Zvonokosy Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Zvonokosy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Zvonokosy


Skandální kronika malého městečka v jihofrancouzském Beaujolais nepotřebuje doporučení. Stavba obecního záchodku, která rozeštvala celé Zvonokosy na dva nesmiřitelné tábory – Záchodobijce a Záchodomilce – se stala autorovi záminkou k nepřekonatelně šťavnaté groteskní karikatuře, v níž se s vtipem a šarmem vypořádává s francouzskými veřejnými poměry po první světové válce. Košilaté a rozpustilé Zvonokosy u nás zdomácněly díky mistrnému překladu Jaroslava Zaorálka, jehož lehkost a rozverná hravost vytvářejí dojem, že mezi čtenáři a autorem originálu není prostředníka.Kniha v českém jazyce!


Stažení Zvonokosy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Zvonokosy (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Zvonokosy zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Zvonokosy.pdf (EUR-0.00)

  Zvonokosy.epub (EUR-0.00)

  Zvonokosy.doc (EUR-0.00)

  Zvonokosy.txt (EUR-0.00)

  Zvonokosy.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Zvonokosy.PDF – (EUR 0.00);

  Zvonokosy.MOBI – (EUR 0.00);

  Zvonokosy.EPUB – (EUR 0.00);

  Zvonokosy.DOC – (EUR 0.00);

  Zvonokosy.TXT – (EUR 0.00);

  Série:

  Zvonokosy (1.)

  Originální název:

  Clochemerle (1934)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Academia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (33)

  Přidat komentář

  agatha2

  07. ledna

  Život na malém francouzském městě v celé své kráse. Děj knihy je stále aktuální a lehce přenositelný na naši dobu. Četla jsem ji kdysi dávno na střední, viděla divadelní zpracování a nyní se mi po letech dostala do ruky a s chutí jsem se do ní začetla.

  druzickaster

  20.12.2017

  Ani se nechce věřit, že je knize přes 80. let jak je stále aktuální. Nádherná sonda do maloměstského života, kde drobnost dokáže rozpoutat peklo na zemi a kde je vidět, že zlo plodí jen další a větší zlo. Jazyk je krásně květnatý a popisný, taky díky skvělému překladu, takže se kniha výborně čte a děj uhání kupředu opravdu rychle. Mohu jen doporučit.

  Janek

  08.11.2017

  Klasika, která jistě stojí za pozornost. Na začátku svižná, úsměvná i vtipná, avšak časem – zdá se mi – trochu ztrácí dech.

  Liana

  21.07.2017

  Z tejto knihy mám rozpačité pocity. Na jednaj strane som očakávala od nej, že sa viac pobavím. Zadúšajúci smiech spôsobujúci slzenie očí sa síce nekonal, no na druhej strane sa mi páčila tá satira a štýl akým je kniha napísaná. Niektorými ironickými poznámkami autor trafil do čierneho a preto má môj obdiv.

  kubaskyba

  17.04.2017

  Kniha mě velice zabavila netradičním námětem i šikovným jazykem, stejně jako spádem událostí. Doporučuju jí velice k četbě.

  Mabie

  17.02.2017

  Naprosto souhlasím s mgeisselreiter. Pro mě veliké zklamání, kniha byla o ničem.

  mgeisselreiter

  19.09.2016

  Kniha mě zklamala. Přestože se čte velmi lehce a dobře, obsahově je prázdná. Je to jen takové tlachání, co zrovna autora napadlo, spojené tak nějak do knihy, ale jako celek to moc nepůsobí. Asi 2x jsem se začal i bavit ,ale to trvalo jen velmi málo (snad pár stran celkem). Jinak čtenář mého typu pořád čeká, kdy se tedy něco začne dít, po čase pochopí, že se vlastně nic dít nebude.
  Zajímavý je dodatek (ve vydání z roku 1961) Josefa Čermáka, který tak vychvalovaný překlad Jaroslava Zaorálka podle originálu zrevidoval a doplnil. Vyplývá z něho, že Zaorálek mnohdy při překladu vynechal celé věty i odstavce, často bez příčiny, také přenesení do českého prostředí bylo až moc důsledné (takže nebyla ani zmíněna Paříž či Lyon apod.), zkrátka o dopracování překladu se velkou měrou k lepší kvalitě zasloužil nejen Zaorálek, ale i Čermák. 60%, 18.9.2016.

  Trpiska04

  26.08.2016

  Moc mě tato kniha bavila.

  martin4563

  09.08.2016

  Vynikající a humorná kniha, díky které jsem se dostal i k dalším literárním kusům monsieur Chevalliera. Kniha se mi více líbila v originále, ovšem český překlad Zaorálka také není špatný. Rozhodně doporučuji k načtení všem, jež se orientují na frankofonní literatury, ale také všem ostatním, kteří mají rádi humoristický román.

  Endy17

  18.06.2016

  Popisovat Zvonokosy jako román o zbudování záchodků je stejný nesmysl, jako napsat, že Babička Boženy Němcové je o Viktorce. Humor, karikatura, satira a vzhledem k době vzniku překvapivě hodně sexu jsou leitmotivem celé knihy. Bohužel jsem měl pocit, že na posledních stránkách autorovi trochu dochází dech, ale přesto se jedná o dnes už klasické dílo, které do knihovny patří. Alespoň do té mojí určitě.

  Lessana

  23.03.2016

  Tak veselú a osviežujúcu knihu som už dávno nečítala! 🙂 Charaktery, prejavy i motívy správania sa jednotlivých postáv sú vykreslené s hlbokým poznaním a pochopením človeka. Chevallier využil celú paletu prostriedkov jazyka, vychutnal si opisy a vytvoril nadčasové dielo oplývajúce jemným, no korenistým humorom. Nedá mi nespomenúť slovenský preklad diela, dokonalý preklad Blahoslava Hečka, pri čítaní ktorého si vychutnáte ľubozvučnosť slovenčiny a schuti sa mnohokrát nahlas zasmejete. Tiež chcem skonštatovať, keďže ide o raritu, zvlášť, čo sa týka prekladu staršieho dáta, že slovenský preklad tejto kúzelnej knihy je kvalitnejší ako preklad český.

  Luvák

  11.03.2016

  Veselá, humorná a veskrze pozitivní knížka.

  hats

  11.01.2016

  Jedine, na čom som sa bavila, boli mená. nič viac.

  Koňadra

  02.12.2015

  Čítal som ako Zvonodrozdovo v slovenskom preklade. Mimoriadne dobrom preklade, hoci trošku zodpovedá času svojho vzniku. Možno preto niekomu už mená postáv neprídu tak vtipné. Krásna, roztomilá, trošku rozmarná knižôčka, na ktorú som sa nastavil a ktorá mi dala presne to, čo som od nej očakával. Atmosféru malého preslneného francúzskeho mestečka s množstvom postáv a postavičiek, ktoré sú akýmisi vlastnými karikatúrami.

  kalache

  21.11.2015

  …ti lidé jsou nějak povědomí…

  hejsahopsa

  19.10.2015

  Kniha mě nebavila, každá strana mi ubíhala neskutečně pomalu a vtipné mi to taky nepřišlo. Nejvíc mi asi vadilo, že autor nám nabízí kvanta příběhů snad o každém obyvateli městečka, ale všechno jsou to jen střípky, jakmile se vám postava začne líbit a rádi byste se o ní dozvěděli něco víc, autor ji opouští a začne o jiné.

  Kulhavá

  07.08.2015

  Skvělé, odpočinkové humorné čtení. Četla jsem již kdysi dávno, nyní jsem se ke knize vrátila a bavím se ještě více. Tahle kniha v mé knihovně doslova zraje jako víno – čim více životních zkušeností mám, tim více se u této knihy bavím 🙂

  svickop

  25.03.2015

  Když jsem knihu četl poprvé, asi tak do stránky číslo 100 jsem se nudil, než se děj tak nějak konečně rozjel… V originále jsem knihu nečetl, ale český překlad je velice kvalitní a můžu říct, že tam při popisu osob a děje není slůvko navíc, které by bylo zbytečné. Vše, co je v knize napsané, má své místo a opodstatnění pro pochopení dalšího děje. Je to vyjímečná kniha, kterou když pochopíte, zařadíte jí mezi častými záchvaty smíchu na čestné místo ve Vaší knihovně.

  kapitan0643

  19.03.2015

  Veľmi veľmi slabé čakal som väčšiu zábavu . Mám rád humoristickú literatúru a toto dielo je zatiaľ najslabšie čo som čítal. Strašne ukecaná kniha v zmysle strašne rozsiahlych, ale prázdnych a nudných popisov, kde Chevallierovi nerobí problém napríklad rozpisovať sa o vzhľade jednej ženy zo Zvonokos na 8 stranách. A popisy boli napísané takým až úchylným štýlom starého mládenca, až som nadobudol pocit, že autor si niečo v knihe kompenzuje.
  Neustále sexuálne narážky,úchylné popisy postáv. V ich histórii (vlastne aj prítomnosti) sa autor venuje výlučne tomu, či to bol starý mládenec, stará panna, aké má prsia, s kým spí kto koho podvádza kto koho nechce lebo je hnusný apod. . Chevallier tu dáva do kontrastu jednu polovicu dediny sexuálne aktívnych obyvateľov, a druhú polovicu frigidných, závistlivých a starých. A to sa deje takmer na všetkých stránkach knihy, a dejová linka toho verejného záchodu a probémov s ním spojených, je odsunutý až na poslednú koľaj.
  P.S. Vyrastal som na dedine, a veľa takých typov ľudí a popisovaných vecí či udalostí som videl a zažil.. možno preto som sa tak pri knihe nebavil.

  stopař

  14.03.2015

  Ještě dnes se musím smát…

  ripo

  29.11.2014

  Výborná kniha, pri čítaní ktorej sa pristihnete, ako sa v kuse uškŕňate … Vynikajúci preklad Blahoslava Hečka, ktorý dal slovenskému čitateľovi Kunikundu Fiťfiriťovú a mnoho ďalších postáv a postavičiek z malého francúzskeho provinčného mestečka, ktoré rieši veľmi dôležitý problém …

  adelinka

  26.06.2014

  na knihe som sa dosť pobavila, musí sa čítať pomaly a vnímať možno viac ako iný žáner, pretože deje a aj osoby sú dosť vtipne opisované. Dej sa odohráva v dedinke vo Francúzku – Zvonodrozdovo v roku 1922. Richtár chce zviditeľniť dedinu, aby sa stali pokrokovou obcou…..nápad učiteľa otvoriť knižnicu zavrhol (to nebolo zaujímavé), tak sa rozhodnú postaviť verejné záchody….. 🙂 🙂 už samotné mená postáv – Čalaprdka, Pozabučko, Strašifták, Kunikunda Fiťfiriťová – napovedajú, že ide o zábavnejšie čítanie…

  Kula

  07.12.2013

  Knihu jsem si zakoupila při bloudění po knihkupectví, kdy jsem měla chuť přečíst si něco "trochu staršího", tedy prověřeného. Komentář na obálce mě naladil, ale obávám se, že kniha navždy zůstane v nejvyšší polici v knihovně, kam bez štaflí nedosáhnu. Téma nebylo špatné, ale autorův styl pro mě nemá kouzlo.

  Aliii

  31.07.2013

  Na čtení Zvonokos jsem se těšila a celkem si knížku i užila, i když byla místy až moc popisná. Přesto jsem čekala mnohem víc a v mých očích se Zvonokosy bohužel ani zdaleka nedají porovnávat s Jirotkovým Saturninem…

  Katuska001

  11.05.2013

  Průměrná kniha odehrávající se roku 1923 na francouzském venkově vypráví o pozdvižení, které vyvolalo zbudování veřejného záchodku a další příhody vesnických občanů.

  manaj

  10.04.2013

  Úžasné odpočinkové čtení. Kniha mě tak pobavila, že se stále při vzpomínce na ni musím pochechtávat 🙂

  SonaH

  02.01.2013

  Klasika, která se mi líbila moc… až tak, že jsem se při svém pobytu ve Francii jela do této vesničky podívat. Záchodky tam s pýchou stojí pro všechny příznivce Gabriela Chevalliera.

  vekune

  13.12.2012

  Já jsem teda vůbec nebyla nadšená. Pořád dokola sexuální narážky, popisy osob někdy dost nechutné a způsoby močení taky. Nemám zřejmě ráda tento druh humoru a už vůbec ne, když se autor obrací na "laskavého čtenáře", ale beru, že je to klasika a že by se to asi přečíst mělo.

  Alix

  29.11.2012

  Moc mne to mrzí, ale čekala jsem víc. Nečetlo se to špatně, ale občas jsem měla pocit, že už je té ukecanosti trošku moc a časté popisy způsobu močení, mi docela lezly na nervy.

  kika 13

  14.11.2012

  Pěkné čtení něžný hůmor.Čtivé.
  TAGS:

  Online Zvonokosy ebook, Kniha Zvonokosy FB2, Download Zvonokosy PDF , Download Zvonokosy MOBI, Online Zvonokosy kniha, Zdarma Stažení Zvonokosy IPhone, Online kniha Zvonokosy PDF, Zdarma Zvonokosy DJVU, Zdarma Stažení Zvonokosy TXT, Stažení Zvonokosy RTF, Online Zvonokosy FB2 , e-kniha Zvonokosy stažení TXT, Zdarma Zvonokosy stažení kniha, e-kniha Zvonokosy download MOBI, Stažení Zvonokosy IPad, Číst Zvonokosy MOBI, Číst Zvonokosy DOC, Zdarma Zvonokosy AWZ, Download e-kniha Zvonokosy iPad , Zdarma Zvonokosy DJVU, Download Zvonokosy e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Zvonokosy DVD, Číst Zvonokosy TXT, Book Zvonokosy stažení DJVU, Zvonokosy stažení kniha zdarma, Zvonokosy stažení kniha pdf zdarma, Zvonokosy pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Zvonokosy pdf zdarma, Zvonokosy stažení kniha epub zdarma, Zvonokosy ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply