Životy, názory a výroky proslulých filosofů Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Životy, názory a výroky proslulých filosofů Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Životy, názory a výroky proslulých filosofů


Spis „O životě a učení slavných filosofů“ (Filosofón bión kai dogmatón synagógé) se skládá z deseti knih, věnovaných jednotlivým řeckým myslitelům a jejich skupinám. Diogenes řadí řecké filosofy do dvou škol, iónské a italské, kritéria tohoto rozlišení jsou však nejasná. Prvních devět knih tvoří sbírky anekdot a vyprávění o jejich životech i citátů a názorů, patrně z druhé a třetí ruky. Diogenes s nimi nepolemizuje, nýbrž jen reprodukuje, co mu přišlo pod ruku, a z jeho spisu se nezdá, že by byl měl prameny příliš spolehlivé. Přesto je to největší zachovaná sbírka životopisných údajů a citátů, zejména pro předsokratovskou filosofii, a má tedy nesmírný význam.

Od zbytku díla se liší poslední, desátá kniha, která obsahuje tři autentické listy Epikurovy a jeho Testament; je to tedy vynikající pramen k tomuto mysliteli. V poslední době se zájem badatelů obrací k Diogenovi také jako ke zdroji poznatků o antické logice. Ukazuje se totiž, že výroková logika nezačíná až u stoiků, kteří se naopak opírali o starší autory, jako byl Diodóros Chronos nebo Filón z Megary, citované právě u Diogena; Diodóros uvažoval i o axiomech, o materiální implikaci a o mylných závěrech. Jinak je nápadné, že v Diogenově sbírce zcela chybí střední platónismus.Kniha v českém jazyce!


Stažení Životy, názory a výroky proslulých filosofů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Životy, názory a výroky proslulých filosofů (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Životy, názory a výroky proslulých filosofů zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.pdf (EUR-0.00)

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.epub (EUR-0.00)

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.doc (EUR-0.00)

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.txt (EUR-0.00)

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.PDF – (EUR 0.00);

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.MOBI – (EUR 0.00);

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.EPUB – (EUR 0.00);

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.DOC – (EUR 0.00);

  Životy, názory a výroky proslulých filosofů.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Βίοι καὶ γνῶμαι τῶν ἐν φιλοσοφίᾳ εὐδοκιμησάντων

  Žánr:
  Literatura naučná, Filozofie
  Vydáno: , Nakladatelství Československé akademie věd
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)  TAGS:

  Online Životy, názory a výroky proslulých filosofů ebook, Kniha Životy, názory a výroky proslulých filosofů FB2, Download Životy, názory a výroky proslulých filosofů PDF , Download Životy, názory a výroky proslulých filosofů MOBI, Online Životy, názory a výroky proslulých filosofů kniha, Zdarma Stažení Životy, názory a výroky proslulých filosofů IPhone, Online kniha Životy, názory a výroky proslulých filosofů PDF, Zdarma Životy, názory a výroky proslulých filosofů DJVU, Zdarma Stažení Životy, názory a výroky proslulých filosofů TXT, Stažení Životy, názory a výroky proslulých filosofů RTF, Online Životy, názory a výroky proslulých filosofů FB2 , e-kniha Životy, názory a výroky proslulých filosofů stažení TXT, Zdarma Životy, názory a výroky proslulých filosofů stažení kniha, e-kniha Životy, názory a výroky proslulých filosofů download MOBI, Stažení Životy, názory a výroky proslulých filosofů IPad, Číst Životy, názory a výroky proslulých filosofů MOBI, Číst Životy, názory a výroky proslulých filosofů DOC, Zdarma Životy, názory a výroky proslulých filosofů AWZ, Download e-kniha Životy, názory a výroky proslulých filosofů iPad , Zdarma Životy, názory a výroky proslulých filosofů DJVU, Download Životy, názory a výroky proslulých filosofů e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Životy, názory a výroky proslulých filosofů DVD, Číst Životy, názory a výroky proslulých filosofů TXT, Book Životy, názory a výroky proslulých filosofů stažení DJVU, Životy, názory a výroky proslulých filosofů stažení kniha zdarma, Životy, názory a výroky proslulých filosofů stažení kniha pdf zdarma, Životy, názory a výroky proslulých filosofů pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Životy, názory a výroky proslulých filosofů pdf zdarma, Životy, názory a výroky proslulých filosofů stažení kniha epub zdarma, Životy, názory a výroky proslulých filosofů ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply