Ztrácení Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Ztrácení Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Ztrácení


Ruth a její sestra Lucille vyrůstají postupně pod dohledem kompetentní, ale poněkud letargické babičky, dvou dojemně komických, ale naprosto nekompetentních tetiček, a nakonec tajemné a nepraktické tety Sylvie. Lineární osou příběhu je železniční most přes jezero, na jehož vzdálený konec nelze dohlédnout, směrovka do velkého světa nepoznaných možností, úniková cesta ze stísněného, drsným počasím zkoušeného Fingerbone. Ruth, která ve skutečnosti skoro nikdy nemluví, zde hovoří jazykem, který působí jako zjevení, nutí nás převalovat každé slovo jako při čtení poezie a zároveň dojímá svou věrohodností. Vypráví o nekonečném čekání, o tom, jak je „každá přítomná chvíle důležitá tím, co postrádá,“ o pomíjivosti všech snadno pojmenovatelných věcí a o ceně, která se platí za neochotu rozlišovat mezi snem a skutečností. Tento román Marilynne Robinsonové se dostal do úzkého výběru nejlepších amerických knih napsaných za posledních dvacet pět let, a to tam byly uvedeny pouze dvě ženské autorky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Ztrácení zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Ztrácení (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Ztrácení zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Ztrácení.pdf (EUR-0.00)

  Ztrácení.epub (EUR-0.00)

  Ztrácení.doc (EUR-0.00)

  Ztrácení.txt (EUR-0.00)

  Ztrácení.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Ztrácení.PDF – (EUR 0.00);

  Ztrácení.MOBI – (EUR 0.00);

  Ztrácení.EPUB – (EUR 0.00);

  Ztrácení.DOC – (EUR 0.00);

  Ztrácení.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Housekeeping

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  deirdre

  13. ledna

  Toľko vody, tmy, zimy, vetra, smrti, smútku a osamelosti v takej tenkej knižke! A nakoniec je to o slobode, vonkajšej aj vnútornej. Nádherná knižka, ktorá chytí za srdce. Netvrdím, že každé, nie je každá kniha pre každého. Ja som zase raz rada, že sa mi podarilo vďaka ČV objaviť ďalší literárny skvost. A ako odporúča Dorrinka, naozaj čítať pomaly, veľmi pomaly.

  lenka7348

  03. ledna

  Pro milovníky dlouhých popisů a bohatého jazyka ideální, já však preferuji spíše nějaký děj, proto mě kniha tolik nezaujala.

  micha-ella

  25.08.2017

  Moc hezký sloh, ale dost věcných chyb.

  Dorrinka

  24.05.2016

  Když jsem si na záložce přečetla, že Ztrácení je považováno za jeden z nejlepších amerických románů, po vzoru Jiráskova Koziny jsem si pomyslela "hyň sa hukáže" a šupla knížku do kabelky. A samozřejmě jsem začínala číst s notnou skepsí (tss, MNĚ bude někdo říkat, co je dobrý román…), ale veškeré pochyby padly nejpozději na desáté stránce. Nejedná se o nic tak skromného jako jeden z nejlepších románů, je to dokonalý román. Magický realismus bez magie a naturalismus bez krutosti. Pro mne jedna z mála knih, kde jsem se s hrdinkou ztotožnila úplně, takže katarze jako víno. Doporučuji číst pomalu, jako když se pije hodně hodně hutná horká čokoláda.

  Ashurnibibi

  01.09.2015

  Jedna z nějkrásnějších knih, co jsem četl.

  zuzi1162

  25.11.2014

  Moc se líbilo. Jedna z knížek, na kterou nezapomenu.

  Zara

  29.01.2013

  "Ztrácení" – v mém případě času stráveného nad nic neříkající knihou plnou plytkých popisů krajiny i lidských charakterů,aneb zase jeden přehmat v knihovně…

  playada

  03.01.2013

  Jedním slovem NÁDHERA. Nikdy jsem nic tak pěkného nečetla. Takhle nějak si představuju poezii.

  Alma-Nacida

  23.10.2012

  Zvláštní kniha, jako báseň v proze, o věcech, které možná jsou a možná nejsou tak docela skutečné… Krásný jazyk.

  zuzulique

  05.06.2012

  Nie ľahké čítanie, ale výborné. Ak viete oceniť aj formu, nielen obsah, určite skúste Robinsonovej román Ztrácení. V románe sa toho veľa nedeje, no krásu nájdete hlavne v detailoch a jazyku.
  Život vo fiktívnom mestečku Fingerbone je v podstate nezaujímavý, dni sú nudne stereotypné, pokiaľ nerátame mnohé povodne a požiare. Snáď každá rodina v ňom má nejaký pohnutý osud, no ten týkajúci sa Ruth a Lucille, je obzvlášť neprehliadnuteľný. Rozprávačom príbehu je Ruth, ktorá v skutočnom živote toho veľa nenahovorí a je opak svojej sestry Lucille. Dozvedáme sa o detstve oboch dievčat, o tom ako stratili matku, prešli do starostlivosti starej mamy, tiet a nakoniec skončili u tety s tuláckymi sklonmi Sylvie. Otec zmizol, dedko sa utopil, mužské postavy v románe prakticky nemajú svoje miesto.
  Teta Sylvia sa do mestečka vracia po dlhých rokoch, ktoré strávila putovaním z jedného mesta do ruhého a starostlivosť o domácnosť jej veľmi nejde a v dome zhromažďuje hromady časopisov, konzerv a iného odpadu. Dievčatá sa v škole stávajú terčom smiechu, rezignujú a začínajú chodiť poza školu. Pri svojich potulkách stretávajú tetu, ktorú vidia trebárs spať v parku na lavičke prikrytú novinami alebo len tak sa bezcieľne prechádzať ulicami. Ruth a Lucille vnímajú túto situáciu odlišne, Ruth všetko čo prichádza prijíma bez protestu, no spoločenskejšia Lucille sa snaží osudu vydedenca a čudáka vyhnúť…
  Kniha dostala Cenu amerického PEN klubu. V doslove som sa dočítala, že autorka chcela napísať takú knihu, ktorú by si sama rada prečítala. Odporúčam tým, ktorí už majú čo to „načítané“ a zvládnu aj niečo menej všedné 🙂

  úryvky s knihy:
  „Chtít a mít jsou si stejně blízké jako skutečnost a její stín – protože když puká plod na jazyku sladčeji, než když toužíme po jeho chuti, a kdy jindy se chuť štěpí do tolika vůní a příchutí země a zralosti, nebo, konečně, kdy něco vnímáme smysly tak cele jako ve chvíli, kdy to postrádáme? A znovu je tu znamení – svět se zacelí. Vždyť přát si dotek něčí ruky na svých vlasech je bezmála jako jej cítit. Cokoliv ztrácíme, získáváme samotnou touhou zase zpět. A když sníme, aniž o tom víme, touha nás střeží jako anděl, hladí nás po vlasech a nosí nám lesní jahody.“  TAGS:

  Online Ztrácení ebook, Kniha Ztrácení FB2, Download Ztrácení PDF , Download Ztrácení MOBI, Online Ztrácení kniha, Zdarma Stažení Ztrácení IPhone, Online kniha Ztrácení PDF, Zdarma Ztrácení DJVU, Zdarma Stažení Ztrácení TXT, Stažení Ztrácení RTF, Online Ztrácení FB2 , e-kniha Ztrácení stažení TXT, Zdarma Ztrácení stažení kniha, e-kniha Ztrácení download MOBI, Stažení Ztrácení IPad, Číst Ztrácení MOBI, Číst Ztrácení DOC, Zdarma Ztrácení AWZ, Download e-kniha Ztrácení iPad , Zdarma Ztrácení DJVU, Download Ztrácení e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Ztrácení DVD, Číst Ztrácení TXT, Book Ztrácení stažení DJVU, Ztrácení stažení kniha zdarma, Ztrácení stažení kniha pdf zdarma, Ztrácení pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Ztrácení pdf zdarma, Ztrácení stažení kniha epub zdarma, Ztrácení ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply