Zpěvy Maldororovy Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Zpěvy Maldororovy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Zpěvy Maldororovy


Kniha v českém jazyce!


Stažení Zpěvy Maldororovy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Zpěvy Maldororovy (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Zpěvy Maldororovy zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Zpěvy Maldororovy.pdf (EUR-0.00)

  Zpěvy Maldororovy.epub (EUR-0.00)

  Zpěvy Maldororovy.doc (EUR-0.00)

  Zpěvy Maldororovy.txt (EUR-0.00)

  Zpěvy Maldororovy.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Zpěvy Maldororovy.PDF – (EUR 0.00);

  Zpěvy Maldororovy.MOBI – (EUR 0.00);

  Zpěvy Maldororovy.EPUB – (EUR 0.00);

  Zpěvy Maldororovy.DOC – (EUR 0.00);

  Zpěvy Maldororovy.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Les chants de Maldoror

  Žánr:
  Poezie
  Vydáno: , Odeon, Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  NEGR

  17.08.2013

  Pro zájemce doporučuji esej o Lautréamontovi od Henryho Millera – "Tři čerstvě narozená slůňata nám stačí" – Eseje, 2011.

  adamczik

  03.12.2012

  Oslava násilí a perverznosti ověnčená bohatou básnickou obrazotvorností. Básně v próze připomínající rimbaudovu Sezónu v pekle. Otázkou ale zůstává (vzhledem v tajemství zahalené postavě lautréamontově) co tím chtěl básník říci. Pouhá snaha šokovat, či hlubší životní postoj?

  alper

  07.04.2012

  ˇ"červená lucerna,prapor neřesti,zavěšená na konci tyče,houpala svou kostrou bičována čtverým větrem nad masívnímí,červotočivými vraty. špinavá chodba páchnoucí lidskýmí stehny,vedla na dvorek,kde hledal potravu kohout a slepice,hubenější než jejich křídla. ve zdi ohrazující dvorek byly\ na západní straně skrblicky proraženy různé otvory.uzavřené zvedacími mřížemi.hlavní budova byla porostopá mechem-býval tu patrně klášter a ted sloužil s pomocnými budovami za bydliště ženám ukazující každý den za trochu zlata mužům,kteří sem přišli, vnitřek asvé pochvy.stál jsem na mostě,jehož pilíře vězely v bahnité vodě hradebního příkopu.z toho zvýšeného stanoviště jsem pozoroval v kraji tu stavbu skolěnou nad svým stářím a nejmenší podrobnosti jejho uspořádání.občas se některá mříž se skřípotem zvedla jako by ji vytáhla ruka znásilnující povahu železa- v napůl otevřeném otvoru se ukázala hlava nějakého muže,po ní ramena,na něž padala loupající se omítka,načež následovalo vysoukání se celého těla,pokrytého pavučinam položil ruce jako korunu na všemožnou nečistotul tížíci půdu svou váhou ,zatímco mu noha ještě vězela ve mříži ,pak se dostal do přirozené polohy,šel si omočit ruce do kulhavého škopku,jehož mýdelnatá voda viděla povstávat a klesat celé generace, a ptom z těch předměstských uliček co nejrychleji odcházel,aby šel dýchat čistý vzduch ve středu města. když zákazník vyšel uplně nahá žena se dostala ven uplně stejnou cestou a zamířila k témuž škopku .tu se kohouti a slepice houfně sběhli z různých

  nightlybird

  04.12.2011

  Zpěvy Maldororovy jsou knihou přinejmenším zvláštní. V podstatě nehodlám psát komentář, jednak je kniha podle mého soudu okomentována dostatečně popisně Cambertem a zlovlkem a na druhou stranu patří ke knihám, po jejichž přečtení si kladete otázku, zda byl autor genius nebo totální magor, začnete mimoděk přemítat co ten text vlastně je – je to báseň v próze nebo jakési horečnaté vize schizoidního zatracence nebo snad slovní ekvilibristika šíleného grafomana? Co autora vedlo – snaha ohromit čtenáře či jej zdeptat a zhnusit? Jeto obraz svérázného vidění a vnímání světa nebo jakési zvratky jako následek těžké duševní kocoviny? Ta kniha klade čtenáři víc otázek než poskytuje odpovědí. Navíc se přistihnete v průběhu její konzumace, že se vaše pocity často až extrémně mění. Takže se nedá dost dobře ani doporučit, ani zavrhnout. Každý si ji musí zakusit na vlastní kůži. Proto přidám krátký úryvek ze druhého zpěvu pro ilustraci, pro přibližnou představu, co asi tak čeká čtenáře ( ten vám dá možná víc, než subjektivní komentáře):
  „Je čas, abych přitáhl uzdu své inspiraci a zastavil se chvíli na cestě, jako když se díváme na pochvu ženy; je dobré přehlédnout ujetou dráhu a s odpočinutými údy pak zase vyrazit ohnivým skokem. Urazit cestu jedním dechem není snadné; a při vysokém letu bez naděje i bez výčitek svědomí se křídla příliš unaví. Ne… nevoďme už divokou smečku motyk a kopání hloub do výbušných podkopů toho bezbožného zpěvu! Krokodýl nemění ani slovo na dávení vyšlém zpod jeho lebky. Co na tom, jestli nějaký kradmý stín, podnícený chvalitebným úmyslem pomstít lidstvo, které jsem nespravedlivě napadl, zákeřně otevře dveře mého pokoje, zašelestiv o zeď jako racčí křídlo, a vrazí pleniteli nebeských vraků dýku do žeber! Nesejde na tom, rozpadnou-li se atomy hlíny tak či onak.“

  zlovlk

  31.10.2011

  Tato kniha byla napsána v letech 1868 až 1869. Zdánlivě nevinná informace, že? Stačí si ale Zpěvy Maldororovy přečíst a porovnat je s tím, co se v jejich době (a před nimi) psalo. Budete kroutit hlavou tak, že si v lepším případě zablokujete krk, v tom horším si hlavu úplně ukroutíte. Avšak pozor: i taková oběť bude stát za to!

  Mnohé moudré hlavy říkají, že Lautréamont předběhl svou dobu přinejmenším o půl století. Jiní tvrdí, že v téměř každé době jsou přítomny všechny umělecké proudy, rozdíl je jen v jejich síle. Přikláním se spíše k druhému názoru – to mi ovšem nebrání, abych necítil k Isidoru Lucienu Ducassovi (čili Lautréamontovi) úctu téměř posvátnou. Musel to být absolutní umělecký duch, když stvořil tak výrazné a svébytné dílo, aniž by čerpal z hromady umělecky podobných předchůdců a současníků.

  Zpěvy Maldororovy jsou zpovědí duše ďábelské i božské. Už jen jméno přízračného hrdiny drnká na jakousi skrytou strunu naší niterné loutny, není-liž pravda? Apoteóza poezie, jinak tento opus nazvat nelze. Umělecký počin "krásný jako setkání deštníku a šicího stroje na operačním stole", mám-li použít nejslavnějšího z citátů. Ale Zpěvy jsou víc než to. Každá věta je perla, temná perla, černá perla, perla pohlcující světlo i teplo i duši čtenářovu. Lautréamontovi se podařilo vyjádřit jazykem věci, které do té doby zřejmě nikdo nevyjádřil a nejspíše ani nevyjádří. Proto se sám nebudu pokoušet jeho dílo přiblížit – je nutno ho zkrátka přečíst. Je nutno se zažít úzkost smíšenou s pobavením, které Maldoror vyvolává. Tímto rozkošnýmočistcem si musí projít každý sám.

  Chtěl bych se připojit i ke chvále audio verze – podání Igora Bareše dokonale souzní s náladou díla. Stačí se zaposlouchat do slov podbarvených občas znepokojivou hudbou, nechat si před očima defilovat nadreálné obrazy, nechat si potetovat fantazii symboly šílené mysli a pár zrůdně nekonečných okamžiků se přenesete do úplně jiného, pravdivějšího světa. Narozdíl od většiny jiných děl, o kterých se to říká, to Zpěvy Maldororovy opravdu dokážou.

  Robert Cambert

  11.09.2011

  Může být sbírka básnických zpěvů děsivá? Tedy, pardon, může být tak strašná, že vás dožene ke skoku z okna – ať už jste v jakémkoliv smrtnabízejícím patře? Může být báseň ostrá jako břitva (přičemž nemyslíme jen, že se pořežete o listy papíru)? Vážení a tlející, dovolte, abych vám představil sled ropuch jdoucích průvodem na břeh starého oceánu, krvavou historii komodorovu i touhu pana de Lautréamont vyhnout se vám pohledem tím, že vás začne hypnotizovat. Jak řekl autor této neuvěřitelné práce, tohoto jedinečného ne-textu: "…nyní je už čas vrátit se opět k lidem surového vzezření! Proto tě pozdravím již jen jednou – buď pozdraven, starý oceáne!" existuje i jedinečná audio verze (!).

  WEIL

  02.07.2011

  Je to zajímavá výzva autora, která je v knize – Aby čtenář současně plakal i se smál. Autor asi ví, že to nejde současně, ale má smysl pro paradox, a byl by rád, kdyby publikum i bavil.  TAGS:

  Online Zpěvy Maldororovy ebook, Kniha Zpěvy Maldororovy FB2, Download Zpěvy Maldororovy PDF , Download Zpěvy Maldororovy MOBI, Online Zpěvy Maldororovy kniha, Zdarma Stažení Zpěvy Maldororovy IPhone, Online kniha Zpěvy Maldororovy PDF, Zdarma Zpěvy Maldororovy DJVU, Zdarma Stažení Zpěvy Maldororovy TXT, Stažení Zpěvy Maldororovy RTF, Online Zpěvy Maldororovy FB2 , e-kniha Zpěvy Maldororovy stažení TXT, Zdarma Zpěvy Maldororovy stažení kniha, e-kniha Zpěvy Maldororovy download MOBI, Stažení Zpěvy Maldororovy IPad, Číst Zpěvy Maldororovy MOBI, Číst Zpěvy Maldororovy DOC, Zdarma Zpěvy Maldororovy AWZ, Download e-kniha Zpěvy Maldororovy iPad , Zdarma Zpěvy Maldororovy DJVU, Download Zpěvy Maldororovy e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Zpěvy Maldororovy DVD, Číst Zpěvy Maldororovy TXT, Book Zpěvy Maldororovy stažení DJVU, Zpěvy Maldororovy stažení kniha zdarma, Zpěvy Maldororovy stažení kniha pdf zdarma, Zpěvy Maldororovy pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Zpěvy Maldororovy pdf zdarma, Zpěvy Maldororovy stažení kniha epub zdarma, Zpěvy Maldororovy ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply