, ale dalo se to překousnout. Bylo to depresso, bylo to nechutný a nakonec jsem skoro brečela. Bylo mi líto, že si nemůžu pustit tu hudbu, co tam popisoval, ikdyž je mi jasný, že by to asi byly nějaký normální lidovky, ale to bylo popsaný tak hrozně dobře a lákavě, že jsem skoro rozhodnutá začít se o to zajímat. A co teprve konec, u řeky, král, ježiš, to bylo úplně… fakt tam něco bylo. A bylo to dobrý.

  InaPražáková

  21.10.2017

  Kundera důsledně nejdřív ukazuje kvality člověka a chyby si nechá jako znevažující úšklebek na závěr, ale přesto neodsuzuje úplně, na konci je smutek, ne výsměch. Postavy-typy jsou ostatně realistické dodnes a jejich proměna uvěřitelná a lidská i přes typickou umělost výstavby. Pro mě nejlepší Kunderův román.
  Za přečtení rozhodně stojí doslov (rozbor) Zdeňka Kožmína, který vyšel ve všech vydáních nakladatelství Atlantis.

  kapr

  18.10.2017

  Disidentská bible. Jak málo stačilo k tomu, aby za minulého režimu člověk ztratil budoucnost. Situováno do samých začátků komunistického režimu.

  AnjaVCL

  15.10.2017

  Nejspíš nejdějovější Kundera, který mne bavil o něco méně než ostatní knihy jako NLB nebo Nesmrtelnost, ale s odstupem jsem jej vzala více na milost. Ovšem musím přiznat, že věta "Optimismus je opium lidstva." mi uvízla v mysli a neváhám ji čas od času v žertu (Žertu?) použít.

  Jana283

  11.10.2017

  Líbilo se mi to v -nácti, ale hlavně proto, že to byla kniha na indexu. Jinak, přiznám se, nemám Kunderu ráda. Jeho cynické a sobecké pojetí vztahů mezi lidmi je mi zcela cizí.

  Lodja

  07.10.2017

  Po zkušenosti (a nekritickém odivu) s Nesnesitelnou lehkostí bytí a Směšnými láskami jsem očekávala něco podobného rázu, ale chvílemi měla jsem pocit, že z existenciální a filosofické děvkařské melancholie zůstalo jenom to děvkařství. A vlastně nevím, zda je to dobře, nebo ne.
  Kundera jako by to rozehrával ještě na úplně jiných frontách a vy jako čtenář rozhodně nemáte nedostatek témat na přemýšlení. Ale zatímco Tomáš s Terezou v Nesnesitelné lehkosti jako by se vznášeli na pomysleném obláčku důstojnosti a vážnosti, i když jezdili s kamionem a pracovali v JZD, závěr Žertu je ohromně cynický a vlastně dost tragikomický.
  Mohli zemřít dva lidé, přesto hlavní zbraň, která je na vás na posledních stránkách vytažena, je ta prázdnost celé slavnosti. Jaroslav se sice kdesi v polovině knížky ohání tím, že komunismus sice sebral hudbě jazz, ale zato se může rozvíjet moravská lidová píseň. No a my vidíme, že ta moravská lidová píseň vlastně zůstala něčím neosobním, co zakrývá nespočet puklin v tom komunistickém ráji na zemi. A nejde o hudbu, to ani v nejmenším. Jde o principy. Chtěli zamezit pokroku, aby vynikla opravdovost a lidovost, ale bez pokroku to tady prostě nefunguje a i "opravdovost" působí tak nějak křečovitě. (A bohužel mám pocit, že tohle moravskému folkloru zůstalo doteď a všechno je to jenom záminka pro co největší chlastání…)

  Taky mě Žert (mimoděk) donutil zamyslet se nad tím, kolik mladých lidí na přelomu 40. a 50. let opravdu věřilo v komunismus. Mezi prospěcháři bylo nemálo i těch, kteří opravdu z celého srdce milovali stranu a vzhlíželi ke Stalinovi. Lidstvo by se nemělo vykašlat na studium historie, jinak z naší země vznikne Yes republic nebo podobná parodie na demokracii podobná prostředí tohoto románu.

  Viděl jsem ve veliteli prostě jen mstivou a útočnou krysu, dnes ho však vidím především jako člověka, který byl mlád a hrál. Mladí lidé přece za to nemohou, že hrají, jsou nehotoví, ale jsou postaveni do hotového světa a musí jako hotoví jednat. Použijí proto honem forem, vzorů a předloh, těch, které se jim líbí, které se nosí, které jim sluší – a hrají.

  KrystofJuzko

  27.09.2017

  Román Žert začíná zdánlivě nevinnou hrou, která se však obrátí proti svým tvůrcům.
  Kniha je komponována jako vyprávění čtyř postav. Postavy však nevyprávějí jen jeden příběh. Vypravěči prezentují vlastní dějové linie, které se setkávají a v závěru knihy se dramaticky protínají.
  O kvalitách Žertu nelze pochybovat, je románem mnohovrstevnatým, který nezůstává pouze v jedné rovině, ale připouští řadu různých výkladů.
  Příběh Žertu není jenom příběhem jedné knihy, ale je také příběhem jednoho velkého spisovatele a v neposlední řadě je i příběhem více než čtyřicetileté historie našeho národa a jeho hodnot.

  dennie3

  20.09.2017

  Žert je mou druhou knihou od Kundery – nejprve jsem četla Nesnesitelnou lehkost bytí. Ta mě svou filozofickou rovinou naprosto očarovala a od Žertu jsem upřímně čekala něco stejně úžasného.
  Žert je skvělé a kvalitní dílo. Bohužel Nesnesitelná lehkost bytí dala laťku tak vysoko, že pro mě Žert byl malým zklamáním. Tedy, z počátku.
  Když se na Žert dívám zpětně, líbí se mi víc a víc – je více realistický než Lehkost, aspoň pro mě, a pasáže s Jaroslavem mě nebavily.
  Ale stejně si podle mě méně než 4 hvězdy nezaslouží. Kundera je skvělý spisovatel a existenční rovina románu mě uchvátila.

  Nelasp

  30.08.2017

  Moje první a prozatím i poslední setkání s Kunderou (momentálně opravdu nemám v plánu to měnit). Jeho styl mi prostě nesedí a ačkoliv uznávám literární hodnotu jeho díla, jde jeho dílo mimo mě.

  Kmotr99

  29.08.2017

  Po zkušenostech s Nesnesitelnou lehkostí bytí jsem k Žertu zpočátku přistupoval trochu skepticky. Ano, i zde se našly chvíle, kdy mě Kunderův styl mírně iritoval, ale ke konci jsem knihu nemohl odložit – komplexnost a mnohovrstevnost příběhu (a šíře témat, ke kterým se Kundera na relativně malém prostoru skrze různorodou směsici postav s podobnými osudy, ale často jinými přístupy, dostává) mě jednoduše ohromila. Některé pasáže, které mi během četby přišly nudné a zbytečné, na konci najednou začaly dávat smysl. Vše se propojilo. (Včetně "přednášky" o folkloru, který v poslední kapitole hraje podstatnou roli; zároveň je nedílnou součástí Jaroslava, jehož postava je ke konci také důležitá) — A přestože se díky pohledům zúčastněných mnohé vyjasní, jedno se nedozvíme: pohled samotné Lucie, kolem které zůstane závoj tajemství. A to je jenom dobře.

  tomasblazek

  02.08.2017

  Pro mě nejlepší Kunderův román. Dokonalé, totální dílo.

  Annicka

  17.05.2017

  Pamatuji si, jak jsme se o téhle knize učili ve škole. Tehdy to pro mě byla jenom hloupá kniha o hloupém dopise (a to jsem prosím jako asi jediná ze třídy četla povinnou četbu ráda a s nadšením!). Tehdy jsem se nedostala k tomu, abych ji přečetla, takže ve mně zbyla jakási vzpomínka na to, že nám paní učitelka nadiktovala znění onoho dopisu, které jsme museli umět. Dopisu, který je narážkou na tehdejší dobu, ale z nějž ti z nás, kteří měli větší rozhled, pochopili leda narážku na Trockého.
  Tahle kniha celkově je vůbec narážkou na tehdejší dobu, na dobu, kdy mladí nadšeně vstupovali do KSČ a chtěli budovat "lepší zítřky". Na dobu, kdy jedni nadšení vylučovali ze strany jiné nadšené, protože se netvářili dost nadšeně. A na dobu, kdy i ti nadšení, kteří ve straně zůstali, ze svého nadšení vyrostli. A to narážkou velmi povedenou.

  Natyna3

  23.04.2017

  Má první, ale jistě ne poslední Kunderova kniha. Jedna z těch, za které bych byla u maturity ráda.

  ZuzziŠ

  14.04.2017

  Čtyři nebo pět? Čtyři nebo pět?
  Proč váháš, ZuzziŠ, nad pěti hvězdičkami? Copak jsi nezažívala literární nirvánu a osvícení?
  Ano, ano, ale….
  Čtyři hvězdičky. Za rozvláčnost Ludvíkovu.

  zlobiva.holka

  17.03.2017

  Kniha se četla poměrně dobře, stránky se otáčely velice rychle. Avšak občas mi dělalo problém zorientovat se v tom, kdo právě vypráví. Celkově však knihu hodnotím kladně 🙂

  Manyna

  16.02.2017

  Knížky od Kundery můžu, krásně se čtou a úplně vás zevnitř rozeberou, protože se v nich kolikrát najdete.
  Žert je kniha, kterou bych doporučila všem, kteří v sobě svádí nějaké vnitřní boje. Já jsem si z ní odnesla, že všechno je třeba řešit hned na místě, nikoliv si křivdy odnášet do budoucna, protože ani čas rány kolikrát nezhojí. A naučit se odpouštět, protože život pak bude rázem lehčí. Je to kniha o lidech, kteří se snaží popasovat se sebou samými a dobou, v níž se narodili.

  sick.boy

  02.02.2017

  Žert, který by byl nevinný a vlastně by vůbec nebyl použit nebýt toho blbce komunismu.
  Tak tenhle Žert rozehraje příběh, který by byl poloviční, kdyby do něj Kundera nevkládal své vyhraněné názory. A on má názor opravdu na všechno. Od úvahy nad vykání, která mě donutila přehodnotit názory až po rozebírání moravského folklóru, které mi občas vypínalo mozek. (pro mě asi jediný mínus knihy).
  Nejvíce na mě ale zapůsobila a v hlavě mi zůstala bezmoc, kdy o vašem osudu rozhodují hlupáci, neuznávající opačný, ba ani mírně odlišný názor, protože socialismus nadevše, o něm se nežertuje!
  Skvělá část o žití mezi pétépáky, nepochopení lásky, na hovno vymyšlená pomsta za všechny křivdy, pointa mi též sedí, stejně jako Kunderova neustálá polemika, kterou odráží tehdejší dobu.
  Výborný příběh obalený filosofováním, jež ho občas převyšuje.

  -Pečivo-

  29.01.2017

  Padesátý léta v Čechách – období kdy naše babičky roztahovaly na vejškách kytáry zapálenejm komunistickejm idealistům, kteří po druhý světový chodili do školy jen aby vedli debaty o budoucnosti národa.

  Jeden z těchdle zapálenejch studentů je i Ludvík. Ludvík se snaží vyprcat Markétu. Markéta je krásná studentka, která je bohužel blbá jak banán. Když si s ni Ludvík o prázdninách dopisuje, aby si ji poradně navlhčil na další semestr, napíše ji z prdele, že optimismus je opium lidstva. A za to ho vylejou ze školy, protože je to prej silně proti straně.

  Hlavní postava procesu proti Ludvíkovi je spolužák Zemánek. Ludvíkovi tím samozřejmě posere život a ten musí na vojnu, kde se brzo vstává a celý je to tam blbý. Naštěstí Ludvík brzo pozná Lucii a voprcat Lucii se stane jeho hlavním cílem. Cestou do jejího klína se do ni zamiluje, ale to je mu prd platný, protože mu stejně nedá.

  Ludvík se zdrcen odvrací od ženského pokolení a rozhodne se nadále jen prcat bez citů. Proto když o několik let později jede domu na Slovácko ukončit svůj masterplán pomsty – voprcat Zemánkovi manželku Helenu – netuší, že ta se do nej zabouchne a Zemánkovi to bude putna, protože už ji stejně nemiluje. Styk se koná, pomsta nikoli. Ludvík je zklamán světem a tak nějak je mu všechno buřt. A Helena se pokusí o sebevraždu projímadlem – LOL, Kundero! Spoiler alert.

  Kundera má zvláštní dar přidávat do svých knih pasáže, který mě vyloženě točí. X stran o Moravském folkloru a jeho původu a vlivu na komunismus? I jeden odstavec je na toto téma vyložený plejtvání odstavcema. Tady to jednoznačně přepísk, uvědomil si to a odstěhoval se zpytovat svědomí do Francie.

  ondrej.b

  28.01.2017

  Opravdu skvostná kniha, která se tak pěkně čte, i když děj je často neveselý. Úplně jsem se tetelil blahem při čtení, maximální zážitek a díky za něj. Samozřejmě se mi do čtení promítal děj stejnojmenného filmu, který postrádá pochopitelně něco z knihy, ale rovněž je výborný.

  Oleg_Kabelac

  14.01.2017

  Romantická duše, nečekej pomsty ve stylu Edmonda Dantese, zde narazíš na žertovnou ironii osudu. Hýlom, hýlom!

  LPG

  12.01.2017

  Nenene. Tohle není můj šálek. Po přečtení mám chuť se na všechno vykašlat. Všechno je takový šedivý. Kundera jako autor, klobouk dolů.

  Petra21

  27.12.2016

  Asi úplně nejskvostnější Kunderův román. Svými slovy se stydím vyjádřit jakýkoli komentář k něčemu tak úchvatnému! A jakýkoli dodatek by postrádal smysl…

  AlenaZelova

  06.11.2016

  Žert je druhá kniha, kterou jsem četla od Milana Kundery. Dříve jsem četla Nesnesitelnou lehkost bytí a musím uznat, že se mi více líbí Žert. Obě knihy mají však společné, pro mě jsou to náročnější knihy, na které je třeba klid a soustředit se. Nejedná se o knihu, kterou bych přečetla jedním dechem, chce svůj čas.

  antuka

  19.10.2016

  Ta pasáž o hudbě! Za tu má Kundera ode mně hvězdičku navíc!
  TAGS:

  Online Žert ebook, Kniha Žert FB2, Download Žert PDF , Download Žert MOBI, Online Žert kniha, Zdarma Stažení Žert IPhone, Online kniha Žert PDF, Zdarma Žert DJVU, Zdarma Stažení Žert TXT, Stažení Žert RTF, Online Žert FB2 , e-kniha Žert stažení TXT, Zdarma Žert stažení kniha, e-kniha Žert download MOBI, Stažení Žert IPad, Číst Žert MOBI, Číst Žert DOC, Zdarma Žert AWZ, Download e-kniha Žert iPad , Zdarma Žert DJVU, Download Žert e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Žert DVD, Číst Žert TXT, Book Žert stažení DJVU, Žert stažení kniha zdarma, Žert stažení kniha pdf zdarma, Žert pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Žert pdf zdarma, Žert stažení kniha epub zdarma, Žert ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply